Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:58 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1463 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna strona
 Intencje 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny, o zdrowie dla niej oraz w mojej intencji abym wybrał właściwą drogę życia. Z góry Bóg Zapłać. :)


Wt gru 25, 2007 5:01 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2007 2:28 pm
Posty: 20
Odpowiedz z cytatem
Post 
Proszę o modlitwę za mojego dziadka który jest nieuleczalnie chory oraz w intencji mojej dalszej drogi życiowej

_________________
"Być człowiekiem, to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata"
Antoine De Saint - Exupery


Wt sty 01, 2008 3:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
tu sie tez modla i prosza o intecje szkoda ze ja juz poprosilam :cry:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Pn sty 07, 2008 5:01 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
teraz to juz wiem ze nie ma na swiecie ludzi sprawiedliwych nawet tu i tam gdzie sie modlimy :cry: i dlatego cchialabym tylko prosic Boga o sprawiedliwy sad Bozy :cry:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Pn sty 07, 2008 5:26 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2007 2:28 pm
Posty: 20
Odpowiedz z cytatem
Post 
PODHALE napisał(a):
tu sie tez modla i prosza o intecje szkoda ze ja juz poprosilam :cry:

Przeciez możesz poprosić jeszcze w jakiejś innej sprawie o modlitwę.
Pomodlę się w tej intencji. :)

_________________
"Być człowiekiem, to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata"
Antoine De Saint - Exupery


Pn sty 07, 2008 5:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
Boze, Panie Milosierdzia, ktory nieustannie pochylasz sie nad ludzka niemoca i masz szczegolne upodobanie w tych, ktorzy czynia milosierdzie, racz udzielic nam lask milosci na calym swiecie za wstawiennictwem sw.Zygmunta, jasniejacego Twoja milosierna miloscia .
Prosimy o to przez Chrystusa PANA naszego.Amen.


Znamienny i jakże wymowny pozostaje też fakt, że św. Zygmunt Gorazdowski należał do Stowarzyszenia Nieustającej Adoracji, które od r. 1869 kanonicznie erygowane przy katedrze we Lwowie, nosiło nazwę Bractwa Przenajświętszego Sakramentu. W związku z tym dodatkowo zobowiązał się on do adoracji, udziału w nabożeństwach z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesjach.

Ks. Zygmunt, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od przygotowania i przeżycia pierwszego spotkania z Chrystusem w komunii św., starał się o to, by oficjalnie wprowadzone w 1868 r. urzędowe rozporządzenie władzy kościelnej odnośnie do uroczystości pierwszokomunijnej w Polsce upowszechnić na terenie archidiecezji lwowskiej. Był on pierwszym duszpasterzem organizującym na tych terenach wspólne, uroczyste pierwsze komunie św. Nie należało to bynajmniej do łatwych przedsięwzięć, jeśli się weźmie pod uwagę choćby fakt, że terytoria ówczesnych parafii były niezwykle rozległe, obejmowały kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wiosek.

Ks. Zygmunt był przekonany o tym, że — jak pisał — «najkorzystniejszy wpływ na religijno-obyczajowe wychowanie dzieci wywiera jednak Komunia św., a nawet już samo przygotowanie do niej. Już treść nauki potęguje w dzieciach religijne uczucia, o ileż lepszego skutku można się spodziewać, jeżeli się dziecku często przypomina, że szczera poprawa i pobożność jest najlepszym przygotowaniem, aby godnie przyjąć Pana Jezusa do swej duszy. Doświadczenie uczy nas, że w żadnym położeniu nie jest człowiek zdolniejszy i chętniejszy do zaniechania wad i do umiłowania cnót, jak podczas przygotowania do pierwszej komunii. Dzień pierwszej komunii stanie się dla dziecka, które pouczono o świętości Sakramentu i ćwiczono w cnotach potrzebnych do godnego przyjęcia, tj. we wierze, nadziei, miłości, pokorze i pragnieniu — najpiękniejszym dniem w życiu: szczęście, jakiego dziecko zakosztuje w tym dniu, rozleje swoją słodycz na całe jego życie; wspomnienie tego dnia uchroni je może nieraz od upadku, lub zawróci z drogi występku na drogę cnoty».

Do organizowania wspólnych uroczystych pierwszych komunii św. zachęcał ks. Zygmunt także innych kapłanów, również w pisanych na ten temat artykułach. Dawał w nich wskazówki, jak organizować te uroczystości, i ukazywał ogromne walory wspólnotowego ich przeżywania.

W związku z uroczystością pierwszej komunii św. jeszcze jedna inicjatywa ks. Gorazdowskiego zasługuje na podkreślenie. Wprowadził on mianowicie zwyczaj i proponował innym duszpasterzom, by obdarzali dzieci w tym dniu obrazkami z modlitwą i postanowieniami, aby — jak pisał — «zachowały w swej pamięci na całe życie wrażenia doznane i uczynione postanowienia».

Św. Zygmunt Gorazdowski zmarł 1 stycznia 1920 r., ale jego charyzmat i duchowe dobro trwa w założonym przez niego Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa. Około pół tysiąca sióstr w ponad 60 domach w 8 krajach świata charyzmat przekazany przez swojego założyciela wyraża w konkretnych czynach miłosierdzia pełnionych wobec ubogich. Służąc ubogim, starcom, samotnym, pielęgnując chorych w zakładach, szpitalach, domach prywatnych, opiekując się dziećmi i młodzieżą w Europie, Afryce czy Ameryce, siostry troszczą się o rozwój modlitwy, wśród rozlicznych zajęć starają się znaleźć czas na modlitwę indywidualną, a zwłaszcza na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Wt sty 08, 2008 6:41 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
she_ napisał(a):
ja proszę o modlitwę za moje egzaminy i zaliczenia,
za moją rodzinę, Przyjaciółkę, za tych wszystkich, którzy są mi bliscy -o potrzebne łaski dla nich oraz za tych, którym kiedyś obiecałam modlitwę.

pomódlmy się także za duszę śp. TIS'a, z forum obok.

a dzisiaj obiecaj mi za nieznajome PODHALE :lol: :lol: :lol:
i modl sie tez za mnie bo jak tu na FORUM prosilam sama to mnie wyrzucili do kosza :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: to gdziez MY sami mamy sie modlic jak nie tu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Wt sty 08, 2008 8:02 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post 
proszę o modlitwę za moje egzaminy i zaliczenia.
za moją rodzinę, Przyjaciółkę, za tych wszystkich, którzy są mi bliscy -o potrzebne łaski dla nich oraz za tych, którym kiedykolwiek obiecałam modlitwę.

pomódlmy się także za duszę śp. TIS'a, z forum obok.


Wt sty 08, 2008 8:04 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2007 2:28 pm
Posty: 20
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jak tyś to zrobiła PODHALE że o 7.02 odpowiedziałaś na wiadomość she_ która została wysłana o 7.04? :o 8O :? :D Czary jakieś... :P

_________________
"Być człowiekiem, to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata"
Antoine De Saint - Exupery


Cz sty 10, 2008 4:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
też właśnie patrze i nie dowierzam... Czarodziej :P

pomodlę się Podhale :)


Cz sty 10, 2008 5:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
dzis modle sie za grzechy swiata :cry:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Wt sty 22, 2008 4:01 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post 
PODHALE napisal
Cytuj:
dzis modle sie za grzechy swiata

PODHALE kochane,Ty sie nie modl za grzechy,tylko za grzesznikow. ;)


Pt sty 25, 2008 3:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
zazulka napisał(a):
PODHALE napisal
Cytuj:
dzis modle sie za grzechy swiata

PODHALE kochane,Ty sie nie modl za grzechy,tylko za grzesznikow. ;)

to znaczy ze sie zle modle :cry: :cry: :cry:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Pn sty 28, 2008 5:53 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post 
Proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny oraz abym właściwie odpowiedział na głos Boga, żebym z Bożą pomocą wybrał właściwą drogę, na całe życie. :)

Bóg zapłać.

Petros


Wt sty 29, 2008 8:42 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 19, 2008 12:02 am
Posty: 5
Lokalizacja: Południe
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja proszę o modlitwę za mojego chłopaka aby umiał odnaleźć się w życiu, do końca zaufał Bogu a tym samym godził codzienność z wiarą i uwierzył że Bóg jest w naszym życiu na co dzień,i żeby nasza miłość była dojrzała i odpowiedzialna zgodna z wolą Boga.Dziękuję


Śr sty 30, 2008 12:53 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1463 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL