Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
 Globalna zmiana klimatu. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
exeter napisał(a):
Ustalili to klimatolodzy, fizycy atmosfery, paleontolodzy i specjaliści wielu innych dziedzin nauki.


A moze zamiast myslec o globalnej zmianie, warto zaczac od SIEBIE? Tzn. jakie indywidualne zamiany podejmowac, zeby bylo nam wszystkim lepiej?

Cytuj:
A co nam naukowcy mówią?


To zalezy czy patrze w lusto i mowie czy tylko patrze. :lol:


Cytuj:
Że albo się szybko ogarniemy i całkowicie zmienimy styl życia, albo doprowadzimy do globalnej katastrofy cywilizacyjnej.


Dlatego pytam: jakie zmiany maja nastapic w zyciu osobistym czlowieka zeby bylo lepiej? Mam przestac palic papierosy? Moze powinienem przestac jesc banany w Polsce? Albo kupowac iPhony wyprodukowane w "za morzami i lasami"? Czy moze grac w gry komputerowe przez 30h/tydzien? Moze zamiast pracowac "po nocy" to lepiej w dzien? A moze.... a moze... a moze...

Cytuj:
W zależności od tego, który scenariusz się zrealizuje, albo skończymy w świecie Mad Maxa, z ułamkiem obecnej populacji, albo nie przetrwa nikt.


Ale dlaczego to jest swiat Mad Maxa? Kto to ustalil?
Cytuj:
Poza globalną wojną termojądrową i kosmicznym impaktem dużego obiektu, to jest największe zagrożenie ludzkiej cywilizacji.
Ciekawe, czemu nikt się nim nie interesuje?


Jak to nikt? Ja sie bardzo ekologia interesuje i dlatego nie... marnuje.

:).

Tutaj warto posluchac naukowcow :)

https://www.youtube.com/watch?v=ep5ptrPN6ns

I co? Mad Max?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr gru 05, 2018 9:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
witoldm,

Cytuj:
A kto ma się interesować? Duże obroty, duża produkcja. A duża produkcja, to produkcja jednorazówek, bądź o krótkich terminach użyteczności. Duża produkcja to duże podatki. Czyli ci co trzęsą światem, nie mają interesu w oszczędzaniu i tym samym ekologii. Rozwój konsumpcji paliw transportu, wszelkiego typu to największy biznes. Uzyskuje się w tej branży maksymum zysku, przy minimalnych kosztach. Na eko trzeba dużych nakładów i będą małe uzyski. Wojny napędzały i napędzają gospodarki, teraz też. Pełne eko to strzał w stopę obecnych gospodarek. To zastój inwestycyjny, także rozwiązanie kryzysu cieplarnianego.
Tak to wygląda. Owszem ograniczają się możni tego świata, lecz tylko w dalszym nie pochamowanym rozwoju biznesu. Przy zachowaniu dotychczasowego statusu. Nie odpuszczą sobie i nie staną się jak pozostała część społeczności. By ograniczyć skutki wzrostu ocieplenia klimatu. To nie ten ustrój społeczny, nie ma kto wymusić na nich tego. Ruchy społeczne są za słabe i nie mają siły wymuszenia, to nie to samo co rządy mające wojsko i policję, oraz urzędników prawniczych. Tu zwykły człowiek nic nie zdziała. A jeszcze bardziej tym zwykłym ludziom przykręcą śrubę, a konto tego ocieplenia klimatu. Paranoja.
No i samoloty pożeracze olbrzymiej ilości paliw. Transport samochodowy ma lepsze wydajności do zużycia paliw. Podróże samolotowe ludzi. Czy aż tyle jest konieczne podróżować samolotami? Czy nie wystarczą kontakty elektroniczne? Część podróży jest niezbędna, lecz nie aż tyle jak to widać po ruchu lotniczym.
Tak więc jest duży rozwój kosztem olbrzymich przerobów. Więc kosztem zachwiania równowagi ekologicznej.
By to powstrzymać trzeba zmienić zasady władztwa i to radykalnie. Tylko takie rozwiązanie będzie całkiem skuteczne. Inaczej to będą tylko wdrażetki i dalsze zagrożenie.
Można cały esej o tym napisać, tylko co to da? Tu trzeba działań.


To wszystko prawda i dlatego napisałem, że jeśli chcemy przetrwać, musimy całkowicie zmienić styl życia. Nie da się tego zrobić bez zmiany systemów społeczno-ekonomicznych. Nie mnie wskazywać kierunki zmian, znajdą się mądrzejsi, to co mogę zrobić, to bicie na alarm i próba przekonania choć kilkorga ludzi, że mamy problem.

Jestem pesymistą i zakładam, że się nam nie uda zatrzymać zmian klimatu i zderzymy się ze ścianą. Nie potrafię określić wszystkich konsekwencji takiego zderzenia, gdyż wiele zależeć będzie od tego, w którym momencie nastąpi otrzeźwienie.

Spytałeś, czy musimy latać samolotami na drugi koniec świata tylko po to, żeby olśnić znajomych zdjęciami z wakacji? Oczywiście nie musimy latać i w tym względzie jestem optymistą - uważam, że obecny kształt lotnictwa cywilnego nie przetrwa dłużej niż 10-15 lat. A co w zamian? Chcemy przecież podróżować.
Szybkie pociągi. Już dziś jeżdżą z szybkościami ponad 500 km/h, a na horyzoncie widać pociągi na poduszkach magnetycznych dla których teoretycznie nie ma granicy prędkości. Podróż z Paryża do Nowego Yorku takim pociągiem może trwać ok. 0,5 godziny. Żaden samolot nie jest w stanie zbliżyć się do takiego wyniku.
Obrazek

Jak widać, rozwiązania już są, a np. tacy Duńczycy już w latach 90-tych XX wieku wprowadzili u siebie bez niczyjego nacisku podatek węglowy. Dziś mają zainstalowane w wiatrakach 140% zapotrzebowania kraju na prąd.


Ostatnio edytowano Śr gru 05, 2018 9:56 pm przez exeter, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 05, 2018 9:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Może taka informacja okaże się przydatna w rozważaniach.

Cytuj:
Cyrkulacja prądów oceanicznych to jednocześnie efektywny mechanizm usuwania dwutlenku węgla z atmosfery. Gaz ten jest intensywnie pochłaniany z atmosfery przez zimne powierzchniowe warstwy wody, a następnie transportowany do głębinowych warstw oceanu. Zatrzymanie cyrkulacji termohalinowej wyłączyłoby jeden z mechanizmów usuwających dwutlenek węgla z atmosfery, nasilając problem gromadzenia się gazów cieplarnianych w atmosferze.

Nasuwa się pytanie - czy ten schemat cyrkulacji oceanicznej, niewątpliwie kształtującej klimat na ogromnych obszarach globu, jest dany raz na zawsze, jest czy też jest zmienny i za chwilę może stać się zupełnie inny? Szczególnie interesuje nas możliwość zaniku Golfsztromu.

Aby odpowiedzieć na to bardzo istotne pytanie wybierzemy się w podróż w przeszłość, kilkanaście tysięcy lat temu, a później w podróż w przestrzeni, na drugą stronę globu.
Kiedy lód morski i lodowce topnieją, uwalniają słodką wodę do oceanu. Woda słodka ma jednak mniejszą gęstość od wody słonej - nie jest dość gęsta, aby zatonąć. Może to przerwać cyrkulację oceaniczną i wpłynąć na wymianę ciepła między biegunami i równikiem, a w konsekwencji zmienić klimat w Europie. W Skandynawii temperatura spadłaby o 10 lub więcej stopni, w Wielkiej Brytanii o kilka stopni.

Bardzo podobne zdarzenie, stadium klimatyczne o nazwie Młodszy Dryas, miało miejsce w latach 10 850 do 9 570 r. p.n.e., kiedy nastąpiło gwałtowne, w przeciągu roku lub kilku lat, obniżenie temperatury na półkuli północnej, a szczególnie w rejonach północnego Atlantyku i Europy. Ochłodzenie nastąpiło, kiedy leżące w dzisiejszej Kanadzie ogromne polodowcowe jezioro Agassiz wlało do Atlantyku blisko 10000 km³ słodkiej wody, przerywając cyrkulację Prądu Zatokowego i powodując oziębienie półkuli północnej na 1 300 lat.


https://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/91/zmiany-pradow-oceanicznych

Moim zdaniem niewątpliwie coś się dzieje na Ziemi.
Uważam jednak że ludzie zbyt sobie pochlebiają sądząc,że mają tak istotny wpływ na zjawiska takiego kalibru.
Paradoksem jest to,że ewentualne ocieplenie klimatu,może nam przynieść zlodowacenie.


Śr gru 05, 2018 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
PeterW,

Cytuj:
Ło matko.. Kasandro! znaczy się wróóóóć! Exeter. Chyba za dużo tych propagandowych świerszczyków czytasz.. ;-)
Zapomniałeś o wulkanach, które jak sobie odbekną, to od razu lotnictwo uziemiają, jak sobie mocniej odetchną to i tak mamy zimę post-nuklearną, tak że nasze zdolności cieplarniane to mały pikuś.. Jeden większy wulkan..
Czy mieszkasz już w wyziębionym mieszkaniu, czy może na Hawajach?

Wiesz, naprawdę głupio się czuję robiąc za Kasandrę. :(

Ale co mam u licha począć, skoro wiem, że pędzimy wprost na betonową ścianę?

Zostaw ten wyświechtany argument o wulkanach. Ich aktywność jest "szumem tła", stale obecnym w ziemskim obiegu węgla i gazów cieplarnianych. Tylko największe erupcje potrafią nieco zakłócić stan równowagi. To co my robimy od circa 200 lat, jest czymś zupełnie nowym.
Wydobywamy zdeponowany przed milionami lat węgiel spod powierzchni planety i wyrzucamy go w ekstremalnie krótkim w skali geologicznej czasie do atmosfery. Po czym dziwimy się, że to ma konsekwencje.


Śr gru 05, 2018 10:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Leszcz,

Cytuj:
A moze zamiast myslec o globalnej zmianie, warto zaczac od SIEBIE? Tzn. jakie indywidualne zamiany podejmowac, zeby bylo nam wszystkim lepiej?

Dlatego pytam: jakie zmiany maja nastapic w zyciu osobistym czlowieka zeby bylo lepiej? Mam przestac palic papierosy? Moze powinienem przestac jesc banany w Polsce? Albo kupowac iPhony wyprodukowane w "za morzami i lasami"? Czy moze grac w gry komputerowe przez 30h/tydzien? Moze zamiast pracowac "po nocy" to lepiej w dzien? A moze.... a moze... a moze...


To są ważne pytania. Każdy może w pewnym stopniu przyczynić się do ratowania naszego świata. Co możemy robić, o tym za chwilę. Najważniejszym jest interesować się, poznawać problem nawet wbrew dominującej opinii.

Pierwszą rzeczą jaką każdy z nas może zrobić, to ... zmienić władze które chcą przez następne 200 lat wydobywać i spalać węgiel!
Zmienić władze, które każą uczyć dzieci przez cały okres edukacji w wymiarze dwóch godzin dziennie mitologii, nie przeznaczając ani godziny na naukę systemów planetarnych i ekologii.
Zmienić władze, które trują miliony Polaków, po to, żeby zadowolić lobby skupiające niewiele ponad 100 000 ludzi.

A gdy już to zrobimy, każdy może zrezygnować z podróży samolotami, zamiast samochodu wybrać komunikację zbiorową lub rower. Kupować AGD kierując się minimalizowaniem zużycia energii, ocieplić swój dom itd. itd.

Ale najważniejszym jest wybranie takich liderów, którzy rozumieją wagę zagadnienia i będą podejmowali inwestycje ograniczające emisje w energetyce, transporcie i komunikacji.


Śr gru 05, 2018 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Moim zdaniem nie ma co rozdzierać szat. Zapady paliw kopalnych nie są niewyczerpane. Do czasu gdy się wyczerpią powstaną technologie pozwalające z nich zrezygnować. Póki co nawet najbogatszych państw nie stać na rezygnację z ich używania. Zresztą wystarczy spojrzeć na tą tabelę
Lista państw według rocznej emisji dwutlenku węgla
Trzy pierwsze państwa to połowa światowej emisji CO2. Jestem pewny że niedługo to będzie jeszcze większy udział.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr gru 05, 2018 10:39 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Ciekawa ta lista bo stany choc maja prawie 2 razy wieksza emisje od Chin to sa na 2 pozycji. :)
Ciekawe jak wyglada taka tabela panstw w przeliczeniu tej emisji na mieszkanca, bo takie kryterium dawalo by dokladniejszy obraz kto najwiecej truje.


Śr gru 05, 2018 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Inczuczuna,

Cytuj:
Moim zdaniem nie ma co rozdzierać szat. Zapady paliw kopalnych nie są niewyczerpane. Do czasu gdy się wyczerpią powstaną technologie pozwalające z nich zrezygnować.

Ty naprawdę nie rozumiesz. :-(
Już nawet nie o to chodzi, że napisałeś bzdurę o "niewyczerpanych" zasobach paliw kopalnych, tylko o to, że jeśli wydobędziemy i spalimy większość z nich, to ugotujemy planetę i siebie samych.
Zobacz sam:

Obrazek
Obrazek

już dziś lodowce znikają w oczach, a ten proces będzie przyspieszał. Czy wiesz, że wysokogórskie lodowce są źródłem wody w okresie letnim dla największych rzek świata, takich jak: Amazonka, Ganges i Brahmaputra, Rzeka Czerwona i Indus?
Wyobrażasz sobie, że mogłyby one przestać płynąć na kilka letnich miesięcy? I skąd brałyby wodę żyjące nad ich brzegami miliardy ludzi?

A to tylko wierzchołek góry lodowej naszych problemów wynikających ze zmiany klimatu.


Śr gru 05, 2018 10:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
exeter napisał(a):

Ale co mam u licha począć, skoro wiem, że pędzimy wprost na betonową ścianę?


SKAD wiesz?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr gru 05, 2018 11:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
exeter napisał(a):
Pierwszą rzeczą jaką każdy z nas może zrobić, to ... zmienić władze które chcą przez następne 200 lat wydobywać i spalać węgiel!


Ale to ja mam władzę zmienić żebyś przestał używać węgla? Ktos tobie nakazuje używania węgla? :|

W jaki sposób ogrzewasz sobie dom? Do pracy dojeżdżasz? Na czym gotujesz?

Cytuj:
A gdy już to zrobimy, każdy może zrezygnować z podróży samolotami, zamiast samochodu wybrać komunikację zbiorową lub rower. Kupować AGD kierując się minimalizowaniem zużycia energii, ocieplić swój dom itd. itd.


Ale to przecież i teraz... się ROBI. Myślisz, ze ja to mam otwarte okno w domu w ziemie? Nie, oszczędzam KAŻDA złotówkę na "ogrzewaniu" (a jak ja chce mieć w domu 20C to wytłumacz mojej zonie jak ona chce 22C! - kobieta zamarznie przy 20C.) samochód mam super wydajny itd. itp. Ja nawet 50% pryszniców to zimna woda (tylko). Mam tylko w zimnej brać?

Cytuj:
Ale najważniejszym jest wybranie takich liderów, którzy rozumieją wagę zagadnienia i będą podejmowali inwestycje ograniczające emisje w energetyce, transporcie i komunikacji.


Moim zdaniem najważniejsze są osobiste wybory, a jak ludzie tych wyborów dokonają i i takich samych (co ich rozumieją) będą mieli u wadzy.

Aha, ja tych wyborów dokonuje NIE ze względu na ideologie globalnego ocieplenia (zmiany klimatu).

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Śr gru 05, 2018 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
exeter napisał(a):
Już nawet nie o to chodzi, że napisałeś bzdurę o "niewyczerpanych" zasobach paliw kopalnych, tylko o to, że jeśli wydobędziemy i spalimy większość z nich, to ugotujemy planetę i siebie samych.
Czyżbyś uważał że zasoby naturalne są nieskończone? WOW

A jeśli chodzi o obrazki to mam pytanie do ciebie: Wiesz dlaczego skąd się wzięła nazwa Grenlandia? Podpowiedź: To taka wielka wyspa skuta lodem.

Jeszcze argument z twojej bajki, czyli twojego idola na którego parę razy się powołałeś w innych dyskusjach :P
Globalne ocieplenie – model matematyczny

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz gru 06, 2018 1:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Inczuczuna,

przepraszam, nie dostrzegłem małego słówka "nie są" w Twoim poście. To wina moich oczu zmęczonych po całym dniu pracy.
Zgadzamy się, że zasoby paliw kopalnych są skończone i że być może już przekroczyliśmy punkt nazywany "pik oil". Reszta mojego postu pozostaje w mocy.

Jeśli zaś chodzi o Pilastra, choć bardzo go cenię to w tej sprawie toczyłem z nim zaciekłe boje na tym forum, ale głównie na Ateiście, uważając, że się myli. Też jest człowiekiem, zainwestowawszy emocjonalnie kilkanaście lat temu w przekonanie, że nie ma żadnego GO, albo jest ono wymysłem "światowej lewizny", broni go idąc w zaparte.
Jeśli dekadę wstecz, można było jeszcze mieć jakieś wątpliwości, to obecnie 100% naukowego mainstreemu, na podstawie obserwacji i danych z całej planety, jest pewna realności tego zjawiska i odpowiedzialności za nie ludzkiej cywilizacji.
Przy całym szacunku do Pilastra, co znaczy jego opinia wobec opinii naukowców z całego świata?

Co do Grenlandii, pisałem we wcześniejszym poście o "średniowiecznym optimum klimatycznym" i "małej epoce lodowcowej" i nie chcę się powtarzać. W przeszłości ziemski klimat oscylował, od Ziemi "Śnieżki", do Ziemi całkowicie pozbawionej pokryw lodowych, ale nas wtedy Inczuczuno nie było! I na nasze szczęście, gdyż nie spodobałyby się nam takie warunki.
Dlatego nie ściągajmy ich sobie na głowy sami.


Cz gru 06, 2018 7:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Leszcz,

Cytuj:
exeter napisał(a):

Ale co mam u licha począć, skoro wiem, że pędzimy wprost na betonową ścianę?


SKAD wiesz?

A co, nie powiedzieli o tym w TVP? ;)

Poczytaj:
https://ziemianarozdrozu.pl/

Posłuchaj i obejrzyj, tak od 14 minuty:
https://www.tvn24.pl/wideo/magazyny/profesor-antoni-dudek-i-profesor-ireneusz-krzeminski-w-faktach-po-faktach,1795775.html?playlist_id=12698

Cytuj:
Ale to ja mam władzę zmienić żebyś przestał używać węgla? Ktos tobie nakazuje używania węgla? :|

W jaki sposób ogrzewasz sobie dom? Do pracy dojeżdżasz? Na czym gotujesz?

Nakazuje. Kto, mój rząd budując kolejne kopalnie i elektrownie węglowe.

Ogrzewam dom i gotuję na gazie, nie mając innej opcji. Chciałbym, żeby moje państwo wspierało mnie choćby w inwestycjach w fotowoltaikę.
Cytuj:
Moim zdaniem najważniejsze są osobiste wybory, a jak ludzie tych wyborów dokonają i i takich samych (co ich rozumieją) będą mieli u wadzy.

Aha, ja tych wyborów dokonuje NIE ze względu na ideologie globalnego ocieplenia (zmiany klimatu).

Czas najwyższy, żebyśmy zaczęli wybierać władze ze względu na wiedzę
o globalnych zmianach klimatu i ich konsekwencjach, jeśli chcemy przetrwać. Masz dzieci?


Cz gru 06, 2018 7:50 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Jeśli chodzi o fotowoltaikę to. Ma ona potencjał samowystarczalności energetycznej, w gospodarstwie domowym. I to bez kosztów pozyskania jej. A tylko poprzez koszty instalacji i konserwacji. Choć konserwacja jest minimalna. Bez przesyłu i wytwrzania jej w inny sposób. Jest taka energia nie do wyczerpania się. I to od zaraz do zastosowania. Tylko że nie w obszarach miejskich, ma ona pełną użyteczność. Ze względu na potrzebę odpowiednio dużej powierzchni. No i minusem jest nierównomierne oświetlanie, a to jest podstawą wydajności.
Tu nawet można przy odpowiednich mocach, ogrzewać domy, jako uzupełnienie innych sposobów utrzymania właściwej temperatury. Co może być w całości wystarczające do potrzeb, gdy się zastosuje najnowsze sposoby gospodarowania energią cieplną. To jest zbyt oczywiste by tego nie zastosować. A jednak. Ja sam mam instalację i dalej samodzielnie ją robudowuję. Tylko jest mała świadomość innych w tej możliwości. A jeszcze większe niezdecydowanie. Trudno mi się z kimś nawet dogadać, by wspólnie dokonać zakupu i transportu paneli. Ja prowadzę życie przy stosunkowo niewielkich obrotach finansowych, to też jest eko oszczędność. Więc muszę nawet korzystać z takich oszczędności. Ja wiem że przeciętny mieszkaniec miasta nie zna tych kłopotów i takiego życia. Dla nich to wszystko co mają w życiu, to samo miejsce ich zamieszkania im umożliwia. Co do właściwych kosztów ich bytowania, niewielkie raczej mają pojęcie. No bo nie we wszystkim uczestniczą. Dbają by mieć swe miejsce pracy i nie stracić go i to jest wystarczające do życia na pewnym poziomie. Zupełnie inaczej jest poza miastami, na własnych śmieciach mowiąc żartobliwie. W takich warunkach eko samo siebie napędza. To interwencje z zewnątrz bardziej szkodzą eko, aniżeli go wspierają. Ale to sprawa już poruszona systemów społecznych. Oczywiście pomijając presję użędów. Bo to to znów żartobliwie ujmując to. Po wy...... , mówimy dobry dzień. Nie tak to powinno być. I to nie tak powoduje, że w ogóle też tu na forum chcemy z sobą rozmawiać.
Co do zmian klimatycznych. One ze względu na swą wielkość, nie są aż tak gwałtowne, przynajmniej na całym obszarze ziemi. By dla nas były oczywiste tego powody. Lecz problem jest inny z nami. Naturalny brak oczywistych powodów przez nas dostrzeganych. Jako powodujące niekorzystne zmiany w naturze ziemi. Jest tym właściwym zagrożeniem, do nie przekroczenia niewidzialnej granicy. Kiedy to już tych zmian nikt w żaden sposób nie zatrzyma. Bo natura ziemi jest trudna do zaburzenia jej. Ale gdy jednak do tego dochodzi, to jeszcze trudniej to zatrzymać. O tą świadomość walczy także tu - exeter.
Znowu dużo by tu pisać, a to i tak kropla w morzu. Ale kropla do kropli i.


Cz gru 06, 2018 10:57 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
exeter napisał(a):
Ogrzewam dom i gotuję na gazie, nie mając innej opcji. Chciałbym, żeby moje państwo wspierało mnie choćby w inwestycjach w fotowoltaikę.

Acha.. A krzem rośnie na drzewach.. Nie trzeba go wytwarzać z piasku w wysokoenergetycznych procesach, z użyciem wodoru (też go trzeba wygenerować) i węgla..


Cytuj:
Moim zdaniem najważniejsze są osobiste wybory, a jak ludzie tych wyborów dokonają i i takich samych (co ich rozumieją) będą mieli u wadzy.


Tu Cię boli.. Nie tam jakaś ekologia tylko waaaadza..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz gru 06, 2018 11:16 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL