Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
Cytuj:
Ksiądz twierdzi że mamy za silne geny


Dobrze byłoby, żeby ksiądz wytłumaczył, co ma na myśli i odniósł to do przepisów. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że wie więcej, niż mówi.

Badania genetycznie mogłyby być pomocne.

Warto rozpatrzeć wszystkie przeszkody zawarcia małżeństwa w prawie kościelnym, bo może ksiądz ma na myśli coś innego niż pokrewieństwo.


So paź 21, 2017 7:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
bergamotka napisał(a):
pamiętam jeszcze że studiów że argument o zagrożeniu dla potencjalnych dzieci ze związków kazirodczych (przy jej penalizacji) jest raczej słaby w kontekście wiedzy medycznej, bardziej to powielany stereotyp

Tak, wady genetyczne występowały zwykle kiedy kazirodztwo zachodziło wielokrotnie i na przestrzeni wielu pokoleń, np. u jakichś rodów arystokratycznych albo mieszkańców odizolowanych wiosek. Przy jednorazowym związku dalekiego kuzynostwa ryzyko jest niewielkie.

Brandeisbluesky napisał(a):
Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że wie więcej, niż mówi.

Niby że w rodzinie jest jakaś tajemnica poliszynela?


So paź 21, 2017 8:16 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 10:53 pm
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
Przecież pisałam że chodzi o to podobieństwo między nami.. Ze wyglądamy jak rodzenstwo, ale wszyscy w naszej rodzinie jesteśmy tacy podobni. Wie że jesteśmy dalekim kuzynostwem przedstawiliśmy dokumenty.. Np akty urodzenia. Nie mieszkamy w miejscach w których się urodzilismy więc proszę sobie nie wymyślać swoich teorii że niby ksiądz coś wie i ukrywa.. Zapytałam jak to wygląda os strony prawnej kościoła a nie o to żeby wymyślać i kombinować. Urodzilismy się i większość życia przebywalismy w dwóch różnych krajach. Ksiądz który jest na NIE poprostu w czasie kolędy miał okazję poznać większą część naszej rodziny. Już wtedy stwierdził że musimy mieć bardzo silne geny że przez kilka pokoleń wszyscy są tak podobni.. No to prawda zauważyłam że zachowania różne reakcje i nawet upodobania mamy bardzo zbliżone ale nie uważam że to może mieć jakiś wpływ na życie nasze i naszych dzieci które chcielibyśmy mieć.


N paź 22, 2017 6:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
Cechy fenotypowe wskazuja na silne geny? Ja pytałam co to są owe silne geny? Nie wiem, czy lekarz genetyk pomoże w eliminacji zagrożenia chorobami wynikającymi z pokrewieństwa. Wiele chorób ma rozmaite podłoże a genetyczne może mieć charakter poligeniczny sprzężony z czynnikami środowiska wewnętrznego i zewnętrznego.


N paź 22, 2017 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
Nawet obce osoby mogą wyglądać bardzo podobnie: http://www.shared.com/11-celebrities-who-look-like-they-traveled-through-time/. W języku angielskim mamy określenie look-alike na takie przypadki: parz klik. Ksiądz powinien wytłumaczyć, co ma na myśli, mówiąc o silnych genach i jak to się ma w odniesieniu do zawarcia małżeństwa.


N paź 22, 2017 8:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Związek z dalszym kuzynem jest dopuszczalny?
merss napisał(a):
Nie wiem, czy lekarz genetyk pomoże w eliminacji zagrożenia chorobami wynikającymi z pokrewieństwa.


Nie tyle chodzi o eliminację takiego zagrożenia, ale bardziej o to czy taki stopień pokrewieństwa może stanowić ryzyko iż dziecko mogłoby urodzić się z wadą genetyczną / chore. Po prostu czy to mogłoby mieć jakikolwiek wpływ na potencjalne potomstwo.


Pn paź 23, 2017 2:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL