Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sie 22, 2019 11:42 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Szczęść Boże,
Poznałem w pracy pewną dziewczynę i chyba zakochałem się w niej. Nigdy nie miałem dziewczyny, wprawdzie zdarzało mi się odczuwać coś podobnego, ale nigdy aż tak bardzo i nigdy tak nie zależało mi na tym, żeby jej nie stracić. Jednak któregoś dnia powiedziała mi, że ma chłopaka. Chciałem, żebyśmy byli chociaż przyjaciółmi, ale niestety później popsułem to, bo czasami zachowywałem się przy niej zbyt głupkowato (niektórzy tak mają, jak im się podoba jakaś dziewczyna albo jak wewnętrznie są smutni i powierzchownie to ukrywają). Jak miałem ją spotkać, to zawsze obiecywałem sobie, że już nie będę. Nie chciała ze mną rozmawiać, ale zamiast ją przeprosić i się poprawić, odkładałem to. Któregoś dnia po tym, jak wyszła z pracy, kolega powiedział, że już nie będzie z nami pracować. Przypomniałem sobie, że kiedyś (kiedy nasze relacje były jeszcze dobre) mówiła mi, że będzie zmieniać pracę, ale nie spodziewałem się, że akurat tego dnia. Bałem się, że odeszła zupełnie zniechęcona do mnie i że nigdy się nie spotkamy. Jednak dowiedziałem się, gdzie pracuje (udostępniła tę informację w znanym serwisie społecznościowym...) i pojechałem do niej, żeby ją przeprosić. Była zdenerwowana i zapytała, skąd wiem, gdzie pracuje, to jej powiedziałem i jeszcze raz ją przeprosiłem. Powiedziała "spoko". Później się z nią pożegnałem. Nie chciałem pytać, czy mogę ją od czasu do czasu odwiedzać, żeby nie pomyślała, że mój żal jest nieszczery. Było to nieco ponad miesiąc temu i od tego czasu nie kontaktowałem się z nią. Chciałem zapytać, czy mogę jakoś kontynuować naszą znajomość? Niestety jej chłopak bardziej od niej samej nie chce, żebym się z nią zadawał - jak przychodziłem do niej po pracy, żeby przez chwilę normalnie porozmawiać (tak, jak pozostali koledzy z pracy, którzy spędzali z nią więcej czasu ode mnie), to wysłał mi smsa, żebym "jej nie nachodził". Podobnie było nawet dwa tygodnie po jej odejściu z pracy, mimo że w tym czasie w ogóle nie kontaktowałem się z nią. Oczywiście szanuję jej decyzję.
Inna sprawa jest taka, że męczą mnie niepewności, co właściwie do niej czuję. Wcześniej próbowałem znaleźć odpowiedź na to pytanie i po przeglądaniu tego forum albo jakiegoś innego katolickiego doszedłem do wniosku, że powinienem cierpliwie poczekać parę miesięcy i zobaczyć, jak rozwinie się nasza znajomość. Tylko, że w tej sytuacji nie mam takiej możliwości. Mam wyrzuty sumienia, że być może w którymś momencie za bardzo ją idealizowałem w myślach, chociaż raczej starałem się tego nie robić. Czasami bardzo mi się podoba, a innym razem tak średnio. Jednak kiedy próbowałem sobie powiedzieć, że wcale się w niej nie zakochałem (w takiej, jaka naprawdę jest), to po chwili dochodziłem do wniosku, że to nieprawda. Wprawdzie silniejsze uczucie i postanowienie, że chciałbym być z nią w związku, pojawiło się już bez jej obecności (jak wróciłem z pracy któregoś dnia), ale już podczas pierwszego spotkania wiedziałem, że mi na niej zależy. Bardzo chciałbym wiedzieć, co tak naprawdę do niej czuję. Gdyby jednak zdecydowała się na mnie, nie chciałbym jej oszukiwać, a jeśli nie, to i tak myślę, że muszę to wiedzieć, żeby się z tym pogodzić i ewentualnie żeby nasza dalsza znajomość była taka, jak trzeba. Bardzo proszę o pomoc.


So sie 24, 2019 4:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Jest jedyna prosta odpowiedź. Poszukaj sobie innej dziewczyny. Próby podchodów do zajętej z reguły kończą się klęską.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 24, 2019 5:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Zaproś ją na kolację razem z jej chlopakiem i we 3 roztrzygniecie co robić dalej.


So sie 24, 2019 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Glosowanie , dwa głosy przeciw jednemu?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sie 24, 2019 5:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Ona jest nie tylko zajęta ale raczej też niezainteresowana wątkotwórcą. Który najpewniej w istocie zrobił na niej niekorzystne wrażenie - sądzę że to z jej inicjatywy jej chłopak wysyłał te sms-y, jej zdenerwowanie widokiem wątkotwórcy i pytanie skąd wie gdzie pracuje wskazywać może że widzi w nim zadatki na stalkera. Zdarza się, nie ma co rozdzierać szat ale też bez sensu się łudzić że nastąpi nagle zmiana o 180 stopni. Nie wiem w ogóle jak założyciel wątku widzi rozwój znajomości z nią - i w związku z tym obawia się o właściwy jego rozwój - skoro ta dziewczyna z własnej inicjatywy nie inicjuje z nim kontaktu a wiedzę o jej życiu czerpie on z portalu społecznościowego.


So sie 24, 2019 5:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
PeterW napisał(a):
Jest jedyna prosta odpowiedź. Poszukaj sobie innej dziewczyny. Próby podchodów do zajętej z reguły kończą się klęską.

PeterW, ale Autor zakochał się w konkretnej. Dlaczego ma starać się o inną, jeżeli ta jeszcze na pograniczu wolności?
Tak jakby jednego człowieka można było zastąpić człowiekiem ot tak.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So sie 24, 2019 8:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Jak się zakochał. to może się i odkochać. Wzdychanie do zajętej kobiety jest.. bezproduktywne.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 24, 2019 9:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Peter, ale "zajęta" to można mówić, gdy związana węzłem małżeńskim.
I jakie wzdychanie? Po prostu, czasami trzeba zawalczyć o dziewczynę z innym absztyfikantem. Co, może Autor ma być uległby w stosunku do jej chłopaka? :-D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So sie 24, 2019 9:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Jest zajęta. A to może oznaczać w skrajnej sytuacji oklepanie własnej facjaty z zerowym efektem. W innym, pokrewnym wątku już pisałem - nie wtryniać się między wódkę, a zakąskę. To po prostu nie ma sensu, a życie jest zbyt krótkie, by je marnotrawić. Bo to mało ładnych, sympatycznych kobiet na Świecie?
Najlepiej jak najszybciej się "wyleczyć" z tego zadurzenia i poszukać wolnej i chętnej. Przecież bohaterka tej opowieści wyraźnie nie ma ochoty na romansowanie z autorem tego wątku. Lepiej zachować po sobie jako takie miłe wspomnienia, niż robienie z siebie męczy..py...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 24, 2019 9:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Peter, a może jest onieśmielona? I może gdyby naprawdę zależało jej na tym, żeby Autor się nie wtrącał, to napisałaby wiadomość, a nie chłopak?
Och, to straszne dostać w twarz- żaden argument.
Kto jest wódką, a kto zakąską? :/
Tak jak autor może się odkochać, tak i ta dziewczyna może się odkochać i zakochać w Autorze. Dopóki nie ma obrączek to czy tak nie można?
A co ma do tego uroda i sympatyczność wielu kobiet na tym świecie? Autor napisał o konkretnej (osobie).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So sie 24, 2019 9:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Maciek napisał(a):
Peter, a może jest onieśmielona? I może gdyby naprawdę zależało jej na tym, żeby Autor się nie wtrącał, to napisałaby wiadomość, a nie chłopak?

O naiwności.. ;-)
To "stary numer z poprawczaka" by napuścić swojego chłopa na natręta. I tak swoją drogą sms-em?? Bardzo delikatnie się obszedł z Autorem.

Cytuj:
Tak jak autor może się odkochać, tak i ta dziewczyna może się odkochać i zakochać w Autorze.

Halo, Maciek.. Życie to nie komedia romantyczna...

Cytuj:
A co ma do tego uroda i sympatyczność wielu kobiet na tym świecie? Autor napisał o konkretnej (osobie).

A to ma, że zamiast po próżnicy snuć marzenia i marnować czas, powinien się jednak porozglądać za innymi pannami.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 24, 2019 11:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2017 8:21 am
Posty: 172
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Polak2019 napisał(a):
Była zdenerwowana i zapytała, skąd wiem, gdzie pracuje
Polak2019 napisał(a):
wysłał mi smsa, żebym "jej nie nachodził".

Dalej tak kulturalnie być nie musi, mogą spotkać Ciebie przykrości. Już przekroczyłeś granice przychodząc bez zaproszenia do jej nowej pracy. Miejże honor i roztropność Polaku! Rozumiem, że pierwsze zakochanie, że emocje, ale zmykaj - dopóty nie oberwałeś porządnie. Nie musisz aż tak boleśnie uczyć się miłości, albo co gorsza - być uczonym tej "miłości" przez Policję.
Słuchaj mądrych rad Petera.


N sie 25, 2019 7:58 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Peter, a skąd wiesz czy Autor nie dałby w pysk gdyby potencjalny mąż za bardzo nie fikał?
Mnie dziewczyna rzuciła dla innego i chyba jest szczęśliwa, więc nie tylko w komediach romantycznych, ale i nowelach.
Ty takie rady to pewnie dajesz dlatego, bo masz żonę i zapomniałeś co to walczyć o niewiastę! Niech dziewczyna zdecyduje, a nie jakiś strach przed typem z poprawczaka czy coś.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N sie 25, 2019 11:17 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sie 22, 2019 11:42 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Nie mam zamiaru starać się o to, żeby była moją dziewczyną, skoro tego nie chce - to mogłoby ją tylko znowu zdenerwować. Chciałem tylko, żeby nasza znajomość (w życiu doczesnym) się nie skończyła. Z innymi kolegami z pracy czasami rozmawia - przecież nie znaczy to, że zdradza chłopaka. Nie wiem, czy to, że sama nie napisze, od razu oznacza, że nie chce się ze mną zadawać - też mam dużo znajomych, z którymi od dawna się nie kontaktuję, ale gdyby któryś chciał porozmawiać, nie odrzuciłbym go. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby spotkały mnie jakieś poważne konsekwencje. Zwłaszcza boję się o swoje dobre imię, a wiadomo, że w dzisiejszych czasach wielu mężczyznom zrujnowamo życie niesłusznymi oskarżeniami. Byłem przerażony udając się na nasze ostatnie spotkanie, ale nie mogłem znieść myśli, że nie przeprosiłbym jej osobiście przed rozstaniem.


N sie 25, 2019 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość z dziewczyną, która ma chłopaka
Maciek napisał(a):
Niech dziewczyna zdecyduje (...),

Ta nie rozmawia z założycielem wątku, z niechęcią reaguje na jego wizyty, informuje swojego chłopaka o podchodach wątkotwórcy. Co ma jeszcze zrobić żeby można było dość do wniosku że nie waha się w wyborze - dotychczasowy chłopak czy założyciel wątku?


N sie 25, 2019 2:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL