Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:04 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Gdzieś czytałem taką tezę:
1) kobiety łykają hormonalne tabletki - które zawierają sztuczne hormony żeńskie
2) te hormony utrzymują się w organizmie kobiety dosyć długo (nawet coś o 10 latach widziałem, ale to chyba przesada)
3) jest możliwe zapłodnienie kobiety zażywającej antykoncepcję hormonalną (bo może przecież zapomnieć wziąć pigułkę itd)
4) nowo postała istota ludzka jest poddana działaniu ogromnej ilości hormonów żeńskich od samego początku swojego istnienia.
5) jeśli kombinacja genów da płeć żeńską - to pół biedy, po prostu dostanie dużą dawkę 'swoich' hormonów
6) ale jeśli będzie to istota płci męskiej - to oddziaływanie na nią ogromną ilością hormonów żeńskich może spowodować problemy z płciowością - brak akceptacji płci biologicznej, 'kobiecy' mężczyzna itd - co można by uznać za jakąś podstawę do późniejszego homoseksualizmu takiego mężczyzny.

Ciąg logiczny wydaje się być spójny. Pytanie czy ktoś z Was widział/słyszał/czytał coś na ten temat? próbowałem odszukać jakieś badania - ale za dobry w angielskim medycznym to nie jestem... a po polsku to nic nie widzę.

w pewnym sensie tłumaczyłoby to wzrost postaw homoseksualnych w ostatnim półwieczu - pigułki hormonalne weszły do użycia jakieś 50 lat temu - więc mamy już w zasadzie 2 generacje facetów urodzonych pod wpływem dużych ilości hormonów żeńskich.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz lut 16, 2017 1:37 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Tek de Cart napisał(a):

w pewnym sensie tłumaczyłoby to wzrost postaw homoseksualnych w ostatnim półwieczu - pigułki hormonalne weszły do użycia jakieś 50 lat temu - więc mamy już w zasadzie 2 generacje facetów urodzonych pod wpływem dużych ilości hormonów żeńskich.


Hm.. To akurat nie wiem czy tłumaczy. Nie zapominaj, że od dobrych iluś lat (u nas później, ale zawsze) stało się modne wśród "elyt" lansowanie na geja.
Jest cała homo-propaganda.
Dawniej było mniej gejów skorych do ujawniania się (także i to że dostawali tu i ówdzie po głowie, więc woleli się nie afiszować). Być może że następuje jakiś wzrost i być może (nie wiem - nie znam się) jest on wynikiem tego co piszesz - nadmiaru hormonów żeńskich, ale ten wzrost jest pewnie w jakimś stopniu zafałszowany poprzez większy odsetek tych co się publicznie przyznają..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lut 16, 2017 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Z tego co ja wyczytalem odsetek homoseksualistow plci obojga w populacji ludzkiej byl zawsze mniej wiecej staly i nie przekraczal kilku %.
Obecnie nic sie nie zmienilo, po prostu razem ze zwiekszona tolerancja zwiekszyla sie ilosc ludzi ktorzy "wyszli z szafy".
W starozytnej Sparcie za "prawdziwa milosc" uznawano milosc miedzy mezczyznami a nie miedzy kobieta i mezczyzna.
Moge zajrzec na strony angielsko jezyczne zeby sprawdzic czy ktokolwiek robil takie badania ( wplyw hormonalnych srodkow antykoncepcyjnych na homoseksualizm ) i zobaczymy.


Cz lut 16, 2017 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Myślę, że można zacząć od odnośników do "Prenatal hormones and sexual orientation" na angielskiej str. wikipedii.


Cz lut 16, 2017 5:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Znalazlem cos takiego :

http://www.sciencemag.org/news/2015/10/ ... ations-dna

"A new study of male twins, scheduled for presentation at the annual meeting of the American Society of Human Genetics (ASHG) in Baltimore, Maryland, today, could help explain that paradox. It finds that epigenetic effects, chemical modifications of the human genome that alter gene activity without changing the DNA sequence, may have a major influence on sexual orientation."

Czyli badanie sugeruje ze klucz nie tkwi w genetyce tylko w epigenetyce ( mechanizmie biologicznym wlaczajacym i wylaczajacym geny.
Zeby to zrozumiec nalezy przeczytac jeszcze kilka innych artykulow :).


Cz lut 16, 2017 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Adam M. wedlug mnie watek raczej dotyczy czegos jak Synthetic sex hormone treatment during pregnancy i mysle, ze takie badania moga okazac sie nieetyczne - predzej beda przeprowadzane na myszkach niz ludziach.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Cz lut 16, 2017 11:49 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Problem z tym, że badań na myszach nie daje się tak prosto przenieść na ludzi. Czyni się to coraz ostrożniej.
Mamy określoną wiedzę na temat przyczyn homoseksualizmu i czynnik epigeiczny musiałby zostać wyodrębniony. Do tego czytałam, że estrogeny są wszechobecne w środowisku. Mamy na dziś problem z przypisaniem estrogenom określonych chorób kobiet, min konkretnych nowotworów.

Znalazlam jedynie informację, że badania naukowe prowadzne są na trzech płaszczyznach uwzględniając uwarunkowania genetyczno - hormonalne, psychiczne i środowiskowe ludzkiej płciowości/ seksualności.


Pt lut 17, 2017 12:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Ale takie badania polegają chyba jednie na zebraniu danych od kobiet, które stosowały środki i tych, które nie stosowały, i ich dzieci (dotyczące orientacji). Dodatkowo badania bliźniaków też są pomocne. Męskie bliźniaki powinny mieć częściej taką samą orientajcę homoseksualną u kobiet, które stosowały środki, niż u kobiet, które nie stosowały środków.


Pt lut 17, 2017 12:06 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
To za mało. Należy wyeliminować pozostałe czynniki, które wpływają na homoseksualizm. Mogą się nakładać. Podałam płaszczyzny badań, które te czynniki biorą pod uwagę. Jeśli zaczniemy je rozpatrywać, dopiero zaczynają się schody. Wiele informacji u potomstwa zostaje zatartych.


Pt lut 17, 2017 12:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Problem jest w tym (chyba) że badamy wpływ pewnego czynnika na powstawanie homoseksualizmu, który może powstawać także pod wpływem innych czynników. Do tego można badać tylko stan zastany, a nie bardzo jest jak eksperymentować w kontrolowanych warunkach - każda "próbka" była wystawiona na setki innych czynników.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 17, 2017 1:13 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
No właśnie. Do tego nie ma wglądu u samych homoseksualistów do prawdy psychologicznej z ich przeszłości. Mogła zostać wyparta. To zniekształca badania.


Pt lut 17, 2017 1:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
...co oczywiście nie czyni ich niemożliwymi. Ale sa trudne.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 17, 2017 1:34 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Adam M. napisał(a):
Znalazlem cos takiego :

http://www.sciencemag.org/news/2015/10/ ... ations-dna

"A new study of male twins, scheduled for presentation at the annual meeting of the American Society of Human Genetics (ASHG) in Baltimore, Maryland, today, could help explain that paradox. It finds that epigenetic effects, chemical modifications of the human genome that alter gene activity without changing the DNA sequence, may have a major influence on sexual orientation."

Czyli badanie sugeruje ze klucz nie tkwi w genetyce tylko w epigenetyce ( mechanizmie biologicznym wlaczajacym i wylaczajacym geny.
Zeby to zrozumiec nalezy przeczytac jeszcze kilka innych artykulow :).

Widze ze wreszcie oficjalne genetyka zaczyna potwierdzac moje rozumienie dzialania i zmian miedzypokoleniowych DNA o ktore byla dosc ostra dyskusja na sasiednim forum. :-)
Chodzilo wlasnie o wplyw zycia rodzicow ( grzechy, uzywki, zywienie) na DNA dzieci (wlaczanie i wylaczanie roznych sekwencji) , a oponenci twierdzili ze to tylko kombinacja genow rodzicow i tylko prawo Mendla ma tu zastosowanie.


Pt lut 17, 2017 10:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Coraz więcej faktów zaczyna wskazywać na to, że Lamarck nie do końca się mylił. Według mnie ogromne znaczenie ma tutaj świadomość.
Słyszałem o przypadkach w których np. dziecko urodziło się z podkurczonymi palcami u nogi. Okazało się, że jego pradziadek miał wypadek w którym jakaś maszyna obcięła mu palce. Organizm już w 3 pokoleniu zaczął wykształcać mechanizmy mające zapobiegać traumie przeżytej przez przodków. Istnieje teoria, że głównym źródłem chorób są tego typu nieuświadomione traumy nasze lub naszych przodków. Reakcje obronne często bardziej szkodzą niż pomagają ale jeśli dołożyć do tego dobór naturalny, to istnienie takich mechanizmów ma swoje uzasadnienie.
Jeszcze niedawno powinno to zostać uznane za szarlatanerię, jednak w obliczu faktu, że ewolucja zachodzi znacznie szybciej niż wynikałoby to z losowych mutacji oraz istnienie epigenetyki, wszystko zaczyna się trzymac kupy.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pt lut 17, 2017 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 12:23 am
Posty: 1863
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Widzę pewien błąd w założeniu. W dyskusji przyjęto (jak dobrze rozumiem) tezę, że ogromna dawka hormonów żeńskich zawarta w środkach antykoncepcyjnych stosowanych przez kobiety może mieć wpływ na orientację homoseksualną potomstwa męskiego.

Primo.
Według danych statystycznych w Polsce antykoncepcję hormonalną stosuje 21% kobiet. Część z nich robi to, bo nie chce mieć jeszcze dzieci, część nie chce mieć już więcej dzieci, a część- bo nie chce mieć wcale. Nie znamy proporcji pomiędzy nimi, ale jak dobrze rozumiem, to rozważamy w hipotezie jedynie tę pierwszą grupę, która w przyszłości zdecyduje się na dziecko. Bynajmniej nie jest to 0,8% całej grupy kobiet biorących pigułki. A jak podaje portal Fronda.pl, osób homoseksualnych w Polsce jest właśnie 0,8 % całej populacji. Zważywszy, że wśród nich są również homoseksualne kobiety to już coś przestaje pasować do Waszej tezy.

Sekundo.
Jak wspomniałem wyżej istnieją też homoseksualne kobiety (choć mężczyźni tu przeważają jak 6 do 4) i one są efektem z kolei jakich hormonów, męskich? Nie słyszałem o takiej antykoncepcji.
Ten fakt już podważa tezę.

Tertio.
Już mniej poważnie. Prawdopodobne jest, że ogromna ilość estrogenów, które kobiety zażywają w pigułkach nie jest całkowicie metabolizowana przez ich wątroby a w związku z tym wydalana z organizmu w naturalny sposób. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że dostaje się to dziadostwo do środowiska i my mężczyźni wypijamy toto z wodą. Nie dziwię się, że żona mi potem mówi cyt: "ty idź na jakąś siłownię, bo rosną ci cycki"

Nie dziwi więc, że dzisiejsze chłopaki takie mało owłosione, gładkie na twarzy i zaokrąglone. Ale nie ma to nic wspólnego z homoseksualizmem.

_________________
W Panu Bogu umocniony, niczego i nikogo się nie będziesz bał. M.Kolbe


Pt lut 17, 2017 8:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL