Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Grzechy kierowców a spowiedź 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Jest taka strona http://tablica-rejestracyjna.pl/ , gdzie można skomentować wybryki kierowców. Zastanawiam się, czy takie informacje mogą poprawić bezpieczeństwo na drogach. :| W każdym razie można dać upust emocjom. :buja:


Pt kwi 27, 2018 2:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
Jest taka strona http://tablica-rejestracyjna.pl/ , gdzie można skomentować wybryki kierowców. Zastanawiam się, czy takie informacje mogą poprawić bezpieczeństwo na drogach. :| W każdym razie można dać upust emocjom. :buja:


Moim zdaniem komentarze nic nie zmienią. Łatwiej pokrzyczeć na kogoś, trudniej powiedzieć "moja wina" Warto natomiast uświadamiać
przede wszystkim sobie, a potem innym,że powodując zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, popełniamy grzech.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt kwi 27, 2018 8:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
Jest pierwszy wypadek śmiertelny kierowcy Tesli a autopilotem:
http://www.motofakty.pl/artykul/tesla-z ... padek.html
https://www.teslamotors.com/blog/tragic-loss
:|
Jednak lepiej liczyć na siebie niż na kontrolę powierzoną maszynie.
Nie wiem czy wniosek jest słuszny. To że są wypadki z tym urządzeniem, nie oznacza jeszcze że są one rzadsze czy mniej prawdopodobne.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 27, 2018 8:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Barney napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Jest pierwszy wypadek śmiertelny kierowcy Tesli a autopilotem:
http://www.motofakty.pl/artykul/tesla-z ... padek.html
https://www.teslamotors.com/blog/tragic-loss
:|
Jednak lepiej liczyć na siebie niż na kontrolę powierzoną maszynie.
Nie wiem czy wniosek jest słuszny. To że są wypadki z tym urządzeniem, nie oznacza jeszcze że są one rzadsze czy mniej prawdopodobne.


Mamy kolejny wypadek. W tym materiale http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/usa-wypadek-ubera-piesza-znikad-kierowca-nie-patrzyl-wideo-58068.html jest nagranie z niedawnego wypadku autonomicznego samochodu testowanego przez Ubera. Technologia zawiodła, chociaż wydaje się, że samochód powinien był zacząć hamować, a kierowca zbytnio nie patrzył na trasę. Niby śmierć to śmierć, jednak zginąć "z rąk", jak widać, niedorobionego robota jest bardzo bezsensowne (w tym sensie, że technologia powinna była zadziałać).

mareta napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Jest taka strona http://tablica-rejestracyjna.pl/ , gdzie można skomentować wybryki kierowców. Zastanawiam się, czy takie informacje mogą poprawić bezpieczeństwo na drogach. :| W każdym razie można dać upust emocjom. :buja:


Moim zdaniem komentarze nic nie zmienią. Łatwiej pokrzyczeć na kogoś, trudniej powiedzieć "moja wina" Warto natomiast uświadamiać
przede wszystkim sobie, a potem innym,że powodując zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, popełniamy grzech.


Odbieram to trochę inaczej. Sama na wszelki wypadek posprawdzałam znajome mi tablice rejestracyjne (na identycznej stronie w kraju zamieszkania). Gdybym znalazła moją tablicę, raczej wzięłabym sobie uwagi do serca (miałabym szansę zastanowić się, czy jest w tym jakaś moja wina). Strona w pewnym sensie daje "też bat" w ręce pieszych, którzy czasami mogą być nawet niezauważani przez kierowców. Poza tym opisane wykroczenia to dobry materiał edukacyjny.


Pt kwi 27, 2018 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Ależ ktoś mnie zdenerrrrrrwował wczoraj na parkingu przed sklepem! Zaparkowałam daleko, prawie na pustym miejscu, a wracając już z daleka widziałam jakiś wózek sklepowy koło mojego samochodu. Złe przeczucie potwierdziło się. Oczywiście lakier na masce był zarysowany. :| Pewnie albo ktoś specjalnie zarysował lakier, albo nie odprowadził wózka do sklepu, a wiatr mógł popchać wózek na mój samochód. Chyba przestanę jeździć do tego sklepu, chociaż sprzedają w nim towar z Polski. W takich sytuacjach, jak wyżej, do głowy ciśnie mi się wiele niekulturalnych słów. Gdyby to wiatr (przed burzą) był odpowiedzialny za rysy, to byłby nie pierwszy raz, że doznałabym przez niego krzywdy. Wcześniej pchnął otwarte drzwi samochodu na moją rękę i ją trochę potłukł, a innym razem silny podmuch wiatru zatrzasnął furtkę do ogródka, gdy wyszłam poza ogrodzenie (furtka od zewnątrz jest samozatrzaskująca się).


Śr maja 16, 2018 4:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Bywają takie dni, że widzi się parę wypadków po drodze. Widać, czuć, że coś wisi w powietrzu, że kierowcy popełniają głupie błędy, że trzeba zwiększyć czujność i bardziej być gotowym na coś nieoczekiwanego na drodze. Wczoraj był taki dzień w mojej okolicy. :( Przydałaby się jakaś "solidna modlitwa" za kierowców i przechodniów w taki czas.


Cz kwi 11, 2019 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
W dzieciństwie zdarzało mi się, że w drodze na większy odpust widziałam wozy (rolnicze) podczepione do traktów, na których byli przewożeni ludzie do kościoła. Zwykle były to całkiem spore grupy kilku lub kilkunastu osób. Nie zdawałam sobie sprawy, że obecnie można za taki transport ludzi otrzymać mandat, o czym świadczy poniższy wpis. Wóz musi być odpowiednio przystosowany, ale nie bardzo wiem na czym polega takie przystosowanie. Ludzie na filmie z artykułu chyba jadą dość wolno i są statyczni. Czego tam brakuje? Trzeba się jakoś przypiąć czy przywiązać do wozu?

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/34101,Przejazdzka-ktora-mogla-zakonczyc-sie-tragedia-Na-wozie-male-dzieci.html


Śr lip 01, 2020 9:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Taki wóż do przewożenia ludzi musi mieć ławki i wysokie burty. Nie wystarczy siedzieć na podłodze wozu, bo pasażer może w każdym momencie wstać i wypaść z przyczepy. Nie wolno też stać w miejscu zaczepu. To, o czym piszesz z lat dzieciństwo już wowczas było nieprawidłowością. PGR miały specjalne zamykane przyczepy osobowe do ciągnika, nazywane w niektórych rejonach budami.


Śr lip 01, 2020 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Dobrze się dowiedzieć, że są takie przepisy. Nawet kiedyś zwiedzaliśmy jedną amerykańską farmę i tak właśnie nas obwożono po niej jak, merss, opisujesz. Ale to było na polu i łąkach. Burty bardzo wysokie, a okolicę było widać przez szczeliny. Raczej sama bym się nie zdecydowała na takie oglądanie, ale dzieci bardzo chciały. Nie zdawałam sobie sprawy, że mogą być jakieś prawne wymogi co do zabezpieczenia ludzi na budzie, bo przypomina mi to też przejażdżkę powozem konnym takim jak dorożka.


Śr lip 01, 2020 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
Dobrze się dowiedzieć, że są takie przepisy. Nawet kiedyś zwiedzaliśmy jedną amerykańską farmę i tak właśnie nas obwożono po niej jak, merss, opisujesz. Ale to było na polu i łąkach. Burty bardzo wysokie, a okolicę było widać przez szczeliny. Raczej sama bym się nie zdecydowała na takie oglądanie, ale dzieci bardzo chciały. Nie zdawałam sobie sprawy, że mogą być jakieś prawne wymogi co do zabezpieczenia ludzi na budzie, bo przypomina mi to też przejażdżkę powozem konnym takim jak dorożka.

W USA nadal w wielu stanach nie ma żadnych przepisów w tej materi.


Wt lip 14, 2020 5:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Dobrze się dowiedzieć, że są takie przepisy. Nawet kiedyś zwiedzaliśmy jedną amerykańską farmę i tak właśnie nas obwożono po niej jak, merss, opisujesz. Ale to było na polu i łąkach. Burty bardzo wysokie, a okolicę było widać przez szczeliny. Raczej sama bym się nie zdecydowała na takie oglądanie, ale dzieci bardzo chciały. Nie zdawałam sobie sprawy, że mogą być jakieś prawne wymogi co do zabezpieczenia ludzi na budzie, bo przypomina mi to też przejażdżkę powozem konnym takim jak dorożka.

W USA nadal w wielu stanach nie ma żadnych przepisów w tej materi.


Wozy konne sa dosc powolne wiec raczej wypadki nie sa tragiczne, a np. w UK to kierowcy aut maja obowiazek zwolnic gdy na drodze jest powoz konny, albo osoba jadaca wierzchem konno. Chodzi glownie o to by nie wystraszyc ani konia ani czlowieka.
Jesli by obecne przepisy drogowe byly tak samo restrykcyjne wobec pojazdow konnych czy jezdzcow to pewnie na siodle trzeba by miec zainstalowane pasy bezpieczenstwa i hamulec reczny na tylne kopyta i swiatla dzienne. ;)


Wt lip 14, 2020 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
W USA w wielu stanach nie ma nawet przepisów do do jazdy na "pace" na pick upie.


Wt lip 14, 2020 8:13 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Bo to jest odpowiedzialnosc tego co tak robi a nie ubezpieczalni, czy kierowcy.
Taki brak przepisow czyni delikwenta odpowiedzialnym za wlasne czyny, i nie pozwala by inni byli za czyjas glupote odpowiedzialni, co w wielu krajach jest nagminne i np. zadny adrenaliny wybiera sie w gory, a pozniej setki ludzi biora udzial w akcji ratowniczej z ktorych kilku ginie tylko dla tego ze jakis idiota mial kaprys wybrac sie na wspinaczke w gory.
To jest totalny brak odpowiedzialnosci za wlasne czyny i moim zdaniem jesli taka osoba zostanie uratowana, powinna co do grosza splacic wszelkie koszty zwiazane z jej odnalezieniem i uratowanoem bez wzgledu na to czy miala jakies ubezpieczenia czy nie.


Wt lip 14, 2020 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
sachol napisał(a):
W USA w wielu stanach nie ma nawet przepisów do do jazdy na "pace" na pick upie.


Zorientowałam się, że stan Nowy Jork ma takie prawo dotyczące przewożenia pasażerów z tyłu na "pace" (Section 1222, Persons riding on trucks, Vehicle & Traffic (VAT) https://www.nysenate.gov/legislation/laws/VAT/1222#:~:text=Section%201222%20Persons%20riding%20on%20trucks&text=c.,gate%20which%20is%20securely%20closed.). Inne stany pewnie też mają, ale to mogą być niedawno wprowadzone uregulowania.


Śr lip 15, 2020 3:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy kierowców a spowiedź
Brandeisbluesky napisał(a):
sachol napisał(a):
W USA w wielu stanach nie ma nawet przepisów do do jazdy na "pace" na pick upie.


Zorientowałam się, że stan Nowy Jork ma takie prawo dotyczące przewożenia pasażerów z tyłu na "pace" (Section 1222, Persons riding on trucks, Vehicle & Traffic (VAT) https://www.nysenate.gov/legislation/laws/VAT/1222#:~:text=Section%201222%20Persons%20riding%20on%20trucks&text=c.,gate%20which%20is%20securely%20closed.). Inne stany pewnie też mają, ale to mogą być niedawno wprowadzone uregulowania.

W wielu stanach nie ma. Nie napisałam że we wszystkich nie ma :P
Powoli sie to zmienia i takie przepisy sa


Śr lip 15, 2020 6:03 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL