Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:53 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
 Pytania do księdza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Dziękuje za odpowiedz.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lis 29, 2013 9:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 2:46 pm
Posty: 123
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Prosze ksiedza mam takie pytanie a raczej prosbe zeby troche mnie ksiadz oswiecil. Bylem na rekolekcjach powolaniowych choc tylko w sumie jeden wieczor i noc tam bylem przed najswietszym sakramentem bo znajomy ksiadz mnie tam zaprosil zebym przyjechal. I jest tam takie cos ze pisze sie listy do Maryi a potem wieczorem pali sie te listy i kazdy sobie losuje obrazek z fagmentem pisma swietego i ksiadz magister tego zgromadzenia mowil zeby sobie rozwazyc to slowo ten fragment. I dostakem taki fragment z 1 listu do koryntian 7,17 ´´ 17 Zresztą niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał. Ja tak właśnie nauczam we wszystkich Kościołach. ´´ I do konca tego nie rozumiem. Niech kazdy postepuje zgodnie z tym co pan mu wyznaczyl, ale ja wlasnie nie wiem do konca co mi Pan wyznaczyl i jest to dla mnie zadna konkretna odpowiedz. Moze ksiadz rozjasnic to ???

_________________
Jezus Zwyciężył


N gru 01, 2013 8:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
młody1992 napisał(a):
(...) ale ja wlasnie nie wiem do konca co mi Pan wyznaczyl i jest to dla mnie zadna konkretna odpowiedz. Moze ksiadz rozjasnic to ???

Czasem nie jest łatwo rozeznać swoje powołanie, punktem wyjściowym jest zobaczenie czego się naprawdę pragnie - Bóg dając powołanie, daje też pragnienie tego. Więc nie szukaj odpowiedzi w wylosowanych cytatach, tylko w sobie samym.


Wt gru 03, 2013 8:55 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 2:46 pm
Posty: 123
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Cytuj:
Bóg dając powołanie, daje
też pragnienie tego.


Dzieki za odpowiedz

_________________
Jezus Zwyciężył


Wt gru 03, 2013 10:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 08, 2013 7:48 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Czy można kadzić?
Czy można okadzać w domu relikwie, wizerunki świete w czasie modlitwy ?
Jest to pytanie do osoby duchownej.


N gru 08, 2013 7:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy można kadzić?
Paweł Miotk napisał(a):
Czy można okadzać w domu relikwie, wizerunki świete w czasie modlitwy ?
Jest to pytanie do osoby duchownej.


Można, pytanie tylko po co? O ile okadzanie w ramach liturgii jest czymś normalnym, o tyle w domu wydaje się raczej dziwactwem, ale jak ktoś ma taką potrzebę, to może sobie pokadzić :)


N gru 08, 2013 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Mam kolejne pytanie.Czy to, ze np chorujemy jrst ukaraniem nas przez Boga za grzechy czy moze jest to sprawka szatana a moze sami probujemy sie za grzechy ukarac?Chodz nie wiem czy w ostatnim przypadku nie mojawia sie zbytnia wiara w siebie tzn.zuchwalosc?

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn gru 09, 2013 1:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:42 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
Witam serdecznie,
zwracam się z uprzejmym zapytaniem, proszę o pomoc w następującej sprawie:
wraz z żoną przeprowadziliśmy się "ulicę dalej" w danej miejscowości, jak się okazało ta ulica "podlega" pod zupełnie inną parafię umiejscowioną dużo dalej, niż ta do której chodzimy całe życie. Generalnie nie mamy ochoty zmieniać Kościoła, jesteśmy przezwyczajeni, przyjmowaliśmy w nim wszystkie sakrementy, znamy Kapłanów, jesteśmy zżyci z parafią itp. Co należy zrobić, aby formalnie pozostać w dotychczasowej parafii? Czy możemy poprosić "kolędę" z dotychczasowej parafii? Może potrzebna jest zgoda tzw. "licencja"? Gdzie skierować pierwsze kroki i z kim rozmawiać? Może prośba do Kurii? Poprosimy o informację.


Pt sty 03, 2014 3:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pytania do księdza
Czy wszystkie przypowieści trzeba brać dosłowne chodzi mi o tego bogatego młodzięca który chciał być uczniem JEZUSA .


Pt sty 03, 2014 7:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
adamb napisał(a):
Witam serdecznie,
zwracam się z uprzejmym zapytaniem, proszę o pomoc w następującej sprawie:
wraz z żoną przeprowadziliśmy się "ulicę dalej" w danej miejscowości, jak się okazało ta ulica "podlega" pod zupełnie inną parafię umiejscowioną dużo dalej, niż ta do której chodzimy całe życie. Generalnie nie mamy ochoty zmieniać Kościoła, jesteśmy przezwyczajeni, przyjmowaliśmy w nim wszystkie sakrementy, znamy Kapłanów, jesteśmy zżyci z parafią itp. Co należy zrobić, aby formalnie pozostać w dotychczasowej parafii? Czy możemy poprosić "kolędę" z dotychczasowej parafii? Może potrzebna jest zgoda tzw. "licencja"? Gdzie skierować pierwsze kroki i z kim rozmawiać? Może prośba do Kurii? Poprosimy o informację.

Możecie dalej uczęszczać na Msze św. do parafii. gdzie byliście przedtem, jeśli jednak chodzi o przynależność do parafii, to faktycznie należycie do nowej - parafia jest terytorialna i nic na to nie poradzicie :). Oczywiście jeśli jesteście zaprzyjaźnieni z kapłanami z poprzedniej parafii, możecie ich do siebie zaprosić. Nie przeszkodzi to, by przyjąć po kolędzie także księdza z waszej nowej parafii, przynajmniej będzie okazja poznania kogoś nowego :). Licencji na przynależność do innych parafii niż ta w na której terenie się mieszka, prawo kanoniczne i praktyka duszpasterska nie przewiduje :)


Śr sty 08, 2014 9:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
lis napisał(a):
Czy wszystkie przypowieści trzeba brać dosłowne chodzi mi o tego bogatego młodzięca który chciał być uczniem JEZUSA .

Przypowieści należy odczytywać jako przypowieści, czyli uwzględniając formę literacką. Dosłowność nigdy nie była kryterium prawdziwości biblijnej. Za to należy starać się odczytywać tekst biblijny w takim duchu, w jaki był pisany przez autora.


Śr sty 08, 2014 9:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do księdza
Proszę księdza,jeżeli zgrzeszyłam z winy innego człowieka,ktoś mnie niesłusznie obraził,miał nie uzasadnioną pretensje do mnie,a ja sie zdenerwowałam ,przeklełam.Czy muszę się spowiadać z tego,bo nie byłoby tego grzechu gdyby nie wina tej osoby.


Pn sty 13, 2014 9:50 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 18, 2013 11:21 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
tesia napisał(a):
Proszę księdza,jeżeli zgrzeszyłam z winy innego człowieka,ktoś mnie niesłusznie obraził,miał nie uzasadnioną pretensje do mnie,a ja sie zdenerwowałam ,przeklełam.Czy muszę się spowiadać z tego,bo nie byłoby tego grzechu gdyby nie wina tej osoby.

Gdyby nie pokusa, nie byłoby grzechu :) To prawda, ale to też nas nie usprawiedliwia. Spowiedź dotyczy tego co z naszej strony było złem, więc warto w tym kierunku zrobić rachunek sumienia, resztę nam serce podpowie.


Cz sty 16, 2014 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytania do księdza
To interesujące, tylko dla mnie niezrozumiałe. Jak ktoś porządnie wlezie za skórę i puszczą nerwy to też trzeba się z tego spowiadać? To niesprawiedliwe.


Cz sty 16, 2014 10:58 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 7:28 pm
Posty: 19
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do księdza
Szczęść Boże.

Proszę Ojca o poradę w następującej kwestii:

Czy właściwsze jest nie przystępowanie do Komunii Świętej jeśli w swoim sumieniu podjęło się decyzję o niepełnej recepcji Nauczania Kościoła w kwestii małżeńskiej etyki seksualnej / antykoncepcji, czy też wierny, który (po spowiedzi i rozmowie na ten temat ze spowiednikiem) rozstrzygnął iż nie jest w stanie wzbudzić w sobie żalu za swoje czyny (uznać je za grzech) i w swoim sumieniu nie ocenia ich jako grzech może przystąpić do Stołu Pańskiego?


Innymi słowy czy głos/rozstrzygnięcie sumienia (może niewłaściwe) uprawnia mnie do przystąpienia do Komunii Świętej w przypadku braku recepcji Nauczania Kościoła w tej istotnej kwestii. Moje sumienie mówi mi iż to małżonkowie powinni rozstrzygać te kwestie we własnych sumieniach (jestem ojcem 3 dzieci, wszystkie przyszły na świat przez cesarskie cięcie, kolejna ciąża jest niewskazana, NPR nie wchodzi w grę ze względu na obawy żony natury nie-naukowej <dyskutuję ten temat w wątku o NPR i jestem świadom skuteczności>)

Zastanawiam się, czy pójście za głosem sumienia (nawet "ułomnego")i przystąpienie do Komunii Świętej nie jest wartością tak wielką, że może wpływać na kondycję tego sumienia (jeśli źle rozstrzyga). Czy mogę traktować w mojej sytuacji Eucharystię (pełne uczestnictwo) jako lekarstwo dla mego sumienia ?

Czy może coś Ojciec polecić mi do poczytania w kwestii konfliktu sumienia z Nauczaniem Kościoła ?

Z Panem Bogiem.


Pt sty 17, 2014 1:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 307 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL