Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:23 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Modlitwa za zmarłych przodków. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 16, 2018 9:20 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Modlitwa za zmarłych przodków.
Dzień dobry.

Jestem od pewnego czasu fascynatem genealogii. Od dzieciństwa znałem już swoich prapradziadków. Kiedy trafiłem do archiwum, udało mi się dojść parę razy dalej w przeszłość. Sam tych wszystkich przodków wynajdywałem i połączyła mnie z nimi już silna więź emocjonalna.
Ludzie zamawiają intencje za zmarłych ze swojej rodziny. Ja chciałbym modlić się zarówno za tych niedawno zmarłych, jak i za tych zmarłych nawet 200 lat temu. Minęło tyle lat, ale kto wie, czy nie potrzebują wciąż naszej modlitwy? Oczywiście najwięcej uwagi powinno pójść na niedawno zmarłych, ale i trochę niech przejdzie na tych zmarłych dawno temu.
Chciałbym poprosić o potwierdzenie lub zanegowanie słuszności takiego postępowania.

Pozdrawiam,
Michał


Pn lip 16, 2018 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za zmarłych przodków.
Najwięcej uwagi w modlitwie za zmarłych przodków poświęcam tym, o których wiem, że zmarli nagłą śmiercią i tym, których dotknęły szczególnie ciężkie doświadczenia życiowe, oraz tym, których lepiej poznałam. Za pozostałych modlę się zbiorowo (za wszystkich zmarłych z rodzin (...)). Mam dostęp do jednej gałęzi genealogicznej moich przodków gdzieś od połowy XVII wieku. Chociaż to ciekawe doświadczenie dowiedzieć się, kto jest związany ze mną, myślę, że raczej trudno byłoby mi poczuć się związaną emocjonalnie ze wszystkimi krewnymi, bo po prostu wielu z nich nie znam. Moim zdaniem jak najbardziej możesz się modlić za wszystkich zmarłych przodków, jeśli odczuwasz taką potrzebę. Możliwe, że przyniesiesz komuś ulgę :)


N lip 29, 2018 6:30 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 16, 2018 9:20 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa za zmarłych przodków.
Dziękuję za odpowiedź.

Zmarli nagłą śmiercią - znajdzie się parę ofiar cholery lub żyjących 30-35 lat. Jak się posiedzi więcej czasu nad znalezieniem danego przodka, to się go potem bardzo dobrze pamięta.

Pozdrawiam.


Cz sie 02, 2018 8:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL