Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:14 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Nie potępiały komunizmu i niewiele z tego wynika. Polscy biskupi prosili Piusa XII, by nie odnosił się do wojny w Polsce, bo skończy się jak w Holandii. Znów wychodzi twój zero-jedynkowy świat.
Piąta kolumna komunizmu już była wewnątrz Kościoła. Krótko po wojnie wypowiadał się abp F. Sheen, że poradzimy sobie z komunizmem, ale z marksizmem nie damy rady. To hydra, która wciąż zmienia oblicza, metody działania. Mamy trzy nurty teologiczne w Kościele i marksizm znakomicie potrafi się kamuflować.
Osoby widzące daty nie widzą w zasadzie nic. Nie znają też historii Kościoła i zakrętów, które widział już Pan Jezus, bo uczniowie chorowali: na pierwszeństwo, władzę, pewność zbawienia i miejsce w niebie, pieniądze. Już Piotra chcieli apostołowie wykolegować.


Pn sty 03, 2022 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Jan XXIII w swojej konstytucji Humanae salutis otwierającej Sobór Watykański II lał dużo wody o celach soboru, ale w jednej jedynej sprawie był konkretny. Mianowice, celem Soboru było sprotestantyzowanie doktryn katolickich by były do przełknięcia dla protestantów.

Jan XXIII, Humanae salutis 1961: "8. W czasie, gdy w różnych częściach świata coraz częściej widzimy wysiłki wielu, którzy w wielkodusznym duchu starają się o tę widzialną jedność między wszystkimi chrześcijanami, która godnie odpowiada pragnieniom Boskiego Zbawiciela, jest rzeczą zupełnie stosowną, aby Sobór, który ma być odprawiony, zilustrował jaśniej te punkty doktryny i przedstawił te przykłady braterskiej miłości, dzięki którym chrześcijanie odłączeni od tej Stolicy Apostolskiej, jeśli będą je respektować, będą bardziej pobudzeni do tej jedności i niejako otworzy im się droga do jej osiągnięcia."

Przetłumaczyłem deeplem z włoskiego
https://www.vatican.va/content/john-xxi ... lutis.html


Wt sty 04, 2022 12:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Absurdalna interpretacja tekstu, mówiącego coś zupełnie innego niż Ty mu przypisujesz.
Na pograniczu oszczerstwa. Nie wiem czy nie za tą granicą.

Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Może zacznę od prostego pytania: jakie dokumenty SVII czytałeś? ;)
Nie odbijaj piłeczki bezsensownie tylko pokaż dokumenty soborowe które potępiały komunizm
A kto powiedział, że dokumenty soborowe miały potępiać komunizm?
Kwestia komunizmu była dostatecznie jasna; zarówno w ciągu encyklik przedsoborowych i posoborowych.
To jak z tymi dokumentami SVII czytałeś? Niewygodne pytanie? ;)

Nie jest przypadkowe: gdybyś je czytał, być może nie pisałbyś podobnych absurdalnych rzeczy, jak powyżej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 12:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Absurdalna interpretacja tekstu, mówiącego coś zupełnie innego niż Ty mu przypisujesz.
Na pograniczu oszczerstwa. Nie wiem czy nie za tą granicą.
Zapominasz, że stoi za moim tekstem już ponad 60 lat owoców Humanae salutis. Gdybym to napisał w 1961 roku byłbym prorokiem, natomiast dziś jestem tylko wskazującym, że zarodźce oczywistej z perspektywy czasu protestantyzacji KK można znaleźć w tekstach przygotowawczych do SW II. Mamy więc owoce i nasiona.


Wt sty 04, 2022 1:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Absurdalna interpretacja tekstu, mówiącego coś zupełnie innego niż Ty mu przypisujesz.
Na pograniczu oszczerstwa. Nie wiem czy nie za tą granicą.
Zapominasz, że stoi za moim tekstem już ponad 60 lat owoców Humanae salutis. Gdybym to napisał w 1961 roku byłbym prorokiem, natomiast dziś jestem tylko wskazującym, że zarodźce oczywistej z perspektywy czasu protestantyzacji KK można znaleźć w tekstach przygotowawczych do SW II. Mamy więc owoce i nasiona.
Nie. Po prostu to co piszesz jest pod przyjętą z góry tezę, zwykłe pieniactwo, i to monotematyczne, bez merytorycznych podstaw.
Tyle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 1:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Absurdalna interpretacja tekstu, mówiącego coś zupełnie innego niż Ty mu przypisujesz.
Na pograniczu oszczerstwa. Nie wiem czy nie za tą granicą.
Zapominasz, że stoi za moim tekstem już ponad 60 lat owoców Humanae salutis. Gdybym to napisał w 1961 roku byłbym prorokiem, natomiast dziś jestem tylko wskazującym, że zarodźce oczywistej z perspektywy czasu protestantyzacji KK można znaleźć w tekstach przygotowawczych do SW II. Mamy więc owoce i nasiona.
Nie. Po prostu to co piszesz jest pod przyjętą z góry tezę, zwykłe pieniactwo, i to monotematyczne, bez merytorycznych podstaw.
Tyle.
Prezentuje Pan jakiś syndrom wyparcia. Z jednej strony ma Pan pewne przebłyski i widzi, że ekumenizm przybrał postać chorobliwą i destrukcyjną. Pewnie więcej tego typu rzeczy Pan widzi i zaobserwował. Z drugiej strony staje Pan na rzęsach, aby tylko wykazać, że to nie ma nic wspólnego z II Soborem Watykańskim, który to był rewolucją w Kościele. Nie jestem lekarzem, ale trwanie w takim dysonansie poznawczym musi prowadzić do jakiejś nerwowości albo i czegoś straszniejszego... Może nie ze ze względu na ciało, ale na duszę wypadałoby uczciwiej przyjrzeć się skutkom tego soboru, bo sporo działo się po nim pod przykrywką tzw. "ducha soboru".


Wt sty 04, 2022 3:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Tym się pomiędzy sobą różnimy, że ja badam te zagadnienia, czytam dokumenty soborowe, czytam statystyki i opracowania socjologów, konfrontuje je z zachowaniami, dociekam faktycznych przyczyn itd.
Nie potępiam wszystkiego według jednego wzoru, ale widzę faktyczne problemy i staram się rozwikłać ich złożoność.

Ty natomiast widzisz pewne rzeczy ale natychmiast, według schematu uproszczenia, jaki pasuje do Twojego ograniczonego do jednego czynnika obrazu świata, przypisujesz je jako rzekomy "dowód" tego obrazu.
Co oczywiście skutkuje tym, że Twoja analiza (jeśli taka kalka w ogóle zasługuje na to miano) jest uproszczona, sprymityzowana, sprowadzona do przyjętej z góry tezy i przez to bezwartościowa.
Jedyna jej "wartość" jest taka, że taki uproszczony obraz świata jest bardzo wygodny - nie trzeba się zastanawiać, ma się proste rozwiązanie każdego problemu.
Dokładnie tak, jak opisałem to tutaj: https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 2#p1203352

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 9:39 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Jan XXIII, Humanae salutis 1961: "22. Wreszcie, gorąco prosimy wszystkich chrześcijan, którzy nie zgadzają się z Kościołem katolickim, aby błagali Boga, ponieważ Sobór będzie również z korzyścią dla nich. Nie jesteśmy bynajmniej nieświadomi, że wiele z tych dzieci jest ogarniętych pragnieniem jedności i pokoju, zgodnie z nauczaniem Chrystusa i Jego modlitwą do Ojca niebieskiego; nie uchodzi też naszej uwadze, że nie tylko wiadomość o ogłoszeniu Soboru została przez nie przyjęta z wielką radością, ale także, że niejedno z nich obiecało modlić się do Boga, aby wszystko przebiegało regularnie i szczęśliwie, i żywiło radosną nadzieję, że będzie mogło wysłać przedstawicieli swoich wspólnot, którzy będą mogli poinformować je o tym, co jest przedmiotem obrad Soboru. Wszystko to dało nam wielką pociechę i nadzieję; rzeczywiście, od pewnego czasu tworzymy specjalny organ, zwany Sekretariatem, aby te negocjacje mogły być prowadzone bardziej płynnie i sprawnie."


Wt sty 04, 2022 9:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Bardzo piękny tekst. Choć nie mam złudzeń - z pewnością przypiszesz mu w swojej interpretacji jakieś zdrożne zamiary...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 10:52 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Tym się pomiędzy sobą różnimy, że ja badam te zagadnienia, czytam dokumenty soborowe, czytam statystyki i opracowania socjologów, konfrontuje je z zachowaniami, dociekam faktycznych przyczyn itd.
Nie potępiam wszystkiego według jednego wzoru, ale widzę faktyczne problemy i staram się rozwikłać ich złożoność.

Ty natomiast widzisz pewne rzeczy ale natychmiast, według schematu uproszczenia, jaki pasuje do Twojego ograniczonego do jednego czynnika obrazu świata, przypisujesz je jako rzekomy "dowód" tego obrazu.
Co oczywiście skutkuje tym, że Twoja analiza (jeśli taka kalka w ogóle zasługuje na to miano) jest uproszczona, sprymityzowana, sprowadzona do przyjętej z góry tezy i przez to bezwartościowa.
Jedyna jej "wartość" jest taka, że taki uproszczony obraz świata jest bardzo wygodny - nie trzeba się zastanawiać, ma się proste rozwiązanie każdego problemu.
Dokładnie tak, jak opisałem to tutaj: https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 2#p1203352
Oczywiście, Pan zawsze wie najlepiej, ma najlepsze źródła i to wszyscy inni muszą się mylić. Pan zawsze wszystko pisze obiektywnie, a wszyscy inni piszą swoje subiektywne interpretacje. Pan siebie traktuje jako prawdę, czy Pan to widzi? Ileż to człowiek potrafi mieć w sobie pychy...


Wt sty 04, 2022 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Oczywiście, Pan zawsze wie najlepiej, ma najlepsze źródła i to wszyscy inni muszą się mylić.
Jaaasne, Ty zapewne piszesz zakłądając, że nie masz racji. Co widać, słychać i czuć ;)

Owszem, wkładam sporo wysiłku w tematy, o których się wypowiadam (a w tych, w które nie wkładam, raczej się nie wypowiadam).
Ale tu to nie jest ważne, bo sprawa jest znacznie prostsza: całkiem zwyczajnie Twój wygodny psychologicznie obraz świata, w której całe zło wynika z jednego czynnika, jest fałszywy i prymitywny. I to niezależnie, czy tym złem będą "moderniści", "Żydzi", masoni, kapitaliści czy nawet socjaliści, naziści czy komuniści.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 12:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Iustus napisał(a):
Oczywiście, Pan zawsze wie najlepiej, ma najlepsze źródła i to wszyscy inni muszą się mylić. Pan zawsze wszystko pisze obiektywnie, a wszyscy inni piszą swoje subiektywne interpretacje. Pan siebie traktuje jako prawdę, czy Pan to widzi? Ileż to człowiek potrafi mieć w sobie pychy...
Bierze się stąd, że on widzi Sobór II W jako dobro, jako coś co wreszcie odkryło prawdziwe chrześcijaństwo, czy tam wyprostowało "wypaczenia". Jeśli Ratzinger jeszcze za kardynała określił Sobór W II jako "antysylabus" czyli w zasadzie jako akt zerwania z dotychczasowym dziedzictwem i kierunkiem Kościoła to niemożliwym jest nie łączenie Soboru jako głównej przyczyny zapaści katolicyzmu. Tzn możliwe jest, ale z nastawieniem ideologicznym czyli klapkami na oczach. W umyśle takich skoro dobro nie może powodować zła a Sobór był dobry i potrzebny, to niemożliwe jest by zgniłe owoce łączyć z Soborem. To jest ich całe myślenie.


Wt sty 04, 2022 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Iustus napisał(a):
Oczywiście, Pan zawsze wie najlepiej, ma najlepsze źródła i to wszyscy inni muszą się mylić. Pan zawsze wszystko pisze obiektywnie, a wszyscy inni piszą swoje subiektywne interpretacje. Pan siebie traktuje jako prawdę, czy Pan to widzi? Ileż to człowiek potrafi mieć w sobie pychy...
Bierze się stąd, że on widzi Sobór II W jako dobro
Oczywiście.
Cytuj:
jako coś co wreszcie odkryło prawdziwe chrześcijaństwo
Nie, dlaczego miałbym tak myśleć?
Cytuj:
czy tam wyprostowało "wypaczenia".
Oczywiście. W końcu po to zwołuje się każdy Sobór.
Cytuj:
Jeśli Ratzinger jeszcze za kardynała określił Sobór W II jako "antysylabus" czyli w zasadzie jako akt zerwania z dotychczasowym dziedzictwem i kierunkiem Kościoła to niemożliwym jest nie łączenie Soboru jako głównej przyczyny zapaści katolicyzmu.
Ciekawe, że odwołujesz się tylko do niektórych, i to dawnych wypowiedzi Ratzingera... Tym wybiórczym cytowaniem przekonujesz nas, czy siebie? ;)
Cytuj:
Tzn możliwe jest, ale z nastawieniem ideologicznym czyli klapkami na oczach.
No, o ideologicznych klapkach na oczach to akurat na Twoim miejscu bym nie wspominał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
W umyśle takich skoro dobro nie może powodować zła a Sobór był dobry i potrzebny, to niemożliwe jest by zgniłe owoce łączyć z Soborem. To jest ich całe myślenie.
Widzę, że imputujesz mi swoje myślenie, tyle że a rebous - sobór to samo zło, więc wszystkie jego skutki są złe.
Nic z tego, nie próbuj tych proroctw - nie wychodzą Ci :P
Ja to co myślę, to piszę.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 04, 2022 4:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Ciekawe, że odwołujesz się tylko do niektórych, i to dawnych wypowiedzi Ratzingera... Tym wybiórczym cytowaniem przekonujesz nas, czy siebie? ;)
No i co z tego, że miał różne wypowiedzi, nic dziwnego, Ratzinger jest heglistą, lubi tezy i antytezy, dopuszczał modernizm i tradycję, napisał że NOM i MT, rzekomo miały być wyrazem tej samej teologii: "Te dwa wyrazy zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła nie mogą w żaden sposób prowadzić do podziału w zasadach wiary (Lex credendi). Są to bowiem dwie formy tego samego Rytu Rzymskiego." http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=226&doc=160

Ratzinger już jako Benedykt XVI nawet nie widział sprzeczności z katolicyzmem w noszeniu mitry z gwiazdą Remfana Dz 7,43
Co celnie ilustruje to ujęcie, gdzie mamy gwiazdę Remfana i krzyż Chrystusowy, które to dobrze odzwierciedla wnętrze Ratzingera.

Obrazek


Wt sty 04, 2022 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Po pierwsze: skoro negujesz Ratzingera (któremu do podeszew nie dorastasz...) to obłudą z Twojej strony jest przytaczanie jakiejś jego izolowanej opinii jako argumentu. Zwłaszcza, że masz (podobno) świadomość, że wypowiadał się inaczej.

Po drugie, co do rzekomej "Gwiazdy Ramfana" to właśnie spadłeś do poziomu tropicieli w katolicyzmie węży, gwiazd i symboli (których nie rozumiesz...) z różnych protestanckich sekt ("normalni" protestanci raczej takich głupot nie wypisują).

Niestety, po raz kolejny potwierdzasz, że jesteś aroganckim ignorantem, który z prawdziwą radością łapie wszystkie - choćby najbardziej idiotyczne - oszczerstwa wobec papieża, nawet nie patrząc że Ci, co je wymyślają i propagują, należą do "zoologicznych" wrogów Kościoła Świętego.
(Niestety, niekiedy również podobne bzdury plotą - przyznający się do katolicyzmu - niedouczeni "poszukiwacze zagrożeń duchowych" wszędzie wokół).
Entuzjastami takich andronów są też wszelkiej maści antysemici, zupełnie bezpodstawnie wiążący Gwiazdę Ramfana z Gwiazdą Dawida. Znając Twoje wypowiedzi na tym forum...

Skąd Ci przyszło do głowy, że to "Gwiazda Ramfana" (poza tym, że przeczytałeś w jakimś antykościelnym szmatławcu)?
Heksagram ma w kulturach świata kilkanaście różnych znaczeń - w tym przynajmniej kilka chrześcijańskich. A symbole mają znaczenie zależne od kontekstu - czego domorośli "śledczy" zazwyczaj nie rozumieją.
Symbolizuje na przykład (nie jest to pełna lista):
  • Trójcę Świętą
  • dwie natury CHrystusa,
  • jest jedną z form analogicznych do chi-jota (kolejny symbol Chrystusa, jeden z najstarszych
  • chrześcijańską mistykę (relacja Bóg człowiek i relacja człowiek - Bóg, symbolizują ją górna i dolna część heksagramu)
  • Gwiazda Betlejemska - i to właśnie takie przedstawienie (mała gwiazdka wpisana w heksagram) widzimy na zdjęciu papieża, które zamieściłeś.

Symbol ten był umieszczany też na dewocjonaliach - oto krzyże z heksagramem z taką właśnie wpisaną gwiazdką (takie jak na Twoim zdjęciu Benedykta XVI):
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://img-fotki.yandex.ru/get/6516/28936993.1/0_7a3bc_cd3dae82_XL.jpg)

Gwiazdę Betlejemską przedstawia się bardzo różnie - jednym z jej przedstawień jest właśnie heksagram. Oto kościół w Bezau ołtarz główny - Obraz przedstawiający Pokłon Trzech Króli (1684) pędzla Matthäusa Zehendera:
Obrazek
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e4/Bezau_Pfarrkirche_-_Hochaltar_2_%28retouched%29.jpg/501px-Bezau_Pfarrkirche_-_Hochaltar_2_%28retouched%29.jpg

Z tych przedstawień obraz przeniknął do ludowych "kolędników":
Obrazek
https://ic.pics.livejournal.com/metalchemist/37251220/336709/336709_original.jpg

Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://img-fotki.yandex.ru/get/6617/28936993.1/0_7a3ab_e56a6692_XXL.jpg)

Właśnie z powodu tej chrześcijańskiej symboliki heksagramu widnieje on na wielu (zarówno katolickich, jak i np. ewangelickich) świątyniach - bynajmniej nie tylko "posoborowych".
Przykłady z moich stron (no, z pobliża...)

Kościół p.w. bł. Michała Kozalaw Ryjewie:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał http://marienburg.pl/files/ryjewo_02_535.jpg)

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wielkich Łunawach:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://3.bp.blogspot.com/-_cBwod-zmgY/UmUrkouCykI/AAAAAAAAPcE/v3Bfnv9F-yo/s320/IMG_5350.JPG)

Kościół w Gniewie:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał http://www.marienburg.pl/files/heksagram_178.jpg)

A tu w formie gwiazdy Dawida (kościół w Kiezmarku):
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał http://www.marienburg.pl/files/hexa_149.jpg)

Zresztą... przyjrzyj się obrazowi Matki Boskiej Częstochowskiej - nad Jej czołem widnieje tak gwiazda, której tak nienawidzisz:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://ecsmedia.pl/c/zestaw-z-mulina-matka-boska-czestochowska-b-iext58568062.jpg)

U protestantów to samo - zbór w Tczewie:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał http://images29.fotosik.pl/17/c245ff8f6c4b3893med.jpg)

Za granicą to samo: kościół św. Krzyża we Florencji:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://3.bp.blogspot.com/-D7ftrk0akQw/XOZu9HVjsNI/AAAAAAAAlcQ/zVaW3s7prxEiurpVUvgiJ0vmqfo37louwCKgBGAs/s320/DSC_2807.JPG)

I u protestantów to samo:
Kościół luterański Marktkirche St. Georgii et Jacobi w Hanoverze
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://i2.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2016/01/hannover.jpg?resize=392%2C374)

Nie inaczej jest u prawosławnych - katedra Świętej Trójcy w Petersburgu:
Obrazek
(link, jakby się obrazek nie wczytał https://ic.pics.livejournal.com/metalchemist/37251220/334386/334386_original.jpg)

A tu Kościół CHrystusa ZBawiciela w Moskwie:
Obrazek
https://ic.pics.livejournal.com/metalchemist/37251220/336175/336175_original.jpg

Owszem, symbol ten bywa wykorzystywany w różnych znaczeniach (także okultystycznych) - podobnie jak np. chrześcijański symbol "Oka opatrzności" oznaczający Trójcę bywał wykorzystywany przez masonów. ALe to nie powód, by "oddawać te symbole walkowerem" i dyskwalifikować tak szacowną symbolikę chrześcijańską. I do tego znieważać papieża.

Coraz niżej chłopie upadasz... czy zdążysz się zatrzymać i wrócić?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 05, 2022 1:35 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL