Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu
Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu utworzyłem ten temat. Gdyby dla tego rodzaju zagadnienia znalazło się lepsze miejsce niż dział "wokół rodziny" to proszę o przeniesienie tego tematu, gdyż mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc.
Szukam dobrej placówki dla osób uzależnionych od alkoholu, przy czym bardzo mi zależy, aby w niej była również możliwość poznania Boga, modlitwy, uczęszczania na Mszę Świętą, spowiedzi i w ogóle aby był tam kapłan, który mógłby pomóc duchowo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że często dla osób uzależnionych bardzo dużą pomocą jest również pomoc terapeuty, lekarzy medycznych. Jednak wiem, że Bóg jest najważniejszy i jest lekarzem. Człowiekowi jest łatwiej walczyć z Bogiem, a wiadomo że miłość jest potrzebna zwłaszcza ludziom uzależnionym i w ogóle wszystkim.

Mam bliską osobę w rodzinie, która jest bardzo uzależniona od alkoholu. Nie będę pisał szczegółów ale problem jest bardzo poważny. Zona tej osoby uzależnionej wraz z córką po wielu latach mieszkania z alkoholikiem odeszły od niego i nie mieszkają razem. Wiem, że ta osoba potrzebuje przede wszystkim nawrócenia, szansy zbliżenia się do Boga a nie tylko wyjścia z nałogu, dlatego chciałbym aby był to ośrodek katolicki.
Najlepiej aby można było zostać tam dłuższy czas, nie chciałbym aby były to spotkania np kilka razy w tygodniu, ponieważ bardzo możliwe jest, że ta osoba uzależniona po jednym spotkaniu, czy po jakimś czasie przestanie się leczyć, jeździć do ośrodka i zacznie pić a znam tą osobę, więc wiem co piszę i to może się zdarzyć.
Poza tym to jest bardzo głębokie uzależnienie, więc taka osoba raczej potrzebuje oczyszczenia organizmu. Tak więc chciałbym ją ratować, chociaż wiem że to bardzo trudne zadanie, ale mam plan i wierzę że mi się uda z Bożą pomocą namówić tą osobę na leczenie, zmianę swojego życia, gdyż myślę że każdy ma prawo do nowego życia i nie można nikogo skreślać i trzeba się starać pomagać innym, szukać tej pomocy. Ta osoba po prostu nie chce się leczyć, ale ja mam nadzieję. Będę rozmawiał, postaram się aby się przede mną otworzył, zaufał mi. Chcę spróbować, jeśli mi się nie uda, to będę przynajmniej wiedział, że zrobiłem wszystko co mogłem.
Kiedyś widziałem w internecie wypowiedź jednego pana, który dawał świadectwo o tym, że się nawrócił, doświadczył Bożej miłości, jakiej nigdy nie poznał. Bóg odmienił Jego życie całkowicie, bo tak działa Bóg. Właśnie ten pan był w takim ośrodku, gdzie można było czytać książki religijne, gdzie właśnie chyba na spotkaniu charyzmatycznym doświadczył dotyku Boga, Jego miłości, chociaż na początku przez długi czas niczego nie czuł, modlił się i były momenty zniechęcenia.

Może znacie takie ośrodki?
Może ktoś z Was był w takim ośrodku? Proszę o jakieś informacje, jeśli wiecie coś na ten temat.


N sie 04, 2019 10:41 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu
Człowiekowi jest łatwiej walczyć z nałogiem miało być, a nie z Bogiem. Sorki za powyższy błąd:)


N sie 04, 2019 10:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ośrodki(katolickie) dla osób uzależnionych od alkoholu
Wujek google pokazał to:
https://ekai.pl/wspoltowarzyszyc-w-zmia ... leznionym/

P.S na siłe tej osobie nie pomozesz ona sama bedzie musiała chceic sie leczyc i być w takim osrodku. Jak bedzie chcial to mozesz jej tylko to oplacic.
Ludzie czasem ale nie zawsze postanawiaja sie leczyc gdy siegaja totalnego dna


Pn sie 05, 2019 7:49 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL