Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 9:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zbrodnie lewicy kontra zbrodnie prawicy wydzielony 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Zbrodnie lewicy kontra zbrodnie prawicy wydzielony
Jockey napisał(a):
W historii byli tacy co mordowali inaczej myślących.

W tym zakresie złotymi głoskami zapisał się kościół katolicki i inne kościoły chrześcijańskie.

Jockey napisał(a):
Np. to co robiła lewica szeroko pojęta zaczynając od Hitlera

Przy wiernym i wydatnym wsparciu kościoła katolickiego, który popierał i czerpał ogromne korzyści z kolaboracji z faszyzmem. Wiecie przecież, jak powstał Watykan...

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 8:38 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Salmon z nienawisci juz tak sie zapetlil ze nie wie co pisac.
To moze na poczatek udowodnij ze przez wieki chrzescijanie wymordowali wiecej ludzi inaczej myslacych niz lewica w XX w. Przypominam ze obozy zaglady to pomysl lewactwa. Na taka skale produkowali smierc tylko Hitler i Stalin. Inni pomniejsi tez maja zaslugi ale juz nie takie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2015 8:47 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Jockey napisał(a):
Salmon z nienawisci juz tak sie zapetlil ze nie wie co pisac.
To moze na poczatek udowodnij ze przez wieki chrzescijanie wymordowali wiecej ludzi inaczej myslacych niz lewica w XX w. Przypominam ze obozy zaglady to pomysl lewactwa. Na taka skale produkowali smierc tylko Hitler i Stalin. Inni pomniejsi tez maja zaslugi ale juz nie takie.

1. Nie będę udowadniał twierdzeń, których nie postawiłem. I nie będę w wnikał, co spowodowało, że się tak "zapętliłeś". Musiałbym zejść do twojego poziomu.

2. O Hitlerze można dyskutować, ale Stalin nie był lewicowy - nie dawał i nie pomagał ludowi, tylko go gnębił, nie dawał wolności, równości i sprawiedliwości społecznej itd. Nadużywasz i swobodnie kreujesz pojmowanie lewicowości, aby udowadniać swoje tezy i wybielać prawicę.

"Lewica – określa różne partie polityczne, w zależności od podziału sceny politycznej w danym kraju. Zwyczajowo określenie to stosuje się do sił politycznych dążących do zmian polityczno-ustrojowych, społecznych i gospodarczych, przeciwstawiających się tzw. tradycyjnemu porządkowi społecznemu, przeciwne prawicy. Głównym założeniem lewicy jest dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości społecznej."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 9:00 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Jockey napisał(a):
Inni pomniejsi tez maja zaslugi ale juz nie takie.

Nie przynosi chluby chrześcijaństwu spór, o ile milionów więcej czy mniej wymordowało ludzi niż Hitler czy Stalin. Stawia je i jego ideologię w tym samym rzędzie i jakości, co ci zbrodniarze i ich ideologia.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 9:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Czyli jestes za tym aby za zbrodnie komunistów ( ateisci) i nazistów (ateisci) wzięli moralna odpowiedzialnosc ateisci.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2015 9:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
A czy Ty jesteś za tym aby Chrześcijanie (teiści) wzięli moralną odpowiedzialność za zbrodnie Azteków (teistów)?

Skoro wszyscy ateiści to jeden worek to czemu wszyscy teiści nie mieliby być jednym workiem?

Pozatym -- w nazistowskich Niemczech społeczeństwo było w 90% chrześcijańskie. Czy chrześcijanie to bezwolne owce które garstka ateistów jest w stanie zmusić wbrew ich woli do wypowiedzenia wojny całemu światu? Aż takimi idiotami są ludzie wierzący?

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Dyktatura to przejaw lewicowości.
A przykłady to zapewne także frankistowska Hiszpania czy afirmujący katolicyzm , bestialski reżim NDH ?
Wrogiem faszyzmu i nazizmu (nazizm nie był jednoznacznie lewicowy - w warstwie obyczajowej , pomijając niektóre wewnętrzne pomysły SS , był wręcz konserwatywny) była zarówno lewica jak i prawica. Zwykłe wolnomyślicielstwo , w którym mieści się typowy ateizm również.Dlaczego?
Bo te systemy były substytutem religii (w warstwie ideologicznej )
Jakoś ani Liu Shaoqi wykończonemu przez Mao ani ofiarom czystek stalinowskich nie pomogło "bycie ateistą"
W systemach totalitarnych bycie ateistą to było za mało.Trzeba było wyznawać ideologię , kult wodza.To nie były systemy oparte na ateistach tylko na masach zdolnych do i potrzebujących wiary jako takiej - tylko w miejsce religii podstawiono im inny kult.
Normalny , liberalny ateista nie nadaje się ani na członka wspólnoty wyznaniowej ani na członka aktywu partyjnego.
Przyklejanie zatem ateizmowi gęby systemów totalitarnych jest zwyczajnie propagandą , nic więcej.


Ostatnio edytowano Śr lip 22, 2015 9:23 am przez Verbal, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 22, 2015 9:19 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Jockey napisał(a):
Czyli jestes za tym aby za zbrodnie komunistów ( ateisci) i nazistów (ateisci) wzięli moralna odpowiedzialnosc ateisci.

Za zbrodnie komunistów odpowiadają komuniści, za nazistów naziści. Nie znam procentów, ale nie można ich zrównać z ateistami, bo ogromna większość z nich było katolikami czy prawosławnymi, których ich kościoły nigdy się nie wyparły, nie usunęły ze swoich szeregów, a wręcz ręka w rękę wspierały i czerpały korzyści.
Więc wg twojej logiki odpowiedzialność za faszyzm np włoski powinien wziąć odpowiedzialność kościół katolicki, który w zamian za wsparcie go otrzymał ogromne korzyści finansowe oraz zgodę na powstanie Watykanu.

Ateiści mogą być bardziej przyzwoitymi, uczciwymi i moralnymi ludźmi niż większość katolików np. [Nie jestem ateistą, dla jasności]

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 9:20 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Verbal napisał(a):
Przyklejanie zatem ateizmowi gęby systemów totalitarnych jest zwyczajnie propagandą , nic więcej.

Wojujący katolicy uwielbiają to przyklejać różne gęby, żeby niszczyć "innych". Skoro topora i stosu już nie można stosować.... biedaczki.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 9:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Ciekawe kto zaczął? Czyżby nie Salmon?
Salmon napisał(a):
Ateiści mogą być bardziej przyzwoitymi, uczciwymi i moralnymi ludźmi niż większość katolików np. [Nie jestem ateistą, dla jasności]
Wiem. Jesteś antychrześcijaninem
Polecam czarną księge komunizmu. Tam dość ciekawie opisano to co wyczynili ateiści sierpa i młota.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2015 9:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Czarna księga komunizmu , którą anankastycznie przywołujesz nie tłumaczy tego kto jest podatny na wiarę w ideologię totalitarną.
Nie tłumaczy skąd , u licha, nagle w carskiej Rosji wzięły się miliony ateistow :)

W czarnej księdze jest o ustaszach?


Śr lip 22, 2015 9:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbrodnie lewicy kontra zbrodnie prawicy wydzielony
Ale mówi ile osób ma na sumieniu lewicowa zaraza
Cytuj:
reżimy komunistyczne wykroczyły poza jednostkowe zabójstwa i lokalne lub okolicznościowe masakry i uczyniły ze zbrodni masowej prawdziwy system rządów". Twierdzi, że śmiertelne żniwo komunizmu to 94 miliony ofiar. Liczba ofiar w poszczególnych krajach wynosi:

65 milionów w Chinach,
20 milionów w ZSSR,
2 miliony w Kambodży,
2 miliony w Korei Północnej,
1,7 miliona w Afryce,
1.5 miliona w Afganistanie,
1 milion w Europie Wschodniej (Blok wschodni),
1 milion w Wietnamie
150,000 w Ameryce Łacińskiej (głównie na Kubie)
10,000 ofiar - międzynarodowy ruch komunistyczny i partie komunistyczne nie sprawujące władzy[3].

Do tego trzeba dodać około 25 milonów ofiar faszyzmu i bedziemy mieli oszacowane ile tylko w XXw. zabili lewicowi ateiści.
Nie było od początku świata bardziej krwiożerczego systemu. A podobno mieli budować raj na ziemi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 22, 2015 9:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbrodnie lewicy kontra zbrodnie prawicy wydzielony
Jockey napisał(a):
Ai.



Jockey , naprawdę nie musisz cytować rzeczy o których się dowiadują licealiści.
Lepiej ustosunkuj się do kwestii , które były postawione - tj zbrodni ateizmu.
Niestety , mataczysz pojęciami.

Ofiary katolickich ustaszy też zaliczyłeś do ofiar lewicy ?
Ofiary powojennego reżimu Franco też ?
Ludobójstwo w Kongu też ?


Śr lip 22, 2015 10:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2014 8:34 pm
Posty: 1671
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zbrodnie lewicy kontra zbrodnie prawicy wydzielony
Mnie cały czas zaskakuje, że w Niemczech w latach 20-40 nagle wszyscy chrześcijanie stali się ateistami. Jeśli nawet dzisiaj po dziesięcioleciach sekularyzacji dwie trzecie Niemców to chrześcijanie...

To jak to się stało, że ta garstka ateistów pogoniła rzesze biednych chrześcijan na wojnę?!

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 10:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: To już pewne. Ateizm staje się religią
Jockey napisał(a):
Ciekawe kto zaczął? Czyżby nie Salmon?
Salmon napisał(a):
Ateiści mogą być bardziej przyzwoitymi, uczciwymi i moralnymi ludźmi niż większość katolików np. [Nie jestem ateistą, dla jasności]
Wiem. Jesteś antychrześcijaninem
Polecam czarną księge komunizmu. Tam dość ciekawie opisano to co wyczynili ateiści sierpa i młota.

Nie, to zrobili komuniści w imię idei komunizmu.

A ja jestem "antykłamcowcem". Wobec każdej religii, także w swojej.

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Śr lip 22, 2015 11:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL