Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Samolubny gen - dobra koncepcja? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samolubny gen - dobra koncepcja?
Wespecjan napisał(a):
Dodatkowo epigenetyka steruje tylko dostępem do DNA [...].

1. To nie epigenetyka steruje, ale czynniki i mechanizmy epigenetyczne sterują dostepem do DNA. 2.To nie jest tylko - to najważniejszy etap ekspresji genów. 3. Te czynniki i mechanizmy obejmują równiez nie tylko dostepność DNA, ale wpływają na RNA np. miRNAs, sRNA.


Śr kwi 15, 2020 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samolubny gen - dobra koncepcja?
Orfeusz napisał(a):
W przyrodzie zmienność nie jest dziełem jedynie ślepego trafu – jest wynikiem złożonej gry przypadku z koniecznością. Poza tym: również w komórce, o czym na forum pisałem, nie zachodzą zjawiska tylko przypadkowe, ale też zintegrowane.

Proszę przeczytać pierwszą część tego mojego wpisu, bo do tego się odnosił:
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 7#p1166297


Orfeusz napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dodatkowo epigenetyka steruje tylko dostępem do DNA [...].

1. To nie epigenetyka steruje, ale czynniki i mechanizmy epigenetyczne sterują dostepem do DNA. 2.To nie jest tylko - to najważniejszy etap ekspresji genów. 3. Te czynniki i mechanizmy obejmują równiez nie tylko dostepność DNA, ale wpływają na RNA np. miRNAs, sRNA.

Epigenetyka nie może być koniem pociągowym EB, bo tylko (i to w ograniczonym stopniu) zarządza dostępem do kodu DNA.
To tak jak kierownik warzywno-owocowego targowiska może nie wpuścić dziś Pani Grażynki z pomidorami a jutro Pana Zdziśka z gruszkami, ale od takich rozporządzeń warzwywniak nie zamieni się w targi komputerowe.


Śr kwi 15, 2020 12:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samolubny gen - dobra koncepcja?
Wespecjan napisał(a):

Epigenetyka nie może być koniem pociągowym EB, bo tylko (i to w ograniczonym stopniu) zarządza dostępem do kodu DNA.
To tak jak kierownik warzywno-owocowego targowiska może nie wpuścić dziś Pani Grażynki z pomidorami a jutro Pana Zdziśka z gruszkami, ale od takich rozporządzeń warzwywniak nie zamieni się w targi komputerowe.

Proponuję polemizować z moimi argumentami, a nie z chochołem. :)


Śr kwi 15, 2020 11:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL