Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Picie samej wody jest niezdrowe 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Picie samej wody jest niezdrowe
Picie samej wody jest niezdrowe, tak samo jak picie samego wina. Wystarczy dodawać do wody niewielkie ilości świeżego soku. Ja wyciskam (ręcznie) sok z winogron i mandarynki.
Kiedyś piłem duże ilości wody i byłem odwodniony, teraz od czasu dodawania soku jestem dobrze nawodniony.

Dodam tylko, że niektórzy twierdzą, że wiele chorób powstaje z odwodnienia organizmu.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Pt gru 01, 2017 9:49 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:19 pm
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
A jak to ma niby działać? 8O


Pt gru 01, 2017 10:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Jakub Trela napisał(a):
A jak to ma niby działać? 8O

Nie wiem. Wiem tylko, że działa, i to dobrze.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Pt gru 01, 2017 10:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Kiedyś były takie poglądy, ale zaniechano ich dość dawno. Tłumaczono, że woda przelatuje przez organizm, który nie potrafi jej zatrzymać. Uwodnienie organizmu łatwo sprawdzić rozciągając skórę na wierzchu dłoni. Po 3 s powinna wrócić do normy.
Ja piję za dużo kawy, ale wątroba nie chce wskazać, że to źle. Dostałam więc w prezencie ekspres ciśnieniowy, by wyeliminować obawy o szkodliwość. Tu nauka też zmieniła zdanie. :-D
Nie piję więc samej wody, piję prawie samą kawę. Ile? Nie mam pojęcia. Pewnien zakonnik nauczył mnie oszustwa; picie w małych filzankach.


Pt gru 01, 2017 10:29 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Organizm ma zakodowanie trawienie. Jeśli pijemy samą wodę, to organizm nie trawi jej, bo nie ma co. Szybciej ona idzie w obeg, więc jest wypacana czy w inny sposób wydalana. Dlatego pijąc samą wodę szybko się odwodniamy.
Można właśnie to obejść dodając sok czy coś innego do wody, co wymaga trawienia. To działa organizm wolniej przepuszcza taki płyn najpierw trawiąc go, może wiele kalorii tam nie zyskuje. Ale organizm nie jest naszym muzgiem, nie wie że to jest chwyt by się nie odwodnić.
Zatrzymywanie zbyt dużo wody w organizmie, też nie musi być dobre. Bo woda wypłukuje zbędne związki, w tym toksyny z organizmu. Więc zwiększony jej obieg bywa nawet korzystniejszy.


Pt gru 01, 2017 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Jest to poparte jakimiś badaniami?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So gru 02, 2017 12:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
merss napisał(a):
Kiedyś były takie poglądy, ale zaniechano ich dość dawno. Tłumaczono, że woda przelatuje przez organizm, który nie potrafi jej zatrzymać. Uwodnienie organizmu łatwo sprawdzić rozciągając skórę na wierzchu dłoni. Po 3 s powinna wrócić do normy.
Ja piję za dużo kawy, ale wątroba nie chce wskazać, że to źle. Dostałam więc w prezencie ekspres ciśnieniowy, by wyeliminować obawy o szkodliwość. Tu nauka też zmieniła zdanie. :-D
Nie piję więc samej wody, piję prawie samą kawę. Ile? Nie mam pojęcia. Pewnien zakonnik nauczył mnie oszustwa; picie w małych filzankach.

Pani z pewnego instututu z UK robiła badania nad wpływem kawy na kobiety w ciąży i przy okazji obliczyli, że równowartość kofeiny z 50 filiżanek parzonej kawy to dawka śmiertelna dla średniej wielkości człowieka.


So gru 02, 2017 3:39 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
W żywieniu, nawet niemowląt, nowe poglądy pojawiają się przynajmniej raz w roku. Teraz im wychodzi nieszkodliwosć kawy z ekspresów ciśnieniowych. Dlatego też go dostałam...od lekarzy. Doświadczenia na szczurach wcale nie muszą mieć przełożenia na ludzi. Organizmy niektórych ludzi reagują negatywnie na substancje doń wprowadzane. Dotyczy do również kawy. Nie oznacza jednak brak reakcji braku szkodliwości. :)


So gru 02, 2017 10:07 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Boro napisał(a):
Jest to poparte jakimiś badaniami?

Nie żartuj, poszedłem za ciosem autor tematu podzielił się swoim spostrzeżeniem, ja swoim.
Potrzebujesz naukowca by tobie sprawdził jak szybko wypita woda przenika przez twó organizm? A jak ta z dodatkiem innej sibstancji?
Jak wierzysz tylko naukowcom nawet w tak prostych testach to sobie ich opini poszukaj, podziel się z nami tą wiedzą może to komuś w czymś będzie użyteczne.
Ja to sprawdziłem na sobie, co nie oznacza że to tylko moja opinia. A sprawdziłem w prosty sposób, w ciężkiej fizycznej pracy mocno się pocę. Czuję wtedy pragnienie. Wypicie samej wody kończy się jeszcze większym poceniem. I jeszcze większym pragnieniem i tak bez końca. To osłabia mnie fizycznie, dlatego jest uzasadniona opinia o szkodliwym piciu wtedy samej wody. Bo wtedy chcę pracować, a czuję się coraz słabiej.
Czy przyjmowanie samej wody ma jakieś inne negatywne skutki? O to możesz spytać naukowców. Ja innych badań nie robiłem.
Na logikę woda jest organizmowi konieczna do funkcjonowania, więc niezbędna dlatego trudno by było spodziewać się jej szkodliwego działania, jako takiego.
Możliwe że są jakieś inne przeciwskazania w piciu samej wody, moż ktoś coś na ten temat wie.
Autor tematu podzielił się swoim spostrzeżeniem ja swoim, kto jeszcze coś spostrzegł?


So gru 02, 2017 11:32 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Boro napisał(a):
Jest to poparte jakimiś badaniami?

Ja to wyczytałem w Piśmie Świętym, więc jest to bardziej wiarygodne niż jakiekolwiek badania naukowe.

Ale badania naukowe też są zapewne, bo o tym też mi mówiła już kilka lat temu mama. Ale nie wierzyłem w to, bo myślałem, że doskonałe dzieło BOŻE, czyli woda, nie może być szkodliwa.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So gru 02, 2017 2:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
witoldm napisał(a):
Ja to sprawdziłem na sobie, co nie oznacza że to tylko moja opinia. A sprawdziłem w prosty sposób, w ciężkiej fizycznej pracy mocno się pocę. Czuję wtedy pragnienie. Wypicie samej wody kończy się jeszcze większym poceniem. I jeszcze większym pragnieniem i tak bez końca. To osłabia mnie fizycznie, dlatego jest uzasadniona opinia o szkodliwym piciu wtedy samej wody. Bo wtedy chcę pracować, a czuję się coraz słabiej.

Wierze wam przecież i bynajmniej nie mówię, że nie macie racji. Jednak badania naukowe wymyślono dlatego, że odczucia pojedynczych osób uzależnione są od bardzo wielu rzeczy i ciężko uchwycić na ich podstawie jakąkolwiek ogólną zależność.
Chciałem się tylko dowiedzieć, czy piszecie tylko o własnym doświadczeniu, czy gdzieś o tym przeczytaliście.
witoldm napisał(a):
Potrzebujesz naukowca by tobie sprawdził jak szybko wypita woda przenika przez twó organizm? A jak ta z dodatkiem innej sibstancji?

Znam swój organizm, ale każdy jest nieco inny, a mnie interesują również ogólne mechanizmy.
44. napisał(a):
Ja to wyczytałem w Piśmie Świętym, więc jest to bardziej wiarygodne niż jakiekolwiek badania naukowe.

Czyli jakbyś przeczytał w PŚ, że trawa jest niebieska, uznałbyś to za fakt?
Niebezpiecznie jest traktować własną interpretację świętych ksiąg za prawa przyrody. Jest to główna przyczyna wojen na świecie.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So gru 02, 2017 3:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
No, ale woda z sokiem z mandarynki czy winogron chyba bardziej przypomina elektrolit w ciele człowieka. Doktor po odwodnienu dziecka każe pić Pedialyte, który nie jest samą wodą. Można też kupić krople mineralne do dodowania do wody. Po co, by to było, gdyby było bezwarościowe?


So gru 02, 2017 3:20 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Boro napisał(a):
Czyli jakbyś przeczytał w PŚ, że trawa jest niebieska, uznałbyś to za fakt?
Niebezpiecznie jest traktować własną interpretację świętych ksiąg za prawa przyrody. Jest to główna przyczyna wojen na świecie.


A Ty jakbyś przeczytał w badaniach naukowych, że trawa jest niebieska, uznałbyś to za fakt?

Bardzo wiele badań naukowych jest kłamliwych. Podam tylko jeden przykład z setek. Ok. 90 badań naukowych dowodzi, że aspartam jest toksyczny dla organizmu, powoduje m.in. nowotwory mózgu, depresję i inne choroby.
A ok. 60 badań naukowych dowodzi, że aspartam jest nieszkodliwy dla organizmu.

Dodam tylko jeszcze jedną rzecz. Mój brat rozmawiał z ludźmi z agencji PR-owej. I powiedzieli mu, że te artykuły w prasie, czy innych mediach o zbawiennych działaniach różnych produktów np. że kawa poprawia pamięć, czy że wino dobrze działa na serce, to piszą właśnie ludzie z agencji PR-owych. Tego nawet nie chce się pisać dziennikarzom.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So gru 02, 2017 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
44. napisał(a):
A Ty jakbyś przeczytał w badaniach naukowych, że trawa jest niebieska, uznałbyś to za fakt?

Czytanie wyników badań, to nie wiara na słowo. Mogę krytycznie prześledzić ich przebieg i w razie potrzeby nawet powtórzyć samemu.
Niedawno jeden tunezyjski doktorant , udowodnił, że ziemia jest płaska. Jako założenia przyjął oczywiście zdania z Koranu :-D To dział naukowy, więc nie bądźmy jak ten doktorant :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So gru 02, 2017 3:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Boro napisał(a):
Czytanie wyników badań, to nie wiara na słowo.

Też bardzo wiele faktów z Biblii jest potwierdzona przez inne źródła naukowe, archeologiczne, historyczne etc. Więc nie przyjmuję wszystkiego z Biblii na słowo. Też konfrontuję to samemu z rzeczywistością.

Boro napisał(a):
Mogę krytycznie prześledzić ich przebieg i w razie potrzeby nawet powtórzyć samemu.

Niestety 99,9 procent ludzi 99,9 procent badań musi przyjmować badania na słowo. I tu jest pies pogrzebany. Naukowcy niekiedy manipulują ludźmi jak stadem osłów, bo wiedzą, że nikt tych badań nie powtórzy.

Boro napisał(a):
Niedawno jeden tunezyjski doktorant , udowodnił, że ziemia jest płaska. Jako założenia przyjął oczywiście zdania z Koranu :-D To dział naukowy, więc nie bądźmy jak ten doktorant :wink:

Zdziwiłbyś się ilu wielkich naukowców świata czerpało inspirację ze źródeł, delikatnie mówiąc nienaukowych, np. ze snów, choćby Mendelejew.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So gru 02, 2017 4:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL