Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Wyszukiwanie sobie męki to cierpiętnictwo. To należy do zaburzeń osobowości, która utraciłaby tożsamość, gdyby pozbawić ją cierpienia. Cierpienie nadaje sens życiu takiej osoby. Odmienia je na wszystkie możliwe sposoby i jest dumna, że cierpi...nie to co inni, co se tak łatwo żyją.
Mamy duchowość na różnym poziomie i nie należy szukać cierpienia dla cierpienia. Ono musi być połaczone z miłością. Należy rozumieć sens umartwień. Wystarczy jak z godnością będziemy żyli i nie będziemy się uchylali od niezawinionego cierpienia.

Papieże nauczają, że przyczynę cierpienie należy odczytywać w kategoriach tajemnicy. Mamy różne cierpienia.
1.Cierpienie zapobiegawcze- Bóg dopuszcza pewne komplikacje, rozczarowania, ponieważ w zanadrzu ma dla nas coś o wiele lepszego.
2. Cierpienie karzące- 'Ja wszystkich was, których kocham, karzę i ćwiczę'. Bóg pozwala nam spłacić dług za wszystko zło, które uczyniliśmy w życiu.
3. Cierpienie pokutne- jest wynikiem grzesznych wyborów (romans- ciąża- porzucenie kobiety), mamy nabrać pokory i zbliżyć się do Boga.
4. Cierpienie zbawcze- to modlitwy za Kościół, cierpienie za innych.
5. Cierpienie jako świadectwo. Czasem, jak mamy szczęście, Bóg stawia na naszej drodze wyjątkową osobę. Życie daje jej po głowie, a ona z godnością walczy i nigdy nie traci wiary i nadziei.
6. Cierpienie wynikające z naszych słabości- brak umiejętności wybaczania, zazdrość,cierpienia wynikające ze słabości charakteru: osoby o skłonnościach depresyjnych nie radzą sobie z problemami dnia codziennego i odmawiają komunikacji z najbliższymi; cierpienie braku pewności siebie; porywczość i ranienie innych.
7. Cierpienie wewnętrzne- to cierpienie duszy: modlitwa sprawia trudności(=oschłość duszy), poczucie, że jesteśmy pozbawieni Bożej obecności, odczucie duchowej pustki, wrażenie straty czasu na modlitwę.
Bóg dopuszcza takie cierpienia, byśmy sobie uświadomili, że mamy kochać Boga ze względu na Niego, a nie na to co od Niego otrzymujemy,
8. Cierpienia bez powodu- to traumatyczne wydarzenia. Nagle wydaje się, że Bóg jest odległy i obojętny wobec ludzkich spraw.
Nic nie cieszy bardziej szatana niż widok ludzi zagubionych i obrażonych na swego Stwórcę a powodu cierpienia, którego doświadczają.
Szatan nie chce, by cierpienie zjednało nam łaskę i doprowadziło do przemiany naszego życia. Chce, abyśmy zrozpaczeni zbuntowali się przeciw Bogu i wyrzekli się nadziei na osiągnięcie świętości.

Mamy wybór dwóch dróg:
1. Ułatwić zadanie szatanowi stojąc się zgorzkniałymi nienawistnikami
2. Utrudnić, upodabniając się do Chrystusa
Nie wolno nam poszukiwać cierpienia, pławić we własnym bólu i użalać się nad sobą. Należy walczyć o zdrowie i szukać dobrej opieki medycznej, szukać wyjścia z trudnej syutacji.


Cz cze 19, 2014 3:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Ostatnio przechodziłam koło koscioła wstąpiłam na chwile i tam akurat było kazanie mówiące o tym aby nie robić z siebie męczennika.Myśle ,ze niektorzy właśnie troche zle postrzegają nasza wiare...

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz cze 19, 2014 4:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Chciałabym podkreślić, że umartwienie jest oczywistym wymogiem, który otwiera nas na działanie Ducha Świętego. Nie można go łączyć z czynieniem zla. Gdy lud pyta:
Czemu pościlismy, a Ty nie wejrzałeś? Umartwialismy siebie, a Tyś tego nie uznał? [Pan mówi] Otóż w dzień waszego postu wy znajdujecie sobie zajęcie i uciskacie wszystkich waszych robotnikow. Otóż pościcie wśród waśni i sporow (Iz 58, 3n).
Poprzez ofiary człowiek wyraża wobec Stwórcy nie tylko swoją wdzięczność, ale chce też okazać Mu swe podporządkowanie. Główną ideą i istotnym sensem składania ofiar jest zdolność wyrzeczenia się swojej (złej) woli oraz oddanie się Panu Bogu.

Poprzez proroków Pan Bóg napominał, że to nie ofiary, lecz posłuszeństwo jest naczelną zasadą daną Izraelowi.

Przeszkodą w wielbieniu Boga jest głupota (brak Madrości) i grzech (brak dobrej woli). Dlatego należy Mu złożyć ofiarę z ziemskiej mądrości i swojej woli. Pan Bóg nie potrzebuje od nas niczego.
Pan Jezus dał nam nakaz miłości nieprzyjaciół (Mt 5, 44), przywołuje słowa Psalmu(110, 1) mówiące o położeniu nieprzyjaciół pod swoje stopy (Mt22, 44 i 1Kor15, 25). Oznaczają one i symbolizują całkowite podporządkowanie sobie wrogów duszy, czyli szatana, wad, niedoskonałości.

Pan Bóg (Hbr 10, 4-7, 9n) usunął ofiary ST ustanawiając swoją wolę (jej przyjęcie) jako drogę do uwolnienia od grzechów.
Ofiara i umartwienie są przygotowaniem i warunkiem niezbędnym do wejścia na drogę ku życiu wiecznemu. Wolna wola ma zapanować nad ciałem (jego pożądniami i pragnieniami) oraz nad czystą racjonalnością (wiedzą rozumową) i ziemską mądrością. Dopiero wtedy dusza może w pełni przyjąć i wypełnić prawdę Bożą oraz rozpoznać obecność i moc Ducha Świętego.

Człowiek tym bardziej będzie skłonny, aby umartwiać się, im lepiej będzie wiedział, że to dla niego dobre.


Cz cze 19, 2014 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
merss napisał(a):
Chciałabym podkreślić, że umartwienie jest oczywistym wymogiem, który otwiera nas na działanie Ducha Świętego. Nie można go łączyć z czynieniem zla. Gdy lud pyta:
Czemu pościlismy, a Ty nie wejrzałeś? Umartwialismy siebie, a Tyś tego nie uznał? [Pan mówi] Otóż w dzień waszego postu wy znajdujecie sobie zajęcie i uciskacie wszystkich waszych robotnikow. Otóż pościcie wśród waśni i sporow (Iz 58, 3n)..

No wlasnie, umartwienie znaczy tyle co nic jezeli nie ma serca dla innych, jezeli wykorzystuje sie w rozny sposob ludzi bezbronnych to takie posty tyle znacza co grochem by o sciane rzucil.Najpierw trzeba nawrocenia i pelnienia woli bozej a posty Pan przyjmie.


Cz cze 19, 2014 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Zygmunt

Powiadam ci Ewo Agnieszko, ze to wszystko wymysl ludzki.Gdzie w Pismie Sw. czytamy aby laczyc nasze cierpienia z cierpieniami Chrystusa

A gdzie w Piśmie Św. wyczytałeś o Świętych Obcowaniu albo o czyśćcu?

Ps. Pamiętam Cię z innych postów i nie przypominam sobie, byś głosił takie tezy. Coś się zmieniło?

wyszukiwac sobie meki to postawa niebiblijna

Umartwienia to jedne z pobożnych praktyk w Kościele, mają swój cel. Podobno św. JPII nosił włosiennicę.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Cz cze 19, 2014 8:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
@Zygmunt
To wszystko nie jest takie proste. To prawda, że umartwianie bez czynienia dobra niewiele znaczy. Nie można jednak wskazywać, że bogaci muszą pomagać bezrobotnym. To za duże uproszczenie. Ludzie biedni są czasem też roszczeniowi i uważają, że się im należy.
Słowa Boga są kierowane do wierzących. Są kierowane do mnie, ale nie wolno mi tego przekierowywać na innych, nawet wierzących. To nie moja sprawa. To ja mam się nawracać i podążać ku Bogu dojrzewając w człowieczeństwie.

Jestem zmęczona bieganiem niektórych osób z maczugą po forum i wskazywaniem palcem na innych, to akurat przykład patologii, źle rozumianych słów Jezusa.
Gdyby wszyscy byli inni i chcieli się zmienić ten świat byłby piękny. Zawsze inni są źli...


Cz cze 19, 2014 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Zygmunt

Powiadam ci Ewo Agnieszko, ze to wszystko wymysl ludzki.Gdzie w Pismie Sw. czytamy aby laczyc nasze cierpienia z cierpieniami Chrystusa

A gdzie w Piśmie Św. wyczytałeś o Świętych Obcowaniu albo o czyśćcu?

Ps. Pamiętam Cię z innych postów i nie przypominam sobie, byś głosił takie tezy. Coś się zmieniło?

wyszukiwac sobie meki to postawa niebiblijna

Umartwienia to jedne z pobożnych praktyk w Kościele, mają swój cel. Podobno św. JPII nosił włosiennicę.



No wlasnie, gdzie w Pismie Sw. doczytamy sie o czysccu.To tchnie wymyslem ludzkim.Czy ofiara Chrystusa nie jest pelna :?:
Umartwienia to jedne z pobożnych praktyk w Kościele :?: mają swój cel :?: Jaki :?: Podobno św. JPII nosił włosiennicę :?: Dlaczego :?: Skad sie ona wziela :?: Kto ja wymyslil :?: Pan Jezus :?: On, ktory jest miloscia :?: Trudno w to uwierzyc....


Cz cze 19, 2014 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Ewa Agnieszka napisał(a):

Ps. Pamiętam Cię z innych postów i nie przypominam sobie, byś głosił takie tezy. Coś się zmieniło?



Co sie zmienilo :?: Studiuje Pismo Sw i odkrywam rzeczy o ktorych wczesniej nie mialem pojecia jak np. to, ze jestesmy zbawieni z laski bozej i na zbawienie nie jestesmy w stanie zapracowac.Chocbysmy cale zycie spedzili na zarabianiu na zycie wieczne nie zbawimy sie.Laska Chrystusa nas zbawia.Jego musimy kochac i Jemu sluzyc.


Cz cze 19, 2014 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Cytuj:
Studiuje Pismo Sw i odkrywam rzeczy o ktorych wczesniej nie mialem pojecia jak np. to, ze jestesmy zbawieni z laski bozej i na zbawienie nie jestesmy w stanie zapracowac.Chocbysmy cale zycie spedzili na zarabianiu na zycie wieczne nie zbawimy sie.Laska Chrystusa nas zbawia.Jego musimy kochac i Jemu sluzyc.
To dość ogólne ujęcie kwestii zbawienia. A może tak: staramy się poznać Słowo Boże, zaufać, zmieniać nasze wybory a co za tym idzie postępowanie, oprzeć się o Boga lub bardziej konkretnie Jego słowo. Dostrzegamy efekty tych naszych starań dostrzegając tym samym "bożą inicjatywę"/łaski. Więc staramy się, poznajemy, ufamy (albo próbujemy), wybieramy, działamy, wychodzi na to, że pracujemy na zbawienie, a Bóg nas inspiruje i wspiera w tej pracy przy pomocy łask. Przypomina to dialog, współpracę, oczywiście często przerywaną, niesymetryczną, niedoskonałą, - reflektujemy się, staramy się wyciągnąć wnioski, akceptujemy istniejący stan rzeczy, albo jesteśmy do tego inspirowani - z ostatnim słowem należącym do Boga (to bardzo dobrze biorąc pod uwagę Jego atrybuty i naszą naturę).


Pt cze 20, 2014 1:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Zygmunt

Powiadam ci Ewo Agnieszko, ze to wszystko wymysl ludzki.Gdzie w Pismie Sw. czytamy aby laczyc nasze cierpienia z cierpieniami Chrystusa

Kol 1:24 bt "Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony dopełniam niedostatki udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół."
2Kor 1:7 bt "A nadzieja nasza co do was jest silna, bo wiemy, że jak cierpień jesteście współuczestnikami, tak i pociechy."
1P 4:13 bt "ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały."

A gdzie w Piśmie Św. wyczytałeś o Świętych Obcowaniu albo o czyśćcu?
W wielu miejscach. Dokładną analizę zamieściłem tu http://analizy.biz/marek1962/czysciec.pdf


Cytuj:
Co sie zmienilo :?: Studiuje Pismo Sw i odkrywam rzeczy o ktorych wczesniej nie mialem pojecia jak np. to, ze jestesmy zbawieni z laski bozej i na zbawienie nie jestesmy w stanie zapracowac.Chocbysmy cale zycie spedzili na zarabianiu na zycie wieczne nie zbawimy sie.Laska Chrystusa nas zbawia.Jego musimy kochac i Jemu sluzyc.
To znaczy, że nie tylko Pisma, ale i Katechizmu wcześniej nie czytałeś, bo znalazłbyś tam to samo.
Co, oczywiście, nie znaczy że nasze uczynki nie mają znaczenia - mówi o tym również dość dokładnie Pismo.
Szersze opracowanie zamieściłem tu http://analizy.biz/marek1962/sf.pdf

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt cze 20, 2014 3:01 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney napisał(a):

A gdzie w Piśmie Św. wyczytałeś o Świętych Obcowaniu albo o czyśćcu?
W wielu miejscach. Dokładną analizę zamieściłem tu http://analizy.biz/marek1962/czysciec.pdf



No wlasnie...jesli mowa o czysccu to jak mi wyjasnisz fakt, ze nauka o czysccu zostala wprowadzona przez papieza Grzegorza I w roku 593 :?: :?: Wczesniej chrzescijanie nie mieli pojecia o tej nauce, a tu raptownie ok.560 lat po Chrystusie nowa nauka zostala ogloszona.Dlaczego Pan Jezus nie nauczal o czysccu :?:


Pt cze 20, 2014 3:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney napisał(a):
Zdaje się że nie rozumiesz, po co są umartwienia. Bynajmniej nie dlatego że "uczynki mogą nas zbawić" (nie mogą).
Wyczuwam Zygmuncie, ze spotkałeś się z protestanckim nauczaniem na ten temat. Tyleż niekompetentnym, co nie znającym nauki Kościoła w tej kwestii.




Wiara bez uczynków jest martwa,a samobiczowanie zadawanie sobei cierpienia na pewno jest nie miłe Bogu,bo mamy napisane w PŚ że jeżeli pokutujecie nie bęźcie posępni i nie wystawajcie na rogach zeby was widziano ,oni już dostali swoją zapłate.Inna sprawa w kościele katolickim słyszałam wiele razy z ust ksieży ,abyśmy my, katolicy, nie byli smutni,bo katolik to wesoły z dobrą nowiną na ustach.


Pt cze 20, 2014 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney napisał(a):
To znaczy, że nie tylko Pisma, ale i Katechizmu wcześniej nie czytałeś, bo znalazłbyś tam to samo.
Co, oczywiście, nie znaczy że nasze uczynki nie mają znaczenia - mówi o tym również dość dokładnie Pismo.
Szersze opracowanie zamieściłem tu http://analizy.biz/marek1962/sf.pdf


Katechizm dla mnie ma najmniejsze znaczenie.Co nie znaczy, ze go odrzucam.Dochodze tylko do wniosku, ze jest to dzielo czysto ludzkie, ktore nawet pod apokryfy nie mozna podciagnac.Pismo Sw. to wlasciwy autorytet.Tam nalezy szukac drogi do nieba.Katechizm przypomina mi ponad 600 drobnych przykazan, ktore byly dzielem czysto ludzkim wymyslem i zamiast pomagac ludziom na drodze do zbawienia staly sie uciazliwoscia dnia codziennego.Nic dziwnego, ze faryzeusze nawet palcem nie kiwneli aby wykonywac to co nakazali Izraelitom.Pan Jezus przyszedl aby to cale badziewie zastapic przykazaniami milosci Boga i blizniego.


Pn cze 23, 2014 4:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Zygmunt napisał(a):
Barney napisał(a):
To znaczy, że nie tylko Pisma, ale i Katechizmu wcześniej nie czytałeś, bo znalazłbyś tam to samo.
Co, oczywiście, nie znaczy że nasze uczynki nie mają znaczenia - mówi o tym również dość dokładnie Pismo.
Szersze opracowanie zamieściłem tu http://analizy.biz/marek1962/sf.pdf


Katechizm dla mnie ma najmniejsze znaczenie.Co nie znaczy, ze go odrzucam.Dochodze tylko do wniosku, ze jest to dzielo czysto ludzkie, ktore nawet pod apokryfy nie mozna podciagnac.Pismo Sw. to wlasciwy autorytet.Tam nalezy szukac drogi do nieba.Katechizm przypomina mi ponad 600 drobnych przykazan, ktore byly dzielem czysto ludzkim wymyslem i zamiast pomagac ludziom na drodze do zbawienia staly sie uciazliwoscia dnia codziennego.Nic dziwnego, ze faryzeusze nawet palcem nie kiwneli aby wykonywac to co nakazali Izraelitom.Pan Jezus przyszedl aby to cale badziewie zastapic przykazaniami milosci Boga i blizniego.

Co Ci może Katechizm "przypominać" skoro go nie znasz?
Katechizm podaje źródła - w tym biblijne - każdego stwierdzenia.

A przytaczam go po to, by pokazać głupotę krytykowania nauki ZANIM się ją dobrze pozna. Taką postawę też komentuje Biblia, nawiasem mówiąc...
Cytuj:
No wlasnie...jesli mowa o czysccu to jak mi wyjasnisz fakt, ze nauka o czysccu zostala wprowadzona przez papieza Grzegorza I w roku 593 :?: :?: Wczesniej chrzescijanie nie mieli pojecia o tej nauce, a tu raptownie ok.560 lat po Chrystusie nowa nauka zostala ogloszona.Dlaczego Pan Jezus nie nauczal o czysccu :?:
Głupstwa opowiadasz. Co najwyżej wówczas pojawiła się NAZWA Czyściec. Sama idea czyśćca jest obecna w Nowym Testamencie, a nawet śladowo w Starym.
I gdybyś zajrzał do linku jaki podałem - zamiast krytykowac na oślep - to byś o tym wiedział.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 23, 2014 7:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Męczeństwo jest darem łaską w oczach Boga?
Barney zamieściłeś szersze opracowanie,ale tylko z katechizmu,a nie z Pisma Swiętego,więc zgadzam sie z Zygmuntem


Pn cze 23, 2014 7:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL