Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jesteś tym co jesz? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
To niestety nie dla mnie, ani sily w palcach nie ma jak za czasow mlodosci ( 40-50 to dalej mlodosc ), ani precyzji w ich dzialaniu.
Po prostu uklad nerwowy tez sie starzeje do tego stopnia ze odczucie dotyku zmienia sie i dotyk ktory byl cale zycie przyjemny teraz staje sie ciezki do zniesienia. Nie mowie juz o problemach z malymi stawami i sciegnami palcow.


Wt lis 06, 2018 12:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
merss napisał(a):
(...)
Nie można jednak wpadać w przerażenie. Co ma wisieć nie utonie. Przypadki chodzą po ludziach, ale to nie oznacza, że dotkną i mnie.
Dziś pracowałam sobie w ogródku z przyjaciółką. W pewnym momencie poprosiła mnie, bym odstąpiła na bok. Po wyrwaniu kwiatów, na glebie leżalo mnóstwo ślimaków. Wyzbierała je gołymi rękoma wiedząc, że ja nawet w rękawiczkach ich nie tknę. :)


Raczej jestem zaskoczona, że tak to się ułożyło - tu sobie rozmawiamy, tam jakaś wiadomość w newsach, a u Ciebie ślimaki w ogródku.


Wt lis 06, 2018 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
Adam M.

proszę, nie rozczulaj się tak nad sobą. Wszystko jest dla ludzi, nie trzeba przecież od razu zdobywać Rysów.
Uwierz mi, niejednokrotnie spotykałem w strefie wierchów ludzi pod 80-kę.
We wrześniu odbyłem miłą rozmowę z panem, który przyznał się do 77 lat i był emerytowanym profesorem. Spotkaliśmy się na podejściu pod Kościelec, wcale nie takim banalnym i łatwym. Radził sobie znakomicie.

Przy każdym podobnym przypadku zastanawiam się, co tu jest przyczyną, a co skutkiem? Czy tacy ludzie chodzą po górach gdyż są zdrowi, czy są zdrowi, gdyż chodzą po górach? Nie potrafię na te pytania odpowiedzieć.


Wt lis 06, 2018 7:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
Wiesz...wszędzie doczytasz, że na aktywność nigdy za późno. Nie doczytasz jedynie, że tę aktywność należy dostosować do stanu zdrowia a ten jest wypadkową dotychczasowego trybu życia. Do ortopedy zgłosił się ponad siedemdziesięcioletni mężczyzna, bo wydawało mu się, że ma jakieś problemy ze stawami kolanowymi. Lekarz obejrzał i nic nie stwierdził. Pacjent na to: czyli panie doktorze, mogę biec w maratonie za dwa tygodnie? Gdyby ten człowiek wcześniej nie trenował, dostałby zalecenie, że spacer jest odpowiednią dla niego formą aktywności.


Wt lis 06, 2018 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
merss,

Cytuj:
Do ortopedy zgłosił się ponad siedemdziesięcioletni mężczyzna, bo wydawało mu się, że ma jakieś problemy ze stawami kolanowymi. Lekarz obejrzał i nic nie stwierdził. Pacjent na to: czyli panie doktorze, mogę biec w maratonie za dwa tygodnie?

:D

Takie zdarzenia są coraz częstsze. Powodem jest coraz większa świadomość wartości jaką jest aktywność fizyczna w każdym wieku, ale i coraz lepszy stan ludzi w zaawansowanym wieku. Przypomniało mi się, że kilka dni temu dowiedziałem się o osiemdziesięciolatku z Japonii, który jako najstarszy człowiek zdobył Mount Everest. A skoro o Japonii mowa, niezwykłym fenomenem, o którym pewnie słyszałaś, jest długowieczność i sprawność w podeszłym wieku mieszkańców tego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Okinawy. Zjawisko było przedmiotem szczegółowych badań, które potwierdziły dobroczynny wpływ diety opartej o owoce morza i produkty roślinne, a także stylu życia, spędzanego w małych, blisko związanych grupach.

Wynika z tego, że w tytule Twojego wątku - "jesteś tym, co jesz", nie ma grama przesady. :)


Wt lis 06, 2018 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś tym co jesz?
Exeter, ja sie nie roztkliwiam nad soba, tylko wiem co moge zrobic a co nie.
2 x w tygodniu robie martwy ciag z 60 kg w seriach po 10 powtorzen, z tym samym ciezarem przysiadam rowniez w seriach po 10, to samo z podciaganiem na drozku ( choc tutaj juz nie jest tak slodko i jest to drazek z asysta ) oprocz tego plywam po kilkadziesiat dlugosci basenu, co jak na 70 latka nie jest chyba najgorzej ?
Jednak wspinanie sie po pionowych scianach gdzie polowa ciezaru wisi na palcach rak jest juz dla mnie nieosiagalne. Owszem spacery w gorach nawet z ostrymi podejsciami nie stanowia problemu i chetnie je z zona robimy.
Zeszlego czerwca np Czarna Gora w masywie Snieznika.
Tam powalil nas dopiero obiad w schronisku :)


Śr lis 07, 2018 1:28 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL