Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:01 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Picie samej wody jest niezdrowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Nic się nie dzieje. Przykro mi... nie bardzo. :)


Wt kwi 02, 2019 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
https://youtu.be/teR_5Klx86w?t=2539
Wydaje się, że mleko lepiej nawadnia ciało niż woda, czy kawa, czy sok pomarańczowy.


Śr maja 01, 2019 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
[code][/code]
Brandeisbluesky napisał(a):
https://youtu.be/teR_5Klx86w?t=2539
Wydaje się, że mleko lepiej nawadnia ciało niż woda, czy kawa, czy sok pomarańczowy.

Wskaźnik nawodnienia
Obrazek
Ze str. klik


Cz maja 02, 2019 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
W opublikowanym ORĘDZIU OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA 53. ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU zatytułowanym
POKÓJ JAKO DROGA NADZIEI: DIALOG, POJEDNANIE I NAWRÓCENIE EKOLOGICZNE (z datą 1 STYCZNIA 2020 ROKU) można przeczytać

Cytuj:
4. Pokój, droga nawrócenia ekologicznego

„Jeśli złe zrozumienie naszych zasad prowadziło nas czasami do usprawiedliwiania nadużyć w traktowaniu natury lub despotycznego panowania człowieka nad stworzeniem czy też wojen, niesprawiedliwości i przemocy, to jako ludzie wierzący możemy uznać, że w ten sposób byliśmy niewierni względem skarbu mądrości, którego powinniśmy strzec”[8].

W obliczu następstw naszej wrogości wobec innych, braku szacunku dla wspólnego domu i rabunkowej eksploatacji zasobów naturalnych – postrzeganych jako użyteczne narzędzia wyłącznie dla doraźnego zysku, bez poszanowania wspólnot lokalnych, dobra wspólnego i dobra przyrody – potrzebujemy nawrócenia ekologicznego.

Niedawny Synod na temat Amazonii pobudza nas do skierowania w nowy sposób apelu o pokojową relację między wspólnotami a ziemią, między teraźniejszością a pamięcią, między doświadczeniami a nadziejami.

Ta droga pojednania jest także słuchaniem i kontemplacją świata, który został nam dany przez Boga, abyśmy go uczynili naszym wspólnym domem. Istotnie, zasoby naturalne, liczne formy życia i sama Ziemia zostały nam powierzone, abyśmy je „uprawiali i strzegli” (por. Rdz 2, 15), także dla przyszłych pokoleń, z odpowiedzialnym i aktywnym udziałem każdego. Ponadto potrzebujemy przemiany przekonań i spojrzeń, która otworzyłaby nas bardziej na spotkanie z drugim człowiekiem i na przyjęcie daru stworzenia, które odzwierciedla piękno i mądrość Stwórcy.

Stąd wypływają zwłaszcza głębokie motywacje i nowy sposób zamieszkiwania we wspólnym domu, bycia obecnymi jedni dla drugich ze swoimi różnorodnościami, celebrowania i szanowania życia otrzymanego i dzielonego z innymi, zatroszczenia się o warunki i modele społeczeństwa, które sprzyjałyby rozkwitaniu i trwałości życia w przyszłości, rozwijania dobra wspólnego całej rodziny ludzkiej.

Nawrócenie ekologiczne, o które apelujemy, prowadzi nas zatem do nowego spojrzenia na życie, biorąc pod uwagę szczodrość Stwórcy, który dał nam Ziemię i który wzywa nas do radosnej wstrzemięźliwości dzielenia się. Takie nawrócenie należy rozumieć w sposób integralny, jako przekształcenie relacji utrzymywanych z naszymi siostrami i braćmi, z innymi istotami żywymi, ze stworzeniem w jego niezwykle bogatej różnorodności, ze Stwórcą, który jest źródłem wszelkiego życia. Dla chrześcijanina wymaga to „rozwijania wszystkich konsekwencji swego spotkania z Jezusem w relacjach z otaczającym go światem”[9].

http://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/peace/documents/papa-francesco_20191208_messaggio-53giornatamondiale-pace2020.html


Jak sądzicie, czy nawrócenie ekologiczne mogłoby obejmować całkowitą rezygnację z plastikowych butelek na wodę i napoje? Myślę, że chyba nie, bo napoje w plastikowych butelkach są widoczne na stołach podczas obiadu Papieża Franciszka z biednymi, które odbyło się w listopadzie. Może produkcja butelek szklanych jest bardziej szkodliwa dla środowiska niż butelek plastikowych plus ich recykling(?)


N gru 15, 2019 9:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Dzieci do szkoły nie mogą nosić szklanych butelek ze względów bezpieczeństwa. Plecaki i tak są za ciężkie więc stalowe nierdzewne też raczej nie wchodzą w grę.
Do autora tematu: spróbuj do wody dodać szczyptę soli np. kłodawskiej. Na mnie działa lepiej niż dodatek soku.


Pn paź 05, 2020 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
A co jest w tej soli, że taka dobra?


Wt paź 06, 2020 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Moze troche tak jak z piciem wody/mleka z orzecha kokosowego?
Normalnie jest dla mnie po prostu niedobra, ale kiedy cwicze i w przerwach miedzy cwiczeniami ja popijam to jest po prostu swietna. Moze uzupelnienie soli mineralnych?


Wt paź 06, 2020 4:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Ale dlaczego kłodawska a nie himalajska, czy jeszcze inna? Po prostu pytam o skład.


Wt paź 06, 2020 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Mysle ze klodawska "byla pod reka".:)


Śr paź 07, 2020 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Ja nie wykorzystuje ,żadnych soli.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr paź 07, 2020 2:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Swego czasu była moda na płukanie jelit słoną wodą, w celach rzekomo oczyszczających. Przy określonym stężeniu słona woda przelatywała przez układ pokarmowy, zatem myślę, że istotne jest, by ta sugerowana szczypta soli nie była zbyt duża.


Śr paź 07, 2020 3:07 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Dlaczego kłodawska? Sól w ogóle źle się kojarzy obok białego cukru i białej mąki to jedna ze znanych białych śmierci. Nie mógłbym dodać do wody zwykłej ważonej soli bo od razu miałbym negatywne nastawienie do takiej mikstury. Kupuję gruboziarnistą kłodawską i wsypuję kilka kamyczków. Jak mi potrzebna drobna sól np. do pieczenia chleba to mielę sobie tyle ile trzeba gruboziarnistej. Dlaczego nie himalajską? Jest jej wszędzie pełno i jest to najczęściej podrabiana sól w Polsce. A czym można podrobić sól? Wolę na sobie nie sprawdzać.


Śr paź 07, 2020 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Aquarius napisał(a):
Dlaczego nie himalajską? Jest jej wszędzie pełno i jest to najczęściej podrabiana sól w Polsce.

Skąd ta informacja?

Aquarius napisał(a):
A czym można podrobić sól? Wolę na sobie nie sprawdzać.

Dodatkiem do kryształów NaCl soli, które sprawią, że jej skład będzie identyczny z solą himalajską?
Mniej teorii spiskowych, Aquarius. :D


Śr paź 07, 2020 5:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Minął tydzień i nie udało mi się dotrzeć do jakiegoś wiarygodnego źródła informacji. Być może, moje przekonanie o fałszowaniu soli himalajskiej pochodzi z radia, telewizji, czasopisma i/lub książki.
W necie znalazłem to
Dzisiaj po powrocie z pracy zajrzałem do kuchni i zobaczyłem różową pianę na gotujących się ziemniakach. Woda po odcedzeniu też była różowa. Żona użyła kupionej w pobliskim sklepie drobnoziarnistej jodowanej soli himalajskiej.
Tu znalazłem przepis jak sprawdzić klik
tutaj też wspominają o podróbkach


Śr paź 14, 2020 9:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Picie samej wody jest niezdrowe
Ale nie o soli chciałem pisać, tylko o wodzie. Żeby nie pastwić się nad tytułem tematu napiszę, że owszem: picie wody zdemineralizowanej (albo destylowanej) jak najbardziej niezdrowe jest. Ostatni miesiąc od poprzedniego wpisu poświęciłem na drobne testy. Piłem samą wodę, samo wino i potwierdzam. Picie samego wina jest niezdrowe. Przeanalizowałem diagram wstawiony przez Brandeisbluesky i w zasadzie wiedza za nim stojąca jest dobrym podsumowaniem tematu w normalnych warunkach. Jednak przy odwodnionym organiźmie: sport, ciężka praca w upale itp diagram przestaje dobrze oddawać moje odczucia. Woda jak już wielu zauważyło "przelatuje" a czasami natychmiast po wypiciu pojawia się grubymi kroplami na skórze i wręcz parzy. Po całym dniu pracy w polu albo na budowie nic nie było w stanie ugasić mojego pragnienia. Mogłem litrami pić wodę, mleko sok pomarańczowy i dalej chciało mi się pić. Tylko piwo załatwiało sprawę. Piwo ma jeszcze jedną zaletę (albo wadę) Przy silnej motywacji do pracy jestem w stanie doprowadzić się do skrajnego odwodnienia aby osiągnąć zamierzony cel. Wypicie 0,5 litra piwa rozwiązuje i ten problem. Okazuje się, że praca nie jest aż tak ważna jak się wcześniej wydawało. Wino tak na mnie nie działa znaczy obniża motywację ale nie gasi pragnienia.
W czasie postu picie samej wody pogłębia u mnie uczucie głodu. Dodatek soli w bardzo małym stężeniu albo soku (glukozy wg badań przytoczonych przez Brandeisbluesky ) rozwiązuje problem.
Większe stężenia soli lub cukru dają efekt przeciwny. Woda morska / syrop wzmagają pragnienie.


Śr lis 18, 2020 11:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL