Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 4:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Przed rozwodem 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Z tym ze tym kijem nikt nie operuje i niekogo nie mozna za niego winic kogo uderzy, on sam przyjdzie jako wynik rownania.


Śr mar 13, 2019 12:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Endriu2772 napisał(a):

Po 9 latach udało mi się namówić przekonać żoną na ślub kościelny, był tylko jeden warunek ze strony mojej żony żadnych gości nikogo tylko my i świadkowie. Zgodziłem się na to gdyż jestem osobą bardzo wierzącą.


Co Twoi rodzice na takie warunki, albo rodzice jej?
Dziwię się kapłanom, że udzielają ślubów kościelnych, bez błogosławieństwa rodziców z obu stron. Może takowe było?

Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci. Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu. A więc takie "małżeństwo" zbudowane jest na nieposłuszeństwie Bogu i nie ma przed Nim wymaganego statusu, jak również błogosławieństwa.
Nie znam szczegółów Twojej sytuacji, ale może coś wyłuskasz dla siebie.


Pt mar 29, 2019 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
jotajota napisał(a):
Dziwię się kapłanom, że udzielają ślubów kościelnych, bez błogosławieństwa rodziców z obu stron.

A ja nie, bo nie ma takiego wymogu.

Cytuj:
Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci. Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu. A więc takie "małżeństwo" zbudowane jest na nieposłuszeństwie Bogu i nie ma przed Nim wymaganego statusu, jak również błogosławieństwa.

A teraz przedstaw, proszę, nauczanie Kościoła katolickiego, w którym znalazłeś takie nauczanie i wymogi odnośnie ważności małżeństwa.


Pt mar 29, 2019 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
jotajota napisał(a):
Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci.
Skąd takie bzdury wzięłaś?!
Cytuj:
Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu.
To również bzdura. Posłuszeństwo Rodzicom nie oznacza "meblowania życia" dorosłych dzieci przez Rodziców. Takie próby są raczej grzechem po stronie Rodziców, jak już.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 29, 2019 9:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Barney napisał(a):
jotajota napisał(a):
Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci.
Skąd takie bzdury wzięłaś?!
Z dekalogu i proszę nie nazywać tego bzdurami, bo Pan Bóg się pogniewa. :)


Cytuj:
Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu.
To również bzdura. Posłuszeństwo Rodzicom nie oznacza "meblowania życia" dorosłych dzieci przez Rodziców. Takie próby są raczej grzechem po stronie Rodziców, jak już.[/quote] Naczytałeś się "Romea i Julii" i jesteś pod wrażeniem.:) Zwłaszcza, że prawo świeckie wypaczyło boży porządek a Ty to łyknąłeś jako prawdę objawioną. Wydaje się, że instytucja Kościoła również połknęła to trujące ziarno, jeśli kapłani nie patrzą oczami Boga, tylko czami świata.
Dzieciom wolno opuścić rodziców jedynie z bożego zamiaru a więc tam, gdzie dwaj, lub trzej stają w Imię Moje, tak i Ja jestem pośród nich."


Pt mar 29, 2019 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Tylko widzisz, przejrzałem sobie KPK, a tam nie ma ani słowa o tym, że brak błogosławieństwa rodziców jest przeszkodą zrywającą ważność małżeństwa. :D


Pt mar 29, 2019 9:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tylko widzisz, przejrzałem sobie KPK, a tam nie ma ani słowa o tym, że brak błogosławieństwa rodziców jest przeszkodą zrywającą ważność małżeństwa. :D

Ja nie pisałem KPK a gdybym napisał, to nie gwarantuję, bym wszystko przewidział i ujął. Wiem tylko to, co widzę. Jak nie widzę, to jestem ślepy. :)


Pt mar 29, 2019 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Nie wiem, czy jesteś ślepy, ale na pewno widzisz rzeczy, których nie ma. Czyli właśnie rzekomy wymóg błogosławieństwa rodziców do ważności małżeństwa. :D


Pt mar 29, 2019 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem, czy jesteś ślepy, ale na pewno widzisz rzeczy, których nie ma. Czyli właśnie rzekomy wymóg błogosławieństwa rodziców do ważności małżeństwa. :D
Widzę więcej, niż jest a więc roję sobie?
Dzieci pozostają pod opieką rodziców do czasu, aż pobłogosławione opuszczą ich. Nie musi być więc, to "okazja" związku małżeńskiego. Jeśli więc rodzice zgodnie z synem/córką postanowią: "Odtąd jesteś zdany/zdana na siebie." ma pełne błogosławieństwo na wszelkie decyzje i akty na resztę życia.

Jeśli dziecko, stawia przed faktem dokonanym swoich rodziców, nie ma z nimi komunii, to nie może przystąpić do Komunii, do czasu, aż pojedna się z rodziną. A bez komunii z Chrystusem nie można przyjąć żadnego sakramentu.
Jeśli rodzice wygnają dziecko i wbrew jego woli zostawią je samemu sobie, zaciągają winę. Takie dziecko, zdane na siebie, może wziąć ślub kościelny, jeśli tylko wybaczyło swoim rodzicom i będzie otwarte na pojednanie twarzą w twarz.
Przecie to takie proste.


Pt mar 29, 2019 10:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
26-letnie+ "dziecko" które musi słuchać opinii rodziców? Daruj, ale takie "dziecko" NIE NADAJE się do małżeństwa.

«Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.

Gdzie tam masz wymóg akceptacji związku swoich dzieci przez rodziców? One mają opuścić rodziców i połączyć się ze sobą!

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 30, 2019 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
PeterW napisał(a):
26-letnie+ "dziecko" które musi słuchać opinii rodziców? Daruj, ale takie "dziecko" NIE NADAJE się do małżeństwa.
Są związki, które tak się do małżeństwa nadają, że nawet ślubu nie potrzebują i żyją. :)

PeterW napisał(a):
«Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.

Gdzie tam masz wymóg akceptacji związku swoich dzieci przez rodziców? One mają opuścić rodziców i połączyć się ze sobą!

A na jakie pytanie Jezus odpowiadał?


So mar 30, 2019 12:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
jotajota napisał(a):
Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci. Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu. A więc takie "małżeństwo" zbudowane jest na nieposłuszeństwie Bogu i nie ma przed Nim wymaganego statusu, jak również błogosławieństwa.


Nonsens ewidentny. Opowieści niezgodne z nauczaniem Kościoła.
Albo ignorancja.
Albo prowokacja.
Albo pycha ("ja wiem lepiej niz Kościół, hierarchia itp.')

Nonsens szkodliwy w sytuacji, gdy ktoś prosi o radę czy opisuje swoje kłopoty. Nie mąć w głowach ludziom o mniejszej wiedzy religijnej !


So mar 30, 2019 12:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Terremoto napisał(a):
jotajota napisał(a):
Ślub bez błogosławieństwa rodziców jest nieważny, chyba, że rodzice nie żyją, lub są tak chorzy, iż muszą pozostawać pod opieka dzieci. Jeśli żyją a młodzi ignorują wolę swoich ojców i matek, grzeszą przeciw czwartemu przykazaniu. A więc takie "małżeństwo" zbudowane jest na nieposłuszeństwie Bogu i nie ma przed Nim wymaganego statusu, jak również błogosławieństwa.


Nonsens ewidentny. Opowieści niezgodne z nauczaniem Kościoła.
Albo ignorancja.
Albo prowokacja.
Albo pycha ("ja wiem lepiej niz Kościół, hierarchia itp.')

Nonsens szkodliwy w sytuacji, gdy ktoś prosi o radę czy opisuje swoje kłopoty. Nie mąć w głowach ludziom o mniejszej wiedzy religijnej !

Zdaje się, że nie wzięłaś wszystkich argumentów pod uwagę.
Jak Ci się wydaje, dlaczego ludzie coraz częściej żyją w związkach nieformalnych, albo zawierają tylko ślub cywilny?


So mar 30, 2019 2:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Argumentów za czym? Nauczanie Kościoła na temat przeszkód zrywających jest jasne i nie ma tam niczego o tym, że rodzice muszą wydać zgodę i pobłogosławić nowożeńców. Tworzysz własną naukę i próbujesz ją wcisnąć jako obowiązującą.


So mar 30, 2019 7:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przed rozwodem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Argumentów za czym? Nauczanie Kościoła na temat przeszkód zrywających jest jasne i nie ma tam niczego o tym, że rodzice muszą wydać zgodę i pobłogosławić nowożeńców. Tworzysz własną naukę i próbujesz ją wcisnąć jako obowiązującą.

Kto to wie, jak jest w istocie? Przecież młodzi przystępują do spowiedzi, aby mogli stanąć w obliczu Boga i zawrzeć związek małżeński. Jeśli nie ma przesłanek, że dzieci są skłóceni z rodzicami, ksiądz nie ma innego wyjścia, ale Pan Bóg zna wszelkie okoliczności. Bardziej się dziwię Waszej reakcji na tak postawianą sprawę. Często przyjmujecie Eucharystię świętokradzko? Rozumiem, że chcecie się czuć czystymi, ale taka reakcja pokazuje, że z Bogiem macie nie wiele wspólnego. Trzymacie się nauki Kościoła, jako litery prawa i nie przenikacie Ducha z którego przemawia. Ja chciałem pomóc a Wy zatwardzacie swoje serca odsłaniając swoją wstydliwą nagość.
Siedzicie na tym Forum i udzielacie się z pasją wile lat a nie robicie postępu ku Bogu. A przecież wystarczyłoby zamieścić tu treść KKK i KPK, by każdy mógł się odnaleźć w jakim położeniu się znajduje i jak to zmienić, czy zachować. Czy to nie zalatuje pychą wg Was? :)


So mar 30, 2019 10:48 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL