Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:48 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 Różo Różańcowa, hop hop! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
bergamotka napisał(a):
Jak pisałam wcześniej na forum pomocy przychodzą ludzie z problemami. Często otrzymują oni radę by się modlili i tu jest taka moja myśl że jednym z zadań róży może mogłoby być niejako przygarnianie i wspomaganie takich osób

Nie wiem skąd mi przyszło to forum pomocy bo myslałam o forum dyskusyjnym - ono jednak.jest bardzie oczywiste - choć ludzie z forum pomocy tez mogli by być.


Śr lis 02, 2016 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Admin napisał:
Cytuj:
- czy odnośnik do takiej inicjatywy może być na górnym menu "katolika"? - może pod warunkiem, że będzie to duży dział, który nie będzie tylko jednym wątkiem gromadzącym kilkanaście osób


Adminie,
Ile ma być osób? Na początek trudno się z czymś zdeklarować, jednak myślę, że dużo osób by przyszło na renomowaną stronę http://www.katolik.pl, skoro na http://zywyrozaniec.pl/ (wydaje mi się, że jest to inicjatywa prywatna, ale nie mam pewności, tylko nazwa budzi zaufanie) tyle ludzi się zgłasza. Przecież wpisuje się w google katolik i wyskakuje http://www.katolik.pl

bergamotka napisał(a):
bergamotka napisał(a):
Jak pisałam wcześniej na forum pomocy przychodzą ludzie z problemami. Często otrzymują oni radę by się modlili i tu jest taka moja myśl że jednym z zadań róży może mogłoby być niejako przygarnianie i wspomaganie takich osób

Nie wiem skąd mi przyszło to forum pomocy bo myslałam o forum dyskusyjnym - ono jednak.jest bardzie oczywiste - choć ludzie z forum pomocy tez mogli by być.



Z Forum Dyskusji zawsze można byłoby wskazać na Żywy Różaniec na zielonym pasku lub nawet zrobić przekierowanie z for dyskusyjnych na zakładkę różańcową.


Ostatnio edytowano Śr lis 02, 2016 6:55 pm przez Brandeisbluesky, łącznie edytowano 1 raz



Śr lis 02, 2016 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Nowa forma organizacji grupy różańcowej powinna być taka, że jeśli ktoś opuszcza forum dyskusji, powinien mieć dalej możliwość uczestniczenia w grupie różańcowej bez poczucia, że problemy powstałe na forum dyskusji przeszkadzają w uczestniczeniu w różańcu. To jest sedno problemu działania grupy tutaj, który należy wyeliminować. Dlatego grupa powinna być samodzielna w ramach portalu jednak otwarta na ludzi przychodzących na portal (dlatego mogłaby mieć przekierowanie z for dyskusji i pomocy, czyli miejsc, gdzie ludzie przychodzą ze swoimi problemami).


Śr lis 02, 2016 7:10 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Jak ktoś opuszcza forum dyskusji, nie wejdzie na forum. Może nie likwidować konta i żaden problem. To chyba wydumana sprawa. Tomasz- tomasz wszedł, nie udziela się w rozmowach.

Spróbuj też rzetelnie czytać Admina, bo wypowiadał się wcześniej na temat i podał warunki. Ty próbujesz wymusić zmianę tych ustaleń.


Śr lis 02, 2016 7:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
bergamotka napisał(a):
choć ludzie z forum pomocy tez mogli by być.

Muszą się tutaj zarejestrować i przeszkoda znika.


Śr lis 02, 2016 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Niektórzy zamykają konta na forum dyskusji, bo wiedzą, że nie byliby w stanie nie włączyć się do dyskusji, gdyby temat na forum bardzo poruszył ich emocjonalnie a chcą tego uniknąć. Dlatego przystąpienie do róży na www.katolik.pl nie powinno się wiązać z posiadaniem konta na forum dyskusji.


Śr lis 02, 2016 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Brandeisbluesky napisał(a):
Dlatego grupa powinna być samodzielna w ramach portalu jednak otwarta na ludzi przychodzących na portal (dlatego mogłaby mieć przekierowanie z for dyskusji i pomocy, czyli miejsc, gdzie ludzie przychodzą ze swoimi problemami).

To rodzi problemy - kto to obsłuży. Nawet jeśli teraz ktoś się za deklaruje jaka jest pewność ze nie będzie musiał zrezygnować i czy wtedy znajdzie się ktoś by go zastąpić
W uczestniczeniu w różancu mogą przeszkodzić problemy w samej grupie różańcowej. Nie wiem biorąc pod uwagę jeden z ostatnich wpisów - w zasadzie nie wiadomo do kogo skierowanych - niewykluczone że dla czyjegos dobrostanu powinna zrezygnować z bycia katoliczka.
nitka napisał(a):
Jak ktoś opuszcza forum dyskusji, nie wejdzie na forum. Może nie likwidować konta i żaden problem. To chyba wydumana sprawa. Tomasz- tomasz wszedł, nie udziela się w rozmowach.

My chyba mamy nadal w grupie osoby które nie są członkami forum (nie są zarejestrowane) których zgłaszali użytkownicy. Ja sama tak funkcjonowałam bardzo długo bo mam konto to nie logowałam się na forum. Czy takie cos będzie niedopuszczalne?


Śr lis 02, 2016 7:29 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Oczywiście, że mogą być osoby spoza forum. Napisałam wcześniej- użytkownicy i sympatycy forum. Zasady więc, jak dotychczas. Tu nie ma zmian. Myślałam raczej o pisaniu w tym drugim wątku, gdzie obecność wymaga rejestracji.
Może tak też być, że jakiś bezwyznaniowiec chce złożyć intencję w imieniu mamy, czy kogoś tam, czy z zastrzeżeniem- jeśli Bóg jest. Wykorzysta PW i chyba mu nie odmówicie?

Uważam, że sprawę patrona należy zostawić na później, jak inne sprawy zostaną doprecyzowane.


Śr lis 02, 2016 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Cytuj:
My chyba mamy nadal w grupie osoby które nie są członkami forum (nie są zarejestrowane) których zgłaszali użytkownicy. Ja sama tak funkcjonowałam bardzo długo bo mam konto to nie logowałam się na forum. Czy takie cos będzie niedopuszczalne?


Bardzo dobra uwaga! To jeszcze jeden powód, dla którego róża powinna być oddzielona od forum dyskusji. Jeśli z mojego urządzenia na forum do róży logowałoby się parę osób, wszystko musiałoby przechodzić przez moderację dyskusji, co jest dla nich obciążeniem i niepotrzebnym stresem, bo mogliby myśleć, że mają do czynienia z klonami tej samej osoby.


Śr lis 02, 2016 7:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Z tego co zrozumiałam Admin jest otwarty na taką możliwość "Czy można stworzyć w ramach katolika osobny dział dla grupy różańcowej z jakimś innym niezależnym od forum mechanizmem do wpisywania postów itp? - można ale trzeba mi wyraźnie powiedzieć co ma zawierać, dlaczego ma być niezależny od istniejących forów, kto go będzie prowadził, jak ma wyglądać administrowanie nim itp. Jeśli coś nowego mamy uruchamiać to oczywiste jest, że chciałbym wiedzieć dla jak dużej liczby osób to ma być i jakie ma spełniać oczekiwania?
Jakie zatem Twoje konkretnie propozycje Brandeisluesky? Bo może Admin nas nadal czyta.


Śr lis 02, 2016 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Wydaje mi się, że gdyby tylko dało się pozwolić dotychczasowej grupie na istnienie tutaj niezależnie od forum dyskusji, z wejściem z zielonego paska, to sprawa byłaby rozwiązana. Można byłoby dalej korzystać z aplikacji tomasza-tomasza i formy komunikacji stworzonej przez Hadesa. Gdyby http://www.katolik.pl wyraził zgodę i tomasz-tomsz i Hades też by się zgodzili, można byłoby zintegrować trzy strony. Hades napisał mi prywatnie, że ma swoje propozycje, ale obecnie nie może ich wyrazić tutaj, bo jest zabanowany.

Bergamotko, czy chcesz, abym przedstawiła jakiś regulamin? Myślę, że to można byłoby dopracować w grupie. Admin postawił wymóg pewnej liczebności grupy, ale nie wiadomo ile nas ma być. Poczekajmy na Jego sugestie, bo to On ma zdecydować i chce nas wspomóc. Nie wiemy, czy jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wymóg liczby uczestników potrzebnych dla niezależnego funkcjonowania grupy.


Śr lis 02, 2016 8:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Brandeisbluesky napisał(a):
Bergamotko, czy chcesz, abym przedstawiła jakiś regulamin? Myślę, że to można byłoby dopracować w grupie.

Nie chodziło mi o takie detale, Admin chyba też nie miał tego na myśli ale jakiś zarys tego. Ja jestem "nie techniczna" i tak naprawdę to nie za bardzo wiem jak mogłoby wyglądać to o czym piszesz - ale jeśli cos takiego powstanie to zapewne to byłabym w stanie ogarnąć w praktyce;).
Ale przy takim rozwiązaniu trzeba jeszcze zastanowić się jak propagować ewentualnie róże i różaniec na forum dyskusyjnym wśród tych którzy się tam pojawiaja czasem na krótko, skoro jak rozumiem nie byłoby tam 2 wątków róży i całej aktywności róży, która sama w sobie rzuca się w oczy.


Śr lis 02, 2016 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Mamy już komputerowców w grupie. Mogliby się wypowiedzieć. Ponieważ Hades jest zablokowany (na własną prośbę), nie może tego zrobić tutaj (chciałby być odblokowany, ale nie ma pozwolenia). Mamy też osoby, które nie mają tutaj założonego konta i one też nie mogą się wypowiadać. Nie mogę podawać ich propozycji tutaj, bo takie propozycje są traktowane obecnie jako przynoszenie czegoś z zewnątrz, a obecnie omawiamy sprawy wewnętrzne forum dyskusji. Czyli mogłyby być wycięte.


Śr lis 02, 2016 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
A nie możesz tego przedstawić jako własnej propozycji skoro jak rozumiem je podzielasz? Te osoby miałyby cos przeciwko gdybyś nie wymieniała o kogo chodzi?
Do rozwiązania byłaby nie tylko kwestia "komputerowa" ale i prawna - bo aplikacja tomasza - tomasza i ta "formy komunikacji Hadesa" to chyba ich indywidualne projekty do których salwatorianie nie mają żadnych praw bo i skąd. Tutaj rzeczywiście konieczny jest Admin.


Śr lis 02, 2016 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Dobrze napisałaś. Trzeba, żeby tomasz-tomasz i Hades mieli możliwość porozmawiać z Adminem i zorientować się jak dograć prawa autorskie. Można ich zapytać jaka jest ich opinia. Nie wiem, czy taka integracja (o której pisałam) jest możliwa.


Ostatnio edytowano Śr lis 02, 2016 9:15 pm przez Brandeisbluesky, łącznie edytowano 2 razy



Śr lis 02, 2016 9:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL