Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:30 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8089
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Robur napisał(a):
Wracając do tematu różańcowego. Również uczestniczę w różańcu. Jest to Nieustający Różaniec, który odmawiam raz w miesiącu o określonej porze.


Nie znałam tej formy modlitwy różańcowej. Poszukam więcej informacji.

Ciekawy tekst na temat różańca znajduje się w "Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii"

http://liturgia.wiara.pl/doc/419744.Rozaniec-w-Dyrektorium-o-poboznosci-ludowej-i-liturgii

Między innymi można tam przeczytać:
"198. Kościół wyraża swoja cześć dla modlitwy różańcowej, gdy zaleca Obrzęd błogosławieństwa różańca. Obrzęd ten podkreśla wspólnotowy charakter modlitwy różańcowej. Towarzyszy mu błogosławieństwo osób, które rozważają tajemnice życia, śmierci i zmartwychwstania Pana, dlatego ,,rozważając w sercu te tajemnice, wierni powinni starać się naśladować je w życiu”."

Tekst z Dyrektorium omawia: Ks. Józef Sroka w Pobożność Maryjna w „Dyrektorium o pobożności ludowej i iturgii” http://www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/A32/Anamnesis32-4fSroka.pdf

Nigdy nie zwróciłam uwagi na błogosławieństwo osób przy okazji błogosławienia różańca. Właściwie zwykle wyłapuję tylko pojedyńcze słowa w takich sytuacjach, bo okoliczności nigdy raczej nie sprzyjały aby wsłuchać się w słowa kapłana (większa grupa ludzi). Zdarzało się, że moje dziecko przynosiło już pobłogosławione różańce z katechezy. Jaki jest tekst tego błogosłwieństwa?


Wt lis 22, 2016 1:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Brandeisbluesky napisał(a):
Jaki jest tekst tego błogosłwieństwa?

Znalazłam to:
Cytuj:
Modlitwa błogosławieństwa:
BŁOGOSŁAWIONY JESTEŚ, BOŻE, ŹRÓDŁO I DAWCO WSZELKIEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA. TY SIĘ RADUJESZ ZE WZROSTU POBOŻNOŚCI TWOICH WIERNYCH. SPRAW ŁASKAWIE, ABY TWOI SŁUDZY, NOSZĄC TE ZNAKI WIARY I POBOŻNOŚCI, STARALI SIĘ WEWNĘTRZNIE PRZEMIENIAĆ NA PODOBIEŃSTWO TWOJEGO SYNA. KTÓRY ŻYJESZ I KRÓLUJESZ...
(Błogosławieństwo różańca)
Po obrzędach wstępnych i liturgii słowa, następuje modlitwa błogosławieństwa:
BŁOGOSŁAWIONY JESTEŚ, BOŻE, NASZ OJCZE. TY POZWALASZ NAM Z WIARĄ ROZWAŻAĆ I SPRAWOWAĆ TAJEMNICE SWOJEGO SYNA. PRZEZ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ UMACNIAJ NASZĄ WIARĘ, ABYŚMY RAZEM Z MARYJĄ, MATKĄ JEZUSA, ROZWAŻAJĄC W SERCU JEGO TAJEMNICE RADOSNE, BOLESNE I CHWALEBNE, STARALI SIĘ NAŚLADOWAĆ JE W ŻYCIU . PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO.
Albo:
SPRAW, PROSIMY CIĘ, WSZECHMOGĄCY BOŻE, ABY TWOI WIERNI, KTÓRZY W MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ Z UFNOŚCIĄ WZYWAJĄ OPIEKI NAJWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GORLIWIE ROZWAŻALI TAJEMNICE JEZUSA CHRYSTUSA I W TEJ MODLITWIE ZNAJDOWALI SIŁĘ DO DOBRYCH CZYNÓW. PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO (OBRZĘDY BŁOGOSŁAWIEŃSTW,n. 1175, 1197-1199).
http://breviarium.blogspot.com/2013/09/ ... ymiar.html

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt lis 22, 2016 3:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8089
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Dziękuję Małgosiu. :)

Robur,
Czy z Nieustającym Różańcem jest tak, że raz składa się deklarację i jest się za nią odpowiedzialnym (nie ma opiekuna grupy)? Jeśli tak, to co się dzieje, gdy jest się zmuszonym przerwać modlitwę? Czy macie wtedy obowiązek kogoś o tym poinformować?


Wt lis 22, 2016 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Brandeisbluesky napisał(a):
Dziękuję Małgosiu. :)

Robur,
Czy z Nieustającym Różańcem jest tak, że raz składa się deklarację i jest się za nią odpowiedzialnym (nie ma opiekuna grupy)? Jeśli tak, to co się dzieje, gdy jest się zmuszonym przerwać modlitwę? Czy macie wtedy obowiązek kogoś o tym poinformować?


W parafii jest zelatorka, która przydziela intencje, szuka nowych w razie śmierci członka lub przerwania przez kogoś modlitwy. O przerwaniu powinno się powiadomić zelatorkę. Intencje są stałe od lat:

1. Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Polski i całego świata.
2.Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misje święte.
3.Ojczyzny.
4.Przebłagania za grzechy własne, naszych rodzin, narodu polskiego i całego świata.
5.Wypełnienia obietnic fatimskich: By Niepokalane Serce Maryi zatriumfowało i pomogło nam wypełnić wole Bożą.


Śr lis 23, 2016 10:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Robur napisał(a):
Wracając do tematu różańcowego. Również uczestniczę w różańcu. Jest to Nieustający Różaniec, który odmawiam raz w miesiącu o określonej porze.

Ja nie pamiętałabym o modlitwie w konkretnym dniu raz w miesiącu. Dlatego wolę te codzienne. Musiałabym nastawić sobie przypomnienie w komórce, a że rzadko z tego korzystam, więc nie wiem czy pamiętałabym, że mam taką możliwość :( .

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr lis 23, 2016 6:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Robur napisał(a):
Wracając do tematu różańcowego. Również uczestniczę w różańcu. Jest to Nieustający Różaniec, który odmawiam raz w miesiącu o określonej porze.

Ja nie pamiętałabym o modlitwie w konkretnym dniu raz w miesiącu. Dlatego wolę te codzienne. Musiałabym nastawić sobie przypomnienie w komórce, a że rzadko z tego korzystam, więc nie wiem czy pamiętałabym, że mam taką możliwość :( .

Ja wazne informacje dotyczace danego dnia zaznaczam na ściennym kalendarzu. Np. Odlegle wizyty u lekarza:))


Śr lis 23, 2016 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Jaśminowa napisał(a):
Ja wazne informacje dotyczace danego dnia zaznaczam na ściennym kalendarzu. Np. Odlegle wizyty u lekarza:))

Hahaha, trzeba jeszcze pamiętać, że ma się kalendarz i cokolwiek się w tym kalendarzu zaznaczyło. Ja nawet kartek na lodówce nie widzę :D.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr lis 23, 2016 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Jaśminowa napisał(a):
Ja wazne informacje dotyczace danego dnia zaznaczam na ściennym kalendarzu. Np. Odlegle wizyty u lekarza:))

Hahaha, trzeba jeszcze pamiętać, że ma się kalendarz i cokolwiek się w tym kalendarzu zaznaczyło. Ja nawet kartek na lodówce nie widzę :D.

Zawsze może udzielić wsparcia pamiętliwy członek grupy :) Potem telefon: Małgosiu, pośpiesz się! Za 5 minut odmawiasz różaniec, sorki że tak na ostatnią chwilę!


Śr lis 23, 2016 8:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Prawie wszyscy zameldowani. Brakuje tylko mindmonkey.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz lis 24, 2016 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Usunąłem fizycznie wszystkie posty dotyczące Donchichota, sprawa zamknięta.


Pt lis 25, 2016 10:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Melduję grupę modlitewną (23 osoby) gotową do szturmu Nieba w grudniu 2016 r. Wszystkie tajemnice "obsadzone" :).

Brakuje tylko użytkownika wiaraczynicuda, który/a dołączył/a do nas w październiku.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 27, 2016 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika

Grudzień
Ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
Ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.


Kochani jakiś czas temu modliłam się aby zostały podniesione renty do minimalnej krajowej słyszałam ,że jest projekt aby renty i emerytury nie były niższe niż 1000 zł.Módlmy się aby przeszedł ten projekt ustawy i aby starci i niepełnosprawni mogli godnie żyć .Można przykleić to jako intencję stałą.Modlę się z wami cały czas już 3 rok w tym miesiącu zaczynam wstęp i będę was prowadzić w modlitwie.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N lis 27, 2016 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
mindmonkey napisał(a):
w tym miesiącu zaczynam wstęp i będę was prowadzić w modlitwie.

No to prowadź, różyczko, bo właśnie zaczął się nowy miesiąc :).
Do szturmu Nieba - gotowi? Start :).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz gru 01, 2016 7:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Przyjdź, przyjdź Emmanuelu https://www.youtube.com/watch?v=2JpvW9FU_Rg

Do zobaczenia wieczorem na moście.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Śr gru 07, 2016 10:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Do zobaczenia na moście modlitewnym, zachęcam do skorzystania http://rozaniec.meteorapp.com/ Pozdrawiam wszystkich członków różańca i odwiedzających wątek :)


Śr gru 07, 2016 11:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 958 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL