Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jak się modlić za osobę niewierzącą 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Jak się modlić za osobę niewierzącą
Żeby jego dusza nie została potępiona? I inne pytanie, osoba którą mam na myśli ma kilka grzechów wspólnych ze mną, czuje się jakby to przeze mnie jego szansa na życie wieczne malała. Odmawiam codziennie różaniec, jednak nie wiem o co prosić, o nawrócenie? nie wiem czy to możliwe, czy mogę modlić sie o odpuszczenie jego grzechów? Proszę o pomoc, ten człowiek nie zasługuje na taki los.


N maja 24, 2020 12:09 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 13, 2020 7:50 am
Posty: 10
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Kiedyś słyszałam że jeżeli ktoś naprawdę nie chce aby zostać zbawionym to modlitwa może nie mieć sensu, jednakże wydaje mi się że jesli bedziesz szczerze prosić Boga modląc się np czy to na różańcu czy na Koronce to Bog bedzie dawał znaki...


Śr maja 27, 2020 8:59 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
A po co chcesz nawracać tą osobę? To nie jest powiedziane, że jak nie wierzy to na 100% zostanie potępiona. Kościół odszedł od nauczania, że tylko katolik może zostać zbawiony.


Śr maja 27, 2020 4:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zuben - nie pleć bzdur.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr maja 27, 2020 4:22 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Jakich bzdur? Nie trzeba być formalnym katolikiem żeby zostać zbawionym.


Śr maja 27, 2020 4:25 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zuben Ninja napisał(a):
A po co chcesz nawracać tą osobę? To nie jest powiedziane, że jak nie wierzy to na 100% zostanie potępiona. Kościół odszedł od nauczania, że tylko katolik może zostać zbawiony.



ponieważ bez nawrócenia nie przyjmie sakramentów ani nie wyspowiada się z grzechów smiertelnych


Śr maja 27, 2020 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Czy ta osoba jest ochrzczona? To też istotne.

Ja to bym się modliła o wypełnienie się woli Bożej wobec tej osoby.


Śr maja 27, 2020 7:15 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Terremoto napisał(a):
Czy ta osoba jest ochrzczona? To też istotne.

Ja to bym się modliła o wypełnienie się woli Bożej wobec tej osoby.


Miał tylko chrzest.


Śr maja 27, 2020 7:59 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Patrycja99997 napisał(a):
ponieważ bez nawrócenia nie przyjmie sakramentów ani nie wyspowiada się z grzechów smiertelnych

Muzułmanin czy hinduista również nie przyjmują sakramentów i się nie spowiadają a jednak Kościół Katolicki naucza, że mają szansę zostać zbawieni.


Śr maja 27, 2020 9:44 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zuben Ninja napisał(a):
Patrycja99997 napisał(a):
ponieważ bez nawrócenia nie przyjmie sakramentów ani nie wyspowiada się z grzechów smiertelnych

Muzułmanin czy hinduista również nie przyjmują sakramentów i się nie spowiadają a jednak Kościół Katolicki naucza, że mają szansę zostać zbawieni.


Jeżeli żyją zgodnie z przykazaniami to tak, a ja wiem że on popełnił przynajmniej 1 grzech śmiertelny, np ze mną. Wiec jak może uniknąć piekła? Mówisz o osobach niewierzących ale też bez grzechów ciężkich, których raczej nie ma wielu


Śr maja 27, 2020 9:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zuben Ninja napisał(a):
Patrycja99997 napisał(a):
ponieważ bez nawrócenia nie przyjmie sakramentów ani nie wyspowiada się z grzechów smiertelnych

Muzułmanin czy hinduista również nie przyjmują sakramentów i się nie spowiadają a jednak Kościół Katolicki naucza, że mają szansę zostać zbawieni.

Mają szansę, jeśli szczerze szukają Boga. Bardzo spłycasz temat.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr maja 27, 2020 10:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Patrycja99997 napisał(a):
Jeżeli żyją zgodnie z przykazaniami to tak, a ja wiem że on popełnił przynajmniej 1 grzech śmiertelny, np ze mną. Wiec jak może uniknąć piekła? Mówisz o osobach niewierzących ale też bez grzechów ciężkich, których raczej nie ma wielu

Praktycznie każdy muzułmanin i hinduista popełnili w życiu przynajmniej 1 grzech ciężki (zapewne jest ich znacznie więcej szczególnie w kwestii seksu) i się nie spowiadają i nie przyjmują sakramentów a Kościół i tak daje im szansę na zbawienie i nie muszą się wcale nawracać na chrześcijaństwo!


Cz maja 28, 2020 3:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zuben Ninja napisał(a):
Praktycznie każdy muzułmanin i hinduista popełnili w życiu przynajmniej 1 grzech ciężki (zapewne jest ich znacznie więcej szczególnie w kwestii seksu) i się nie spowiadają i nie przyjmują sakramentów a Kościół i tak daje im szansę na zbawienie i nie muszą się wcale nawracać na chrześcijaństwo!


Z grzechem śmiertelnym nikt do Nieba nie wejdzie. Śmierć w stanie grzechu śmiertelnego bez nawrócenia i zwrócenia się do Bożego Miłosierdzia to utrata zbawienia.

Nie ma zbawienia poza Kościołem, jest jeden Zbawiciel a jest nim Jezus Chrystus i zbawienie może być tylko w Nim i poprzez Niego, w Kościele, tym samym takie osoby które wyznają inną wiarę lub niewierzący, ale w ostatniej chwili doznając żalu za grzechy, muszą zwrócić się do Boga prawdziwego, i poprzez jedynego Zbawiciela Jezusa Chrystusa mogą otrzymać łaskę zbawienia.

Jeśli żałują za swoje grzechy szczerze i szczerze je przed Bogiem wyznają. Miłosierdzie Boże jest bez granic ale dzieje się i można je otrzymać poprzez wyznanie grzechów i szczery żal za nie. Wtedy człowiek dostępuje miłosierdzia Boga.


Cz maja 28, 2020 9:05 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Mocno bym się zastanawiał czy to 100% potępienie za grzech ciężki jest takie 0-1 kowe. Załóżmy że całe życie nie popełniałaś żadnych grzechów ciężkich, służyłaś bliźnim i byłaś bogobojna ale chwilę przed śmiercią zdarzyło Ci się zonanizować i to już przekreśla całe Twoje zbawienie? Bóg który by Cię potępił za to jedno potknięcie, które według nauczania Kościoła jest grzechem ciężkim - byłby zwykłym tyranem.


Pt maja 29, 2020 6:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlić za osobę niewierzącą
Zurben - Ty naprawdę spłycasz. Po pierwsze masz być zawsze czujny, po drugie zaradny jak roztropne panny. Grzech ciężki ograniczasz do masturbacji.. No nie tak prosto. Masturbacja może być wynikiem jakiegoś impulsu, prawie na granicy pełnej poczytalności, więc może nawet nie być grzechem. Bardzo poważny i naprawdę groźny grzech, to nieuznanie Boskiej władzy, jawny bunt, uznanie za Boga jakiegoś bożka (masz pełen wachlarz wyboru - bogactwo, zamiłowanie do jakiś przyjemności, każde przywiązanie do materialnych dóbr - to wszystko widziane jako coś lepsze niż Bóg), albo pełna, totalna rozpacz - niewiara w Boże miłosierdzie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt maja 29, 2020 6:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL