Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Ślub w Kościele z osobą z innej wiary 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
pachura napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Jeśli jesteś Żydem ( według ciała), to musi poszukać wśród niech mohela.

A skąd pewność że Bóg mówił o obrzezaniu tylko do Żydów, a nie do wszystkich Dzieci Bożych?

Bo idąc dalej tym tokiem rozumowania, możemy stwierdzić że praktycznie wszystko co było mówione w Starym Testamencie, w tym Dekalog, było skierowane do Żydów, więc nie ma potrzeby sobie tym głowy zaprzątać...
Stąd wiemy, że Bóg mówił do Żydów o obrzezaniu, bo czytamy to w Słowie, jak nie będziemy czytać Pisma, to idąc dalej takim tokiem rozumowania możemy stwierdzić praktycznie wszystko.

Natalia22 napisał(a):
Mi się wydaje że skoro Kościół Katolicki dopuszcza możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa między osobami różnej wiary czy też z osobą niewierzącą to on najlepiej wie czy jest to moralnie dopuszczalne i dozwolone z punktu widzenia wiary. ..
Tak, z punktu widzenia wiary rzymsko-katolickiej to najlepiej wie. Tylko czy to wystarczy ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N lis 26, 2017 5:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
wujo44 napisał(a):
pachura napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Jeśli jesteś Żydem ( według ciała), to musi poszukać wśród niech mohela.

A skąd pewność że Bóg mówił o obrzezaniu tylko do Żydów, a nie do wszystkich Dzieci Bożych?

Bo idąc dalej tym tokiem rozumowania, możemy stwierdzić że praktycznie wszystko co było mówione w Starym Testamencie, w tym Dekalog, było skierowane do Żydów, więc nie ma potrzeby sobie tym głowy zaprzątać...
Stąd wiemy, że Bóg mówił do Żydów o obrzezaniu, bo czytamy to w Słowie, jak nie będziemy czytać Pisma, to idąc dalej takim tokiem rozumowania możemy stwierdzić praktycznie wszystko.

Natalia22 napisał(a):
Mi się wydaje że skoro Kościół Katolicki dopuszcza możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa między osobami różnej wiary czy też z osobą niewierzącą to on najlepiej wie czy jest to moralnie dopuszczalne i dozwolone z punktu widzenia wiary. ..
Tak, z punktu widzenia wiary rzymsko-katolickiej to najlepiej wie. Tylko czy to wystarczy ?



Jeśli Kościół Katolicki tak naucza ,jeśli księża i kapłani udzielają takich ślubów .To gdzie jeszcze można szukać potwierdzenia słuszność ich postępowania ?Kościół jestem domem Bożym a księża Mu służą .
Zaś z samym Bogiem na ten temat będzie można słówko zamienić dopiero po śmierć. ..


N lis 26, 2017 5:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
wujo44 napisał(a):
Stąd wiemy, że Bóg mówił do Żydów o obrzezaniu, bo czytamy to w Słowie, jak nie będziemy czytać Pisma, to idąc dalej takim tokiem rozumowania możemy stwierdzić praktycznie wszystko.

Aha. Ciekawe dlaczego Bogu się uwidziało że tylko jeden naród (rasa?) na świecie ma sobie usuwać napletek, a inni już nie.


N lis 26, 2017 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Cytuj:
Tylko czy to wystarczy ?
Zupełnie.
Przynajmniej tym, którzy zgodnie z Pismem są posłuszni Kościołowi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 26, 2017 6:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Natalia22 napisał(a):
To gdzie jeszcze można szukać potwierdzenia słuszność ich postępowania ?
Są trzy "sposoby, źródła" ( może są i jeszcze inne, ale ja nie kojarzę):
- oczywiście Pismo ( Dz 17:11 bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają." );
- oczywiście Bóg, przez Ducha Świętego ( J 14:26 bw "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem." );
- i nauczyciele Słowa Bożego ( Ef 4:11 bw "I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami," ).

Jeśli pojawią się w naszym życiu problemy ( ale takie autentyczne, a nie wydumane, pozorne, które sami sobie stawiamy, np.:
pachura napisał(a):
Aha. Ciekawe dlaczego Bogu się uwidziało że tylko jeden naród (rasa?) na świecie ma sobie usuwać napletek, a inni już nie.

), a my w szczerości serca będziemy wołać do Boga to trzeba ufać w Boże obietnice: 1Kor 10:13 bw "Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść."

Barney napisał(a):
Cytuj:
Tylko czy to wystarczy ?
Zupełnie.
Przynajmniej tym, którzy zgodnie z Pismem są posłuszni Kościołowi.
To może ja to wyjaśnię na przykładzie, takim dydaktycznym i widocznym, czy "urząd, instytucja papieża" jest zgodna z wolą Bożą i Pismem, czy nie ?
Bo zdania są podzielone religia rzymskich-katolików uznaje, że tak, ale już inni nie. Więc - co wybrać, jak się zachować, co począć ?

A trzeba mieć na uwadze :
Łk 6:46 bw "Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?" zabrzmiało groźnie, bo tak jest, ale na pocieszenie
Rz 8:28 bw "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani."

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N lis 26, 2017 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Natalia22 napisał(a):
Mi się wydaje że skoro Kościół Katolicki dopuszcza możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa między osobami różnej wiary czy też z osobą niewierzącą to on najlepiej wie czy jest to moralnie dopuszczalne i dozwolone z punktu widzenia wiary. ..

Ja osobiście nie zdecydowałabym się na taki związek a co dopiero małżeństwo jednak wydaje mi się że spisywanie na starty takich relacji też jest zbyt pochopne .

Takie dychotomie w KK występują i gdzie indziej. Księża zalecają przystępowanie do spowiedzi i Komunii jak najcześciej a Katechizm mówi "przynajmnjej raz do roku na Wielkanoc".

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że jeśli rzeczywiscie bierzesz katolicyzm na poważnie, niezwykle trudno jest znaleźć wspólny jezyk z kobietą innej wiary czy niewierzącą. Prawidłowo uwewnętrzniona religia determinuje rdzeń twoje osobowości, z którego wychodza różne rzeczy. Przyciąganie egzotyki działa na zasadzie ciekawości i nowości, ale za chwilę wychodza jakieś fundamentalne różnice.


N lis 26, 2017 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
wujo44 napisał(a):
To może ja to wyjaśnię na przykładzie, takim dydaktycznym i widocznym, czy "urząd, instytucja papieża" jest zgodna z wolą Bożą i Pismem, czy nie ?
Bo zdania są podzielone religia rzymskich-katolików uznaje, że tak, ale już inni nie. Więc - co wybrać, jak się zachować, co począć ?

A trzeba mieć na uwadze :
Łk 6:46 bw "Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?" zabrzmiało groźnie, bo tak jest, ale na pocieszenie
Rz 8:28 bw "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani."


Podajesz wersety nie na temat. Jest to tym dziwniejsze, że są takie, ktore - w przeciwieństwie do Twoich - są na temat:

A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.
I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.


I znowu, po raz drugi, powiedział do niego:
Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?
Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham.
Rzekł do niego: Paś owce moje.


„Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.”/Łk 10,16/

„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.”/Dz 20,28/

„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.”
/Hbr 13,17a/

Nawet cytując Pismo, usiłujesz nim manipulować, Wujo.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 26, 2017 10:09 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Wespecjan napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
Mi się wydaje że skoro Kościół Katolicki dopuszcza możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa między osobami różnej wiary czy też z osobą niewierzącą to on najlepiej wie czy jest to moralnie dopuszczalne i dozwolone z punktu widzenia wiary. ..

Ja osobiście nie zdecydowałabym się na taki związek a co dopiero małżeństwo jednak wydaje mi się że spisywanie na starty takich relacji też jest zbyt pochopne .

Takie dychotomie w KK występują i gdzie indziej. Księża zalecają przystępowanie do spowiedzi i Komunii jak najcześciej a Katechizm mówi "przynajmnjej raz do roku na Wielkanoc".

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że jeśli rzeczywiscie bierzesz katolicyzm na poważnie, niezwykle trudno jest znaleźć wspólny jezyk z kobietą innej wiary czy niewierzącą. Prawidłowo uwewnętrzniona religia determinuje rdzeń twoje osobowości, z którego wychodza różne rzeczy. Przyciąganie egzotyki działa na zasadzie ciekawości i nowości, ale za chwilę wychodza jakieś fundamentalne różnice.



Mam podobne doświadczania -ale wypowiadając się sceptycznie na temat takich małżeństw czy relacji zostałam zjechana że nie wierzę w prawdziwa miłość , wzajemnych szacunek i dobroć ateistów a ja po prostu mam tylko realne spojrzenie na te kwestie...

Byłam w tego typu relacjach i zawsze kończyło się to świadomością że będąc z takim człowiekiem muszę zrezygnować z pewnych fundamentalnych wręcz spraw dotyczących wiary ..spotkałam mężczyzny którzy byli przekonani że jestem dla nich ważna i oczywiście chcą mojego dobra ale przy okazji mam sobie odpuścić czystość przedmałżeńską czy NPR bo ich to nie przekonuje i jak niby w takiej sytuacji się zachować? ..Ja zwykle wtedy rezygnowałam z czegoś takiego bo dla mnie taka miłość to jakaś fikcja i nie wyobrażam sobie żeby w sakramentalnym małżeństwie Chrystus nie był priorytetem dla mnie czy mojego przyszłego męża. Narażałabym Siebie i swoje zbawienie grzesząc w imię dziwnie pojmowanej miłość.

Dlatego z jednej strony liczę się ze zdaniem Kościoła i tym że dopuszcza zawieranie takich małżeństw jednak mam spore wątpliwość czy jest to dobre ...i czy to rzeczywiście świadczy o szacunku wobec Boga.


Pn lis 27, 2017 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Natalia22 napisał(a):
spotkałam mężczyzny którzy byli przekonani że jestem dla nich ważna i oczywiście chcą mojego dobra ale przy okazji mam sobie odpuścić czystość przedmałżeńską czy NPR bo ich to nie przekonuje i jak niby w takiej sytuacji się zachować?
Musisz mieć świadomość, że wierzący chrześcijanie ( nie mylić z ludźmi religijnymi) dlatego są tak określeni, bo mają w sobie Ducha Świętego, ich wnętrze jest mieszkaniem dla Niego.
I moje pytanie, a kto mieszka we wnętrzu ludzi, którzy np. wprost odrzucają wiarę w Jezusa ?
Zachować należy się jednoznacznie 1Kor 6:9 bw "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,"

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pn lis 27, 2017 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
wujo44 napisał(a):
Musisz mieć świadomość, że wierzący chrześcijanie ( nie mylić z ludźmi religijnymi)

Wujo nie pieprz głupot, bo wszyscy ludzie z natury są religijni, nawet ci deklarujący się jako ateiści, tylko mają rożne obiekty kultu.


Pn lis 27, 2017 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Barney napisał(a):
I dam ci klucze Królestwa Niebios
Można podać jeszcze inne tłumaczenia:
Mt 16:19 pau "(19) Tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”."

Biblia Poznańska (1974/75)
Mt 16:19 bp "(19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Biblia Tysiąclecia, wyd II (1971)
Mt 16:19 bt2 "(19) I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Jak widać, obietnica skierowana jest do św. Piotra, żaden tekst NT nie potwierdza, że obietnica skierowana jest do ... papieży. To co próbujesz, to zaprezentować nam wiarę rzymskich-katolików. I ok. tylko gdzie jest potwierdzenie w Piśmie ???
Barney napisał(a):
„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.”/Dz 20,28/

Ok. to teraz zobaczmy jakie warunki musi spełniać biskup: rozmowa toczyła się gdzieś m.in. tutaj: viewtopic.php?f=1&t=27618&p=1069220&hilit=biskup#p1069220
viewtopic.php?f=1&t=27618&p=1069219&hilit=biskup#p1069219
Może zacytuję: 1Tm 3:1-5 pau "(1) Oto słowo godne wiary: Jeśli ktoś pragnie biskupstwa, dąży do szlachetnej pracy. (2) Biskupem powinien być człowiek nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, zdolny do nauczania. (3) Nie powinien być skłonny do pijaństwa ani do awantur, ale opanowany, niekłótliwy i niechciwy pieniędzy. (4) Powinien umiejętnie zarządzać własnym domem oraz wychowywać swe dzieci w karności i uczciwości, (5) bo kto nie umie zarządzać własnym domem, jak będzie zdolny troszczyć się o Kościół Boży?"
Tit 1:5-7 bp "(5) Zostawiłem cię na Krecie w tym celu, żebyś uporządkował resztę spraw i ustanowił w miastach prezbiterów, tak jak ci poleciłem. (6) Ma to być człowiek bez zarzutu, mąż jednej żony, którego dzieci są wierzące, którym nie można zarzucić rozwiązłości czy nieposłuszeństwa. (7) Bo biskup - włodarz Boży - ma być bez zarzutu, nie samowolny, nie skory do gniewu, nie pijak, nie awanturnik, nie chciwy brudnego zysku,"
Pokaż nam te wierzące żony, dzieci itp. ( i żeby nie było, to często są w porządku ludzie, inteligentni, wykształceni itp.), ale warunków Pisma nie spełniają.
Barney napisał(a):
„Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.”/Łk 10,16/
Barney napisał(a):
Barney napisał(a):
„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.”/Hbr 13,17a/

Tak trzeba słuchać tych, których Jezus posłał, trzeba słuchać przełożonych, tylko problem w samych przełożonych :?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pn lis 27, 2017 6:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Wujo napisał(a):
Musisz mieć świadomość, że wierzący chrześcijanie ( nie mylić z ludźmi religijnymi)

"Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.
Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata."

/List św. Jakuba 1,25-27/

Widać według Wuja chrześcijanin to taki, co nie panuje nad językiem, nie chroni się przed złymi wpływami świata i w żadnym wypadku nie opiekuje się sierotami i wdowami - gdyż gdyby to robił, mógłby zostać uznany za "religijnego".
A przecież według Wuja albo jesteś religijny, albo jesteś chrześcijaninem.

Kolejny przykład ile warte są wujowe teorie w świetle Pisma.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lis 27, 2017 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Barney napisał(a):
Wujo napisał(a):
Musisz mieć świadomość, że wierzący chrześcijanie ( nie mylić z ludźmi religijnymi)

"Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.
Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata."

/List św. Jakuba 1,25-27/

Widać według Wuja chrześcijanin to taki, co nie panuje nad językiem, nie chroni się przed złymi wpływami świata i w żadnym wypadku nie opiekuje się sierotami i wdowami - gdyż gdyby to robił, mógłby zostać uznany za "religijnego".
A przecież według Wuja albo jesteś religijny, albo jesteś chrześcijaninem.

Kolejny przykład ile warte są wujowe teorie w świetle Pisma.
Wystarczy zmienić tłumaczeni np:
Jam 1:25-27 bp "(25) Kto zaś uważnie wniknął w doskonałe Prawo wolności i wytrwał w nim stając się nie słuchaczem zapominającym, ale wykonawcą dzieła, ten będzie szczęśliwy dzięki swemu postępowaniu! (26) Jeżeli ktoś uważa się za człowieka pobożnego, ale - zwodząc swe serce - nie panuje nad swoim językiem, to jego pobożność jest bezwartościowa. (27) Szczera i nieskazitelna wobec Boga i Ojca pobożność - to troska o sieroty i wdowy w ich niedoli, niewinność i wolność od [wpływów tego] świata." i znika nam słowo religijny, i wracamy do początku.
Zdanie napisane ma sens, i wiadomo, że można być religijnym i jednocześnie martwym, niewierzącym człowiekiem, uwikłanym jedynie w kulty - i o to mi chodziło.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pn lis 27, 2017 9:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 02, 2015 7:51 pm
Posty: 600
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Mi się wydaje że Kościół Katolicki traci trochę na swojej wiarygodność bo przestał stawiać ludziom jakiekolwiek wymagania ...większość par które przygotowuje się do sakramentu małżeństwa żyje w stanie grzechu śmiertelnego (współżyjąc ,mieszkając ze sobą ,żyjąc razem ) czego Kościół jest świadomy czy nawet księża i kapłani a mimo to większość z tych osób jest dopuszczana do tego sakramentu i staje przed ołtarzem ,staje przed samym Bogiem .. wypowiadane są te wzniosłe formułki przed księdzem i wszyscy klaszczą i się cieszą ...

Ja gdy zwykle jestem gościem na takim ślubie to myślę wtedy o Bogu i o tym co On czuje w takiej sytuacji i czy rzeczywiście błogosławi takiemu małżeństwu ,czy raduje się razem z nimi ,czy może ubolewa nad ludzką biedą i cierpi katusze....Byłam kilka miesięcy temu na ślubie kościelnym mojej bliskiej kuzynki ,ceremonia była naprawdę piękna ,same wesele zresztą również ,wystawne ,ubogacone ale brakowało mi w tej całej Uroczystość Pana Boga i tego poczucia że On jest między nami i jest najpiękniejszą ozdobą miłość tych dwojga..


W czerwcu mamy kolejne wesele -w Zakopanym ,pewnie równie wystawne i ubogacone co poprzednie ale co z tego skoro będzie martwe od środka. Nie wiem czy się na nie wybiorę, nie mogę patrzeć jak bezwzględnie kopią Pana Jezusa..


Wt lis 28, 2017 3:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ślub w Kościele z osobą z innej wiary
Natalia22 napisał(a):
Mi się wydaje że Kościół Katolicki traci trochę na swojej wiarygodność bo przestał stawiać ludziom jakiekolwiek wymagania ...większość par które przygotowuje się do sakramentu małżeństwa żyje w stanie grzechu śmiertelnego (współżyjąc ,mieszkając ze sobą ,żyjąc razem ) czego Kościół jest świadomy czy nawet księża i kapłani a mimo to większość z tych osób jest dopuszczana do tego sakramentu i staje przed ołtarzem ,staje przed samym Bogiem .. wypowiadane są te wzniosłe formułki przed księdzem i wszyscy klaszczą i się cieszą ...

Jednak jest zachowana stosunkowo powszechna świadomość, nawet u tych katolików okazyjnych, że to co robią jest grzechem. Wymusza też na nich chodzenie na nauki przedmałżeńskie. To już pewien plus.


Wt lis 28, 2017 3:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL