Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 6:55 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Skąd Ci przyszło do głowy, że to "Gwiazda Ramfana"
W Piśmie Świętym nie ma nic o gwieździe Dawida, jest za to Dz 7, 43. Dlatego mam prawo uważać i twierdzić, że tzw gwiazda Dawida to właśnie gwiazda Remfana.
A to że obrali go na sztandar antyChrystusowi talmudyści i państwo Izrael to dodatkowy argument by trzymać sie od tego z daleka w imię Pawłowej zasady "Unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła".

Nie, Czarna Madonna Częstochowska nie ma na głowie gwiazdy Remfana czy heksagramu jak kto woli, bardziej przypomina to gwiazdę Betlejemską lub "zwykłą" gwiazdę. Można się spierać, co znaczy tam ten symbol gwiazdy, ale na pewno pozytywny, jako, że NMP to Stella matutina.

Co do rzekomego braku szacunku do Benedykta XVI to jest to oszczerstwo, zapewne Józef Ratzinger przewyższa mnie intelektualnie i wiedzą, natomiast nie zmienia to faktu, że tolerował w sobie dziwną dwoistość, nawet gdy robił jakieś rzeczy dobre np "uwolnienie" MT, to wypisywał też rzeczy wprost heretyckie jak w II części "Jezusa z Nazaretu" gdzie zakwestionował Pismo Święte kiedy rozważał zdaje się kwestie czasowe zdarzeń sprzed ukrzyżowania. Kiedy wiele lat temu czytałem sobie tą jego książkę, to właśnie ten fragment mnie zdziwił, że takie coś napisał (nawet wtedy, kiedy moja świadomość o moderniźmie była żadna, byłem grzecznym wiernym NOMu i kompletnym ignorantem spraw Kościoła)

Poza tym Ratzinger jako Benedykt XVI abdykacją zszedł z krzyża.


Śr sty 05, 2022 2:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Skąd Ci przyszło do głowy, że to "Gwiazda Ramfana"
W Piśmie Świętym nie ma nic o gwieździe Dawida, jest za to Dz 7, 43. Dlatego mam prawo uważać i twierdzić, że tzw gwiazda Dawida to właśnie gwiazda Remfana.
Jaaasne. Wszystkie gwiazdy o których nie ma nic w Piśmie to gwiazdy Refmana.
Iście pseudotradycjonalistyczna "logika".


Cytuj:
Nie, Czarna Madonna Częstochowska nie ma na głowie gwiazdy Remfana czy heksagramu jak kto woli, bardziej przypomina to gwiazdę Betlejemską lub "zwykłą" gwiazdę. Można się spierać, co znaczy tam ten symbol gwiazdy, ale na pewno pozytywny, jako, że NMP to Stella matutina.
Oczywiście że nie ma gwiazdy Remfana. Podobnie jak papież.

Cytuj:
Co do rzekomego braku szacunku do Benedykta XVI to jest to oszczerstwo, zapewne Józef Ratzinger przewyższa mnie intelektualnie i wiedzą, natomiast nie zmienia to faktu, że tolerował w sobie dziwną dwoistość, nawet gdy robił jakieś rzeczy dobre np "uwolnienie" MT, to wypisywał też rzeczy wprost heretyckie jak w II części "Jezusa z Nazaretu" gdzie zakwestionował Pismo Święte kiedy rozważał zdaje się kwestie czasowe zdarzeń sprzed ukrzyżowania. Kiedy wiele lat temu czytałem sobie tą jego książkę, to właśnie ten fragment mnie zdziwił, że takie coś napisał (nawet wtedy, kiedy moja świadomość o moderniźmie była żadna, byłem grzecznym wiernym NOMu i kompletnym ignorantem spraw Kościoła)
.
Zamiast wypisywać kolejne oszczerstwa przeproś najpierw za poprzednie.
A nie, pseudotradycjonaliści nie przyznają się do błędów. Po prostu idą dalej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 05, 2022 10:31 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Jakie oszczerstwa? Masz lekką rekę do oskarżania innych o rzeczy których nie robią. Nigdzie nie napisałem, że Benedykt XVI założył sobie mitrę z gwiazdę Remfana wiedząc, że to gwiazda Remfana, nie, on założył ją bo zapewne uważa, że to "gwiazda Dawida", a w swoich publikacjach i zarządzeniach i gestach nie raz umizgiwał się do talmudystów. Takie są fakty, nawet kiedy ustąpił z Watykanu, to publikował szkodzące doktrynie katolickiej protalmudystyczne teksty jak ta niedawna sprawa w niemieckich pismach.


Śr sty 05, 2022 11:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
U kardynała Blase'a J. Cupicha ludzie nie będą mogli w najważniejszych świętach uczestniczyć we Mszy w rycie Tradycyjnym, za to będą mogli uczestniczyć w rozryczanej Mszy jazzowej:
https://www.youtube.com/watch?v=iRHXDVaEKJs&t=114s

Ten sam kardynał bierze udział w pogańskich cyrkach, w szkole katolickiej brał udział w chińskim rytuale "przebudzenie lwa" błogosławiąc go (też jest w powyższym materiale). Chyba nic dziwnego, że ten sam kardynał był fanem Pachamamy.


Śr sty 05, 2022 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Jakie oszczerstwa? Masz lekką rekę do oskarżania innych o rzeczy których nie robią. Nigdzie nie napisałem, że Benedykt XVI założył sobie mitrę z gwiazdę Remfana wiedząc, że to gwiazda Remfana
To w ogóle nie jest gwiazda Remfana - nie ma żadnych podstaw do podobnych twierdzeń.

Cytuj:
nie, on założył ją bo zapewne uważa, że to "gwiazda Dawida", a w swoich publikacjach i zarządzeniach i gestach nie raz umizgiwał się do talmudystów. Takie są fakty, nawet kiedy ustąpił z Watykanu, to publikował szkodzące doktrynie katolickiej protalmudystyczne teksty jak ta niedawna sprawa w niemieckich pismach.
I ty mówisz że nie jesteś oszczercą i że to ja Cię oskarżam?!

Iustus napisał(a):
U kardynała Blase'a J. Cupicha ludzie nie będą mogli w najważniejszych świętach uczestniczyć we Mszy w rycie Tradycyjnym, za to będą mogli uczestniczyć w rozryczanej Mszy jazzowej:
https://www.youtube.com/watch?v=iRHXDVaEKJs&t=114s

Ten sam kardynał bierze udział w pogańskich cyrkach, w szkole katolickiej brał udział w chińskim rytuale "przebudzenie lwa" błogosławiąc go (też jest w powyższym materiale). Chyba nic dziwnego, że ten sam kardynał był fanem Pachamamy.
Jakiś związek z tematem wątku?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 05, 2022 12:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
To w ogóle nie jest gwiazda Remfana - nie ma żadnych podstaw do podobnych twierdzeń.

Czy znajdujesz w Biblii jakikolwiek zapis odnośnie symbolu gwiazdy używanego przez króla Dawida?


Cz sty 06, 2022 1:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
To w ogóle nie jest gwiazda Remfana - nie ma żadnych podstaw do podobnych twierdzeń.

Czy znajdujesz w Biblii jakikolwiek zapis odnośnie symbolu gwiazdy używanego przez króla Dawida?
Nie.
O gaciach też nic nie pisze. Nie wolno nosić?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 2:34 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Ostatnio wypowiadał się w kościele św. Anny o. M.Błaza. Powiedział, że jak ktoś mu dobrze zapłaci to on wszystko udowodni PŚ. Podał przykład statków kosmicznych i Ez. Wypowiedź jednak miała sens taki, że z uwagi na ową plastyczność Biblii potrzeba Magisterium.


Cz sty 06, 2022 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
To w ogóle nie jest gwiazda Remfana - nie ma żadnych podstaw do podobnych twierdzeń.

Czy znajdujesz w Biblii jakikolwiek zapis odnośnie symbolu gwiazdy używanego przez króla Dawida?
Nie.
O gaciach też nic nie pisze. Nie wolno nosić?

Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Remfana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać Dz 7,43

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Turecka policja odzyskała starożytny skórzany manuskrypt od podejrzanych o handel antykami w centralnej prowincji, źródła bezpieczeństwa powiedziały we wtorek.
Manuskrypt, o którym sądzi się, że został skradziony z syryjskiego muzeum, został przejęty w Kırşehir.

https://www.yenisafak.com/en/news/turki ... rs-3476477


Cz sty 06, 2022 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Remfana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać Dz 7,43
Nie na temat. To, że wymyśliłeś sobie, że to gwiazda Remfana, to problem Twój (a raczej tych, których czytasz)
A nawet, gdyby była (choć nie jest i nie udowodnisz tego), to i tak - jak Ci udowodniłem - symbol jest wieloznaczny (oznacza w chrześcijaństwie m.in Trójcę Świętą i Narodzenie Pańskie)

I co z tego, według Ciebie, z tej wiadomości o przemycie, wynika?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 4:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
O gaciach też nic nie pisze. Nie wolno nosić?

Nosić wolno. Tylko jeśli już piszesz o czyichś gaciach to upewnij się, że ten ktoś je nosił.
merss napisał(a):
Ostatnio wypowiadał się w kościele św. Anny o. M.Błaza. Powiedział, że jak ktoś mu dobrze zapłaci to on wszystko udowodni PŚ. Podał przykład statków kosmicznych i Ez. Wypowiedź jednak miała sens taki, że z uwagi na ową plastyczność Biblii potrzeba Magisterium.

I to Magisterium powołując się na swoje rozumienie Biblii twierdziło swego czasu, że heliocentryzm jest heretycką-błędną koncepcją sprzeczną z PŚ.
Skoro owo Magisterium tu się pomyliło to skąd pewność, że nie myli się w innych kwestiach? Zwłaszcza w rozumieniu PŚ?
Warto więc mieć włączone osobiste krytyczne myślenie ufając w Boże obietnice, że jeśli prosisz o chleb to nie dostaniesz kamienia lub węża.
Bóg nagradza tych, którzy Go szukają.


Pt sty 07, 2022 12:29 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Protestant zarzucający KK że potępił heliocentryzm XD. Toż to sroga hipokryzja

Rozumiem że Bóg nagrodził Szwedzkich protestantów co to błogosławią aborcjonistkom i homoseksualistą?


Pt sty 07, 2022 12:34 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Bóg nagradza tych, którzy Go szukają.

Człowiek jest największym oszustem, jeśli chodzi o samopoznanie. Nie przepadam za sloganami, dlatego UNK mi odpowiada a domorośli myśliciele już nie. Nie tracę też czasu na ganianie za wiatrem. Kościół katolicki ma nurty jak w anglikanizmie, więc lokuję się tam, gdzie mamy precyzyjne pojęcia, ale elastyczne podejście do rozpatrywanych spraw, jak w sądzie - rozpatruje się konkretną sprawę i nie gubi całości. To owoc SWII, bo Trydent teologię zabetonował w instrukcje obsługi.
To SWII ustalił, że osiągnięcia psychologii pozwalają dojrzalej żyć. A to wpisuje się w ewangeliczną czujność. Szukając ślepiec niczego nie znajdzie. Ty widzisz szukającego, ale nie zwracasz uwagi na ślepca. PŚ to tylko podręcznik, by nim wymachiwać innym przed nosem. Gorzej jak spotkasz kumatych. Odpowiedzą o gaciach, to była trafna analogia.


Pt sty 07, 2022 12:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Trydent teologię zabetonował w instrukcje obsługi.
Po drodze był jeszcze SWI.

--------------
Hasełkiem, które robiło karierę po SWII było "żywa tradycja".
W praktyce posoborowia "żywa tradycja" to zaprzeczenie tradycji autoryzowane przez Watykan.

Tymczasem by tradycja była na prawdę żywa (objawiać się w nowych czasach) musi być wpierw ukonstytuowana czyli mówiąc wprost - sztywna. Przyszłym pokoleniom można przekazać tylko złoto, które się nie zmienia (dlatego jest cenne) a nie żelazną puszkę, która rdzewieje. Zabawa posoborowia w żywą tradycję przypomina zabawę w głuchy telefon, gdzie na końcu "linii" wychodzi jakiś potworek i już nie wiadomo jak brzmiał oryginał.

Nie znaczy to, że obok sztywnej, nienaruszalnej tradycji, która reprezentuje niezmienność Boga, nie może istnieć gama wokółtradycyjnych rzeczy, które muszą być dostosowywane do czasów współczesnych.
Np jestem gorącym zwolennikiem odnawiania świątyń w duchu katolickim. Pójście do barkowego kościoła dziś, to ekspozycja na skansenowy kicz, który kiedyś uchodził za katolicki cymes.

Takim przykładem jak mogą wyglądać nowoczesne kościoły katolickie (ale nie posoborowe monstra, w rodzaju ŚOB czy innych hal i sal gimnastyczno -koncertowych) jest portfolio Duncana Stroik'a
https://www.stroik.com/portfolio/


Pt sty 07, 2022 1:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Odpowiedzą o gaciach, to była trafna analogia.

Teraz to trafna analogia, a jak kiedyś użyłem tego samego słowa (gacie) to:
koziels napisał(a):
ciach - spadek ciśnienia niektórym smak odbiera (merss)

Jak to się nazywa? Hipokryzja?


Pt sty 07, 2022 1:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL