Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:34 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Przeprowadzka do miasta 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So cze 08, 2019 8:36 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Przeprowadzka do miasta
Witam. Jestem studentem zaocznym, mieszkam i pracuję w swojej rodzinnej miejscowości (poza swoim zawodem). Niedawno udało mi się dostać pracę, w kierunku który mnie interesuje i jest zgodny z moim wykształceniem. Żeby zacząć tę pracę konieczna będzie przeprowadzka do dużego miasta. Mama nie chce żebym się przeprowadzał, płacze i chciałaby żebym został w domu chociaż do czasu końca okresu studiów. ja postanowiłem wykorzystać szansę, ponieważ później może się taka nie powtórzyć. Na aktualną pracę nie narzekam, jednak bardzo chciałbym rozwijać się w swojej specjalizacji. Jak przekonać mamę żeby nie przejmowała się moją wyprowadzką? Mówiłem że będę przyjeżdżał w rodzinne strony w każdy wolny dzień ale to nic nie dało :(
Pozdrawiam


So cze 08, 2019 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
Wykorzystaj szansę. Wyprowadź się. Piszę serio.
Myślę, że warto przyjąć do wiadomości, że przekonanie mamy może być niewykonalne. Trudno, trzeba dorosnąć i odejść. Dzieci nie należy wychowywać dla siebie, lecz wypuszczać w świat.
Czy mama mówi, DLACZEGO chce, byś został?
To by ułatwiło argumentację.

Przyjazdy w każdy wolny dzień są absurdalne, bo nie dają szansy na kawałek niezależnego a wolnego czasu. Masz do niego prawo. Do czasu na nowe kontakty, relacje itd. Nie możesz być uwiązany, zagarniany. Uważaj - na razie "chociaż do końca studiów", potem znajdzie się następne "chociaż".
Płacz bywa narzędziem przemocy emocjonalnej (czasem podświadomej).

Nie piszesz o tym, jakoby mama była obłożnie chora, totalnie niesamodzielna itp. - więc to raczej nie ta sytuacja.

Jeśli teraz ustąpisz, zawsze będzie powód, żebyś jeszcze nie teraz się wyprowadzał. Im rodzice starsi, tym może być trudniej się wyprowadzić. Przemyśl to. Czas będzie prawdopodobnie działał przeciw Tobie.


N cze 09, 2019 1:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
Nie przekonuj jej, po prostu to zrób. Jeśli będziesz ją często odwiedzał i zobaczy, że jesteś szczęśliwy, to z czasem sama zrozumie, że podjąłeś dobrą decyzję.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


N cze 09, 2019 2:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
Zostań z matką, bo kto ci zupkę ugotuje i majtki upierze...?


N cze 09, 2019 12:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
Byłabym za tym, żebyś się wyprowadził. Dostajesz szansę życiową, a kiedyś trzeba sobie życie poukładać. Zacząć samemu gospodarować własnym domem i czasem.


N cze 09, 2019 1:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
szczypek napisał(a):
Witam. Jestem studentem zaocznym, mieszkam i pracuję w swojej rodzinnej miejscowości (poza swoim zawodem). Niedawno udało mi się dostać pracę, w kierunku który mnie interesuje i jest zgodny z moim wykształceniem. Żeby zacząć tę pracę konieczna będzie przeprowadzka do dużego miasta. Mama nie chce żebym się przeprowadzał, płacze i chciałaby żebym został w domu chociaż do czasu końca okresu studiów. ja postanowiłem wykorzystać szansę, ponieważ później może się taka nie powtórzyć. Na aktualną pracę nie narzekam, jednak bardzo chciałbym rozwijać się w swojej specjalizacji. Jak przekonać mamę żeby nie przejmowała się moją wyprowadzką? Mówiłem że będę przyjeżdżał w rodzinne strony w każdy wolny dzień ale to nic nie dało :(
Pozdrawiam

Wyprowadż sie, i jeszcze napomnij matke ze Ci nieuzasadnione szantaże emocjonalne urzadza. Jak wierzaca to zaprowadz do ksiedza i niech jej wylozy kawe na ławe. Dzieci sa ma nie po to aby je do siebie uwiazać tylko wychować i wypuscic w swiat


Pn cze 10, 2019 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
szczypek napisał(a):
Mama nie chce żebym się przeprowadzał, płacze i chciałaby żebym został w domu chociaż do czasu końca okresu studiów. :(
Pozdrawiam

Nie przekonuj mamy, po prostu to zrób.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr cze 12, 2019 3:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przeprowadzka do miasta
Z perspektywy 32 lat życia mogę napisać bez żadnych wątpliwości: wyprowadź się i powiedz mamie, że bardzo Cię krzywdzi tymi szantażami emocjonalnymi...

Trzeba szansę wykorzystywać, nie można się oglądać do końca życia na zdanie mamy, taty, wujka, siostry...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 19, 2019 7:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL