Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 64  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Kochani. Mamy regulamin. Proszę o zapoznanie się z jego treścią: viewtopic.php?f=2&p=1060583#p1060583

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So gru 10, 2016 8:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Niektórzy zameldowali się już na styczeń. Zwykle przydziały robiłam na bieżąco. Tym razem proszę o cierpliwość, gdyż jest mały problem z tą funkcją na meteorze. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany do końca miesiąca (mam nadzieję, że tomasz-tomasz upora się do tego czasu), podam przydziały w wątku.
Meldunki i intencje działają bez zarzutu, więc proszę tam je składać.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N gru 11, 2016 10:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Proszę o dołączenie intencji Leszcza, jeszcze w grudniu. Na styczeń włączę ją na meteorze: http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 6#p1060776

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt gru 13, 2016 8:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Ok, będzie się modlić w intencji kolegi.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Wt gru 13, 2016 9:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Papież Franciszek w sobotę skończy 80 lat. Wspaniała okazja, aby złożyć mu życzenia urodzinowe przy pomocy adresu internetowego podanego przez DEON:
http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... odzin.html
Ogłaszam "konkurs" ;) na najpiękniejsze życzenia dla papieża od członków naszej róży. A poważnie: czekam na propozycje treści życzeń do czwartku.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt gru 13, 2016 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Propozycja białogłowy:
Przygotowując się na przyjęcie Maleńkiego Jezusa pod nasze dachy i zapewniając o codziennej modlitwie w intencji posługi Ojca Św. przesyłamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe z Polski, Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika http://www.katolik.pl/

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz gru 15, 2016 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
:) Widzę, że wątek zaczyna być blogiem :(
Wysłałam życzenia papieżowi Franciszkowi w takiej oto formie:
Obrazek
Kochany Ojcze Święty
Przygotowując się na przyjęcie Maleńkiego Jezusa pod nasze dachy i zapewniając o codziennej modlitwie w intencji posługi Ojca Św. przesyłamy najserdeczniejsze życzenia urodzinowe z Polski, Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
(forum dyskusyjne http://www.katolik.pl/)

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt gru 16, 2016 8:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Dziękuję Małgosiu.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt gru 16, 2016 8:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Ja również bardzo Ci dziękuję Małgosiu, życzenia piękne :)


Pt gru 16, 2016 9:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Dziekuję :) Bardzo dobre życzenia i bez zbędnego słodzenia. Podobają mi się.


Pt gru 16, 2016 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Do końca grudnia pozostało niewiele czasu i dlatego myślę że nie ma sensu dalej zwlekać z uporządkowaniem kwestii intencji ogólnych jeśli chcemy zdążyć przed styczniem.
Brandeisbluesky w poprzednim wątku pytałaś czy ktoś pamięta jak powstały. Na początku listopada przeglądałam stary wątek i było tak. Po tym jak nasze intencje zaczął błogosławić ks. Andrzej zaproponowałam by zapewnić niezależność od ewentualnych zmian w składzie grupy i naszych osobistych intencjach intencji, która go dotyczyła, a którą Ty ujęłaś w swoich osobistych. Ty się z tym zgodziłaś, po pewnych perturbacjach część osób która zabrała w temacie głos przystała na stałe intencje, niebawem Małgosia dodała intencje dot. prymasa Polaka i w ten sposób w zasadzie na starcie mieliśmy 2 intencje stałe. W październiku 2014 roku została dodana intencja dot. forumowicza wskazanego z nicka, przy czym osoba ta o modlitwę w jej intencji raczej się nie zwracała do grupy. Później zostały dodane dwie intencje kolejne o rozwój różańca internetowego oraz związane z osobą Małgosi. Kolejna była o pokój na świecie. Następnie Ty po Białogłowie przejęłaś zbieranie intencji więc mniej więcej kojarzysz jak się to rozwijało, w każdym razie dopiero od października 2015 r. funkcjonują one jako intencje ogólne - nie wiem jakie tego były powody zmiany nazwy jednak zbiegło się to z dodaniem dezaktualizujących się czy przejściowych ze swej natury intencji, stąd może zmiana na bardziej adekwatną.
Z perspektywy czasu sądzę że dużym błędem było nieustalenie granic między naszymi intencjami osobistymi a tą odrębna kategoria intencji stałych zwłaszcza gdy zaczęły w szybkim tempie pojawiać się kolejne intencje oznaczane jako ogólne. Bowiem najwyraźniej praktyka przybrała taka formę iż obok intencji stałych doszły też takie które mogły się zdezaktualizować a my jako grupa nie niekoniecznie uzyskalibyśmy o tym wiedzę, intencje prywatne poszczególnych członków które oni sami lub inne osoby (?) je zgłaszały w ogólnych bo z jakichś względów nie umieściły w swych intencjach osobistych, oraz niestety chyba w pewnym sensie platforma rozwiązywania problemów w relacjach poszczególnych członków grupy i demonstrowania wzajemnych do siebie stosunków. Jednym słowem groch z kapustą.
W dalszym ciągu jestem przekonana o potrzebie wyodrębnienia intencji stałych - dla tej dot. ks. Andrzeja w podzięce za posługę jaka pełni wobec naszej grupy i dot. Papieża Franciszka.
Jeśli miały by być także inne w zakresie praktyki jaka ma funkcjonować proponuje by wzorować się na modlitwie wiernych, a nadto w intencjach ogólnych umieszczać jedynie intencje osób które prosiły o modlitwę naszą grupę. Tym samym chodziłoby o intencje które dotyczyłyby grupy jako całości a poszczególnych członków jako wiernych Kościoła (a nie nas jako nas) - bo te możemy przecież obsłużyć w swoich intencjach osobistych, dbając równocześnie o ich aktualizację.
W takim wypadku proponuję pozostawienie
1. aby Dobry Bóg wspomagał siły fizyczne i duchowe papieża Franciszka, aby pozwolił mu właściwie odczytywać znaki czasu i szczęśliwie prowadzić świat do Królestwa Bożego na ziemi i w niebie;
2. o błogosławieństwo w pracy na http://www.katolik.pl i w posłudze kapłana dla księdza Andrzeja SDS;
3. o siły potrzebne do sprawowania funkcji prymasa dla ks. Abpa Wojciecha Polaka
4. o rozwój Różańca internetowego;
5. za wszystkie osoby (a w szczególności za osoby odwiedzające http://www.katolik.pl) dotknięte chorobami duszy, ciała, i umysłu, by doznały łaski uzdrowienia w Jezusie Chrystusie;
6. za rząd Polski, aby sprawiedliwie i z poszanowaniem wartości chrześcijańskich sprawował
8. o uwolnienie ks. Toma Uzhunnalila (ew. rozszerzyć na innych katolików więzionych za wiarę)
9. o zdrowie dla siostry domgo.
10 o dar wiary dla wszystkich odwiedzających http://www.katolik.pl. - dziękuję temu kto o tym pomyślał!
11. dziękczynna za doznane łaski i odpowiedź na modlitwy naszej róży.
Gro reszty intencji zawiera się w pkt 5 i być może 10, jeśli dla kogoś jest istotne ich odrębne i wyraźne formułowanie to może umieścić je w swych osobistych i dbać o ich aktualizacje skoro wie o co i za kogo ta modlitwa.
Zamiast intencji dot. wprost ks. Krzysztofa Charamsy proponuję intencję o nawrócenie tych księży którzy sprzeniewierzają się swojemu powołaniu - bo to była ważka myśl by modlić się za tego księdza, ale są jeszcze inni którzy również tego bardzo potrzebują a nie są medialnie znani.
Z ojcem Fr. Pio Mandato o łaski potrzebne w jego posłudze kaznodziejskiej - tu sama nie wiem, bo do pobieżnie jednak przeleciałam te ponad 100 stron i nie bardzo wiem skąd go mamy:). Ale może dało by się go ując w jednym pkt z ks. Andrzejem bo w części intencje ich dotyczące są posobne.
Uważam że zdecydowanie powinniśmy skończyć z praktyką wskazywania w intencjach ogólnych forumowiczów czy osób spoza forum za których modlimy się z własnej inicjatywy ( oni zwracali się do nas o objecie modlitwą jakiejś ich intencji). Po pierwsze mamy intencje którą oznaczyłam w swoim poście nr 5 i 10 a które naszą modlitwę zapewniają w ich potrzebach w dość kompleksowy sposób, więc nie pozostaje nam nic innego tylko wejść do swojej izdebki, zamknąć drzwi i się modlić. Po drugie jeśli ktoś jest poruszony osobą/sytuacją tak że chce dać temu wyraz cel ten osiągnie umieszczając daną intencję w cichości swych osobistych. Po trzecie - gdy o modlitwę ktoś się do nas zwraca możemy mieć uzasadniona nadzieję że powiadomi nas o potrzebie zmian a nie pozostawi nas w domysłach czy poszukiwaniach kto, kiedy i dlaczego to umieścił albo tą osobę w domysłach dlaczego w ogóle, dlaczego tak albo dlaczego już nie. Po czwarte - publiczne demonstrowanie że z własnej inicjatywy podjęliśmy modlitwę za kogoś może być odebrane jako przez tą osobę jako forma jakiejś presji.
Ufam że dyskusja będzie rzeczowa i konstruktywna.


Cz gru 22, 2016 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
bergamotka napisał(a):
Uważam że zdecydowanie powinniśmy skończyć z praktyką wskazywania w intencjach ogólnych forumowiczów czy osób spoza forum za których modlimy się z własnej inicjatywy ( oni zwracali się do nas o objecie modlitwą jakiejś ich intencji).

Oczywiście powinno być "(oni nie zwracali się do nas o objecie modlitwą jakiejś ich intencji)"


Cz gru 22, 2016 12:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
@bergamotka
Dziękuję Ci za trud jaki sobie zadałaś. Masz rację, że w intencjach ogólnych zrobił się trochę misz masz i część z nich swobodnie może być intencjami osobistymi. Ja osobiście nie widzę w tym nic złego, bo Bóg nie jest księgowym i nieważne dla Niego jest pod jaką pozycją dana intencja widnieje. Jednakże na pewno będzie bardziej przejrzyście dla czytających, jeśli intencje dotyczące forumowiczów będą intencjami osobistymi.
bergamotka napisał(a):
( oni nie zwracali się do nas o objecie modlitwą jakiejś ich intencji).

Hmm, a tu pozwolę się nie zgodzić. Mamy obowiązek modlić się także za tych, którzy nas nie prosili o modlitwę.
Cytuj:
więc nie pozostaje nam nic innego tylko wejść do swojej izdebki, zamknąć drzwi i się modlić.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: czy chodzi Ci o to, że każdy modli sie w intencjach ogólnych i swoich własnych pomijając intencje osobiste pozostałych osób z grupy? Jeśli tak, to nic bardziej myslnego. Na początku miesiąca każdy ma obowiązek przeczytać wszystkie intencje i w tych intencjach modlić sie przez cały miesiąc. Nie musi czytac ich codziennie. Wystarczy jesli powie: w intencjach złożonych na forum.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz gru 22, 2016 12:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Mamy obowiązek modlić się także za tych, którzy nas nie prosili o modlitwę.

I modlimy się jak wskazałam - intencja 5 i 10. Nie widze natomiast powodu by jako grupa demonstrować toego wszem i wobec, w tym samej osobie której to dotyczy - powody podałam. Poza tym jako grupa nie mamy takiego obowiązku - w każdym razie trudno mi znaleźć podstawę - a swoje powinności w zakresie modlitwy za innych każdy rozeznaje indywidualnie i ma dowolność w swych intencjach osobistych. W nich przecież tez się modlimy, nie tylko ogólnych.


Cz gru 22, 2016 1:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
[quote="Małgosia"]Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: czy chodzi Ci o to, że każdy modli sie w intencjach ogólnych i swoich własnych pomijając intencje osobiste pozostałych osób z grupy? uote]
Nie.Jeśli uwazasz SE ktoś może pozostawać w takim błędzie to może warto wnieść stosowne poprawki do tej informacji przyklejonej obok regulaminu.


Ostatnio edytowano Cz gru 22, 2016 1:10 am przez bergamotka, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 22, 2016 1:09 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL