Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 10:06 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym
Aseksualność, czy homoseksulamość to powinni określić specjaliści. Mądra żona dawno by sprawdziła tę homoseksulaność. Ja to odrzucam na tę chwilę. Ona tego nawet nie wie, domniemuję więc, że ich relacje są niezwykle powierzchowne, żyją obok siebie.
Zmysły mogą być po prostu uśpione, bo nie trafił na odpowiednią kobietę; poszedł w życiu po linii najmniejszego oporu a dziś się wycofał, być może uznając że pije piwo, którego sobie nawarzył i nic się nie może już zmienić. Jeśli on znajdzie kobietę swego życia, odejdzie. Ona opisuje obojętność, która jest brakiem milości lub wycofaniem się. Nie ma gorszego prognostyka dla przyszłości niż obojętność, bo oznacza to, że człowiekowi nie zależy na tym małzeństwie. Lepiej jak się kłócą, bo oznacza że jednemu na drugim zależy.
To należy sprawdzić, jak sprawy stoją. Być może uda się połatać związek tym co zależy od kobiety - tworzeniem gniazda do którego chce się wracać, by ładować akumulatory. Narzucanie się, wymaganie czułości i życia intymnego (bez miłości to przedmiotowe traktowanie współmałżonka), przerzucanie odpowiedzialności na mężczyzne odniesie skutek przeciwny do zamierzonego.
Oczekuję czułości, bo to normalne...tak. Tyle, że obojętność oznaczać może brak miłości. Skąd dać to czego się nie dostało?


Wt sty 09, 2018 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym
equuleuss napisał(a):
Mąż autorki ogólnie nigdy nie wykazywał zainteresowania kobietami, z tego co autorka pisze na ten temat.

Raczej nieuprawnione jest tutaj słowo "nigdy", wszak dziecko spłodził..
Fakt ten wyklucza aseksualność.
Czy jest homo? Niekoniecznie. Może "to" robić w samotności, jak również być nieaktywny seksualnie z własnego wyboru. Nie jest to niemożliwe, choć w obecnych czasach jawi się jako nienormalność.
Podobnie jak post, pokuta i inne "przestarzałe" rzeczy..


Wt sty 09, 2018 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym
Może mąż ma depresję i nie wie, że ją ma. Coś takiego może ciągnąć się latami. Jeśli siedzi do piątej nad ranem, to chyba raczej się nie wysypia. Na pewno ma zarwane noce, a brak snu na pewno zmienia człowieka na gorsze. Może przez stawać się bardzie przykry i może też osłabiać libido mężczyzny, i zdolność do współżycia.

Doticzka napisał(a):
(...) ale przez brak pożycia małżeńskiego prawdopodobnie pojawiły się u mnie problemy zdrowotne, usunięto mi jajnik i zaczęły się wszelkie problemy z narządami kobiecymi.

(...) Z szłam w ciążę przed ślubem, a mama męża jest bardzo wierząca i z pewnością naciskała na ślub, mąż będąc pod presja mamy zgodził się i zaczął się ten koszmar , chwile po ślubie powiedział mi jaka była prawda , że został zmuszony, że mnie nie kocha i nie chce i nigdy nie chciał tego ślubu ale zostanie bo jest dziecko , a on nie będzie się narażał na wstyd płacąc alimenty. (...).


Czy coś takiego, jak komplikacje zdrowotne u kobiety z powodu braku współżycia, jest możliwe i ma uzasadnienie w wiedzy medycznej? Pytam, tylko dlatego, że nigdy o czymś takim nie słyszałam. Na czym to polega, tj. jak brak współżycia powoduje problemy zdrowotne prowadzące do usunięcia jajnika?

Jeśli mąż twierdzi, że został zmuszony do ślubu, to najprawdopodobniej oznacza, że kłamał przed księdzem, gdy ten sporządzał protokół przedślubny, albo nie miał pełnego rozeznania sprawy i dopiero po złożeniu przysięgi uzmysłowił sobie, że nie był do końca szczery.

Wiesz, czasami tak bywa, że gdy ktoś w kimś się zakocha, to z całych sił modli się o odwzajemnienie uczucia. Chyba im większe pragnienie bycia z kimś, tym bardziej ludzie mogą się modlić o taką 'miłość z pieczątką' od Boga. Jeśli jesteście od dawana świadomi, co do siebie czujecie i nie jest to uczucie odwzajemnione, to może warto by było, abyś i Ty modliła się, by mąż Cię pokochał. Jeśli dla niego sprawa jest obojętna, to może warto do męża apelować, aby on też spróbował się modlić o uczucie do Ciebie, chociażby ze względu na dobro Waszego dziecka. Gdyby z premedytacją odmawiał takiej modlitwy, to myślę, że mogłoby to oznaczać, że to nie obojętność, tylko świadomy wybór tego, że on do Ciebie nie chce nic romantycznego czuć. Sama napisałaś, że masz obawy, czy nie ma pociągu do mężczyzn. Nie bardzo wiem, jak coś takiego mogłabyś sprawdzić (merss chyba sugeruje, że da się to zrobić). Kojarzy mi się to z wystawianiem kogoś na próbę i dlatego miałbym do tego obiekcje. Już chyba byłoby lepiej zapytać, jak to z nim jest?

Nic nie wspomniałaś o roli Twojego teścia w życiu męża. Czy u nich teściowa rządziła w domu? Czy teściowie byli dobrym małżeństwem i dawali dobry przykład mężowi w odniesieniu do relacji kobiety i mężczyzny?


Wt sty 09, 2018 5:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym
Na miejscu Doticzki wysłałbym "delikwenta" na badania (wszak "robi co mu się napisze i popchnie do działania). Morfologia + testosteron, estradiol, prolaktyna, lh, fsh, ewentualnie progesteron, panel tarczycowy i lipidy. To nie jest normalne, że młody człowiek pozbawiony jest witalności i libido. Równowaga hormonalna może mieć tu istotne znaczenie. I nie chodzi tylko o androgenne hormony, chociaż przed 30, moim zdaniem, to testosteron powinien być w górnej granicy normy, lub ponad i to jest "normalnie normalne", testosteron na dolnej granicy połączony z brakiem witalności i libido jest przesłanką do wizyty u endokrynologa (innego niż ten, który powie, hormon w normie, więc wszystko jest ok, a jak nie jest to samo minie). Natomiast wynik ponad górną granicę normy "żeńskich" hormonów (oczywiście u mężczyzny), czyli estradiolu i prolaktyny, może przyczynić się nawet bardziej do spadku witalności i libido niż testosteron poniżej normy.

Jak badania wyjdą ok, to należałoby zapytać czy jest homoseksualistą. Ponieważ jeśli nie jest, to musi koniecznie - w jego własnym najlepiej pojętym interesie i innych też - wybrać się do seksuologa i psychiatry.

A być uśmiechniętą, zadbaną, atrakcyjną, "na tak" w stosunku do męża (przyjmować konstruktywne postawy, inaczej nie kierować się negatywizmem), zawsze warto. Nie skorzysta ten, to skorzysta innny...., żartowałem, znaczy to też, ale przede wszystkim warto dla samej siebie.


Wt sty 09, 2018 10:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Brak współżycia w małżeństwie sakramentalnym
Doticzka poprosiła o zamknięcie wątku - tak więc ZAMYKAM

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 09, 2018 10:53 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL