Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:37 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
 Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Boro napisał(a):
Nie widzę związku. Nie dyskutujemy o mnie tylko o sprawach ogólnych.
A to Boro nie jest osobową częścią ogółu ?
Cytuj:
Możemy też przejść do konkretów.
Ok...zatem zadaj w końcu konkretne pytanie(jak przystało na dorosłego człowieka), żeby było wiadomo czy pytasz o przykazanie dotyczące robienia deseru po obiedzie, czy seksu oralnego...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
A to Boro nie jest osobową częścią ogółu ?

Owszem, lecz niekoniecznie reprezentatywną.
sahcim napisał(a):
Ok...zatem zadaj w końcu konkretne pytanie(jak przystało na dorosłego człowieka), żeby było wiadomo czy pytasz o przykazanie dotyczące robienia deseru po obiedzie, czy seksu oralnego...

Byłem pewien, że większość użytkowników, a w szczególności tak obyty na forum jak Ty, zrozumieją czy chodzi o robienie deseru czy też seks oralny. Skoro jednak prosisz, napiszę najjaśniej jak potrafię. Specjalnie dla Ciebie :wink:

Jak wiemy m.in. z Katechizmu KRK, grzech jest świadomym i dobrowolnym złamaniem przykazania. Skoro uważasz, że seks oralny między małżonkami jest grzechem, wskaż przykazanie, które jest w tej sytuacji łamane.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Boro napisał(a):
Jak wiemy m.in. z Katechizmu KRK, grzech jest świadomym i dobrowolnym złamaniem przykazania. Skoro uważasz, że seks oralny między małżonkami jest grzechem, wskaż przykazanie, które jest w tej sytuacji łamane.
Według mnie jest łamane przykazanie miłości czyli będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego...

Akt małżeński jest aktem zasługującym, oznacza to, iż poprzez współżycie małżonkowie wzajemnie się uświęcają — o ile nie odrzucają Boga. Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie. (...) Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości.(1 Tes. 4, 3-5, 7)

Kiedy zatem można cieszyć się pożyciem małżeńskim, zachowując pewność, iż zbliżenia są moralnie dobre i jako uczynki miłości prowadzą do Boga? Przede wszystkim, gdy postępowanie małżonków nie poniża drugiej osoby poprzez traktowanie jej przedmiotowo, kiedy obdarowujemy miłością — motywem zbliżenia nie może być jedynie zaspokojenie własnego pożądania. A także kiedy nie zaprzeczamy naszym postępowaniem jedności małżeństwa i jego rodzicielstwu. W Piśmie Św. odnajdziemy również odpowiedź na postawione w liście pytanie: Jaki jest pogląd Kościoła na seks oralny? Taki sposób zbliżenia zaprzecza obydwu znaczeniom aktu małżeńskiego — małżonkowie nie przeżywają takiego aktu wspólnie, zamykają się na dar życia. Akt ten nie będzie pełny, bowiem nie jest zgodny z naturą — powinien kończyć się złożeniem nasienia w pochwie kobiety. W Księdze Rodzaju umieszczony jest opis złego postępowania Onana. Nie chcąc dopuścić do poczęcia dziecka unikał zapłodnienia podczas każdego zbliżenia (zob. Rdz 38, 9-10) . Mowa o stosunku przerywanym. Nagana takiego postępowania dotyczy wszelkiego niezgodnego z naturą współżycia.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 5:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
Według mnie jest łamane przykazanie miłości czyli będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego...

Nie widzę żadnego powodu dla którego seks oralny miałby wynikać z braku miłości do Boga lub do mojej żony.
Czy potrafisz wskazać go własnymi słowami i w miarę zwięźle? Z zalinkowanym litym tekstem ciężko się dyskutuje. Ja mógłbym teraz w odpowiedzi podać link do rozdziału książki, ale taka rozmowa nie miałaby sensu.

Seks jest naturalną konsekwencją miłości między małżonkami. Jego techniczne szczegóły są wyłącznie kwestią ich gustu.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 6:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wiesz, tesiu, że to Bóg stworzył cykl płodności?

W tym celu żeby ludzie mogli uprawiać seks bez konsekwencji? Raczej nie. Po prostu, organizm kobiety nie jest w stanie być płodny przez 365 dni w roku.

Z resztą, Bóg stworzył też np. bóle porodowe czy siwienie włosów, co nie znaczy że są to procesy w które nie wolno człowiekowi ingerować bo są "zgodne z naturą".


N sty 11, 2015 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Boro napisał(a):
Nie widzę żadnego powodu dla którego seks oralny miałby wynikać z braku miłości do Boga lub do mojej żony.
To, że czegoś nie widzisz nie świadczy, że to coś istnieje...
Cytuj:
Czy potrafisz wskazać go własnymi słowami i w miarę zwięźle?
Jeśli przez seks oralny rozumiemy takie zachowanie, w którym penis zostaje wprowadzony do ust kobiety i tam następuje wytrysk spermy, to jest to w oczywisty sposób sprzeczne z naturą. Usta kobiety nie są odpowiednikiem penisa u mężczyzny i nie zostały stworzone po to, by w nich następowało złożenie plemników. Miejscem właściwym, stworzonym do tego celu jest pochwa. I tylko takie pożycie, którego celem i szczytem jest złożenie nasienia w pochwie jest zgodne z naturą, jest etycznie dobre.
Cytuj:
Seks jest naturalną konsekwencją miłości między małżonkami. Jego techniczne szczegóły są wyłącznie kwestią ich gustu.
Tak...współżycie jest naturalną konsekwencją okazywania sobie miłości w małżeństwie...za naciskiem na NATURALNĄ...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
To, że czegoś nie widzisz nie świadczy, że to coś istnieje...

Jeśli w logiczny i przekonujący sposób mi to wskażesz, oczywiście przyznam Ci rację. Nie jestem fundamentalistą, jak Ty.
sahcim napisał(a):
Jeśli przez seks oralny rozumiemy takie zachowanie, w którym penis zostaje wprowadzony do ust kobiety i tam następuje wytrysk spermy, to jest to w oczywisty sposób sprzeczne z naturą. Usta kobiety nie są odpowiednikiem penisa u mężczyzny i nie zostały stworzone po to, by w nich następowało złożenie plemników. Miejscem właściwym, stworzonym do tego celu jest pochwa. I tylko takie pożycie, którego celem i szczytem jest złożenie nasienia w pochwie jest zgodne z naturą, jest etycznie dobre.

Ehh.. tyle słów i żadnego argumentu. Napisałeś jaką masz opinie ale nie podałeś uzasadnienia. Piszesz, że właściwym miejscem dla wytrysku jest jedynie pochwa, ale ja się z tym nie zgadzam. Według mnie właściwym miejscem jest każde, które sprawia radość, zbliża do siebie partnerów i nie czyni nikomu krzywdy.

Stosując Twój styl argumentacji można uzasadnić wszystko. Np. dlaczego stanie na jednej nodze jest grzechem? Ponieważ jest nienaturalne i zaprzecza naturze człowieka. Identyczna logika... :roll:
sahcim napisał(a):
Tak...współżycie jest naturalną konsekwencją okazywania sobie miłości w małżeństwie...za naciskiem na NATURALNĄ...

Kto decyduje co jest naturalne a co nie? Seks oralny jest jednym z najwyższych wyrazów zaufania i intymności miedzy partnerami.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Boro napisał(a):
Jeśli w logiczny i przekonujący sposób mi to wskażesz, oczywiście przyznam Ci rację. Nie jestem fundamentalistą, jak Ty.
To nie moja wina, że nie uważasz się za fundamentalistę wierząc i wyznając Boga jako trójcę Osób Boskich...
Chrześcijanin trynitarny, nie fundamentalista...hmm, to jakieś nowum.
Cytuj:
Ehh.. tyle słów i żadnego argumentu. Napisałeś jaką masz opinie ale nie podałeś uzasadnienia. Piszesz, że właściwym miejscem dla wytrysku jest jedynie pochwa, ale ja się z tym nie zgadzam. Według mnie właściwym miejscem jest każde, które sprawia radość, zbliża do siebie partnerów i nie czyni nikomu krzywdy.
No cóż...skoro wg Ciebie każde miejsce dla wytrysku jest właściwe(dobre), to poproś przyjaciela żeby włożył Ci penisa w pełnym wzwodzie do Twoich ust i postaraj się żeby Twoje usta były miejscem, w których złoży on swoje nasienie...
Potem pogadamy o argumentacji za i przeciw...
Cytuj:
Kto decyduje co jest naturalne a co nie?
A jak Ci się wydaje...
Cytuj:
Seks oralny jest jednym z najwyższych wyrazów zaufania i intymności miedzy partnerami.
A z której to księgi zacytowałeś chrześcijaninie...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
poproś przyjaciela żeby włożył Ci penisa w pełnym wzwodzie do Twoich ust i postaraj się żeby Twoje usta były miejscem, w których złoży on swoje nasienie...
sahcim napisał(a):
A jak Ci się wydaje...
sahcim napisał(a):
A z której to księgi zacytowałeś chrześcijaninie...?

Po raz kolejny naiwnie pomyślałem, że może tym razem uda mi się z Tobą jakoś sensownie i na poziomie porozmawiać. No trudno. Może temat podejmie jeszcze ktoś inny.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 8:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sahcim napisał(a):
No cóż...skoro wg Ciebie każde miejsce dla wytrysku jest właściwe(dobre), to poproś przyjaciela żeby włożył Ci penisa w pełnym wzwodzie do Twoich ust i postaraj się żeby Twoje usta były miejscem, w których złoży on swoje nasienie...

Panie Jakubiak z browaru Ciechan, to pan?


N sty 11, 2015 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
pachura napisał(a):
Panie Jakubiak z browaru Ciechan, to pan?

Dobrze by było. Pan Jakubiak potrafi przyznać się do błędu :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Boro napisał(a):
Po raz kolejny naiwnie pomyślałem, że może tym razem uda mi się z Tobą jakoś sensownie i na poziomie porozmawiać.
A jak można z Tobą inaczej rozmawiać, jeżel wg Ciebie właściwym miejscem na wytrysk jest każde miejsce w ciele żony(bo o współżyciu w małżeństwie rozmawiamy), jeżeli to Twój(faceta któremu wszystko jedno gdzie włoży swojego penisa) punkt widzenia, a nie Twojej żony...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 8:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Widzę, że nie ma dla Ciebie żadnej różnicy pomiędzy estetyką a moralnością. Własne (lub swojej żony) gusta utożsamiasz z prawem Boskim.

Napisz jeszcze jeden post żeby Twoje było na wierzchu i bez odbioru :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N sty 11, 2015 8:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Widać, że w temacie rozmawiają tylko mężczyźni skoro seks oralny=wytrysk do ust kobiety.
A potraficie sobie wyobrazić odwrotną sytuację, kiedy to mężczyzna sprawia kobiecie przyjemność ustami? :roll:


N sty 11, 2015 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
koteczek napisał(a):
Widać, że w temacie rozmawiają tylko mężczyźni skoro seks oralny=wytrysk do ust kobiety.
A potraficie sobie wyobrazić odwrotną sytuację, kiedy to mężczyzna sprawia kobiecie przyjemność ustami? :roll:
Oczywiście...To właśnie mężczyzna pisze, że należy odróżnić pieszczoty przed aktem małżeńskim, od samego aktu. Obsypanie pocałunkami całego ciała współmałżonka będzie wyrażało uczucie miłości jakim został obdarzony. Będzie okazaniem akceptacji całego jego ciała, gdyż całe ciało ludzkie jest piękne i nie ma w nim nic złego.
http://mateusz.pl/pow/pow991206.htm

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 11, 2015 8:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL