Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:58 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 13, 2020 7:50 am
Posty: 10
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Jestem jedynaczka, zyje tak jak kazdy, znam szczesliwych jedynakow ktorzy sa normalni a na wielu forach katolickich czy od wymodlonych pan slyszalam rozne obelgi i nawet cytaty "jedno to nieszczescie" czy ze niby mamy byc egoistami bo widzimy tylko siebie. Smutne to, bo ja mieszkajac w domu z rodzicami chyba wiem ze oprocz mnie sa jeszcze oni i musze dzielic sie z nimi, zarowno w zyciu wczesniejszym jak i juz bedac osoba duzo starsza. Moze inni wykazuja takie postawy, ale co mnie to obchodzi? Naprawde ludzie musza patrzec przez pryzmat stereotypow? Co kogo obchodzi to kto ile ma dzieci? Ja anu rodzice nie krytykujemy osob ktore maja 10 dzieci a rodzicow krytykowano. Zycie to nie tylko dom rodzinny, to cala spolecznosc. Zeby nie bylo, szanuje wszystkie rodziny i podziwiam, ale nje uwazam posiadanie jednego za wynaturzenie. Ot jedni maja jedno inni troje i nic w tym zlego. Oczywiscie dostrzegam tez pozytywy wiekszej liczby dzieci.

Ale ktoregos razu z ambony ksiadz wprost krytykowal takie rodziny a o dzieciach bez rodzenstwa mowil ze sa wychuchane i rozpuszczone jakby takie bylo kazde.


Czy w takiej sytuacji mozna czuc sie w społecznosci Kosciola swobodnie? Meczace jest to dzielenie sie na rodzenstwa, jedynakow, biednych, bogatych... W oczach Boga wszyscy jestesmy rowni.


Cz maja 28, 2020 9:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Xonia napisał(a):
Jestem jedynaczka, zyje tak jak kazdy, znam szczesliwych jedynakow ktorzy sa normalni a na wielu forach katolickich czy od wymodlonych pan slyszalam rozne obelgi i nawet cytaty "jedno to nieszczescie" czy ze niby mamy byc egoistami bo widzimy tylko siebie. Smutne to, bo ja mieszkajac w domu z rodzicami chyba wiem ze oprocz mnie sa jeszcze oni i musze dzielic sie z nimi, zarowno w zyciu wczesniejszym jak i juz bedac osoba duzo starsza. Moze inni wykazuja takie postawy, ale co mnie to obchodzi? Naprawde ludzie musza patrzec przez pryzmat stereotypow? Co kogo obchodzi to kto ile ma dzieci? Ja anu rodzice nie krytykujemy osob ktore maja 10 dzieci a rodzicow krytykowano. Zycie to nie tylko dom rodzinny, to cala spolecznosc. Zeby nie bylo, szanuje wszystkie rodziny i podziwiam, ale nje uwazam posiadanie jednego za wynaturzenie. Ot jedni maja jedno inni troje i nic w tym zlego. Oczywiscie dostrzegam tez pozytywy wiekszej liczby dzieci.

Ale ktoregos razu z ambony ksiadz wprost krytykowal takie rodziny a o dzieciach bez rodzenstwa mowil ze sa wychuchane i rozpuszczone jakby takie bylo kazde.


Czy w takiej sytuacji mozna czuc sie w społecznosci Kosciola swobodnie? Meczace jest to dzielenie sie na rodzenstwa, jedynakow, biednych, bogatych... W oczach Boga wszyscy jestesmy rowni.

Po co się przejmować opinia innych?
Najważniejsze co mysli o nas Bóg.
Faktem jest że zle wychowanie, rozpieszczanie może wywołac żle cechy charakteru u dziecka, np skupienie na sobie, egoizm itd ale na charakterem trzeba pracowac niezaleznie czy ktoś jest jedynakiem czy tez nie.
Polecam ksiażke "Kłamstwa życia złudzeniami".


Cz maja 28, 2020 12:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Krytyka co najwyżej mogłaby dotyczyć rodziców, ale nigdy dzieci.
Dobrze jest jak jest rodzina wielodzietna, ale to zależy od kilku czynników. Czy jest to tylko niechęć posiadania większej ilości dzieci, czy może przeszkodą są warunki bytowo-finansowe, a może to kwestia zdrowia. Jeśli ksiądz krytykuje, to chyba nie powinien. Zachęcanie - i owszem, ale nie publiczna krytyka, gdy się nie zna przyczyny.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 28, 2020 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
PeterW napisał(a):

Dobrze jest jak jest rodzina wielodzietna


Dlaczego dobrze?


Cz maja 28, 2020 12:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Bo inaczej to wymrzemy po czasie (jako nacja). Niemniej wielodzietność to nie tylko chęci, ale też i możliwości finansowo-bytowo-zdrowotne

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 28, 2020 2:13 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2019 2:41 pm
Posty: 8
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Co jest moralnie złego w tym, że wymrzemy?


Pt sie 14, 2020 7:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi».

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 15, 2020 11:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2019 2:41 pm
Posty: 8
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
No i tak sie stalo. Zaludnilismy Ziemie, ucZynilismy ja sobie poddana. I wciaz nie wiem co jest moralnie złego w tym, ze mielibysmy teraz wymrzec?


N sie 16, 2020 6:01 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lis 25, 2020 11:30 am
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Powiem Wam, że dobrze, jak jest miłość... a to już czy 1 czy 5 dzieci nie ma znaczenia...


-----------


Śr lis 25, 2020 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jedynacy moga czuc sie w Kosciele swobodnie?
Nawet jeśli rodzina z jednym dzieckiem (jeśli podyktowane jest to wyłącznie wygodą w stopniu przekraczającym granice egoizmu) to problem moralny, to co to ma wspólnego z samopoczuciem dziecka w tym związku?
Jeśli nawet jest jakiś problem, to mają go rodzice.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 26, 2020 1:32 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL