Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 4:55 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Samotność 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samotność
no to miales jakies relacje, tylko po prostu brak Ci przyjaciół. A z tymi z LO nie da się odnowić kontaktu?


N sty 21, 2018 8:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 9:26 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nie chcę już więcej być sam
Cześć Wam,

szukam porady. Mieszkam w pewnej miejscowości na Warmii, skupiając się na nauce i pracy zaprzepaściłem szanse żeby poznać jakąś normalną wolną dziewczynę. Owszem, mógłbym przenieść się, tylko że ciężko by było ze znalezieniem nowej pracy.

Jeszcze mógłbym machnąć ręką, bo np. wola Boska. Niestety wkurza mnie obecnie funkcjonujące społeczeństwo. Osoby wierzące, praktykujące mają znacznie gorzej w znalezieniu kogoś, aniżeli apostaci / ateiści którzy robią właściwie co chcą.

Stąd więc pytanie, dlaczego Bóg karze tych dobrych ludzi, którzy, mimo że popełniają błędy w życiu, to nadal zwracają się do Niego, aniżeli ktoś kto doi się wejść do Kościoła?

A może ktoś chciałby mnie poznać? :D

Pozdrawiam


Pn sty 07, 2019 7:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie chcę już więcej być sam
Mkbewe napisał(a):
Stąd więc pytanie, dlaczego Bóg karze tych dobrych ludzi, którzy, mimo że popełniają błędy w życiu, to nadal zwracają się do Niego, aniżeli ktoś kto doi się wejść do Kościoła?

Dlaczego obarczasz odpowiedzialnością za niesprawiedliwość Boga?


Wt sty 08, 2019 6:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2017 9:26 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samotność
To tylko jest moje spostrzeżenie, może błędem stało się żalenie do Boga o to. Po prostu też chcę zaznać szczęścia.


N sty 13, 2019 2:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samotność
Samotność... Wszak jest też powołanie do samotności. Choć ja mniej więcej wiem o co chodzi. Jednak się z tym nie zgadzam. Trzeba szukać - nie jest tak, że tak fajnie mają osoby bez kręgosłupa moralnego: hulaj dusza, piekła nie ma. Oni też mogą być samotni, uwikłani w wszelakie nałogi i tylko ową samotność zagłuszają.

Coś w tym jest, że osoby uważające się za samotne skupiają się przede wszystkim na sobie. Inni są tacy, tamci tacy itd... a mnie nikt "nie chce", nie nawiązuje ze mną relacji. Może chodzi też o nieśmiałość?

Jak tak pomyślę, to teraz ogólnie dużo ludzi jest "samotnych". Praca, ciągły bieg, a wieczorami Facebook i tyle relacji w zasadzie. Gdzieś nam to życie towarzyskie zaniknęło, a z emocjami też jest na bakier.

Moim zdaniem trzeba chcieć i starać się... To wcale nie musi być łatwe, ale nie jest niewykonalne. Nawet w szpitalu można poczuć wspólnotę :)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 09, 2019 6:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL