Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Picie samej wody jest niezdrowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
44. napisał(a):
Też bardzo wiele faktów z Biblii jest potwierdzona przez inne źródła naukowe, archeologiczne, historyczne etc. Więc nie przyjmuję wszystkiego z Biblii na słowo. Też konfrontuję to samemu z rzeczywistością.

Chodziło mi raczej o interpretacje a nie o fakty. W Biblii nie ma nigdzie napisane: "Nie pij samej wody, bo się odwodnisz. Dolewaj do niej troszkę soku." :wink: Wyciągnięcie takich wniosków jest interpretacją. Szukanie w Biblii tego typu wskazówek często prowadzi na manowce, ponieważ one nie jest książką, która została napisana, żeby przekazać nam wiedzę na temat życia codziennego. Jeśli ktoś zaczyna ją tak traktować, to często dochodzi do bzdurnych wniosków w stylu płaskiej ziemi, kreacjonizmu lub świętej wojny...
Oczywiście picie wody z dodatkiem soku bzdurą nie jest, ale uzasadnianie tego biblią już tak.
44. napisał(a):
Niestety 99,9 procent ludzi 99,9 procent badań musi przyjmować badania na słowo. I tu jest pies pogrzebany. Naukowcy niekiedy manipulują ludźmi jak stadem osłów, bo wiedzą, że nikt tych badań nie powtórzy.

To prawda, ale to raczej nie naukowcy manipulują, tylko ludzie posługujący się ich wynikami, np. jak politycy lub dziennikarze.
Niemniej jednak dostęp do badań mają wszyscy i każdy, komu się chce, może je zweryfikować. Słuszność interpretacji słów Pisma Świętego nie da się zweryfikować inaczej niż naukowo. Tak też zostało potwierdzonych wiele faktów, o których wspomniałeś. Właśnie dzięki nauce.
44. napisał(a):
Zdziwiłbyś się ilu wielkich naukowców świata czerpało inspirację ze źródeł, delikatnie mówiąc nienaukowych, np. ze snów, choćby Mendelejew.

Nie widzę nic złego w czerpaniu inspiracji nawet z komiksów :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So gru 02, 2017 4:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
merss napisał(a):
W żywieniu, nawet niemowląt, nowe poglądy pojawiają się przynajmniej raz w roku. Teraz im wychodzi nieszkodliwosć kawy z ekspresów ciśnieniowych. Dlatego też go dostałam...od lekarzy. Doświadczenia na szczurach wcale nie muszą mieć przełożenia na ludzi. Organizmy niektórych ludzi reagują negatywnie na substancje doń wprowadzane. Dotyczy do również kawy. Nie oznacza jednak brak reakcji braku szkodliwości. :)

W obliczu każdych nowinek, patrzy się na całą rozciągnięta przeszłość. Jak mi ktoś teraz wyskakuje i np mówi, że mleko jest szkodliwe poza okresem dzieciństwa, to patrze na tysiące lat i setki narodów udomawiających krowy.


So gru 02, 2017 6:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Wespecjan napisał(a):
W obliczu każdych nowinek, patrzy się na całą rozciągnięta przeszłość. Jak mi ktoś teraz wyskakuje i np mówi, że mleko jest szkodliwe poza okresem dzieciństwa, to patrze na tysiące lat i setki narodów udomawiających krowy.

Tylko jest jeden problem, przez tysiące lat ludzie pili mleko naturalne. Dzisiaj w większości jest mleko przetworzone, czyli pasteryzowane i UHT, które podobno są szkodliwe dla człowieka. Więc nie można porównywać dzisiejszego mleka z tym z przeszłości.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


So gru 02, 2017 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Wśród znajomych jakiś czas temu zapanowała moda na blendery i robienie różnego rodzaju soków, przy czym często rozdrabnia się całe warzywa i owoce, by organizm mógł z takiej miazgi wyciągnąć jak najwięcej składników odżywczych. Niby ma to być korzystniejsze dla organizmu niż zjedzenie całych owoców lub warzyw. Jak sądzicie, czy tak mogłoby faktycznie być, czy to raczej tylko chwyt reklamowy na sprzedaż blenderów?

44.,
Czy Ty rozdrabniasz mandarynki i winogrona, gdy dodajesz je do wody, czy też może zjadasz je i popijasz wodą? Czy między jednym a drugim mogłaby być jakaś różnica dla organizmu człowieka?


N gru 03, 2017 2:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Brandeisbluesky napisał(a):
Wśród znajomych jakiś czas temu zapanowała moda na blendery i robienie różnego rodzaju soków, przy czym często rozdrabnia się całe warzywa i owoce, by organizm mógł z takiej miazgi wyciągnąć jak najwięcej składników odżywczych. Niby ma to być korzystniejsze dla organizmu niż zjedzenie całych owoców lub warzyw. Jak sądzicie, czy tak mogłoby faktycznie być, czy to raczej tylko chwyt reklamowy na sprzedaż blenderów?


Wg mnie soki z warzyw i owoców to są bomby witaminowe. Nie zjesz więcej niż np. jedno jabłko i marchewkę na raz. A w szklance soku masz tam kilka jabłek i marchwi, i co tam jeszcze chcesz. I wg mnie soki są łatwiej przyswajalne.

Brandeisbluesky napisał(a):
44.,
Czy Ty rozdrabniasz mandarynki i winogrona, gdy dodajesz je do wody, czy też może zjadasz je i popijasz wodą? Czy między jednym a drugim mogłaby być jakaś różnica dla organizmu człowieka?

Nie rozdrabniam mandarynek i winogron. Dodaję sok z nich do wody. Mandarynkę myję, przecinam na pół i wyciskam trochę soku (ściskając w ręce), pozostałe części trzymam w lodówce. Też myję winogrona i ściskam w palcach, żeby sok leciał do wody. Jak już nie chce lecieć to jeszcze potrząsam i nawet sporo kropel jeszcze leci. Na ok. 3/4 litra dodaję sok z 4 kulek winogron i ćwiartki mandarynki.
To nie musi być dużo soku, wystarczą b. niewielkie ilości.
Wg mnie lepiej dodawać sok do wody. To już mam sprawdzone i dobrze działa.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N gru 03, 2017 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Cytuj:
Wg mnie soki z warzyw i owoców to są bomby witaminowe.


Taka bomba to dobra jest, czy zła? Pewnie dużo w niej fruktozy? Więcej niż jednym owocu, czy warzywie. No i trawienie soku jest chyba łatwiejsze, ale też to może nie jest dobre, bo chyba dobrze byłoby żeby organizm nie miał ułatwień.


N gru 03, 2017 2:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
44. napisał(a):
Tylko jest jeden problem, przez tysiące lat ludzie pili mleko naturalne. Dzisiaj w większości jest mleko przetworzone, czyli pasteryzowane i UHT, które podobno są szkodliwe dla człowieka. Więc nie można porównywać dzisiejszego mleka z tym z przeszłości.

Czym tak właściwie różni się mleko pasteryzowane od niepasteryzowanego, oprócz braku bakterii?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 03, 2017 3:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Boro napisał(a):
[
Czym tak właściwie różni się mleko pasteryzowane od niepasteryzowanego, oprócz braku bakterii?

Mleko pasteryzowane i UHT podobno zawiera toksyny z bakterii. Podobno bakterie szybko ginąc wydzielają szkodliwe dla człowieka toksyny.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N gru 03, 2017 3:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
W pasteryzowanym mleku nie ma bakterii żadnych. Także i tych dobroczynnych - wspierających trawienie czy co tam jeszcze. Zauważ, że kiedyś jak mleko pozostawiło się w cieple, to się "popsuło", ale nadal było zdatne do spożyca - tzw. zsiadłe mleko, teraz jak UHT zostawisz na cieple, to się popsuje (bez cudzysłowowa) - spożycie takiego mleka może się skończyć mało ciekawie..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N gru 03, 2017 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Cytuj:
Zauważ, że kiedyś jak mleko pozostawiło się w cieple, to się "popsuło", ale nadal było zdatne do spożyca - tzw. zsiadłe mleko


To prawda, że obecnie trudno zrobić zsiadłe mleko z mleka ze sklepu, ale cały czas można zrobić ser. Trzeba tylko do letniego mleka dodać grecki jogurt, pozwolić przegryźć się z mlekiem, a potem odgrzać ser.

Jednak zsiadłego mleka bardzo mi brakuje, bo buttermilk to już nie to samo.

O mleku dużo mówi się też w kontekście jodu - czy za dużo, czy za mało trafia go do organizmu ze względu na konsumpcję mleka.


N gru 03, 2017 4:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Należy kupować mleko o krótkiej przydatności do spożycia (nigdy UHT, ono ma zmienioną konfigurację białek), dodać trochę kefiru i będzie doskonale zsiadlłe mleko. Nie próbowałam jeszcze ze szczepami bakterii kwasu mlekowego z apteki, tzn raz spróbowałam i zrezygnowałam, bo wylałam produkt mleczny. Być może było zbyt mało szczepów lub dałam zbyt niską dawkę bakterii. Jedna próba to zbyt mało, by wyrobić sobie zdanie.

Proces ukwaszania lepiej jednak przebiega latem, więc zsiadłe mleko robię raczej w ciepłych porach roku. Być może chodzi tutaj o naturalnie występujące szczepy bakterii. Może psychrofile nie przejma roli mezofili? To tylko przypuszczenia, bo w temat głębiej nie wchodziłam.


N gru 03, 2017 4:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Pewnie sporo osób zaobserwowało, że wszystko lepiej kiśnie, gdy nadchodzi burza. Dlaczego tak jest?


N gru 03, 2017 4:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Koło mnie jest mlekomat z niepasteryzowanym mlekiem od benedyktynów. Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, to może ma taki też u siebie.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N gru 03, 2017 5:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Merss oj oj oj oj... KAwa nie rozwala tylko ciśnienia... po miesiącu narkotyzowania się kofeiną organizm już nie podnosi ciśnienia na kofeinę.

Natomiast wypłukujesz sobie wszystko sole i pierwiastki z organizmu. To jest świetna droga do osteoporozy na starość.


N gru 31, 2017 7:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
To wątek naukowy. Od dawna to nieprawda. Teraz kawa nie przynosi szkód zdrowotnych. Wątroby też nie rujnuje. Jak masz dobre mechanizmy naprawcze i odżywiasz się dostosowując składniki do wymagań pokarmowych oraz czynników szkodliwych środowiska możesz liczyć na dobre zdrowie. Najważniejsze było ustawić się we właściwej kolejce jak rozdawali DNA i warunki życia prenatalnego oraz zyskać stabilny układ nerwowy.


N gru 31, 2017 8:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL