Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Astronomia i ciekawe wątki prowadzące donikąd. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Zacznij od tego że nie ma czegoś takiego jak prorok i objawienie.

Skupmy się na tym może na start.Podawaj mi linki jak masz bo nieoczytany jestem a nie lubie rozmawiać o poważnych wątkach czysto logicznie :)


Lecę do pracy będę za ok 4-5 godzin (jestem na 2 półkuli więc piszę tu o dziwnych godzinach).

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Wt sty 05, 2016 9:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Zestaw nauk potrzebny do tego zagadnienia jak i samo zagadnienie nigdy nie bylo centrum moich zainteresowan - od razu mowie.
Nie jestem w stanie tez polecic kogos, kto moglby wiedziec wiecej niz ja na tym forum.
Mysle, ze istotne jest zeby rozumiec jak dzialaly wierzenia w tamtych czasach. Bogowie wtedy dzialali bardzo podobnie do tych wspolczesnych, czyli regionalnie. Kazda wiocha miala swoj zestaw bogow i mieszkancy ich czcili. W tamtych czasach nie bylo takich ateistow-teistow jak teraz - wyobraz sobie, ze tak samo jak wierzysz w Jahwe wierzysz rowniez w Wisznu, Apollo czy Odyna (generalnie kazdy bog o jakim slyszales). Jedyna roznica to taka, ze czcisz tylko Jahwe - chodzisz do jego swiatyni, obchodzisz swieta i czynisz rytualy.
Izraelici (czy jak ich technicznie powinno sie nazywac) wcale sie pod tym wzgledem nie roznili. Roznili sie jednak sporo z jednego powodu - byli nomadami. Gdy Izraelici przychodzili do jakiegos miejsca gdzie zyli tubylcy stawalo sie kilka rzeczy. Izraelici (jak kazdy normalny wtedy czlowiek) zaczynali czcic lokalnych bogow, przez co ich 'rzad' dostawal sraczki. Po drugiej stronie bylo podobnie, bo nikt nie potrzebowal by wplyw przybled mieszal ich poddanym w glowach.
Ksiega Rodzaju powstawala od 6 wieku pne (Choc sa tez opinie mowiace 9 wiek. Nie jestem w stanie przedstawic za i przeciw, trzeba by duzo pokopac) i zostala ukonczona ok. 450 roku pne. Gdy Izraelici zaczynali tworzyc swe swiete zapiski byli wyznawcami politeistycznej religii. Gdy konczyli, wyznawcy monoteizmu prawie udowodnili, ze maja racje wyrzynajac wszystkich co sie z nimi nie zgadzali. I to w zasadzie tyle co ci moge powiedziec z glowy.

Informatyk to powinienes wiedziec co zrobic z haszem, jak ci sie podoba to nie zapomnij wesprzec tworcow i takie tam. ;)
Kod:
ed8ca04ffa17ebe66758554678cb61b06790cd46
Kod:
2872d69ad186b15e99ddf75cf7aff6d3b56341c7
Kod:
35a5c0070eb96864f04cac9f01a8aca5d4a139e9

Bardzo dobry material. Dr. Francesca Stavrakopoulou (musi byc dobra w literowaniu dlugich wyrazow ;) ) fajnie opowiada i miala niezly budzet, cieszy sie rowniez dobra reputacja zarowno przed jak i po tym programie. Nie dostaniesz tu odpowiedzi wprost, ale to jest o czasach, miejscach i rzeczach istotnych w tym temacie. Powinno cie zainteresowac.

No i pytalem o ksiazki. To jest lektura obowiazkowa, nawiazuje do wszystkich innych tematow. Ja wyrwalem free na trialu z audible.com. Trwa ok. 10 godzin, tak wiec w tydzien w drodze po bulki zrobisz i do konca stycznia troche przyswoisz. Podkrec glosnosc to nie zasniesz. :P
http://www.amazon.com/Fear-Physics-A-Guide-Perplexed/dp/0465002188
Nie dostarczy ci duzo potrzebnych informacji, ale nie o to chodzi, to nie jest podrecznik. Framework ci sie poprawi.

Hades napisał(a):
Nie czytam książek chyba widać to po pisowni i brakach. Nawet przyznam się ze lektur tez nie czytałem w całości żadnych oprócz łyska :)
Nie widac. Ja po Polsku pije, przeklinam i to forum. Zaczal mi sie udzielac wtorny analfabetyzm wiec stwierdzilem, ze w ramach cwiczen bede pisal o bozi, bo to syzyfowe never ending story - opozycje bede mial do smierci.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 1:51 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
W sumie nie ma żadnego znaczenia :)

Ale troche się ciekiawie astronomią i byłoby fajnie wyeliminować 10 tez o księżycu i zastąpić je jedną albo jeszcze lepiej zastąpić tezę dowodem i wreszcie przejść dalej. Bo skoro nie potrafimy określić czegoś co mamy pod nosem to gdybanie o tym co dalej jest, wprawia mnie w stan hipnozy ogłupiającej ;)

Nie chcę wyjść na mentora, ale w naukach przyrodniczych (może oprócz fizyki) często nie da się kategorycznie czegoś stwierdzić na 150%. Jeśli ktoś Ci tak mówi, że jest jedynym źródłem prawdy - osobiście taki ktoś jest dla mnie podejrzany. Indiana Jones mawiał: "jeśli chcecie prawdy - idziecie studiować filozofię, my badamy fakty." A fakty są takie, że w naukach przyrodniczych często się dyskutuje - co jest bardziej a co mniej prawdopodobne i podaje argumenty wynikające z badań naukowych. Które z wyników bardzie potwierdzają jedną tezę, a które z wyników inną. Gdybyś się bardziej zagłębił w temat, pójść na studia przyrodnicze, mógłbyś sam ocenić, która z "10 tez o księżycu" wydaje się najbardziej prawdopodobna. Może mógłbyś sam rzucić nowe światło na księżycowe problemy, które Cię nurtują. A problem wielości hipotez nie wynika ze słabości wiedzy, ale z uczciwości naukowej.


Śr sty 06, 2016 2:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Mysle ze snucie 10 tez na powstanie 1 rzeczy jest wynikiem niewiedzy a nie uczciwości naukowej.

Niezgodzę się z tobą lecz też nie chcę być mentorem.

Dienicy book mam (zassałem) ,niestety tylko do czytania: zaczyna sie od tej krowy i skali tak?
Nic w niej nie znalazłem intrygującego - chiba za prosta :)
Miałem super gościa od fizy w szkole i od chemi też , babka od biloogi miała masę wiedzy ale była zabójczo urodziwa i ubierała miniówe co spowodowało ze mój ptasi móżg nie potrafił niczego pojąc na jej wykladach :( A szkoda.

Filmik ściągam - troche to potrwa - zobaczym.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 2:58 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
Filmik ściągam - troche to potrwa - zobaczym.

Tak jak z filmikiem, trochę to potrwa. Przy gromadzeniu kolejnych danych w przyszłości, może za naszego życia, a może za życia naszych pra-pra-wnuków niektóre pomysły będzie można odrzucić i już nie będzie tych 10-ciu hipotez a zostanie jedna, którą będzie się dalej doskonalić. Taka jest w naukach przyrodniczych kolej rzeczy...


Śr sty 06, 2016 3:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades jak ksiazka za prosta jak ty nie wiesz co to jest teoria naukowa i dowod. Potrafisz to wytlumaczyc, bo ja nie pojmuje

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 3:14 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Nie no, zgadzam się z tobą że do cierpliwych świat należy.

Moja rozprawe nad księzycem rozopczełem bo myślałem że ktoś może wie coś konkretnego. Jakieś linki do chociażby jakichkolwiek wyników z badań tych księzycowych skał - w googlach szukam - cośniecoś jest ale zdecydowanie za malo jak na 40 lat badań. Może nie umiem szukac?
A widżę tu sporo rozgarniętych ludzi więc coś sie może dowiem.
..

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 3:17 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Teoria Naukowa to gdybanie naukowe nie poparte żednymi konkretami i nieudowodnione. Gdybania o pochodzeniu księzyca, o Big Bang, o non stop rozszeżającym sie wszechświecie z prędkością światła i take tam pierdoly.

A potem logicznie myśląć nie mający sensu. Taki BB czy WW skoro coś walneło w punkcie A i wszystko z niego w sekunde wybuchlo i leci z prędkościa światłą we wszytkick kierunkach, to wskazuje na to że srodek jest pusty czyli centrum wszechswiata (jak to nazywaja) powinno byc puste!Skoro wubuch trwał sekunde - chiba że trwa nadal.
Wtedy to nie big bang tylko wyrzycanie materii z punktu - nieprzerwalne.
Tez tego nie kumam.

A potem obrecz mławic,galaktyk,gwiazd ,planet i księzyców.


Dowód - to coś materialnego zazwyczaj wskazującego na coś.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 3:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Ja duzo nie szukalem i tyle samo znalazlem. Wiesz, wyniki badan nie sa dla zwyklych smiertelnikow. Zaplacisz za dostep to masz.
Na Hydra Bay jest Game of thrones i inne komercje, takimi rzeczami tam sie nie zajmuja.
Przejrzalem takich troche (z tych ogolnie dostepnych) i to nie jest zazwyczaj latwa lektura.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 3:31 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Hades napisał(a):
Teoria Naukowa to gdybanie naukowe nie poparte żednymi konkretami i nieudowodnione. Gdybania o pochodzeniu księzyca, o Big Bang, o non stop rozszeżającym sie wszechświecie z prędkością światła i take tam pierdoly.

A potem logicznie myśląć nie mający sensu. Taki BB czy WW skoro coś walneło w punkcie A i wszystko z niego w sekunde wybuchlo i leci z prędkościa światłą we wszytkick kierunkach, to wskazuje na to że srodek jest pusty czyli centrum wszechswiata (jak to nazywaja) powinno byc puste!Skoro wubuch trwał sekunde - chiba że trwa nadal.
Wtedy to nie big bang tylko wyrzycanie materii z punktu - nieprzerwalne
No nie kumasz tego. Moze cos od Neil deGrasse Tyson bys sprobowal. Nie jestem pewien czy on sie nad BB rozwodzi.

http://www.amazon.com/Universe-Nothing-There-Something-Rather/dp/1451624468 Ta ksiazka tez moglaby cie zainteresowac.

http://www.amazon.com/Universe-Down-Earth-Grasse-Tyson/dp/0231075618 Ta od Tysona, tu powinienes miec o BB

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 3:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
To już to ma większy sens:

https://en.wikipedia.org/wiki/Static_universe

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 3:53 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Co do Ksiezyca.
Znalazles taki plik The Lunar Sample Collection.pdf ?
Na koncu masz References
14 RYDER, G. 1982, Why Lunar Sample Studies Are Not Yet Finished.
To juz w 82 sie nie mogli doczekac.

Abstract

The investigation of the 380 kg of lunar samples brought to the earth by six manned Apollo missions and three unmanned Luna missions has been a tremendous success so far, increasing our knowledge of the moon far beyond our prior ignorance. The advances provide the heart of the recent book by S.R. Taylor, Planetary Science: A Lunar Perspective (published by the Lunar and Planetary Institute). This book shows that not only has much been learned but numerous questions remain open, including that of the origin of the moon. Unfortunately, funding limitations in the future may severely restrict or postpone the appropriate research.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 4:02 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Na wojny nie żal w Bilionach a na nauke skąpią - cholerne hamerykany.
I potem dziwią sie ze ludzie gadaja ze nigdy na księżycu nie byli.


Te skały posiedzą jeszcze ze 100 lat potem będą (o ile już nie śa) tak kontaminated że gówno się dowiemy. :(

Ale link super!! Dzieki - to już coś!!! Co 2 łby to nie jeden ...

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 4:08 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Właśnie o to mi chodziło - czyli jednak jest!!!
Nauka górą :)) Dzieki ..... Piekne dane i sporo! I like :)

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr sty 06, 2016 4:13 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Astronomia i ciekawe wątki prowadzące do nikąd.
Podobno dobrze jest znac roznice pomiedzy prawem i teoria. Ja sie z tym zgadzam.
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1019234#p1019234

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr sty 06, 2016 12:58 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL