Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny) 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2018 8:56 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
W Polsce aborcja jest zakazana więc nie widzę tu związku. Co do antykoncepcji to ciężko ocenić. Mam w rodzinie przypadek kiedy osoba przez lata robiła wszystko, żeby nie mieć dzieci (tabletki), po czym w wieku 34 latach jak się okazało, że naturalnie nie da rady sięgnęła po in vitro. To zjawisko wydaje mi się częste. Najpierw pół życia ludzie robią wszystko żeby nie mieć dzieci, potem jak im się odmieni jest bieganie po klinikach. Wydaje mi się, że jednak względy finansowe mają tutaj największe znaczenie (wnioskuję z postaw znajomych, chociaż wielu z nich dzieci posiada). Z resztą każdy ma tyle dzieci ile chce, nie ma sensu chyba tego analizować.


Pt lip 13, 2018 3:14 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sty 26, 2014 9:47 pm
Posty: 154
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
Jakby się tak pobawić w liczby - choć nie wiem po co - to jeśli 35% przyczyn leży po stronie kobiety, 35% po stronie mężczyzny, 25% po stronie obojga to antykoncepcja i aborcja naturalnie nie może być czołowym powodem bezpłodności. Wątpię, żeby była choć połową z połowy przyczyn bezpłodności kobiet ale danych nie mam :)
Jak dla mnie mogłaby być jedyną przyczyną - mielibyśmy wówczas potomka ;)


Pt lip 13, 2018 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
Terremoto napisał(a):
Barney napisał(a):
Terremoto napisał(a):
[...]
Czy znasz wiarygodne dane, które pokazują, że absolutna większość niepłodnych kobiet w Polsce to te, które dokonały aborcji?
Tego nie wiem i tego nie pisałem. Pisałem, że aborcja i antykoncepcja stoją na czele powodów niepłodności.
Proszę nie zaostrzać moich wypowiedzi.

Ok, masz rację, przepraszam. Niekoniecznie bezwzględna większość. Ale skoro na czele, to jak rozumiem na pierwszych miejscach, nie zaś po innych czynnikach. O to mi chodzi i chodziło.

Spojrzałam na zaproponowaną lekturę. Dzięki. No i cóż, antykoncepcja i aborcja nie są w niej w czołówce. Trzeba jednak zaznaczyć, że artykuł nie zawiera danych liczbowych. Skoro jednak przyczyna nr 1 -wiek - jest scharakteryzowana jako najczęstsza, to a) jest częstsza niż sprawy aborcji i antykoncepcji, które tym samym jednak nie stoją na czele, jak zresztą przypuszczałam b) istnieje przypuszczenie (tylko, skoro tu nie ma danych liczbowych), że przyczyny są ułożone od najczęstszej w dół. Co nadal antykoncepcji i aborcji nie daje miejsca w czołówce.

Może ktoś znajdzie rzetelne analizy z danymi procentowymi, na przykład.

Wiek trudno nazwać "przyczyną" bo to po prostu stan fizjologiczny.
Nadto - zwlascza antykoncepcja - jest ukryta w wielu hasłach (endometrioza, zaburzenia hormonalne itd).
ptaki napisał(a):
Jakby się tak pobawić w liczby - choć nie wiem po co - to jeśli 35% przyczyn leży po stronie kobiety, 35% po stronie mężczyzny, 25% po stronie obojga to antykoncepcja i aborcja naturalnie nie może być czołowym powodem bezpłodności. Wątpię, żeby była choć połową z połowy przyczyn bezpłodności kobiet ale danych nie mam :)
Jak dla mnie mogłaby być jedyną przyczyną - mielibyśmy wówczas potomka ;)
Ale nadal może być najważniejszą przyczyną.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 13, 2018 4:13 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So cze 30, 2018 8:44 pm
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
Ale jak antykoncepcja może powodować bezpłodności?


Pt lip 13, 2018 5:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 11:54 am
Posty: 51
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
Nieatrakcyjni mężczyźni wyglądają lepiej przez pryzmat pigułek antykoncepcyjnych....
Dobry artykuł, z badaniami naukowymi, a konkluzja może zadziwiać "Panie zażywające pigułki antykoncepcyjne konsekwentnie wybierały mężczyzn bardzo podobnych do nich samych pod kątem zgodności tkankowej. To, zdaniem naukowców, może rodzić problemy m.in. z płodnością już po odstawieniu pigułek, kiedy para zechce mieć dziecko i musi się starać o nie miesiącami".
https://www.crazynauka.pl/nieatrakcyjni-mezczyzni-wygladaja-lepiej-pryzmat-pigulek-antykoncepcyjnych/


Pt lip 13, 2018 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks - pytanie bez odpowiedzi (przyrost naturalny)
felek napisał(a):
Czy ktoś się zastanawiał nad pewnym paradoksem?
Dlaczego Polska będąc jednym z najbardziej katolickich krajów w europie (odsetek wierzących), mając jedno z najbardziej restrykcyjnych praw anty aborcyjnych kraj gdzie odsetek wykonanych aborcji jest w stosunku do innych niski. Dostęp do antykoncepcji i "edukacji seksualnej" niewielki. A przyrost naturalny mamy ujemny.

Katoliccy jesteśmy "przy okazji" bardziej wtedy, gdy wypada, niż w sercu, aborcje cały czas się wykonuje w Polsce,
można też wyjechać, receptę na anty- można dostać w każdym gabinecie gin.
Poza tym, w wiek rozrodczy weszli młodzi z fali niżu. Nawet jak zaczną mieć dzieci, nieprędko tendencja spadkowa się odwróci.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn lip 16, 2018 10:33 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL