Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:04 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Wybór 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lip 11, 2017 5:22 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wybór
Witam mam wybór który niebawem muszę dokonać ,mianowicie mam 15 lat pochodzę z Warszawy zastanawiam się nad zostaniem księdzem ale z drugiej strony nazwał bym się kochasiem a to mija się z zostaniem księdzem obawiam się że to jest jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu . Rodzina raczej odradza zostania księdzem jedynym który jest za to mój dziadek jest on raczej moim mentorem tak to rodzina koledzy odradzają mówią 'zmarnujesz sobie życie ' i 'to głupota obyś zmienił zdanie' a moje pobudki z zostania księdzem to chęć bycia blisko Jezusa . Jest też druga możliwość za kilka lat poczęcie dziecka i wychowaniu go w wierze dla jego i mojego zbawienia oraz przekazywania miłości mojej rodzinie ale boję się że nie będę w stanie tego zrobić . Proszę o szybką odpowiedź


Wt lip 11, 2017 5:36 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybór
kubazupa4 napisał(a):
Witam mam wybór który niebawem muszę dokonać ,mianowicie mam 15 lat pochodzę z Warszawy zastanawiam się nad zostaniem księdzem ale z drugiej strony nazwał bym się kochasiem a to mija się z zostaniem księdzem obawiam się że to jest jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu . Rodzina raczej odradza zostania księdzem jedynym który jest za to mój dziadek jest on raczej moim mentorem tak to rodzina koledzy odradzają mówią 'zmarnujesz sobie życie ' i 'to głupota obyś zmienił zdanie' a moje pobudki z zostania księdzem to chęć bycia blisko Jezusa . Jest też druga możliwość za kilka lat poczęcie dziecka i wychowaniu go w wierze dla jego i mojego zbawienia oraz przekazywania miłości mojej rodzinie ale boję się że nie będę w stanie tego zrobić . Proszę o szybką odpowiedź


Oj - jako 15-latek, masz jeszcze trochę czasu na wybór swojej drogi. I tak musisz skończyć szkołę średnią. Do seminarium przyjmują kandydatów którzy mają maturę. A i tak wielu przed seminarium zahacza o zwykłe, "cywilne" uczelnie. Tak więc spokojnie :-) Można być księdzem, który jest wykształconym mechanikiem, filologiem, aktorem, fizykiem itp.
Co do "kochasiostwa" - to także nie jest problem. Ba.. ksiądz który nigdy się nie zakochał w młodości, nie interesowały go jak był chłopakiem dziewczyny, to taki sobie.. kiepski ksiądz. :-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt lip 11, 2017 7:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybór
znam księdza który do seminarium poszedł po zawodówce i 15stu latach pracy na budowie..., więc nie musisz decydować się tak od razu :)
z drugiej strony kolega skończył studia, potem poszedł do seminarium i po 4 latach jednak zrezygnował i wrócił do pracy w banku
więc proponuję 'nic na szybko'! módl się, rozglądaj i zobaczysz co Bóg Ci zaproponuje

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Wt lip 11, 2017 8:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybór
kubazupa4 napisał(a):
Witam mam wybór który niebawem muszę dokonać ,mianowicie mam 15 lat pochodzę z Warszawy zastanawiam się nad zostaniem księdzem ale .....
Proszę o szybką odpowiedź


Dlaczego już teraz musisz dokonać wyboru?
Jesteś jeszcze bardzo młody, poczekaj zdaj maturę, zobaczysz co potem.
Jeżeli Pan Bóg dał Ci łaskę powołania, poradzisz sobie, co nie znaczy oczywiście,że będzie łatwo. To Pan Bóg wybiera Ciebie, pamiętaj!

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt lip 11, 2017 10:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybór
jak ja miałem 15 lat to głowiłem się czy chcę zostać kierowcą TIRa czy może jednak gwiazdą rocka.


N gru 31, 2017 6:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL