Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Przyszła katolicka rodzina 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 14, 2018 4:24 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Przyszła katolicka rodzina
Mam na imię Julia, mam 13 lat. Jestem praktykującą katoliczką.

Moim życiowym marzeniem jest stworzyć kochającą, katolicką rodzinę. Gdzie nie będzie żadnych kłótni, gdzie nie będzie żadnych innych uczuć oprócz miłości. Dobrze wiem, że to niemożliwe, przecież kłótnie to coś normalnego w kochającej, katolickiej rodzinie. Ale pomimo tego, gdzieś w głębi duszy jest infantylne, głupie marzenie, że moja rodzina będzie "idealna". Bardzo się boję, że cos mi nie wyjdzie, że nie znajdę dobrego, kochającego męża. Że nie będę potrafiła dobrze wychować dzieci. W przyszłym roku jadę na Jasną Górę w intencji o moją obecną i przyszłą rodzinę. Ostatnio czytałam taki artykuł, że aby mieć piękne przyjaźnie, piękną miłość w życiu, dobre relacje z rodzicami i rodzeństwem, to trzeba najpierw samemu dojrzeć do miłości. Jak? Jak stać się dojrzałym do miłości?


Cz cze 14, 2018 4:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 16, 2018 2:06 am
Posty: 45
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
Ciachciacz.


So cze 16, 2018 8:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So cze 16, 2018 8:03 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
Rugi napisał(a):
Jesteś jeszcze dzieckiem, poza tym nie istnieje coś takiego jak kochająca katolicka rodzina, miłość to akceptacja inności, a katolicy nie mają uczucia zrozumienia innych


Katolicy są najbardziej kochającą grupą , gdyby nie wiara katolicka to ludzie zaczęli by się mordować na ulicach, wszyscy by kradli i ogólnie sodoma, jedyne co trzyma nasz świat w ryzach to biblia, ci którzy tego nie widzą lub zbłądzili , prędzej czy później pożałują swojej decyzji Bóg się od nich odwróci.


So cze 16, 2018 10:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
julia89 napisał(a):
Mam na imię Julia, mam 13 lat. Jestem praktykującą katoliczką.

Moim życiowym marzeniem jest stworzyć kochającą, katolicką rodzinę. Gdzie nie będzie żadnych kłótni, gdzie nie będzie żadnych innych uczuć oprócz miłości. Dobrze wiem, że to niemożliwe, przecież kłótnie to coś normalnego w kochającej, katolickiej rodzinie. Ale pomimo tego, gdzieś w głębi duszy jest infantylne, głupie marzenie, że moja rodzina będzie "idealna". Bardzo się boję, ?

Julia, Pan Bóg nie chce, żebyśmy byli idealni tylko, żebyśmy do niego wracali. Urocze jest to, co piszesz. :buja:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn cze 18, 2018 8:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt mar 13, 2018 8:36 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
Oczywiście, że jest możliwe stworzenie takiej rodziny! Jak będziesz dobrą osobą to dobrzy ludzie będą się do Ciebie sami "kleić". Aby stworzyć taką rodzinę należy uczęszczać co niedziele do Komunii i być ZAWSZE w stanie łaski uświęcającej. To wszystko jest możliwe. Bardzo proste. Patronem rodzin jest św. Józef gdy będziesz się do niego modlić o dobrą rodzinę w przyszłości on na pewno Ci pomoże! Nie będzie to rodzina bez problemów, ale na pewno będzie to rodzina taka jak przez wieki były w Polsce! Czyli piękne, zdrowe, normalne rodziny!


Śr cze 20, 2018 4:14 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 16, 2018 2:06 am
Posty: 45
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
[ciach.. zakaz pisania w działach chrześcijańskich - ergo - OSTRZEŻENIE I BAN NA 2 TYGODNIE (PW)]


Cz cze 21, 2018 10:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszła katolicka rodzina
julia89 napisał(a):
Ostatnio czytałam taki artykuł, że aby mieć piękne przyjaźnie, piękną miłość w życiu, dobre relacje z rodzicami i rodzeństwem, to trzeba najpierw samemu dojrzeć do miłości. Jak? Jak stać się dojrzałym do miłości?


Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Gdybyśmy starali się je wprowadzić w życie, to wiele przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich w ogóle nie miałoby miejsca. Ludzie często do wielu spraw dojrzewają większość życia i gdyby czekali, aż całkowicie dojrzeją do nich, to ominęłoby ich wiele doświadczeń, które właśnie stanowią o treści życia ludzi. Jednak jest tak, że dla jednych większą wartość stanowi (końcowy) wynik, a dla innych to jak się doszło to wyniku. Myślę, że skoncentrowanie się na pięknym wyniku często może wpędzać ludzi we frustrację i hamować ich przed podejmowaniem działań.


So lip 07, 2018 4:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL