Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Cytuj:
A od naprawiania kranu ,składania mebli czy wymiany opon w samochodzie jest hydraulik ,stolarz i mechanik ...typowe zawody męskie rzecz jasna .

Natalio a co jeżeli kobieta potrafi wyżej wymienione czynności wykonać? Ma zapłacić nie małe pieniądze za usługę za coś, co może mieć za darmo? To nieekonomiczne. Znam kobiety które to potrafią. No może oprócz wymiany opon.


Śr lis 22, 2017 9:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
W oczach Chrystusa będziesz wzorem kobiety, jeśli nauczysz się kochać. Dopóki mylić będziesz to z poczuciem bezpieczenstwa i układać w szufladach 'być powinno', nie zrozumiesz chrześcijaństwa. To kolejny temat o tym samym; sprawy damsko - męskie, których zupełnie nie czujesz, bo wciąż o to samo pytasz. Kiedy czytam Twe wypowiedzi, widzę - oooooo jakie to ciekawe. Weszlam do właściwego zwierzyńca. Jak tu się ustawić?

Kobieta ma być sobą. Jeśli wychowywala się przy tacie, który nie mial syna może uwielbiać wszelkie męskie zajęcia. Jakie były kobiety przy Jezusie? Różne! Co je łączyło? Miłość i służba drugiemu człowiekowi. Byle wolności ze zniewoleniem nie pomylić. Przebojowość w życiu lub cenienie sobie roli gospodyni domowej podporządkowanej rodzinie to cechy temeramentu i kulturowe. Odnajdą się: przebojowa kobieta i spokojny mężczna, któremu zaimponuje to czego w nim brak. Może być i odwrotnie. A może kobieta pozostanie singlem, bo tak się jej życie ułoży; przejmie więc wiele ról tradycyjnie męskich. Może być przebojowym szefem a w domu ceni sobie 3 x K (Kirche, Kuche, Kinder).

Jedyną miarą człowieczeństwa jest miłość i poczucie wolności, czyli jest się tam, gdzie jest dobrze. Taka postawa pozwala kochać też ateistę u którego odkryje się dobroć serca. Wówczas kobieta będzie prowadziła swego męża ku Bogu nawet wówczas, gdy oboje nie będą mieli tego świadomości. Kobieta bowiem nie kalkuluje, ale kocha. Odnajdują się ludzie, którzy potrafią kochać i po prostu wiedzą, że to dobry człowiek.

Kobieta jest osobą. Oznacza to poczucie godności. Potrafi być człowiekiem, więc opanowała umiejętność wchodzenie w głębokie realcje z innymi ludźmi. Potrafi tworzyć więzi, bo to wpisano jej w naturę. Sprawdzianem jest to, że chce się z nią być, inni szukają jej towarzystwa, bo dobrze się przy niej czują.


Śr lis 22, 2017 10:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Pięknie napisane, merss.

Natalio,
"Dla mnie liczy się to co propaguje kościół a on z tego co wiem nie popiera ani feminizmu ani równouprawnienia".
Po pierwsze - Kościół, po drugie - istnieje katolicki feminizm (i nie miał nic przeciwko niemu np. Jan Paweł II), a po trzecie - zależy jak rozumiesz równouprawnienie.


Śr lis 22, 2017 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Andy72 napisał(a):
Święty Paweł i św. Piotr pisali że jednak lepiej jak to mężczyzna rządzi w małżeństwie.

A to ciekawe, z jednej strony: wielkie TAK dla nowatorskiego spojrzenia na pewne płaszczyzny życia małżeńskiego, z drugiej: jak to dobrze jednak byłoby to "rządzenie" męskie utrzymać :)



Cytuj:
Koniec z monarchią

Prawdziwą rewolucję w tradycyjnym podejściu do małżeństwa zapoczątkował św. Jan Paweł II. Już w katechezie z sierpnia 1982 roku napisał, że "miłość wyklucza każdy rodzaj poddaństwa, przez które żona stawałaby się sługą czy niewolnicą męża (…) Wspólnota i jedność, jaką z racji małżeństwa mają stanowić, urzeczywistnia się poprzez wzajemne oddanie, które jest także wzajemnym poddaniem".

Najwyraźniej Papież nie pisał o wydumanych faktach, lecz miał na względzie nadużycia, które w relacjach małżeńskich tu i ówdzie się zdarzały Do dzisiaj niektóre żony spowiadają się z tego, że nie były posłuszne swoim mężom (podobnie zresztą dorośli wyznają, że nie byli posłuszni rodzicom). A mężowie czasem mają za złe żonom, że uchylają się od wypełnienia ich chrześcijańskiego "obowiązku" współżycia małżeńskiego. (...)
Można by św. Jana Pawła II posądzić o lewicowe zapędy lub uznać za wroga tradycji, ponieważ ten Papież rozpoznał w ruchach emancypacyjnych i pewnych nurtach feminizmu głos Boga, skoro przerywa wielowiekowy model jednostronnego poddania żony mężowi. Nie da się bowiem z fragmentu św. Pawła, który analizujemy, wyprowadzić wniosku, że poddanie małżonków ma być wzajemne. Św. Jan Paweł II na mocy urzędu Piotra interpretuje ten tekst autorytatywnie. Poniekąd pokazuje, że odnalezienie właściwego sensu niektórych trudnych tekstów w Piśmie świętym musi iść w parze z ciągłym rozeznawaniem działania Boga w historii, który nadal do nas mówi. Na to potrzeba czasu. Nie można wszystkich tekstów interpretować dosłownie, ponieważ to my, cały Kościół i świat, musimy dojrzeć do właściwego rozumienia słów Pisma. Dlatego Papież znacznie wyprzedził mentalność, która do dzisiaj króluje jeszcze w wielu kręgach Kościoła w Polsce. Potrzebujemy jeszcze sporo czasu i wysiłku, by to nowe rozumienie stało się obowiązujące.

https://www.deon.pl/religia/w-relacji/c ... stwie.html

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Cz lis 23, 2017 10:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Brandeisbluesky napisał(a):
Wydaje mi się, że niepotrzebnie wmawiasz sobie, że jesteś inna. Mnie się wydaje, że wiele kobiet, które kończyły kierunki ścisłe, inżynieryjne, myśli, czy zachowuje się podobnie, jak Ty. Te poglądy, które przedstawiasz na forum, wcale nie świadczą o tym, że psychicznie jesteś facetem.


Masz rację.

Natalia22 napisał(a):
Nie obrażam się ,jednak jak zauważyłeś /aś wątek dotyczy przejawów kobiecość w zamyślę katolickim ,mnie interesuje co wiara chrześcijańska mówi na ten temat ewentualnie czy Pismo Święte również ten aspekt porusza.


Natalio, myślę że chyba nie istnieje coś takiego jak kobiecość w wersji katolickiej. Kobieta która lubi męskie zajęcia a nie lubi kosemtyków i przebierania w ciuszkach, też może być kobietą która posiada głęboką wiarę. W życiu, jak to już wiele osób zauważyło i co wydaje się być utartym sloganem trzeba dążyć do tego aby być sobą, a nie powielać schematy.

Pismo Św jest święte dla nas, ale ukazuje mentalność mężczyzn i świat kilka tysięcy lat temu, gdzie kobiety nie miały żadnych praw.

W Piśmie Św jest opis sytuacji gdzie mężczyzna wydaje swoje córki dla mężczyzn aby je gwałcili, opisywana jest sytuacja jak mężczyzni zbiorowo gwałcą kobietą całą noc a ta w końcu umiera.

Cytuj:
Dla mnie liczy się to co propaguje kościół a on z tego co wiem nie popiera ani feminizmu ani równouprawnienia ani wmawiania kobietom że muszą żyć i zachowywać się jak chłop bo to takie trendy jest.


Natalio, ale nie jest to prawdą że Kościół nie popiera feminizmu czy równouprawnienia. Chrześcijaństwo to nie islam. Czyli kobieta nie może posiadać żadnych praw i być zależna i podległa pod mężczyznę? Naprawdę podobałaby Ci się taka sytuacja, chciałabyś zyć jak kobiety w islamie, całkowicie zależne od mężczyzn?

Kościół nie wypowiada się przeciwko działaniom zdrowego feminizmu. Trzeba wziąć pod uwagę że mężczyzni dość czesto sięgają po przemoc, także wobec kobiet i kobieta potrzebuje ochrony i praw które jej te ochronę zapewnią.

Natalio, jako że opisywałaś nie raz swoją sytuację w domu rodzinnym i relacje z ojcem, mam wrażenie że być może podświadomie szukasz ojca w mężczyznach, chcesz aby okazywali Ci czułość której chyba nigdy od ojca nie zaznałaś, od tego najważniejszego mężczyzny w życiu kobiety, przed mężem. I być może to powoduje że chcesz aby mężczyzna zaopiekował się Tobą, przewodził Ci, ojcował.

A być może jesteś bardzo delikatną dziewczyną z natury, taką w bardzo kobiecym stylu, ale trzeba wziąć pod uwagę że kobiety są różne, nie każda jest taka jak Ty.

Jeśli moje wypowiedzi uraziły Cię, nie pisałam odnosząc ich w stosunku do Ciebie, nie miałam na myśli Ciebie pisząc o laleczkach czy kobietach z tipsami.

Cytuj:
A od naprawiania kranu ,składania mebli czy wymiany opon w samochodzie jest hydraulik ,stolarz i mechanik ...typowe zawody męskie rzecz jasna .


Natalio, są kobiety które potrafią zrobić te rzeczy, nawet wymienić opony jeśli babka jest dość silna. Są kobiety które znają się na hydraulice, chociażby w podstawowych rzeczach i są kobiety które lubią pogrzebać w samochodzie. Są kobiety astronautki i latające myśliwcami. Kurdyjki walczą z ISIS, z bronią w ręku. Są kobiety wojowniczki i są kobiety zwiewne i delikatne.

Te czasy mijają kiedy zadaniem kobiety było tylko rodzić dzieci i siedzieć w kuchni. Jeśli jakaś kobieta spełnia się w byciu pilotem lub podróżnikiem to niech nim będzie, a jeśli jakaś kobieta spełnia się w byciu matką i zajmowaniem się domem, to niech to robi i czuje się w tym szczęśliwa.

A co do feminizmu, to dzięki tym prawdziwym feministkom zawdzięczasz swoją stuację jaką masz dzisiaj, i inne kobiety także. Mam na myśli prawdziwe feministki, a nie te biegające z cyckami na wierzchu i ośmieszajace ideę feminizmu.

Mężczyzni mają wielką przewagę nad kobietami, nie tylko siłę fizyczną ale męską solidarność, oni solidaryzują ze sobą, a kobiety tego nie potrafią i daltego przegrywają, kobiety stają po stronie mężczyzn przeciwko sobie samym i innym kobietom, to jest niepojęte. Rzeczywiście - słaba płeć, chciałoby się powiedzieć.


Cz lis 23, 2017 4:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
equuleuss napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Wydaje mi się, że niepotrzebnie wmawiasz sobie, że jesteś inna. Mnie się wydaje, że wiele kobiet, które kończyły kierunki ścisłe, inżynieryjne, myśli, czy zachowuje się podobnie, jak Ty. Te poglądy, które przedstawiasz na forum, wcale nie świadczą o tym, że psychicznie jesteś facetem.


Masz rację.

Natalia22 napisał(a):
Nie obrażam się ,jednak jak zauważyłeś /aś wątek dotyczy przejawów kobiecość w zamyślę katolickim ,mnie interesuje co wiara chrześcijańska mówi na ten temat ewentualnie czy Pismo Święte również ten aspekt porusza.


Natalio, myślę że chyba nie istnieje coś takiego jak kobiecość w wersji katolickiej. Kobieta która lubi męskie zajęcia a nie lubi kosemtyków i przebierania w ciuszkach, też może być kobietą która posiada głęboką wiarę. W życiu, jak to już wiele osób zauważyło i co wydaje się być utartym sloganem trzeba dążyć do tego aby być sobą, a nie powielać schematy.

Pismo Św jest święte dla nas, ale ukazuje mentalność mężczyzn i świat kilka tysięcy lat temu, gdzie kobiety nie miały żadnych praw.

W Piśmie Św jest opis sytuacji gdzie mężczyzna wydaje swoje córki dla mężczyzn aby je gwałcili, opisywana jest sytuacja jak mężczyzni zbiorowo gwałcą kobietą całą noc a ta w końcu umiera.

Cytuj:
Dla mnie liczy się to co propaguje kościół a on z tego co wiem nie popiera ani feminizmu ani równouprawnienia ani wmawiania kobietom że muszą żyć i zachowywać się jak chłop bo to takie trendy jest.


Natalio, ale nie jest to prawdą że Kościół nie popiera feminizmu czy równouprawnienia. Chrześcijaństwo to nie islam. Czyli kobieta nie może posiadać żadnych praw i być zależna i podległa pod mężczyznę? Naprawdę podobałaby Ci się taka sytuacja, chciałabyś zyć jak kobiety w islamie, całkowicie zależne od mężczyzn?

Kościół nie wypowiada się przeciwko działaniom zdrowego feminizmu. Trzeba wziąć pod uwagę że mężczyzni dość czesto sięgają po przemoc, także wobec kobiet i kobieta potrzebuje ochrony i praw które jej te ochronę zapewnią.

Natalio, jako że opisywałaś nie raz swoją sytuację w domu rodzinnym i relacje z ojcem, mam wrażenie że być może podświadomie szukasz ojca w mężczyznach, chcesz aby okazywali Ci czułość której chyba nigdy od ojca nie zaznałaś, od tego najważniejszego mężczyzny w życiu kobiety, przed mężem. I być może to powoduje że chcesz aby mężczyzna zaopiekował się Tobą, przewodził Ci, ojcował.

A być może jesteś bardzo delikatną dziewczyną z natury, taką w bardzo kobiecym stylu, ale trzeba wziąć pod uwagę że kobiety są różne, nie każda jest taka jak Ty.

Jeśli moje wypowiedzi uraziły Cię, nie pisałam odnosząc ich w stosunku do Ciebie, nie miałam na myśli Ciebie pisząc o laleczkach czy kobietach z tipsami.

Cytuj:
A od naprawiania kranu ,składania mebli czy wymiany opon w samochodzie jest hydraulik ,stolarz i mechanik ...typowe zawody męskie rzecz jasna .


Natalio, są kobiety które potrafią zrobić te rzeczy, nawet wymienić opony jeśli babka jest dość silna. Są kobiety które znają się na hydraulice, chociażby w podstawowych rzeczach i są kobiety które lubią pogrzebać w samochodzie. Są kobiety astronautki i latające myśliwcami. Kurdyjki walczą z ISIS, z bronią w ręku. Są kobiety wojowniczki i są kobiety zwiewne i delikatne.

Te czasy mijają kiedy zadaniem kobiety było tylko rodzić dzieci i siedzieć w kuchni. Jeśli jakaś kobieta spełnia się w byciu pilotem lub podróżnikiem to niech nim będzie, a jeśli jakaś kobieta spełnia się w byciu matką i zajmowaniem się domem, to niech to robi i czuje się w tym szczęśliwa.

A co do feminizmu, to dzięki tym prawdziwym feministkom zawdzięczasz swoją stuację jaką masz dzisiaj, i inne kobiety także. Mam na myśli prawdziwe feministki, a nie te biegające z cyckami na wierzchu i ośmieszajace ideę feminizmu.

Mężczyzni mają wielką przewagę nad kobietami, nie tylko siłę fizyczną ale męską solidarność, oni solidaryzują ze sobą, a kobiety tego nie potrafią i daltego przegrywają, kobiety stają po stronie mężczyzn przeciwko sobie samym i innym kobietom, to jest niepojęte. Rzeczywiście - słaba płeć, chciałoby się powiedzieć.



Głównym powołaniem kobiety jest macierzyństwo i służenie dobru rodzinny to tego została stworzona przez Boga i to powinno być jej głównym celem życiowym a nie kariera w przemyśle zbrojeniowym ,bycie pilotem czy podróże dokoła świata.. czasy się zmieniły pod tym względu owszem ale jakie ma to znaczenie ?

Kobieta która jest pozostawiona sama sobie pod wpływem jakiś traumatycznych wydarzeń może wszystko ,nawet zastąpić swoim dzieciom ojca jeśli to jest konieczne i osobiście na pewno bym taką kobietę podziwiała za jej determinacje i siłę . I prosiłabym Cię żebyś nie analizowała mojej sytuacji rodzinnej i nie próbowała bawić się w psychologa - jeśli chcesz komuś pomóc to zacznij przede wszystkim od Siebie .

https://www.youtube.com/watch?v=U8SaMi3fLrU To jest krótki firm na temat tego feminizmu który Ty tak bardzo wychwalasz jak i również o kobiecość i męskość (takiej prawdziwej ) ,zgadzam się z każdym słowem tej Pani bo mam podobny punkt widzenia w tej kwestii i może odniesienie się do niego bardziej uzmysłowi Ci co ja uważam za słuszne a co niekoniecznie.


So lis 25, 2017 2:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Natalia22 napisał(a):
Głównym powołaniem kobiety jest macierzyństwo i służenie dobru rodzinny to tego została stworzona przez Boga i to powinno być jej głównym celem życiowym a nie kariera w przemyśle zbrojeniowym ,bycie pilotem czy podróże dokoła świata...

Ten sam argument był zapewne używany przez przeciwników praw wyborczych kobiet. No bo kobieta ma przecież służyć rodzinie, gotować i rodzić dzieci, a nie zajmować się polityką... to dla niej zbyt mądre... na skutek takiego podejścia w niektórych rejonach Szwajcarii kobiety mogły zacząć głosować dopiero w 1990 r. :)

Natalia22 napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=U8SaMi3fLrU To jest krótki firm na temat tego feminizmu który Ty tak bardzo wychwalasz

Feminizm to nie jedna sprawnie zarządzana organizacja ze spisanym kodeksem, jak sobie wyobrażasz... z jednej strony są jakieś zadymiary palące biustonosze, z drugiej strony są osoby faktycznie walczące np. z mobbingiem i molestowaniem w pracy, nierównymi wynagrodzeniami, rytualnymi obrzezaniami...

No ale łatwiej mieć czarno-biały obraz świata - my kontra oni.


So lis 25, 2017 3:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Natalia22 napisał(a):
Głównym powołaniem kobiety jest macierzyństwo i służenie dobru rodzinny to tego została stworzona przez Boga i to powinno być jej głównym celem życiowym a nie kariera w przemyśle zbrojeniowym ,bycie pilotem czy podróże dokoła świata.. czasy się zmieniły pod tym względu owszem ale jakie ma to znaczenie ?


Nie każda kobieta czuje instynkt macierzyński. Nie każda kobieta pragnie mieć dzieci i czy ma rodzić dzieci na siłę, na przymus? Poza tym nie dogadamy się w tej kwestii. Ja mam kompletnie inne poglądy. A poza tym psychicznie nie jestem kobietą, co mnie coraz bardziej utwierdza w tym przekonaniu.

Cytuj:
Kobieta która jest pozostawiona sama sobie pod wpływem jakiś traumatycznych wydarzeń może wszystko ,nawet zastąpić swoim dzieciom ojca jeśli to jest konieczne i osobiście na pewno bym taką kobietę podziwiała za jej determinacje i siłę .


Nie każda kobieta chce aby mężczyzna robił za nią wszystko i aby była zdana tylko na łaskę lub niełaskę męża. Poczytaj artykuły o uzależnionych ekonomicznie kobietach, uzależnionych od mężczyzn, od swoich mężów. A potem mąż wymienia ją na inny lepszy model a ona zostaje na lodzie, bez środkow do życia, sama z dziećmi, bezradna bo całe życie była tylko w domu, przy mężu i dzieciach a teraz nie odnajduje się na rynku pracy.

Cytuj:
I prosiłabym Cię żebyś nie analizowała mojej sytuacji rodzinnej i nie próbowała bawić się w psychologa - jeśli chcesz komuś pomóc to zacznij przede wszystkim od Siebie .


To jest forum dyskusyjne Natalio, a moje słowa nie były obraźliwe.

Cytuj:
To jest krótki firm na temat tego feminizmu który Ty tak bardzo wychwalasz jak i również o kobiecość i męskość (takiej prawdziwej ) ,zgadzam się z każdym słowem tej Pani bo mam podobny punkt widzenia w tej kwestii i może odniesienie się do niego bardziej uzmysłowi Ci co ja uważam za słuszne a co niekoniecznie.


Natalio, nie wiesz nawet czym jest prawdziwy feminizm. Ale może jesteś jedną z tych kobiet które potrzebują mężczyzny bo nie potrafią żyć bez męskiej opieki.

Gdyby nie te prawdziwe feministki to nie miałabyś żadnych praw, ale z tego co można zauważyć to Tobie odpowiada coś takiego i podoba Ci się świat rządzony przez mężczyzn gdzie kobiety nie mają nic do powiedzenia a muszą być tylko podporządkowane. Może masz taką naturę, ale nie każda kobieta jest taka jak Ty. Kobiety plują na feminizm ale zapominają że dzięki temu żyją swobodniej.

Czytając moje wypowiedzi musiałaś zauważyć że nie popieram pseudo-feminizmu, ale kobiety muszą starać się walczyć o swoje prawa. Czy wiesz co dzieje się w Indiach? Czy wiesz co dzieje się w Somalii? Albo w państwach islamskich? Kobiety są podpalane, oblewane kwasem, gwalcone, pozbawione praw, bite. W Indiach zabija się dziewczynki w łonie matki. A Somalia? Popierasz obrzezanie kobiet? Zobacz sobie film Kwiat Pustyni. Jest wiele do zrobienia na tym świecie w sprawie niesprawiedliwości i przemocy wymierzonej w stronę kobiet.


So lis 25, 2017 6:06 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
equuleuss napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Głównym powołaniem kobiety jest macierzyństwo i służenie dobru rodzinny to tego została stworzona przez Boga i to powinno być jej głównym celem życiowym a nie kariera w przemyśle zbrojeniowym ,bycie pilotem czy podróże dokoła świata.. czasy się zmieniły pod tym względu owszem ale jakie ma to znaczenie ?


Nie każda kobieta czuje instynkt macierzyński. Nie każda kobieta pragnie mieć dzieci i czy ma rodzić dzieci na siłę, na przymus? Poza tym nie dogadamy się w tej kwestii. Ja mam kompletnie inne poglądy. A poza tym psychicznie nie jestem kobietą, co mnie coraz bardziej utwierdza w tym przekonaniu.

Cytuj:
Kobieta która jest pozostawiona sama sobie pod wpływem jakiś traumatycznych wydarzeń może wszystko ,nawet zastąpić swoim dzieciom ojca jeśli to jest konieczne i osobiście na pewno bym taką kobietę podziwiała za jej determinacje i siłę .


Nie każda kobieta chce aby mężczyzna robił za nią wszystko i aby była zdana tylko na łaskę lub niełaskę męża. Poczytaj artykuły o uzależnionych ekonomicznie kobietach, uzależnionych od mężczyzn, od swoich mężów. A potem mąż wymienia ją na inny lepszy model a ona zostaje na lodzie, bez środkow do życia, sama z dziećmi, bezradna bo całe życie była tylko w domu, przy mężu i dzieciach a teraz nie odnajduje się na rynku pracy.

Cytuj:
I prosiłabym Cię żebyś nie analizowała mojej sytuacji rodzinnej i nie próbowała bawić się w psychologa - jeśli chcesz komuś pomóc to zacznij przede wszystkim od Siebie .


To jest forum dyskusyjne Natalio, a moje słowa nie były obraźliwe.

Cytuj:
To jest krótki firm na temat tego feminizmu który Ty tak bardzo wychwalasz jak i również o kobiecość i męskość (takiej prawdziwej ) ,zgadzam się z każdym słowem tej Pani bo mam podobny punkt widzenia w tej kwestii i może odniesienie się do niego bardziej uzmysłowi Ci co ja uważam za słuszne a co niekoniecznie.


Natalio, nie wiesz nawet czym jest prawdziwy feminizm. Ale może jesteś jedną z tych kobiet które potrzebują mężczyzny bo nie potrafią żyć bez męskiej opieki.

Gdyby nie te prawdziwe feministki to nie miałabyś żadnych praw, ale z tego co można zauważyć to Tobie odpowiada coś takiego i podoba Ci się świat rządzony przez mężczyzn gdzie kobiety nie mają nic do powiedzenia a muszą być tylko podporządkowane. Może masz taką naturę, ale nie każda kobieta jest taka jak Ty. Kobiety plują na feminizm ale zapominają że dzięki temu żyją swobodniej.

Czytając moje wypowiedzi musiałaś zauważyć że nie popieram pseudo-feminizmu, ale kobiety muszą starać się walczyć o swoje prawa. Czy wiesz co dzieje się w Indiach? Czy wiesz co dzieje się w Somalii? Albo w państwach islamskich? Kobiety są podpalane, oblewane kwasem, gwalcone, pozbawione praw, bite. W Indiach zabija się dziewczynki w łonie matki. A Somalia? Popierasz obrzezanie kobiet? Zobacz sobie film Kwiat Pustyni. Jest wiele do zrobienia na tym świecie w sprawie niesprawiedliwości i przemocy wymierzonej w stronę kobiet.



Tyle ode mnie equuleuss
https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/ ... z_nie.html

A tak już nie są dwoje, lecz jak jedno ciało” (Mt 19, 6)

Małżeństwo jest odpowiedzią na zaszczepioną w człowieku tęsknotę do dzielenia swego życia z drugim. Jest dążeniem zawartym w naturze człowieka. Męskość ma bowiem sens tylko w odniesieniu do kobiecości, a kobiecość zyskuje swój blask tylko wobec męskości. Kobieta dla rozwinięcia swojej wrażliwości, delikatności, empatii potrzebuje skrycia się w silnych męskich ramionach, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, stabilności, które daje jej obcowanie z mężczyzną. Jeśli nie będzie miała tej ochrony, może stać się gruboskórna, nieczuła, może odczuwać lęk przed macierzyństwem lub wręcz – w skrajnych przypadkach – odrzucić i zabić bezbronną istotę, która potrzebuje jej ciepła i miłości. Przecież żadna kobieta nie dokonałaby takiego czynu, gdyby miała obok siebie dzielnego, odpowiedzialnego męża.
Musimy mieć świadomość, że kobieta potrzebuje mężczyzny, a mężczyzna potrzebuje kobiety. Nie są to dwie wrogie, rywalizujące ze sobą siły, ale światy, które współistnieją i są dla siebie ogromnym ubogaceniem. Żona powinna mieć na uwadze to, że męskość męża jest dla niej wspaniałym darem. On powinien traktować kobiecość żony jako wielką szansę na swój rozwój. Chodzi o to, aby obie strony w tych różnicach dostrzegły ogromne bogactwo i wyzbyły się chęci przekształcania drugiej osoby na swoje podobieństwo.

Mężczyzna potrzebuje kobiety, aby rozwinąć swoją męskość. Musi mieć kogoś, kogo będzie ochraniał, dla kogo będzie wzbijał się na wyżyny swego intelektu, dla kogo będzie podejmował walkę. Mężczyźnie zawsze dodaje sił świadomość, że jest ktoś, kto na niego czeka, kto go podziwia. Jeśli kobieta stanie się tą silną, niezależną, wszystkowiedzącą, samowystarczalną nie będzie ufała mężczyźnie, on zawsze zostanie na poziomie podrostka, któremu brak sił do podejmowania wyzwań, do starania się o rodzinę. Kobiety często narzekają na swoich mężów, a tak naprawdę same nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł.


So lis 25, 2017 6:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Natalia22 napisał(a):
Męskość ma bowiem sens tylko w odniesieniu do kobiecości, a kobiecość zyskuje swój blask tylko wobec męskości. Kobieta dla rozwinięcia swojej wrażliwości, delikatności, empatii potrzebuje skrycia się w silnych męskich ramionach, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, stabilności, które daje jej obcowanie z mężczyzną.


Natalio, ależ ja to rozumiem. Tylko teraz powstaje pewna kwestia, czy naprawdę kobieta ma szansę znaleźć taki ideał? Bo taki mężczyna musiałby być ideałem, a tymczasem jak zaufać mężczyznie skoro dochowanie wierności kostuje ich niemal heroizm. Tym samym jak można tak bezgranicznie zaufać mężczyznie i zdać się całkowicie na mężczyznę? Nie ma chyba takich mężczyzn jak św Jozef, z całym szacunkiem dla Panów tutaj.

Skąd pewność że mężczyzna nigdy nie użyje przemocy, nigdy nie zdradzi, nigdy nie porzuci, nie odejdzie z inną, nigdy nie stłamsi i nie zniszczy kobiecej wrażliwości i nie zrani kobiecej duszy i serca? Skąd można mieć pewność że będzie szanował kobietę w każdym aspekcie życia?

Ja wyglądam jak facet, mam taki naturalny wygląd, takie geny, myślisz że jakikolwiek mężczyzna zainteresowałby się taką kobietą jak ja? Myślisz że tak cenią intelekt, osobowość, duszę, serce, pasje, zainteresowania? Wybierają to co podniecające i miłe dla oka.

Takie słowa jak w artykule są ładne i idealizujące, ale rzeczywistość wygląda nieco inaczej.

Cytuj:
Mężczyzna potrzebuje kobiety, aby rozwinąć swoją męskość. Musi mieć kogoś, kogo będzie ochraniał, dla kogo będzie wzbijał się na wyżyny swego intelektu, dla kogo będzie podejmował walkę. Mężczyźnie zawsze dodaje sił świadomość, że jest ktoś, kto na niego czeka, kto go podziwia.


Ja tak czuję, psychicznie jestem facetem. Dlatego także nie możemy się dogadać. Bo Ty postrzegasz mnie jako kobietę a ja nie czuję jak kobieta, dlatego moje słowa są przeciwstawne.

Cytuj:
Jeśli kobieta stanie się tą silną, niezależną, wszystkowiedzącą, samowystarczalną nie będzie ufała mężczyźnie, on zawsze zostanie na poziomie podrostka, któremu brak sił do podejmowania wyzwań, do starania się o rodzinę. Kobiety często narzekają na swoich mężów, a tak naprawdę same nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł.


Natalio, świat nie jest idealny, rozpadają się także sakramentalne małżeństwa, zobacz jakie są tutaj historie, potem nagle chcą rozwązania małżeństwa, uznania za nieważne. Nie ma pewności że dana osoba zostanie z Toba do końca życia i nigdy Cię nie zrani. I nie jest dobrze jeśli kobieta nie jest samodzielna, wybacz ale kobieta nie jest jakimś dzieckiem które potrzebuje tylko prowadzenia za rączkę przez mężczyznę. Często pensja męża nie wystarcza na życie, kobiety muszą także zarabiać i zajmować się wieloma innymi sprawami.

I dobrze jest chyba że kobieta posiada wiedzę i rozwija intelekt? Ma udawać głupiutką aby mężczyzna poczuł się lepiej?


So lis 25, 2017 7:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
equuleuss napisał(a):
Natalio, ależ ja to rozumiem. Tylko teraz powstaje pewna kwestia, czy naprawdę kobieta ma szansę znaleźć taki ideał? Bo taki mężczyna musiałby być ideałem,

Equuleuss. No nie przesadzaj.. Idealny mężczyzna możliwy jest tylko dla idealnej kobiety. Chyba się zgodzisz, że idealnych kobiet TAKŻE nie ma? Prawda?

Cytuj:
a tymczasem jak zaufać mężczyznie skoro dochowanie wierności kostuje ich niemal heroizm.

Znowu przesada. Oczywiście że zdarzają się niewierni, sportowcy (co to robią skoki w zwyż z kwiatka na kwiatek), ale nie wszyscy.
Poczytaj zwierzenia młodych chłopaków (na tym forum), którzy mają wielkie dylematy, że się oglądnęli za ładną pupą przechodzącej obok panienki. Oni raczej mają zamiar być wiernymi - chyba nie sądzisz, że "oglądnięcie się" to akt zdrady?
Cytuj:
Skąd pewność że mężczyzna nigdy nie użyje przemocy, nigdy nie zdradzi, nigdy nie porzuci, nie odejdzie z inną, nigdy nie stłamsi i nie zniszczy kobiecej wrażliwości i nie zrani kobiecej duszy i serca? Skąd można mieć pewność że będzie szanował kobietę w każdym aspekcie życia?


I.. vice versa.. Wiesz o tym, że zło jest bardzo krzykliwe i pełne fajerwerków? Bo o tych milionach (?) zwykłych ludzi zwykle się nie słyszy - mało medialne.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 25, 2017 7:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Chce też zaznaczyć że jak najbardziej jestem za tym aby kobieta miała również swoje pasje ,pracę zawodową czy też kształciła się albo rozwija swoje umiejętność -żeby nie było żadnych niejasność. Ale nie kosztem rodziny ,wychowywania dzieci czy też relacji w małżeństwie.

I najważniejsze -nie uważam aby kobieta prosząc męża o naprawienie kranu poniżała się z racji tej prośby albo musiała nauczyć się wszelkich prac domowych łącznie z tapetowaniem ścian bo w przeciwnym razie będzie podległa mężczyźnie :D .Uważam ze kobieta nie musi być silniejsza i twardsza od mężczyzny ,nie musi tym epatować na wszelkie możliwe sposoby ,może sobie z czymś nie radzić ,może potrzebować męskiej ręki w różnych sytuacjach ,może potrzebować nawet troski i ciepłego słowa jak każdy normalny człowiek ,mnie osobiście w żaden sposób ten fakt nie ujmuje ani nie poniża.


So lis 25, 2017 7:44 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
Natalia22 napisał(a):
Mężczyzna potrzebuje kobiety, aby rozwinąć swoją męskość. Musi mieć kogoś, kogo będzie ochraniał, dla kogo będzie wzbijał się na wyżyny swego intelektu, dla kogo będzie podejmował walkę. Mężczyźnie zawsze dodaje sił świadomość, że jest ktoś, kto na niego czeka, kto go podziwia. Jeśli kobieta stanie się tą silną, niezależną, wszystkowiedzącą, samowystarczalną nie będzie ufała mężczyźnie, on zawsze zostanie na poziomie podrostka, któremu brak sił do podejmowania wyzwań, do starania się o rodzinę. Kobiety często narzekają na swoich mężów, a tak naprawdę same nie pozwalają im rozwinąć skrzydeł.


Tak z bardzo subiektywnej perspektywy to mocno sporo mi tu zgrzyta. Na przykład czemu mężczyzna musi mieć kogoś coby się na wyżyny intelektu wspinał a kobieta nie? Czy kobiecie nie dodaje sił świadomość, że ktoś (mężczyzna) ją podziwia?

Jeśli kobieta stanie się tą silną (...) to mężczyzna pozostanie na poziomie podrostka? Halo, żona jako mamusia co to mąż podrostek ma pod jej skrzydłami przekształcać się z podrostka w mężczyznę? Obserwacja realnego życia pokazuje, że jeśli mężczyzna wchodząc w związek małżeński jest jeszcze podrostkiem a nie mężczyzną rokowania są fatalne. Żeby swoją męskość rozwijać trzeba ją najpierw mieć i to się z domu rodzinnego wynosi. Ukształtować jej solidne fundamenty zanim się w związek małżeński wejdzie.
Kobiety nie pozwalają mężczyznom rozwinąć skrzydeł? Od kiedy to dorosłemu mężczyźnie jest potrzebne pozwolenie żony na rozwijanie skrzydeł ? A podrostek lepiej by najpierw dorósł, a potem się żenił.


So lis 25, 2017 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
PeterW napisał(a):
Idealny mężczyzna możliwy jest tylko dla idealnej kobiety. Chyba się zgodzisz, że idealnych kobiet TAKŻE nie ma? Prawda?


I tym samym takie słowa jak podane w artykule są przeidealizowane w pewnym sensie. Ponieważ naprawdę ale czasem nie wiadomo kim być i jak się zachować. Nie bądz zbyt inteligentną, nie możesz mieć wiedzy bo stłamsisz mężczyzne i zranisz ego. On musi wiedzieć więcej od ciebie. Ukrywaj że lubisz jakieś zajęcia określane jako męskie i że nawet wiertarkę nie boisz się wziąć w łapki nie myśląc że paznokieć się złamie. Udawaj kogoś kim nie jesteś a będzie dobrze.

Rzeczywistość jest taka że wszelkie mądre porady zalecają że kobieta ma coś ukryć, o czymś zapomnieć, z czegoś zrezygnować, coś udawać, a wtedy ma szanse na dobrą relację z mężczyzną. Tymczasem mężczyzna nie musi robić tych wszystkich rzeczy, on ma być sobą. Kobieta nie może.

Rzeczywistość jest taka że mężczyzni są z marsa a kobiety z wenus i czasem a nawet często trudno im znaleźć falę na której mogą wspólnie nadawać i rozumieć sygnały w danej częstotliwości.

Cytuj:
Oni raczej mają zamiar być wiernymi - chyba nie sądzisz, że "oglądnięcie się" to akt zdrady?


Wielu miało zamiar być wiernymi. Ale to nie zawsze się udaje.

Natalia
Cytuj:
albo musiała nauczyć się wszelkich prac domowych łącznie z tapetowaniem ścian bo w przeciwnym razie będzie podległa mężczyźnie


A może po prostu chce się nauczyć bo chce, bo uważa że to przydatne, fajne, bo lubi takie zajęcia? Może być przecież i tak. Czy kobiety naprawdę tak kochają prać, sprzątać, gotować, prasować? Robią bo raczej muszą.

Cytuj:
Uważam ze kobieta nie musi być silniejsza i twardsza od mężczyzny


Tutaj nie chodzi o bycie twardszą i silniejszą.


So lis 25, 2017 8:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wzór prawdziwej kobiecość -w oczach Chrystusa.
equuleuss napisał(a):
PeterW napisał(a):
Idealny mężczyzna możliwy jest tylko dla idealnej kobiety. Chyba się zgodzisz, że idealnych kobiet TAKŻE nie ma? Prawda?


I tym samym takie słowa jak podane w artykule są przeidealizowane w pewnym sensie. Ponieważ naprawdę ale czasem nie wiadomo kim być i jak się zachować. Nie bądz zbyt inteligentną, nie możesz mieć wiedzy bo stłamsisz mężczyzne i zranisz ego. On musi wiedzieć więcej od ciebie. Ukrywaj że lubisz jakieś zajęcia określane jako męskie i że nawet wiertarkę nie boisz się wziąć w łapki nie myśląc że paznokieć się złamie. Udawaj kogoś kim nie jesteś a będzie dobrze.

Rzeczywistość jest taka że wszelkie mądre porady zalecają że kobieta ma coś ukryć, o czymś zapomnieć, z czegoś zrezygnować, coś udawać, a wtedy ma szanse na dobrą relację z mężczyzną. Tymczasem mężczyzna nie musi robić tych wszystkich rzeczy, on ma być sobą. Kobieta nie może.

Rzeczywistość jest taka że mężczyzni są z marsa a kobiety z wenus i czasem a nawet często trudno im znaleźć falę na której mogą wspólnie nadawać i rozumieć sygnały w danej częstotliwości.

Cytuj:
Oni raczej mają zamiar być wiernymi - chyba nie sądzisz, że "oglądnięcie się" to akt zdrady?


Wielu miało zamiar być wiernymi. Ale to nie zawsze się udaje.

Natalia
Cytuj:
albo musiała nauczyć się wszelkich prac domowych łącznie z tapetowaniem ścian bo w przeciwnym razie będzie podległa mężczyźnie


A może po prostu chce się nauczyć bo chce, bo uważa że to przydatne, fajne, bo lubi takie zajęcia? Może być przecież i tak. Czy kobiety naprawdę tak kochają prać, sprzątać, gotować, prasować? Robią bo raczej muszą.

Cytuj:
Uważam ze kobieta nie musi być silniejsza i twardsza od mężczyzny


Tutaj nie chodzi o bycie twardszą i silniejszą.



Szukasz problemów na siłę .Niczego nie trzeba zmieniać ani z niczego rezygnować. Tak na dobrą sprawę nawet nie trzeba brać pod uwagę na poważnie tego o czym piszę czy się z tym zgadzać. Ja tylko podałam źródło tekstów które często występują w katolickich czasopismach .

Ja odnajduje się w tym teksie ,wszystko jest dla mnie jasne i przejrzyste , nie czuje niedosytu .Dobrze że mam na tyle komfortową sytuacje w tym względzie. I dla mnie obce kobiety mogą nawet boks trenować jeśli czują się w tym dobrze i to jest ich pasja ale to nie sprawi że nagle uznam iź to dodaje im kobiecość a tylko jej odbiera -mam prawo do własnego zdania


So lis 25, 2017 9:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL