Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:44 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Spoczynek w Duchu Świętym 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 10:13 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Spoczynek w Duchu Świętym
Witam wszystkich,

W zasadzie nie wiem czy dobrze robię, że tu piszę ale nie mam innego wyjścia.

Bo ja to jestem katolikiem ale takim teoretykiem bo praktycznie to jestem człowiekiem grzesznym co przez 99% życia nie uświadczył łaski uświęcającej.
Tyle, że chcę to zmienić ale łatwe to nie jest. Wiadomo, że nałogi, grzechy, pewne zachowania same nagle nie znikną. Zostałem uświadomiony, że zły duch mnie tak łatwo nie odda i łatwo się go nie pozbędę. Spowiedź nic nie daje. Ktoś mądry mi doradził tak zwany Spoczynek w Duchu Świętym.
Dlatego szukam namiaru na takie msze-spotkania we Wrocławiu najlepiej kogoś wtajemniczonego aby mnie wdrożył w temat lub skierował mnie pod właściwy adres.

pozdrawiam


Pn sie 17, 2015 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
No ale jak można doradzić "spoczynek w Duchu Świętym"?
Ja raczej bym odradzała, bo to są emocje... msze z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie POLECAM ale nie szukaj sensacji, tylko pomocy duchowej.
Takie Msze są zazwyczaj raz w miesiącu przy Kosciel, przy którym jest wspólnota Odnowy W Duchu Świętym. Poszukaj namiarów w sieci, na pewno znajdziesz. Ale, BŁAGAM, nie szukaj spoczynków, sensacji, tylko Boga.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pn sie 17, 2015 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18241
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Komisja Badań Teologicznych i Duszpasterskich Odnowy:
„Z duszpasterskiego punktu widzenia proponujemy:
  • By zawsze unikano określenia spoczynek w Duchu, gdyż pobudza to ludzi do sądzenia, ze na pewno lub prawdopodobnie pochodzi to od Boga. Lepiej przyjąć neutralne określenie „upadek”, zaproponowane przez wielebnego Johna Richarda. Pozostaje ono na płaszczyźnie deskryptywnej, zaprasza do bardziej obiektywnego osądu i do rozeznania nie przesądzającego przyczyny upadku.
  • Odradzamy tworzenie okoliczności, w których zjawisko mogłoby się pojawić.
  • Nie zapraszamy duchownych, których modlitwa lub nauczanie są związane z tym zjawiskiem.
  • Mówiąc o „upadku w Duchu”, przyjmuje zawsze postawę negatywną, pozostając jednak otwarci na możliwość, że w niektórych, bardzo rzadkich przypadkach, będzie to łaska Boża
  • W żaden sposób nie zachęcamy wiernych do starania się o ten upadek jako łaskę od Boga, gdyż wystawia ich to na ryzyko upadków spowodowanych przez nich samych

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sie 17, 2015 4:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Jak przedmowcy, nie nalezy szukac spektakularnych akcji a odkrywac prawdziwa duchowosc. Tym bardziej tak watpliwych moralnie akcji.
Czyli wytrwala, ufna modlitwa. Brzmi nijako ale chodzi o to, ze kwintesencja modlitwy jest wiara i umiejetnosc powiedzenia Bogu "niech bedzie wola Twoja Panie".
Chcesz zmienc cos w swoim zyciu piszesz. Masz problem. Powierz go Bogu. Serio pisze. Zwyczajnie tak jak nam tu opowiedziales powiedz Bogu z czym nie dajesz rade, czego sie boisz etc.

Poza tym pogadlabym ze spowiednikiem rozwijajac temat, ze "spowiedz nic nie daje". I modlitw do sw Michala Archaniola (mozna wyguglac) przyhodzi mi na mysl. Oraz swiadome ofiarowanie mszy w tej intencji plus ewentualnie zainteresowanie sie nowenna pompejanska lub "zwykly" rozaniec.

Dopiero pisalam podobnie w innym temacie ;-). Lece bo wyjdzie, ze monotematyczna jestem ;-)

Pozdrawiam, wspomne w modlitwie.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pn sie 17, 2015 11:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Dzisiaj na stronie gościa znalazłem coś takiego
http://gosc.pl/doc/2804714.Zasniecie-w-Duchu-Swietym

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lis 06, 2015 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
pancogito123 napisał(a):
Witam wszystkich,

W zasadzie nie wiem czy dobrze robię, że tu piszę ale nie mam innego wyjścia.

Bo ja to jestem katolikiem ale takim teoretykiem bo praktycznie to jestem człowiekiem grzesznym co przez 99% życia nie uświadczył łaski uświęcającej.
Tyle, że chcę to zmienić ale łatwe to nie jest. Wiadomo, że nałogi, grzechy, pewne zachowania same nagle nie znikną. Zostałem uświadomiony, że zły duch mnie tak łatwo nie odda i łatwo się go nie pozbędę. Spowiedź nic nie daje. Ktoś mądry mi doradził tak zwany Spoczynek w Duchu Świętym.
Dlatego szukam namiaru na takie msze-spotkania we Wrocławiu najlepiej kogoś wtajemniczonego aby mnie wdrożył w temat lub skierował mnie pod właściwy adres.

pozdrawiam



www.wroclaw.mamre.pl

tutaj poczytaj i idź zobaczyć, aby doświadczyć działania Ducha Świętego :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lis 08, 2015 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18241
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
paniczdomi napisał(a):
tutaj poczytaj i idź zobaczyć, aby doświadczyć działania Ducha Świętego :)

Masz na mysli "miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. "/Ga 5,22-23/ czy przewracanie na ziemię i uniesienia emocjonalne?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 08, 2015 10:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Barney napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
tutaj poczytaj i idź zobaczyć, aby doświadczyć działania Ducha Świętego :)

Masz na mysli "miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. "/Ga 5,22-23/ czy przewracanie na ziemię i uniesienia emocjonalne?



Jedno i drugie, zależy co kto potrzebuje i gdzie się znajduje. Na spotkaniach charyzmatycznych nie wszyscy mają dar spoczynku w Duchu Świętym. To nie jest najważniejsze, powiedziałbym nawet że nie jest to ważne, to tylko przejaw działania Ducha Świętego, Mocy z Wysoka :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Śr lis 11, 2015 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18241
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Ani nie jest najważniejsze, ani nie ma nic wspólnego z Duchem Świętym. Chciejstwo zobaczenia i doznania cudu i tyle.
Formuła "co kto potrzebuje i znajduje" to formuła New Age, a nie chrześcijaństwa. I niestety, duża część tego co wielu uznaje za "charyzmaty" to nic innego jak wpływ pogaństwa New Age na chrześcijaństwo.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 11, 2015 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Mnie to się zapala czerwona kontrolka. Jestem wychowany tradycyjnie, może nawet konserwatywnie. Wszystkie tego typu "akcje" trącą mi sekciarstwem. Nie jest najważniejszy Pan Bóg tylko jakieś emocje, przeżycia. Coś nie bardzo widzę tam działanie Ducha Św. No, ale może się mylę... :?:


Cz lis 12, 2015 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Barney napisał(a):
Ani nie jest najważniejsze, ani nie ma nic wspólnego z Duchem Świętym. Chciejstwo zobaczenia i doznania cudu i tyle.
Formuła "co kto potrzebuje i znajduje" to formuła New Age, a nie chrześcijaństwa. I niestety, duża część tego co wielu uznaje za "charyzmaty" to nic innego jak wpływ pogaństwa New Age na chrześcijaństwo.


Ty chyba trochę zaganiasz bracie.
Ludzie czasami potrzebują takich przejawów działania Ducha Świętego, mrowienia w łydkach, ciepło w sercu, spoczynek w Duchu Świętym, bo dzieci Boże potrzebują na początek czegoś takiego aby doświadczyć namacalnie tego, że Bóg tak działa, dosłownie. I nie ma tutaj nic z new age. New Age to mieszanka emocjonalno - demoniczna. Nie atakuj zatem przejawów działania Ducha Świętego we wspólnotach charyzmatycznych, bo są one bezpodstawne.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz lis 12, 2015 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
ANDPOL napisał(a):
Mnie to się zapala czerwona kontrolka. Jestem wychowany tradycyjnie, może nawet konserwatywnie. Wszystkie tego typu "akcje" trącą mi sekciarstwem. Nie jest najważniejszy Pan Bóg tylko jakieś emocje, przeżycia. Coś nie bardzo widzę tam działanie Ducha Św. No, ale może się mylę... :?:


Kolejny... ja nigdzie nie napisałem, że emocje i przeżycia są najważniejsze, bo nie są!
Kor 13, 13. Droga najdoskonalsza, owszem, ale dary i charyzmaty służą budowaniu Kościoła i wzajemnemu służeniu sobie we wspólnocie. Proste. Bóg jest Dobry, zatem daje dzieciom tego czego potrzebują. Nie musisz być charyzmatykiem jak tego nie rozumiesz, ale chociaż nie neguj nauki Kościoła, bo taki z ciebie katolik jak z marchewki owoc (w UE) :)
Poczytaj o tym w internecie, poczytaj też w KKK, to ma wszystko podstawy na nauce Kościoła.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz lis 12, 2015 10:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
paniczdomi napisał(a):
Ty chyba trochę zaganiasz bracie.
Ludzie czasami potrzebują takich przejawów działania Ducha Świętego, mrowienia w łydkach, ciepło w sercu, spoczynek w Duchu Świętym, bo dzieci Boże potrzebują na początek czegoś takiego aby doświadczyć namacalnie tego, że Bóg tak działa, dosłownie. I nie ma tutaj nic z new age. New Age to mieszanka emocjonalno - demoniczna. Nie atakuj zatem przejawów działania Ducha Świętego we wspólnotach charyzmatycznych, bo są one bezpodstawne.

A oto negatywny art. na stronie Odnowy
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/r-pro ... k-w-duchuq

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 12, 2015 10:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18241
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
paniczdomi napisał(a):
Ty chyba trochę zaganiasz bracie.
Ludzie czasami potrzebują takich przejawów działania Ducha Świętego, mrowienia w łydkach, ciepło w sercu, spoczynek w Duchu Świętym, bo dzieci Boże potrzebują na początek czegoś takiego aby doświadczyć namacalnie tego, że Bóg tak działa, dosłownie.
Ciekawy sposób argumentacji - to jest prawdziwe działanie, bo "ludzie potrzebują" ;)
To nic, że nie ma to nic wspólnego z opisanymi w Biblii charyzmatami - "potrzebują" to jest.
A jeśli będą "potrzebować" czegoś takiego jak opisane tu http://analizy.biz/marek1962/_ellen.html - to też będzie prawdziwe, nie? ;)
Cytuj:
I nie ma tutaj nic z new age. New Age to mieszanka emocjonalno - demoniczna.
Czasem tylko emocjonalno - zabobonna, poszukiwanie niezwykłości (bo ludzie "tego potrzebują" przecież).
Ale niebezpieczeństwo demoniczne oczywiście istnieje.
Cytuj:
Nie atakuj zatem przejawów działania Ducha Świętego we wspólnotach charyzmatycznych, bo są one bezpodstawne.
Najpierw trzeba by dowieść, że to jest działanie Ducha Świętego. Bo jedyne co jest tu "bezpodstawne" to przypisywanie Duchowi Świętemu upadków, śmiechów itp.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 12, 2015 11:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spoczynek w Duchu Świętym
Jockey napisał(a):
A oto negatywny art. na stronie Odnowy
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/r-pro ... k-w-duchuq

nie powiedziałbym że negatywny! tylko bardzo rozważny, spokojny i stawiający ważne pytania.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt lis 13, 2015 12:01 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL