Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sachol napisał(a):
To kto wezmie odpowiedzialność za bładzenie owieczek ktore bazuja na tym co jest powiedziane i nie widza nic zlego w tym co przytoczylam?

Typowo babskie myślenie: "nie wiem co zrobić, albo co wybrać, to znajdę sobie kogoś innego kogo obarczę winą za ewentualne niekorzystne skutki wyborów, które powinny być moje".

Naprawdę nie wiesz co to znaczy współżycie intymne i czyste?

Intymne znaczy prywatne a czyste znaczy: w małżeństwie, otwarte na życie i bez osób trzecich.


Wt lip 23, 2019 11:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Wespecjan napisał(a):
sachol napisał(a):
To kto wezmie odpowiedzialność za bładzenie owieczek ktore bazuja na tym co jest powiedziane i nie widza nic zlego w tym co przytoczylam?

Typowo babskie myślenie: "nie wiem co zrobić, albo co wybrać, to znajdę sobie kogoś innego kogo obarczę winą za ewentualne niekorzystne skutki wyborów, które powinny być moje".

Naprawdę nie wiesz co to znaczy współżycie intymne i czyste?

Intymne znaczy prywatne a czyste znaczy: w małżeństwie, otwarte na życie i bez osób trzecich.

A Ty umiesz czytac ze zrozumieniem czy nie?
Czy juz tak bardzo gardzisz kobietami że zaciemnilo
ci to calkowicie myślenie. Nigdzie nie napisalam ze ja nie wiem co robić wiec nie wiem co mi imputujesz
Odnieś sie do tego co napisalam a nie piszesz oczywistosci o ile przypomnisz sobie co to jest czytanie ze zrozumieniem. Być może konieczne będzie doszkalanie w klasach 1-3.


Wt lip 23, 2019 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Świadomy katolik powinien na własną rękę pogłębiać wiedzę na temat moralności, szczególnie dziś, coż więcej ci mogę napisać.
A ty nie powinnaś być zbyt surowa dla męża tłumacząc to sobie katolicyzmem jeśli cię woli w takiej a nie innej piżamce np.


Wt lip 23, 2019 11:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Ale. @sachol, to rzeczywiście wygląda na czepialstwo.
Zwłaszcza że ta encyklika to nie jest jedyny katolicki tekst na ten temat.
Co Ci się marzy - skrypt z pozycjami seksualnymi? Wykaz ile świeczek ma się palić przy łóżku? Czas stosunku?
Marzy Ci się Prawo, określające każdy element wyboru chrześcijanina? :no:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 23, 2019 11:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sachol napisał(a):
Encyklika Humane Vite naucza"Stosunki, przez które małżonkowie jednoczą się w sposób intymny i czysty, i przez które przekazuje się życie ludzkie, są - jak to przypomniał niedawno Sobór - "uczciwe i godne". chciałam dopytać co nalezy rozumiec pod pojeciem intymne i czyste? Czy Koscioł nie powinnien byc bardziej precyzyjny w swoim nauczaniu aby uniknac błedu wiarnych?

Bez przesady. Jak masz wątpliwości, to idziesz do spowiednika. Nie potrzeba tworzyć całych list tego, co wolno, a co nie wolno. Już raz tak postąpiono w przeszłości, a w efekcie doszło do takiego kuriozum, jak wyznaczenie drogi szabatowej i całej listy co wolno robić, a czego ne wolno w szabat, aby tylko nie złamać III przykazania przez przejście zbyt długiego odcinka.
Chcesz powtórki absurdów judaizmu w Kościele?


Wt lip 23, 2019 11:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Barney napisał(a):
Ale. @sachol, to rzeczywiście wygląda na czepialstwo.
Zwłaszcza że ta encyklika to nie jest jedyny katolicki tekst na ten temat.
Co Ci się marzy - skrypt z pozycjami seksualnymi? Wykaz ile świeczek ma się palić przy łóżku? Czas stosunku?
Marzy Ci się Prawo, określające każdy element wyboru chrześcijanina? :no:

Nic takiego nie napisalam. I przyklady ktore przywolalam nie dotyczą tego co Ty piszesz.wiec nie wiem skad takie wnioski ze ja chce takiego prawa.
Ludzie w wiekszosci sa prosci i nie maja obowiazku czytać encyklik bo tez i rozumiec ich nie musza.
Jakoś Karol Wojtyla nie widział zgorszenia w pisaniu o orgazmie i innych zagadnieniach techniczno-biologicznych. Takze ak by Kosciol chciał to by określil ogolny zarys zachować dopuszczalnych bez tworzenia list.


Wt lip 23, 2019 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Yarpen Zirgin napisał(a):
sachol napisał(a):
Encyklika Humane Vite naucza"Stosunki, przez które małżonkowie jednoczą się w sposób intymny i czysty, i przez które przekazuje się życie ludzkie, są - jak to przypomniał niedawno Sobór - "uczciwe i godne". chciałam dopytać co nalezy rozumiec pod pojeciem intymne i czyste? Czy Koscioł nie powinnien byc bardziej precyzyjny w swoim nauczaniu aby uniknac błedu wiarnych?

Bez przesady. Jak masz wątpliwości, to idziesz do spowiednika. Nie potrzeba tworzyć całych list tego, co wolno, a co nie wolno. Już raz tak postąpiono w przeszłości, a w efekcie doszło do takiego kuriozum, jak wyznaczenie drogi szabatowej i całej listy co wolno robić, a czego ne wolno w szabat, aby tylko nie złamać III przykazania przez przejście zbyt długiego odcinka.
Chcesz powtórki absurdów judaizmu w Kościele?

Jeden spowiednik rozumie cos tak a inny inaczej wlascnie dlatego ze wykladnia jest nieprecyzyjna. Nigdzie nie napisalam o tworzeniu list .A populatnosc ksiazek m.in ks. Knotza jasno potwierdza ze zapotrzebowanie w dziedzinie bylo i ludzie wiele nie rozumieja bo z 1 strony glos swiat "wszystko wolno byle by sie nie krzywdzic" a z drugiej Koscioł"uwazaj bo grzech"


Wt lip 23, 2019 11:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Wespecjan napisał(a):
A ty nie powinnaś być zbyt surowa dla męża tłumacząc to sobie katolicyzmem jeśli cię woli w takiej a nie innej piżamce np.

Chlopie weź Ty sie ogarnij bo te Twoje personalne wycieczki oderwane od tematu sa poprostu już nudne


Wt lip 23, 2019 11:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sachol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
sachol napisał(a):
Encyklika Humane Vite naucza"Stosunki, przez które małżonkowie jednoczą się w sposób intymny i czysty, i przez które przekazuje się życie ludzkie, są - jak to przypomniał niedawno Sobór - "uczciwe i godne". chciałam dopytać co nalezy rozumiec pod pojeciem intymne i czyste? Czy Koscioł nie powinnien byc bardziej precyzyjny w swoim nauczaniu aby uniknac błedu wiarnych?

Bez przesady. Jak masz wątpliwości, to idziesz do spowiednika. Nie potrzeba tworzyć całych list tego, co wolno, a co nie wolno. Już raz tak postąpiono w przeszłości, a w efekcie doszło do takiego kuriozum, jak wyznaczenie drogi szabatowej i całej listy co wolno robić, a czego ne wolno w szabat, aby tylko nie złamać III przykazania przez przejście zbyt długiego odcinka.
Chcesz powtórki absurdów judaizmu w Kościele?

Jeden spowiednik rozumie cos tak a inny inaczej wlascnie dlatego ze wykladnia jest nieprecyzyjna.

No to przestaw się na stałego spowiednika. Unikniesz problemów z "jeden mówi tak, a drugi inaczej".

Cytuj:
Nigdzie nie napisalam o tworzeniu list .
Odpiszę na coś innego, bo mnie zirytowałaś:
sachol napisał(a):
Takze ak by Kosciol chciał to by określil ogolny zarys zachować dopuszczalnych bez tworzenia list.

Ogólny zarys jest, tylko trzeba chcieć się z nim zapoznać.


Wt lip 23, 2019 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sachol napisał(a):
Barney napisał(a):
Ale. @sachol, to rzeczywiście wygląda na czepialstwo.
Zwłaszcza że ta encyklika to nie jest jedyny katolicki tekst na ten temat.
Co Ci się marzy - skrypt z pozycjami seksualnymi? Wykaz ile świeczek ma się palić przy łóżku? Czas stosunku?
Marzy Ci się Prawo, określające każdy element wyboru chrześcijanina? :no:

Nic takiego nie napisalam. I przyklady ktore przywolalam nie dotyczą tego co Ty piszesz.wiec nie wiem skad takie wnioski ze ja chce takiego prawa.
To czego właściwie chcesz?
Cytuj:
Ludzie w wiekszosci sa prosci i nie maja obowiazku czytać encyklik bo tez i rozumiec ich nie musza.
Skoro ludzie nie czytają encyklik, to po co to chcesz wpisywać do encyklik.
Cytuj:
Jakoś Karol Wojtyla nie widział zgorszenia w pisaniu o orgazmie i innych zagadnieniach techniczno-biologicznych. Takze ak by Kosciol chciał to by określil ogolny zarys zachować dopuszczalnych bez tworzenia list.
Skoro pisał, to znaczy że gdzieś jest napisane. Więc, zamiast żądać pisania, może lepiej zajrzeć?

Tak, to prawda, że spowiednicy różne rzeczy czasem opowiadają - ale nie wynika to z braku źródeł, tylko z ich nieposłuszeństwa.

W jednym muszę Ci przyznać rację: funkcjonuje też wiele rzeczy, które są w wielu popularnych artykułach i ksiązkach - ale próżno ich szukac w oficjalnych tekstach.
Żeby nie być gołosłownym: sprawa zabawek erotycznych (nie tych "zamiast" współmałżonka, ale tych dla obu współmałżonków). Ja przynajmniej nie znalazłem.
Nie twierdzę że to nauczanie jest niesłuszne - przeciwnie, sądzę że jest - ale podstaw nie znalazlem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 23, 2019 11:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Barney napisał(a):
Żeby nie być gołosłownym: sprawa zabawek erotycznych (nie tych "zamiast" współmałżonka, ale tych dla obu współmałżonków). Ja przynajmniej nie znalazłem.

To jest ciekawy problem, bo kiedyś w dużym sklepie przy granicy polsko- niemieckiej z wyposażeniem dla tirów gdzie mają pasy mocujące, chodniczki, przenośne lodówki, no wszystko była cała ściana z wibratorami dla kobiet. Zapytałem sprzedawcy, a po co to tu jest, po co to potrzebne tirowcom a sprzedawca mi mówi że to prezenty jakie zawodowi kierowcy kupują swoim żonom. W sumie jest za tym jakas racja, bo nie jedna baba jak chłopa w domu nie nie ma, bo on jeździ, to zaraz zacznie chodzić na schadzki, więc może wibrator ją trochę uspokoi. No ale znowu to w zasadzie masturbacja czyli przyzwyczajanie do zaspokajania seksualnego bez męża.
Ale nadal jestem zdania, że tego Kościół aż tak szczegółowo nie powinien regulować, bo nic by innego nie robił tylko ciagle dopisywał nowe zasady, bo lewica trochę wymśla jakieś dziwactwa albo zboczenia.


Wt lip 23, 2019 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
No, wibrator to jednak jest raczej zabawka "zamiast" - nie takie miałem na myśli.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 23, 2019 12:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Cytuj:
Skoro pisał, to znaczy że gdzieś jest napisane. Więc, zamiast żądać pisania, może lepiej zajrzeć?[\quote]
Skoro wiem ze pisze to zajrzalam, chodzi o to.ze.czesc problemow w dziedzinie seksualnej zostala przez Karola Wojtyle poruszona na ktorej bazowal potem Pawel VI w pisaniu encykliki, warto bylo by to zagadnienie poseżyć wlasnie przez papieza czy kardynala bo problemow jest zdecydowanie wiecej niz 50 lat temu.

Cytuj:
W jednym muszę Ci przyznać rację: funkcjonuje też wiele rzeczy, które są w wielu popularnych artykułach i ksiązkach - ale próżno ich szukac w oficjalnych tekstach.
Żeby nie być gołosłownym: sprawa zabawek erotycznych (nie tych "zamiast" współmałżonka, ale tych dla obu współmałżonków). Ja przynajmniej nie znalazłem.
Nie twierdzę że to nauczanie jest niesłuszne - przeciwnie, sądzę że jest - ale podstaw nie znalazlem.

No i wlasnie o tym mowie ze brak oficjalnego nauczania od gory powodouje konkretne dylematy u ludzi a jaknawet z kimś dyskutujesz to nie masz czym poprzeć bo oficjalnego nauczania nie ma a jakiś podrecznik telogi moralnej czy ksiazka ksiedza takiej wykładni też nie stanowi. Dlatego ludzie i terpretują jak chcą jedni ze dozwolone inni ze nie itd.
Chodzi o ogolny zarys a nie tworzenie list czynow w sposob ktory zrobił to Karol Wojtyła czy to w "Milości i odpowiedzialnosci" czy tez "Meżczyzna i niewiastą stworzyl ich"


Wt lip 23, 2019 12:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
Cytuj:
Zapytałem sprzedawcy, a po co to tu jest, po co to potrzebne tirowcom a sprzedawca mi mówi że to prezenty jakie zawodowi kierowcy kupują swoim żonom. W sumie jest za tym jakas racja, bo nie jedna baba jak chłopa w domu nie nie ma, bo on jeździ, to zaraz zacznie chodzić na schadzki, więc może wibrator ją trochę uspokoi. No ale znowu to w zasadzie masturbacja czyli przyzwyczajanie do zaspokajania seksualnego bez męża.
A

Nazwa "Tirowki" jako kobiety przy ulicy świadczace uslugi seksualne tez sie nie wziela z niczego ale z tego ze kierowcy tirów zen korzystaja. Zatem może biedacy na swoje zony przezucaja swoja niewierność ze skoro oni są to zona może być. A przecież co wolno chlopowi bo przecież natura i "musi" to nie godzi sie kobicie. A meskie ego nie ukruszy taki wibrator co by ukruszył znacznie jakiś inny chlop chędożacy ich kobite wszak to ich własność!


Wt lip 23, 2019 12:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy seksualne w małżeństwie - trudne pytania
sachol napisał(a):
A meskie ego nie ukruszy taki wibrator co by ukruszył znacznie jakiś inny chlop chędożacy ich kobite wszak to ich własność!
Już ci wywietrzało z głowy katolickie nauczanie? Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona.

Ja nie mówiłem, że tirowcy nie korzystają z prostytutek, bo pewnie niektórzy tak, być może nawet po to kupują te wibratory żonom, że obawiają się zdrady, bo sami zdradzają. Zawsze złodziej się boi najbardziej, że go okradną.


Wt lip 23, 2019 12:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL