Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 12:29 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
 Różo Różańcowa, hop hop! 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Niezależnie od tego, co się stanie proszę mieć na uwadze wypowiedź ks. Szymona Muchy (odpowiedź na moje zapytania z 22 stycznia 2016 r.). Moje zapytania wskazują na moje rozterki, którym stawiam czoła wchodząc w publiczną modlitwę internetową. Myślę, że jest bardzo istotne, aby była to modlitwa osadzona w ramach przewidzianych dla wiernych przez Kościół.

Brandeisbluesky:
Cytuj:
Szanowny Księże

Krajowy Moderatorze Żywego Różańca,

Zwracam się do Księdza z prośbą o wskazanie mi materiałów dotyczących zasad działania internetowych ugrupowań anonimowych ludzi odmawiających różaniec na wzór róż Stowarzyszenia Żywego Różańca. Dotarłam do informacji dotyczących statutu i struktury Stowarzyszenia Żywego Różańca przedstawione na stronie http://www.rozaniec.eu/ . Materiały te są adekwatne dla kół działających w realu, natomiast nie wiem, czy odnoszą się też do ludzi organizujących się w grupy w Internecie zwłaszcza, że często pozostają oni anonimowi, i trudno byłoby im w takiej sytuacji realizować niektóre punkty statutu takie np. jak „Zaleca się tworzenie ścisłych więzów między członkami Żywego Różańca, tak aby uwypuklić wspólnotowy charakter Kościoła.” czy „udział w pogrzebie członka Żywego Różańca należącego do tej samej róży (koła);”, lub innych.

Moje pytania są podyktowane tym, że od wielu lat przebywam na obczyźnie i w mojej obecnej parafii nie ma róż Stowarzyszenia Żywego Różańca. Modlitwa różańcowa była zawsze praktykowana w mojej rodzinie w Polsce, w związku z tym jest to modlitwa bliska memu sercu. Chciałabym odmawiać ją w grupie i dlatego przystąpiłam do internetowej grupy różańcowej spotykającej się wirtualnie na jednej z polskich katolickich internetowych list dyskusyjnych. Jak rozumiem, ugrupowanie to powstało samorzutnie w odpowiedzi na apel osoby, która obecnie zajmuje się rotacją tajemnic. W modlitwie uczestniczę od kilkunastu miesięcy. Przez jakiś czas grupa miała księdza opiekuna, ale zmarł on. Modlimy się w intencjach papieskich oraz w intencjach członków grupy. Obecnie, osobiste intencje modlitewne członków grupy są błogosławione przez jednego księdza zaangażowanego w funkcjonowanie strony internetowej, na której też działa lista dyskusyjna, jednak ksiądz ten nie jest w stanie poświęcić nam więcej czasu. Czy w takiej sytuacji nasza grupa jest zaliczana do kół Stowarzyszenia Żywego Różańca i stosuje się do nas statut Stowarzyszenia, czy też raczej jesteśmy luźną grupą ludzi, którzy podjęli się wspólnej modlitwy w intencjach papieskich, jednak nie można nas nazywać nas różą Żywego Różańca?

Odpowiedź na te pytania jest istotna dla mnie, gdyż chciałabym mieć jasność, czy uczestniczę w grupowej inicjatywie modlitewnej, która jest w jakiś sposób regulowana i rozpoznawana przez Kościół, lub przynajmniej nie budzi obiekcji Kościoła.

Byłabym Księdzu bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje pytania i rozwianie moich wątpliwości.

Bardzo proszę o zachowanie mojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mailowego do Księdza wiadomości.

Szczęść Boże,

Szczęść Boże !
(moje imię i nazwisko)



Odpowiedź Moderatora Krajowego Żywego Różańca z 25 stycznia 2016 r.:
Cytuj:
Droga pani (moje imię)!

Kiedy Paulina Jaricot zakładała Żywy Różaniec nie było internetu, Dziś świat tak bardzo się zmienił , że możemy komunikować się z całym światem . Tworząc Statut ŻR zastanawialiśmy się co z Różami zakładanymi poprzez internet. Doszliśmy do wniosku, że każde dzieło, jeśli jest na chwałę Bożą jest piękne i wartościowe. Wielu ludzi odnajduje się właśnie w takiej formie modlitwy różańcowej. Nasz Statut więc obejmuje przede wszystkim ŻR przy parafiach, szkołach itp. jeśli jakieś róże internetowe podejmują taką formę w wersji internetowej i jako podstawę mają intencje podane dla nas przez Ojca Św. : papieską misyjną i ogólna to uważam, że mają prawo czuć się Żywym Różańcem . Jeśli chodzi o sprawdzenie, czy akurat ta wspólnota jest nazwijmy to wierna nauce Kościoła, to trzeba już konkretnie podać kto i co . Dobrze jest, jeśli czuwa nad tym kapłan, jest to jakaś pewność, choć wiele osób świeckich jest wspaniałymi animatorami modlitwy różańcowej. Ale sprawdzić kto to jest nie zaszkodzi, gdyby się miało jakieś wątpliwości. Można też tym którzy prowadzą tę wspólnotę zaproponować korzystanie z materiałów formacyjnych zawartych w miesięczniku "Różaniec" także w wersji elektronicznej.przekazując sobie krótkie wyjaśnienie comiesięcznych intencji czy konferencje formacyjna .

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że trwanie w Żywym Różańcu będzie dla Pani umocnieniem ducha.

x.Szymon Mucha


Śr lis 02, 2016 12:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Jaśminowa napisał(a):
P.S kolor, widzę, że nie tylko Ty masz wątpliwości co do nitki, a dokładnie właścicielki nicka. Jeżeli się mylę to przepraszam z góry, ale nitka ma znajomy styl pisania.


Co, ty. To jest portal katolicki. Tu nikt niczego na kłamstwie nie buduje. nitka to nitka. Tak tylko pozdrowiłem, nie żebym insynuował, że to inkarnacja merss. Czy to li jedna kobieta na świecie ma tak afektowany styl?

Jockey napisał(a):
Może niech wam w końcu przejdzie przez usta ta teza której nie możecie wypowiedzieć. Moderatorzy forum katolik.pl są opętani i trzeba dla nich egzorcysty. Tak nitka jest opętana bo chciała wyprowadzić patologię na normalność. A Jockey bo wsparł ją i chciał przeprowadzić to polubownie. Ale widzę, że nieobecna na forum małgosia przeprowadza atak na moderatorów. Można powiedzieć z tylnego siedzenia rękoma innych. Nitka dokładnie określiła o co jej chodzi i jakie rozwiązania są mozliwe.


trotyl, wszędzie trotyl.... I Małgosia śni się komuś po nocach. Współczuję.
Ale cóż my patologia to nie mamy nic do roboty, tylko knować i atakować biednych opętanych hihi moderatorów.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Śr lis 02, 2016 12:12 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
I kolorku jesteś w błędzie bo dostałem maila od małgosi z interwencją w obronie patologii i kontrze temu co nitka chce wyprostować. Nie bedę go cytował bo poleciał do kosza. Jak się domyślasz efekt uzyskała odwrotny od zamierzonego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 12:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Metanoja napisał(a):
I nie dziwi mnie także, że się coś takiego zdarzyło. Zły miesza. Bądźmy spokojni.

Jeśli to Zly miesza to oznacza że Pan Bóg to na nas dopuścił - dla naszego dobra. Pytanie tylko czy to dlatego by powiększać naszą przyszłą chwałę w Niebie bo już się uświęciliśmy czy dlatego byśmy poskromiali naszą miłość własną w naszej dopiero drodze do świętości.


Śr lis 02, 2016 12:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
bergamotka napisał(a):
Metanoja napisał(a):
I nie dziwi mnie także, że się coś takiego zdarzyło. Zły miesza. Bądźmy spokojni.

Jeśli to Zly miesza to oznacza że Pan Bóg to na nas dopuścił - dla naszego dobra. Pytanie tylko czy to dlatego by powiększać naszą przyszłą chwałę w Niebie bo już się uświęciliśmy czy dlatego byśmy poskromiali naszą miłość własną w naszej dopiero drodze do świętości.


I ja wierzę, że Pan Bóg przy współpracy z nami wyprowadzi z tego jeszcze większe dobro.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr lis 02, 2016 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Małgosia już nie chce być zelatorką ? Jeśli nie chce, to nic nie poradzimy. Idealną sytuacją byłaby kontynuacja pracy przez Małgosię (ale nic wbrew jej woli), pojednanie dla wszystkich niepojednanych. Czy to są duże wymagania dla nas?I tak, i nie - przebaczenie jest potrzebne. Czy w niebie też będzie nas denerwował sąsiad obok? W perpektywie śmierci naprawdę wiele spraw traci na znaczeniu.Podziały pochodzą z grzechu.Przebaczenie ludziom jest warunkiem aby Bóg nam przebaczył. "Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" - to "najniebezpieczniejsza" prośba w Ojcze Nasz.

A tak w ogóle to dlaczego Małgorzata nic tutaj na ten temat nie pisze? Czekam aż się wypowie sama zainteresowana. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 02, 2016 12:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Nie pisze bo wyniosła się z hukiem z forum i kazała adminowi usunąć swoje konto.
Gdyby tego nie zrobiła nie byłoby całej sprawy, bo nitka nie znalazłaby tej sytuacji i nie zamykałaby tematu. Ja też nie włączałbym się w rozwiązanie sytuacji, zeby róża pozostała i nie zostałbym odsądzony od czci i wiary przez różnych tomaszów, kolorów itp.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Mały Książę napisał(a):
Małgosia już nie chce być zelatorką ? Jeśli nie chce, to nic nie poradzimy. Idealną sytuacją byłaby kontynuacja pracy przez Małgosię (ale nic wbrew jej woli), pojednanie dla wszystkich niepojednanych. Czy to są duże wymagania dla nas?I tak, i nie - przebaczenie jest potrzebne. Czy w niebie też będzie nas denerwował sąsiad obok? W perpektywie śmierci naprawdę wiele spraw traci na znaczeniu.Podziały pochodzą z grzechu.Przebaczenie ludziom jest warunkiem aby Bóg nam przebaczył. "Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" - to "najniebezpieczniejsza" prośba w Ojcze Nasz.

A tak w ogóle to dlaczego Małgorzata nic tutaj na ten temat nie pisze? Czekam aż się wypowie sama zainteresowana. Pozdrawiam


A skąd Ci przyszło do głowy, że Małgosia nie chce być zelatorką?
Małgosia się więcej tutaj nie wypowie, albowiem zaszczuta przez poprzednią moderatorkę poprosiła o likwidację konta. Pomimo tego że Małgosię mamy korespondencyjnie, nasza róża istnieje i bez względu, czy katolik.pl nam zamknął wątek o naszej róży to ona istnieć będzie. Pozdrawiam


Jockey napisał(a):
Nie pisze bo wyniosła się z hukiem z forum i kazała adminowi usunąć swoje konto.
Gdyby tego nie zrobiła nie byłoby całej sprawy, bo nitka nie znalazłaby tej sytuacji i nie zamykałaby tematu. Ja też nie włączałbym się w rozwiązanie sytuacji, zeby róża pozostała i nie zostałbym odsądzony od czci i wiary przez różnych tomaszów, kolorów itp.


Tylko nie róznych. Kolor jest jeden. Wypraszam sobie takie zwroty. A Małgosia została zaszczuta i tej czarnej prawdy nie da się pokolorować

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Śr lis 02, 2016 12:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Zacytuję jeszcze raz bo widzę umknęło
Jockey napisał(a):

Proszę też nie komentować mojego wpisu. Jeżeli ma to być kontynuacja ataku na moderację to zamkniemy temat. Zależy nam abyście w tym temacie wypracowali swoje stanowisko i żeby można było wspomóc różę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 12:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Jockey napisał(a):
Zacytuję jeszcze raz bo widzę umknęło
Jockey napisał(a):

Proszę też nie komentować mojego wpisu. Jeżeli ma to być kontynuacja ataku na moderację to zamkniemy temat. Zależy nam abyście w tym temacie wypracowali swoje stanowisko i żeby można było wspomóc różę.

To ja też powtórzę. Ja nie chcę żebyście [p.t moderatorzy] wspomagali naszą różę. Wy [p.t. moderatorzy] jej po prostu nie przeszkadzajcie. Chcesz to zamykaj wątek.
EOT
ciach- odp. post usunięty

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Śr lis 02, 2016 12:49 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
A kolor bezczelny jak zawsze.
Dobrze reasumując. Jaka jest decyzja. Pomijam ataki na nas.
Do jutra czekamy co mamy zrobić i czego oczekujecie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 02, 2016 12:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Jockey,ja oczekuję tego,że Małgorzata wróci na forum i dalej będzie zelatorką. Różaniec powstał na stronie dyskusje.katolik.pl i jest z nim związany. Większość osób z różańca jest z tego forum dyskusyjnego :) Dobranoc wam kochane Dzieci Boże. Jeżeli nie odmienimy się i nie staniemy jak dzieci nie wejdziemy do Królestwa Bożego. Dzień dziecka to dzień każdego z nas.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 02, 2016 1:01 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lip 24, 2005 5:26 pm
Posty: 99
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
Moderator jest odpowiedzialny za to forum. Nie reprezentuje go na zewnątrz. Załatwiemy więc swoje sprawy wewnątrz forum.
Nigdy nie pracowaleś skoro nie rozumiesz najprostszych prawideł funkcjonowania ogranizacji, firm. Nie interesuje nas ani Zosia, Kazio, ani Małgosia z innego forum. Ktoś przestaje pracować w firmie, oddaje identyfikator. Może zostawmy więc Zosie i Małgosie.


Śr lis 02, 2016 1:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
nitka napisał(a):
Nigdy nie pracowaleś skoro nie rozumiesz najprostszych prawideł funkcjonowania ogranizacji, firm.

Kościół katolicki nie jest firmą,lecz wspólnotą.
nitka napisał(a):
Nie interesuje nas ani Zosia, Kazio, ani Małgosia z innego forum. Ktoś przestaje pracować w firmie, oddaje identyfikator. Może zostawmy więc Zosie i Małgosie.

Proszę nie wypowiadać się w imieniu "nas" bo nie reprezentujesz tutaj raczej stanowiska wszystkich moderatorów,ani wszystkich operatorów tego portalu. Róża różańcowa powstała na tym forum, zanim objełąś funkcję :) Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 02, 2016 1:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Różo Różańcowa, hop hop!
ciach - odp na usunięty post. Admin potrafi czytać co się dzieje.


Śr lis 02, 2016 1:31 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL