Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:21 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna strona
 Kącik samotnych serc 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):


Mi w kółko gadają, że mam wspaniałe podejście do dzieci, ale kilka godzin zabawy parę dni w tygodniu z synkiem sąsiada, przyjaciela czy siostrzeńcami to nie jest "wychowywanie".


Bo dziewczyny to widza. Pewnie szukają ciągle pretekstu żebyś się ożenił.


Cz lip 16, 2020 8:28 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Piotr9000 napisał(a):
sachol napisał(a):
Piotr9000 napisał(a):



Nie no wiadomo muszę sam zadecydować. Ale widzisz tu też jest pewien problem. Nie można zataić choroby. Czyli trzeba powiedzieć od razu zeby wiedziała.A nie wiadomo jak zareaguje taka dziewczyna..Wiadomo ,ze jesteście zdrowi i też mozna zachorować w trakcie w życia swojego, ale jednak widzisz macie lepszy start u dziewczyn, a są dziewczyny które jednak wolą mieć od razu zdrowe małżeństwo a później choroby.W sensie na starośc choroby. Od razu nikt nie chce mieć problemu ,ale tez nie mają gwarancji, ze zdrowe dziecko.


Jeszcze dodam, ze rzadko które dziewczyny są gotowe na taki związek z taką osoba, no i ja sam tez nie jestem gotowy..Dlatego tacy jak ja musza się liczyc z tym, ze jednak nic się nie zmieni w tej kwestii.A no mężczyźni z chorobami oczywiście są niektórzy gotowi i bardziej pragną


Cz lip 16, 2020 8:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Piotr9000 napisał(a):
sachol napisał(a):
Piotr9000 napisał(a):
No są takie sytuacje. Albo mąż zostawił żonę po iluś tam latach nawet nie po iluś tylko kilka lat po ślubie. A taką ładną miał dziewczynę, dzieci piękne i zostawił te dzieci dla jakieś innej. I co z takimi mężczyznami, a tylu kawalerów jest ?

Pazura jest dobrym przykładem ,ze nie z niego winy, a warto się ożenić, bo trafił na złe kobiety. Jak kto świecie celebryckim.

Jest młoda. Ja bym chętnie pomógł jako mąż, który np nie chce mieć dzieci ,ale już jest jakaś wdowa.. Tylko wdowa może chce miec jeszcze dzieci i jakieś wymagania zeby miał dobrą pracę bo to też są jakieś wymagania. Ale już ciężko by było być ojcem dla takich dzieci obcych. Oczywiście nie miałbym problemu. U mnie w rodzinie się zdarzały śluby, ze po raz drugi wychodziły za mąż czy się ożeniły. Ale na przeszkodzie stoi choroba genetyczna akurat w moim przypadku.. W sensie wymaga takiej opieki trochę dla mnie.Ale nie ukrywam ,ze chęci czasem mam żeby kogoś poderwać... Ale nic też na siłę ,bo mógłbym nie podołać. Jeszcze ta dziewczyna musi chcieć ze mną być.

Może trochę głupio napiszę. Ale zdrowy człowiek zawsze znajdzie czym prędzej czy później pannę nawet wieku 45 lat. Nawet taki mało przystojny, ale ma dobrą pracę. Choć nie zawsze to jest gwarancją.Nawet z trudnym charakterem, ale z pomocą u góry. Mam takich znajomych. Łatwiej mężczyźnie znaleźć kobiete ,bo kobieta musi jednak trochę szybciej się pilnować.

Slub z założeniem niechęci posiadania dzieci nie bedzie waznyy.
Choroba genetyczna nienjest przeszkodą w ślubie. Moj kolega ożeniłsię z dziewczynąmająca duże problemy z chodzeniem, chodzi o kulach z trudem. Wszyscy mu odradzali z rodziny ze wzgledu na niepelnosprawność jej, ale nikogo nie posluchał. Poznali się w internecie dzieliło ich jakoś 400 km. Ona przeniosła się w jego strony.




Nie no wiadomo muszę sam zadecydować. Ale widzisz tu też jest pewien problem. Nie można zataić choroby. Czyli trzeba powiedzieć od razu zeby wiedziała.A nie wiadomo jak zareaguje taka dziewczyna..Wiadomo ,ze jesteście zdrowi i też mozna zachorować w trakcie w życia swojego, ale jednak widzisz macie lepszy start u dziewczyn, a są dziewczyny które jednak wolą mieć od razu zdrowe małżeństwo a później choroby.W sensie na starośc choroby. Od razu nikt nie chce mieć problemu ,ale tez nie mają gwarancji, ze zdrowe dziecko.

Za duzo medrkujesz. Jak.jakiejś powiesz o chorobie i nie przyjmie to trudno tak wybrała. Ale może jakas przyjmie nie wiesz tego.


Cz lip 16, 2020 9:29 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
sachol napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):

Ja miałbym wątpliwości na związek z kobietą, która żyła już z innym mężczyzną jak "mąż z żoną", ale to nie na temat teraz.,

A i slusznie bo zachowanie dziewictwa i pozostanie wierną wartością ktore wyznaje jest wazne i dobte kryterium przy wyborze zony


Jeżeli kobieta jest wdową, ale nie puszczała się przed ślubem, a ma dwudziestkę dzieci i chciałaby ponownie przyjąć sakrament małżeństwa i po śmierci męża nie spółkowała, to wtedy ten brak dziewictwa ma istotne znaczenie czy nie ma istotnego znaczenia?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Cz lip 16, 2020 12:23 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
[ciach.. Zuben - zachowuj się (PW)]


Cz lip 16, 2020 12:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
[Niesmaczne wynurzenia Zuben Ninja]

Coś Ci się pomieszało.

Rdz 9, 1
Cytuj:
1 Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=9


Cz lip 16, 2020 2:35 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
@sachol
No niestety. Za dużo rozważam...Inni tak nie rozważają i mają zdecydowanie łatwiej :)


Cz lip 16, 2020 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Piotr9000 napisał(a):
@sachol
No niestety. Za dużo rozważam...Inni tak nie rozważają i mają zdecydowanie łatwiej :)

To najlepiej rozważać Pismo Świete.


Coś o ponownych ślubach
http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_32.htm


Pt lip 17, 2020 3:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Zauważyłem post Zubena Ninji zanim został skasowany i nieco mnie rozbawił (może niesłusznie?), bo był kontrowersyjny, ale tak sobie pomyślałem, że jakby miał powstać jakiś poradnik dla mężczyzn "dlaczego warto być samemu" , to jego przemyślenia z pewnością mogłyby się tam znaleźć ;)

(może nieco innym językiem trzeba by pisać)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lip 19, 2020 7:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Zauważyłem post Zubena Ninji zanim został skasowany i nieco mnie rozbawił (może niesłusznie?), bo był kontrowersyjny, ale tak sobie pomyślałem, że jakby miał powstać jakiś poradnik dla mężczyzn "dlaczego warto być samemu" , to jego przemyślenia z pewnością mogłyby się tam znaleźć ;)

(może nieco innym językiem trzeba by pisać)

O mniszek ma podobne tylko innaczej ubiera to w słowa :D


N lip 19, 2020 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
O mniszek ma podobne tylko innaczej ubiera to w słowa :D


Twoje manipulacje, czy też nieumiejętność czytania ze zrozumieniem już dawno przestały robić na mnie wrażenie. Jednak wyjaśnię jak najprościej się da:

1) Nie napisałem, że podzielam ten punkt widzenia

2) Napisałem, że ten post mnie jedynie rozbawił, i że przemyślenia Zubena mogłyby się znaleźć w jakimś poradniku dla facetów chcących żyć "samemu" ;d

3) A język był zbyt mocny i kontrowersyjny na to forum jak i pewnie na taki poradnik (o ile takowe już nie istnieją, tego nie wiem)

Tyle i tylko tyle. Sam temat jak dla mnie jest już niejako "martwy"... i jakiś czas temu stracił rację bytu (dla mnie oczywiście, i niczego nowego w nim się nie dowiem ani też nic takiego mnie nie "oświeci")

pozdrawiam bywalców kącika samotnych serc ^^

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lip 19, 2020 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
O mniszek ma podobne tylko innaczej ubiera to w słowa :D


Twoje manipulacje, czy też nieumiejętność czytania ze zrozumieniem już dawno przestały robić na mnie wrażenie. Jednak wyjaśnię jak najprościej się da:

1) Nie napisałem, że podzielam ten punkt widzenia

2) Napisałem, że ten post mnie jedynie rozbawił, i że przemyślenia Zubena mogłyby się znaleźć w jakimś poradniku dla facetów chcących żyć "samemu" ;d

3) A język był zbyt mocny i kontrowersyjny na to forum jak i pewnie na taki poradnik (o ile takowe już nie istnieją, tego nie wiem)

Tyle i tylko tyle. Sam temat jak dla mnie jest już niejako "martwy"... i jakiś czas temu stracił rację bytu (dla mnie oczywiście, i niczego nowego w nim się nie dowiem ani też nic takiego mnie nie "oświeci")

pozdrawiam bywalców kącika samotnych serc ^^

Twoim problemem jest to ze wszystko bierzesz strasznie do siebie. Teraz mnie oskarzasz o manipulacje, wczesniej ze na sile chce ci życie układać. Otuż bardzo się mylisz. Tak naprawdę jesteś obcą dla mnie osobą i to czy jesteś sam jak tak chcesz ani mnie ziębi ani grzeje.
Wrzuć na luz i nie bierz wszystkiego tak że dotyczy konkretnie ciebie, bo dyskusje w watku byly w duzej mierze ogolne.


Pn lip 20, 2020 6:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
Twoim problemem jest to ze wszystko bierzesz strasznie do siebie. Teraz mnie oskarzasz o manipulacje, wczesniej ze na sile chce ci życie układać. Otuż bardzo się mylisz. Tak naprawdę jesteś obcą dla mnie osobą i to czy jesteś sam jak tak chcesz ani mnie ziębi ani grzeje.
Wrzuć na luz i nie bierz wszystkiego tak że dotyczy konkretnie ciebie, bo dyskusje w watku byly w duzej mierze ogolne.


Strasznie biorę do siebie? Aha, to faktycznie jest "problem"... zwłaszcza, że odpowiedziałem na Twój post, który pojawił się tuż pod moim i jest w nim mój nick. Przypomnę zatem:

Cytuj:
O mniszek ma podobne tylko innaczej ubiera to w słowa


To do kogo według Ciebie miałbym odnieść to zdanie, skoro jest w nim mój nick i jest bezpośrednio napisany po moim poście? :)

Jest tu może jeszcze jakiś inny mniszek na forum?

Tak samo jeżeli chodzi o tego typu zdania (pouczenia?)

Cytuj:
A nawet jeśli żony nie znajdziesz to nawiazesz sporo znajomosci z kobietami i może będziesz miał conajwyzej sporo kolezanek jak nie zone. A nawiazywanie kontaktow z ludzmi pomoze Ci w walce z niesmialoscia, niepewnoscia siebie co z kolei może zaowocuje jakimś awansem w pracy lub znalezieniem lepszej nie wymagajacej pracy po 10h dziennie.


Do kogo miałbym odnieść zdanie kierowane bezpośrednio do mnie? :cfaniak: Przecież pisałaś w tych postach do mnie, więc nie pisz proszę, że jakoś biorę za bardzo wszystko do siebie, bo konkretnie pisałaś do mnie. Proste.

Moim "problemem" jak już jest zbytnie uzewnętrznianie się i przelewanie swoich prywatnych spraw, aspektów życia na forum, które jest bardzo anonimowe i zamknięte (nie znam Waszych imion, wieku itd.).

Ja z kolei jak "wystrzeliłem", to ze wszystkim: rozeznawanie powołania w nowicjacie zakonnym, szpital, operacja, "bycie singlem", imię, wiek, miasto, w którym żyję i pracuję itd.

Daję więc przez to niejako "przeciwnikowi" na forum "broń do ręki" - odkrywam karty i dyskutant "łapie za słówka", "wywołuje do tablicy" przytaczając konkretne sytuacje z mojego życia. Bardzo wygodne (tak jak z tymi godzinami pracy). A tak w ogóle, to dziś pracowałem (i jutro i w czwartek krócej ;) )

Może czasem nie warto ze wszystkim się odkrywać, pisać itd., a z drugiej strony chyba nie ma się czego wstydzić, więc czego mam być jakimś "tajemniczym panem X", skoro nie mam nic do ukrycia ; )

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lip 20, 2020 5:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
mniszek_pospolity napisał(a):
Zauważyłem post Zubena Ninji zanim został skasowany i nieco mnie rozbawił (może niesłusznie?), bo był kontrowersyjny, ale tak sobie pomyślałem, że jakby miał powstać jakiś poradnik dla mężczyzn "dlaczego warto być samemu" , to jego przemyślenia z pewnością mogłyby się tam znaleźć ;)

(może nieco innym językiem trzeba by pisać)

Byłem przekonany, że nie brzmiało to aż tak kontrowersyjnie.

sachol - jesteś uczulona na mniszka_pospolitego - ciągle mu dogryzasz. Możesz to jakoś wyjaśnić?


Pn lip 20, 2020 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik samotnych serc
Cytuj:
sachol - jesteś uczulona na mniszka_pospolitego - ciągle mu dogryzasz. Możesz to jakoś wyjaśnić?


Myślę, że należy już dać temu spokój (za dużo ostatnio na forum przepychanek słownych, konfliktów i waśni). Może niech tu chociaż będzie w miarę stabilny pokój :)

Być może działamy na zasadzie (oboje) - "kto się lubi, ten się czubi" ; )

Za jakiś czas może zawędruje tu jakaś "samotna i zbłąkana dusza" i podzieli się swoimi doświadczeniami itd.

PAX!

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lip 20, 2020 10:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 41  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL