Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jesteś tym co jesz? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Jesteś tym co jesz?
Wydzielilam z wątku: Picie samej wody jest niezdrowe.
Styl życia, a więc to jak się odżywiamy, jaką mamy aktywność fizyczną, czy ulegamy nałogom, czy jesteśmy narażeni na stresy, ma bezpośrednie przełożenie na nasz zdrowie i kondycję całego organizmu.


__________________________________________________________

Na to chyba najbardziej wplywa genetyka.
Moja uporczywa walka o obnizenie cisnienia krwi zaczela przynosic efekty gdy zaczelismy z zona podnosic ciezary. Moje cisnienie oscylujace kolo 135 - 150/ 88 - 95 ( mimo lekarstw ) spadlo od stycznia tego roku do 117 - 122 / 77 - 82 obecnie ( pazdziernik ) z uzyciem tych samych lekarstw.
Planujemy wprowadzic wiecej cwiczen w ciagu tygodnia i moze zaczne obnizac dawjke lekarstw jesli cisnienie zacznie dalej spadac.
To program o ktorym juz pisalem i ktory zaczal sie od mobility class, a potem objal przygotowanie do podnoszenia ciezarow i samo podnoszenie ciezarow.
Ile czasu w ciagu dnia kucacie a ile siedzicie ?
Ja stwierdzam ze siedzimy godzinami, wiec trzeba to przerywac i robic przysiady oraz chodzic po schodach, przed nastepnym siedzeniem.
Siedzenie zabija.

___________________

Aaaa, i jeszcze jedno - Yerba Mate, szklanka raz na 2 dni:).


Ostatnio edytowano N lis 04, 2018 2:04 pm przez merss, łącznie edytowano 2 razy

wprowadzenie do wątku



Pt lis 02, 2018 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Adam M. napisał(a):
Na to chyba najbardziej wplywa genetyka.
Moja uporczywa walka o obnizenie cisnienia krwi zaczela przynosic efekty gdy zaczelismy z zona podnosic ciezary. Moje cisnienie oscylujace kolo 135 - 150/ 88 - 95 ( mimo lekarstw ) spadlo od stycznia tego roku do 117 - 122 / 77 - 82 obecnie ( pazdziernik ) z uzyciem tych samych lekarstw.


Przez geny to pewnie można mieć nadciśnienie nawet w wieku 20 lat przy szczupłej sylwetce :| Masz jakieś wytłumaczenie na to, że podnoszenie ciężarów przyczyniło się do obniżenia Twojego ciśnienia? Jak długo musiałeś ćwiczyć, żeby osiągnąć taki wynik? Tak poza tym, to gratulacje z tego powodu!


So lis 03, 2018 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Wytlumaczeniem jest to ze nic innego sie w naszym zyciu nie zmienilo, zreszta pierwsza zapowiedz zmian moglem widziec na monitorze lapiacym sygnaly z mojego nadajnika mierzacego bicie serca z ktorym cwiczylem.
Bicie serca w pierwszych dniach cwiczen wchodzilo na wysokie obroty i nie spadalo przez dlugi czas, potem zaczelo spadac duzo szybciej.
Cwiczymy od stycznia do teraz najpierw raz a pozniej 2x w tygodniu.


So lis 03, 2018 2:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Adam M.

podzielam Twoją opinię - siedzenie naprawdę zabija, i dlatego, to co obecnie robimy, czyli siedzenie przed klawiaturą, jest zwyczajną głupotą. ;)


Brak mi wiedzy na temat fizjologii i medycyny, ale podzielę się z Wami moimi subiektywnymi odczuciami na ten temat. Od zawsze starałem się żyć aktywnie - rower, spacery "zepsem", w zimę biegówki. Ale prawdziwe szczęście odnajduję w polskich górach, staram się przynajmniej dwa razy w roku być w Tatrach. Wracam z nich dziesięć lat młodszy i 100% sprawniejszy.
Polecam zwłaszcza paniom, to naprawdę działa. :)

Jeśli chodzi o dietę, nie mam specjalnych preferencji, z wyjątkiem jednej pozycji. Są nią polskie jabłka - prezent od Bozi dla naszego kraju. Mogę je jeść w każdych ilościach i w każdej postaci, a ponieważ nie znam innej przyczyny, że odpukać, nie mogę na zdrowie narzekać, składam to właśnie na nie.

Życzę Wam tego samego. :)


So lis 03, 2018 5:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Najbardziej obciąża kręgosłup siedzenie, zwłaszcza fotelowe a 'popsuty' kręgosłup nie da się naprawić tak, by wrócił do całkowitego zdrowia. Ważne jest siedzenie w samochodach i firmy doszkalają pracowników korzystających z zakładowej floty samochodowej na tę okoliczność. Chodzenie po górach to wysiłek na świeżym powietrzu, aktywacja wielu grup mięśniowych i ...endofiny. A jako bonus: właściwe jedynie człowiekowi poczucie piękna. I zalani jesteśmy hormonami szczęścia spoglądając z wierzchołka dopiero co zdobytego szczytu. Góry zachwycają a wierzącego stawiają we właściwej perspektywie do Stwórcy. Górale więc z dumą głoszą, że mają najbliżej do Boga. :) Ja dodatkowo uwielbiam szum morza, zwlaszcza wzburzonego. Będąc nad morzem codziennie zaliczam kilkanaście kilometrów. I w górach i nad morzem spotykamy sympatycznych turystów - nikt się nie spieszy, więc to dodatkowe przyjemności, by móc z kimś nieznajomym porozmawiać.

Mamy rajskie (boziowe) jabłuszka, ale to że dziś szczycimy się odmianami szlachetnymi jałoni zawdzięczamy...Amerykanom. Prof. Pieniążek wracając po wojnie do Polski przywióżł ze sobą jako dar dla Polaków: walizkę z materiałem do szczepienia jabłoni. Jego marzeniem było to, by jabłka trafiły pod strzechy i kosztowały tyle co chleb. Dzis kupiłam smaczne jabłka po 0,99 zł/kg. Moje śniadanie to utarte: marchew, dwa jabłka, sok z cytryny i otręby. Popijam to wywarem z nasion lnu. Nie znam lekarstw.

I tak watek o wodzie przekształca się nam w rozlewisko: nie samą wodą człowiek żyje i wszędzie i we wszystkim mamy wodę. Spoglądając wnikliwiej cały czas mamy bowiem wszechobecną wodę - nawet w pocie spływającym po Adamie i exeterze po intensywnych ćwiczeniach. :)


So lis 03, 2018 6:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
merss,

żałuję, że na forum nie ma kącika "foto" i, że nie mogę się z Wami podzielić pięknem o którym wspomniałaś.
To, że góry są piękne o każdej porze roku, wiedzą wszyscy, ale nie każdy wie, że są także majestatyczne, a potrafią być przerażające i groźne.
Dlatego w nie chodzę. Lecz jest coś więcej. Pisałaś o endorfinach, są przez góry wyzwalane bez wątpienia, ale jest też adrenalina. Nigdzie indziej nie doznawałem tak głębokiego, przejmującego odczucia, że żyję, jak właśnie tam.
Masz rację, magnesem są też ludzie których w górach spotykam. Zdarzało mi się całe dnie przebywać w towarzystwie zupełnie obcych ludzi i przegadać z nimi wiele godzin, szczerzej i otwarciej niż z rodziną. Nie bez znaczenia jest fakt, że im wyżej, tym więcej spotykam samotnych dziewczyn i kobiet. ;)
Zawsze intrygowało mnie pytanie, co je tam ciągnie? Z facetami sprawa jest prosta - traktujemy góry jak przerośnięty przyrząd gimnastyczny i sprawdzamy, czy jesteśmy lepsi od innych, a z wiekiem, ile jeszcze możemy? :D
Jeśli chodzi o panie, nie mam pewności, jakoś nie chciały o tym mówić.

Byłem w Tatrach dwa tygodnie pod koniec września i podobnie jak w czerwcu, wygonił mnie śnieg. Ale przedtem zobaczyłem coś niezwykłego, czego nie widziałem wcześniej. Zarówno u nas, jak i na Słowacji, o granie ocierały się skrzydłami całe stada szybowców. Ich piloci szukali prądów wznoszących niemal na wyciągnięcie ręki od zafascynowanych tym widokiem turystów. Góry i szybowce, cóż może być piękniejszego?

Jeśli chodzi o drugi wątek, chwała niech będzie panu prof. Pieniążkowi za Jego zasługi. Mogę z nich korzystać pełnymi garściami, gdyż mieszkam tuż obok grójeckiego "zagłębia" jabłkowego i mam znajomych właścicieli sadów. Mówisz, że jabłka, marchew i otręby? Muszę tego spróbować. :-)


So lis 03, 2018 6:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Szybkie pytanie o Wasze ulubione jabłka :)

Obecnie lubię Envy (skrzyżowanie Royal Gala z Braeburn), ale muszą być świeże, bo nie są zbyt trwałe.


So lis 03, 2018 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Brandeisbluesky,

Cytuj:
Szybkie pytanie o Wasze ulubione jabłka :)

Obecnie lubię Envy (skrzyżowanie Royal Gala z Braeburn), ale muszą być świeże, bo nie są zbyt trwałe.

Sądząc ze zdjęć, otrzymałem właśnie skrzynkę tych jabłek i bardzo mi smakują. Ale moja opinia w tym temacie się nie liczy, gdyż lubię wszystko co ma okrągły kształt, jędrną skórkę, soczysty miąszcz i charakterystyczny ogonek. :D


So lis 03, 2018 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
To lepiej szybko je zjadaj, bo inaczej skruszeją i zaczną robić się brązowe w środku. Z mojego doświadczenia w domu wytrzymują parę dni.


So lis 03, 2018 7:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Ja przechowuję na balkonie. W ubiegłym roku, z wyjątkiem największych mrozów, całą zimę. Najmniejsze straty zachodza w jabłkach w temp 4 stopni i wys. wilgotności, najwolniej oddychają. Nie powinna więc temp przechowywania schodzić poniżej tego progu.
Odmiany to sprawa gustu. Lubię wiele odmian, ale wszystkie owoce muszą być duże. Najzdrowsze są zawsze średniaki. Jest takie angielskie powiedzonko, że dwa jabłka dziennie trzymają cię z dala od lekarza.


So lis 03, 2018 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
merss,

Cytuj:
Jest takie angielskie powiedzonko, że dwa jabłka dziennie trzymają cię z dala od lekarza.

Tego nie znałem. Jestem głęboko przekonany, że powiedzenie odpowiada prawdzie.
Jedzmy polskie jabłka. :)

ps. mam jeszcze jednego hopla, jeżdżę na rowerze szosowym. W tym roku zabrałem szosówkę w Tatry i udało mi się "zrobić" Drogę Balzera, z Zakopanego, do Palenicy i z powrotem. Coś fantastycznego, ale raczej dla twardzieli. :-)


N lis 04, 2018 12:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
merss napisał(a):
(..)Jest takie angielskie powiedzonko, że dwa jabłka dziennie trzymają cię z dala od lekarza.


My znamy je jako rymowankę: "An apple a day keeps the doctor away." Podobno oryginalna wersja to "Eat an apple on going to bed, and you’ll keep the doctor from earning his bread."

Moi dziadkowie mieli parę jabłoni. Jabłka kroili w plastry i suszyli. Suszone jabłkowe chipsy bardzo lubiliśmy i jedliśmy je całą zimę. Aż dziwne, że nie kultywuję tej tradycji.


N lis 04, 2018 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Brak miejsca na suszenie ?
Moje ulubione to amerykanskie Mutsu, wielkie zielone, dosc twarde i kruche, oraz polskie male, robaczywe ( zwykle) i b.kolorowe koksy.


N lis 04, 2018 3:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Adam M. napisał(a):
Brak miejsca na suszenie ?
Moje ulubione to amerykanskie Mutsu, wielkie zielone, dosc twarde i kruche, oraz polskie male, robaczywe ( zwykle) i b.kolorowe koksy.


Raczej po prostu nie podjęłam próby, nawet nie pomyślałam o niej. Nie wiem, czy brak miejsca to problem — można przecież suszyć jabłka w piekarniku (dziadkowie suszyli np. na strychu pod blaszanym dachem :x :-D ). Czasy się zmieniły, bo dziadkowie robili zapasy na zimę (suszyli czy wekowali grzyby, przerabiali owoce i warzywa, przygotowywali zapas ziarnek z dyni do łuskania, (...) umieszczali to wszystko w spiżarni), a mój mąż stresuje się, gdy żółty ser przeleży tydzień w lodówce. Woli, gdy jedzenie systematycznie w krótkim czasie jest spożywane; inaczej robi mi wyrzuty, że niepotrzebnie coś kupiłam, bo nie schodzi i pewnie się psuje, ale u nas prawie nic się nie psuje. Zatem to chyba nowy styl życia, bo jedzenie jest łatwo dostępne i jest jego duży wybór, a do różnic smakowych można po jakimś czasie się przyzwyczaić i też świadomie omijać różne niezdrowe, wysoko przetworzone produkty spożywcze.

Z Polski pamiętam kosztele, papierówki, zimówki, i inne, ale już nie przypominam sobie nazw. Było powiedzonko, że robak wie, co dobre - także jabłko z robakiem to było coś :lol: :x, ale ja je wyrzucałam.


N lis 04, 2018 1:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Robaczywienie jablek to robota owocnicy jabłkowei i owocówki jabłkóweczki. Jeśli mamy larwy/gąsiennice tych owadow oznacza, że zrezygnowano z ich chemicznego zwalczania lub je ograniczono. Nie spotyka się takich owoców dla celów przemysłowych, bo są bezwartościowe. Z punktu widzenia konsumenta proszę wyprobować - jeśli ktoś ma tendencję do wzdęć, jabłka kuszące swym wyglądem mogą je wywoływać.


N lis 04, 2018 1:53 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL