Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:12 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
I wynik tej "refleksji" pokazuje, że to nie Bóg Cię pokierował na Mszę Trydencką. Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę.
No...diabeł posyła na MT... nie sądziłem, że takim otwartym tekstem, hu, hu hu... że wyrzucicie swą nienawiść, ale jednak.
Nawet posoborowie nie ogłosiło, że MT jest narzędziem diabła i "przynosi szkodę" więc musicie być mocno pod wpływem demona, że by takie coś sugerować.

Mamy tu klasyczną projekcję, piękna, katolicka, NIEZMIENIONA msza, która wydała tylu świętych, jest sugerowana jako narzędzie szatana.
Tymczasem jest dokładnie odwrotnie, jesteście od diabła i mówicie diabłem. Sugestie, że MT jest narzędziem szatana przypomina mi oskarżenie Pana Jezusa przez faryzeuszy, że "wyrzuca demony mocą Belzebuba". Ten sam stan i skręt umysłu, tylko, że łatwo rozpoznawalny, bo diabeł nie wymyśla nic nowego, jest małpą.

To też się tyczy Jokeja, bo klaskał tu pod tekstem yarpen.
------------------

NOM miała rzekomo przynieść "odnowę", "wiosnę" Kościoła, a wytruła z kościołów całe rzesze, po owocach poznaje się drzewo, po co taki dwudziestolatek ma iść na "ucztę" skoro może iść do pizzeri z kolegami? No, na neokatechumenacie wzięli się na sposób i nawet serwują tam "pizzę", ale nie pomogło, młodzi nie chcą chodzić na NOM.


Śr gru 22, 2021 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I wynik tej "refleksji" pokazuje, że to nie Bóg Cię pokierował na Mszę Trydencką. Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę.
No...diabeł posyła na MT... nie sądziłem, że takim otwartym tekstem, hu, hu hu... że wyrzucicie swą nienawiść, ale jednak.

Nienawiść? Skieruj ten oskarżycielski palec w swoją stronę, bo to Ty zioniesz nienawiścią do Kościoła i papieża, ponieważ nie robią tego, co Ty byś chciał, aby robili. Natomiast to, kto kogo gdzie posyła widać po owocach i tym, co człowiek sobą reprezentuje:

Łk 6,43-45
43 Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. 44 Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny15 nie zbiera się winogron. 45 Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.

Ga 5,19-23
19 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.


Cytuj:
Nawet posoborowie nie ogłosiło, że MT jest narzędziem diabła i "przynosi szkodę" więc musicie być mocno pod wpływem demona, że by takie coś sugerować.

Jak zwykle przypisujesz komuś coś, czego nie napisał. Nie da się polemizować z prawdą, to trzeba wymyślić chochoła i nim się zająć, aby odwrócić uwagę od niewygodnych faktów.


Śr gru 22, 2021 12:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I wynik tej "refleksji" pokazuje, że to nie Bóg Cię pokierował na Mszę Trydencką. Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę.
No...diabeł posyła na MT... nie sądziłem, że takim otwartym tekstem, hu, hu hu... że wyrzucicie swą nienawiść, ale jednak.
Nawet posoborowie nie ogłosiło, że MT jest narzędziem diabła i "przynosi szkodę" więc musicie być mocno pod wpływem demona, że by takie coś sugerować.

Mamy tu klasyczną projekcję, piękna, katolicka, NIEZMIENIONA msza, która wydała tylu świętych, jest sugerowana jako narzędzie szatana.
Tymczasem jest dokładnie odwrotnie, jesteście od diabła i mówicie diabłem. Sugestie, że MT jest narzędziem szatana przypomina mi oskarżenie Pana Jezusa przez faryzeuszy, że "wyrzuca demony mocą Belzebuba". Ten sam stan i skręt umysłu, tylko, że łatwo rozpoznawalny, bo diabeł nie wymyśla nic nowego, jest małpą.

To też się tyczy Jokeja, bo klaskał tu pod tekstem yarpen.
------------------

NOM miała rzekomo przynieść "odnowę", "wiosnę" Kościoła, a wytruła z kościołów całe rzesze, po owocach poznaje się drzewo, po co taki dwudziestolatek ma iść na "ucztę" skoro może iść do pizzeri z kolegami? No, na neokatechumenacie wzięli się na sposób i nawet serwują tam "pizzę", ale nie pomogło, młodzi nie chcą chodzić na NOM.

I jak zwykle brak umiejętności czytania ze zrozumieniem albo celowa manipulacja.
To teraz ładnie Wespecjan udowodni gdzie Yarpen mówi ze msza trydencka to diabelstwo bo w tekście Yarpena jest mowa o twojej postawie i o tym kto cię pokierował do odrzucenia Kościoła i papieża. A nie o samej mszy. Zwłaszcza ze Yarpen wielokrotnie mówił ze ryt mszy nie ma znaczenia. To do dzieła.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr gru 22, 2021 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
I wynik tej "refleksji" pokazuje, że to nie Bóg Cię pokierował na Mszę Trydencką. Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę.
Proszę bardzo: dwie sugestie: że Msza Trydencka szkodzi i że pokierował mnie na nią szatan, (bo jeśli nie Bóg a siła, która chce szkodzić, to tylko diabeł).

Ty też Jokej oszczerco jeden klaskałeś mu do tego tekstu popierając jego oszczerstwa, że kierował mną szatan w pójściu na MT:
Jockey napisał(a):
Pięknie Yarpen podsumował postawę Wespecjana. Ja już wielokrotnie pisałem ze on jest przypadkiem dla egzorcysty.

Teraz udowodnij, że na MT zaprosił mnie szatan albo przeproś i schowaj się pod miotłą.

--------------------
do merss i PetraW: zróbcie coś z Jokeyem bo ten człowiek szkodzi forum.


Śr gru 22, 2021 12:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Mamy tu klasyczną projekcję, piękna, katolicka, NIEZMIENIONA msza, która wydała tylu świętych
  • Po pierwsze, nie "msza", tylko mszał.
  • Po drugie, mszał nikogo świętego nie wydał.
  • Po trzecie, mylenie przywiązania do mszału z przywiązaniem do Mszy Świętej to oczywisty (i powszechny wśród pseudotradsów) błąd.
  • Po czwarte, to nie mszał jest narzędziem szatana (niby dlaczego? przez wieki był godny i w teraz nic się w tym względzie nie zmieniło), ale całkiem możliwe jest iż jest nim wykorzystywanie różnicy mszałów do rozbijania Kościoła i wypowiadania posłuszeństwa papieżowi przez różne pseudotradycjonalne grupki.
  • Po piąte, cały problem z MT jest właśnie w tym, że NIE jest ona "niezmieniona", lecz przeciwnie - została obudowana nadmiarem form, tak, że ukryło to treść. Nie oznacza to bynajmniej by była nieważna czy niegodna - ale po prostu, tak jak setki zniesionych rytów na przestrzeni tych XX wieków, została zastąpiona przez ryt lepiej wyrażający istotę Mszy Świętej

Cytuj:
NOM miała rzekomo przynieść "odnowę", "wiosnę" Kościoła, a wytruła z kościołów całe rzesze
Twierdzenie zupełnie nieuzasadnione, ergo: zwykła imaginacja.
Cytuj:
No, na neokatechumenacie wzięli się na sposób i nawet serwują tam "pizzę", ale nie pomogło, młodzi nie chcą chodzić na NOM.
Wprawdzie nie jestem fanem neokatechumenatu, ale... co Ty pleciesz? :roll:

Cytuj:
Proszę bardzo: dwie sugestie: że Msza Trydencka szkodzi
No cóż, patrząc na Twoją "działalność" na forum, na plucie na Kościół i papieża, na Twoje odstępstwo, chamstwo i antysemityzm, trudno nie zauważyć, że Ci to zaszkodziło.
Nie wiem kto Cię pokierował, (bardzo często to sam człowiek obraca dary Boże na swoją szkodę), ale owoce są fatalne. I to bardzo jaskrawo widać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 22, 2021 12:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
[list][*]Po pierwsze, nie "msza", tylko mszał.
Wieksza głupota od ciebie tu chyba nie wyszła. Ludzie, święci Kościoła nie czerpali i nie czerpią łaski z kartkowania mszału tylko z bycia na Mszy tradcyjnej.
Barney napisał(a):
Wprawdzie nie jestem fanem neokatechumenatu, ale... co Ty pleciesz?
Obrazek
Obrazek


Barney napisał(a):
Nie wiem kto Cię pokierował, (bardzo często to sam człowiek obraca dary Boże na swoją szkodę), ale owoce są fatalne. I to bardzo jaskrawo widać.
O nie, nie, nie, on nie napisał, "że mnie zaszkodziła MT", on napisał że "Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę" w kontekście przyprowadzenia i słuchania Mszy tradycyjnej.


Śr gru 22, 2021 1:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
[list][*]Po pierwsze, nie "msza", tylko mszał.
Wieksza głupota od ciebie tu chyba nie wyszła. Ludzie, święci Kościoła nie czerpali i nie czerpią łaski z kartkowania mszału tylko z bycia na Mszy tradcyjnej.

Powtórzę pytanie, na które ciągle nie otrzymałem odpowiedzi:
Jakie konkretnie łaski otrzymam od Boga uczestnicząc w Mszy sprawowanej w rycie trydenckim, których Bóg mi nie udzieli w ramach Eucharystii sprawowanej w NOM?


Cytuj:
Barney napisał(a):
Wprawdzie nie jestem fanem neokatechumenatu, ale... co Ty pleciesz?
Obrazek
Obrazek

Specjalnie przygotowany bochenek chleba do sprawowania Eucharystii. Gdzie ty się tu dopatrzyłeś pizzy to jedynie wie Bóg i Ty.

Aha... Kościół w Kodeksie Prawa Kanonicznego stwierdza na temat chleba, który ma być użyty w czasie Echarystii tylko tyle:

Kan. 924 - § 1. Najświętsza Ofiara eucharystyczna powinna być sprawowana z chleba i wina, do którego należy dodać trochę wody.
§ 2. Chleb winien być czysto pszenny i świeżo upieczony, aby nie było żadnego niebezpieczeństwa zepsucia.


Nie ma ani słowa o tym, czy ma być to forma opłatka, czy też, jak na zdjęciach, bochenka.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Nie wiem kto Cię pokierował, (bardzo często to sam człowiek obraca dary Boże na swoją szkodę), ale owoce są fatalne. I to bardzo jaskrawo widać.
O nie, nie, nie, on nie napisał, "że mnie zaszkodziła MT", on napisał że "Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę" w kontekście przyprowadzenia i słuchania Mszy tradycyjnej.

Ależ ty kłamiesz. Ja napisałem tak:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A do refleksji na Soborem WII doprowadziło mnie pytanie jak to się stało, że taki skarb jak MT zastąpiono czymś tak banalnym jak NOM, po tym jak Bóg pokierował mnie na MT, po wielu latach uczęszczania i świadomości, że jest tylko NOM.

I wynik tej "refleksji" pokazuje, że to nie Bóg Cię pokierował na Mszę Trydencką. Bóg nie robi niczego, co przynosi człowiekowi szkodę.

Jak widać, kłamco, ja odnosiłem się do wyników Twoich "refleksji" na temat II Soboru Watykańskiego, do których skłoniło Cię uczestnictwo Mszy Świętej, a które to wyniki, czyli czysta nienawiść i kalumnie pod adresem Kościoła i Eucharystii sprawowanej w NOM, wielokrotnie prezentowałeś na forum


Śr gru 22, 2021 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Po pierwsze, nie "msza", tylko mszał.
Wieksza głupota od ciebie tu chyba nie wyszła. Ludzie, święci Kościoła nie czerpali i nie czerpią łaski z kartkowania mszału tylko z bycia na Mszy tradcyjnej.
Znów nie.
  • Święci Kościoła czerpali i czerpią Łaski z uczestnictwa, a nie "bycia" na Mszy Świętej
  • Czerpią je ze Mszy Świętej (w jakimkolwiek ważnym rycie), a nie "Mszy tradcyjnej". Własnie udowodniłeś to, czemu zaprzeczałeś - że przykładasz wagę do mszału, zamiast do Mszy Świętej
Cytuj:
Barney napisał(a):
Wprawdzie nie jestem fanem neokatechumenatu, ale... co Ty pleciesz?
Cytuj:
link
Bardzo ciekawe zdjęcia, ale nie na temat. Powtarzam pytanie: co Ty pleciesz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 22, 2021 2:52 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
Po piąte, cały problem z MT jest właśnie w tym, że NIE jest ona "niezmieniona", lecz przeciwnie - została obudowana nadmiarem form, tak, że ukryło to treść. Nie oznacza to bynajmniej by była nieważna czy niegodna - ale po prostu, tak jak setki zniesionych rytów na przestrzeni tych XX wieków, została zastąpiona przez ryt lepiej wyrażający istotę Mszy Świętej


Już zostało to przeze mnie omówione, ale pominąłeś to


Śr gru 22, 2021 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Podaj gdzie. Nie spodziewam się wiele, ale zerknę.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 22, 2021 5:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Jeszcze jedna sprawa, to notoryczne nazywanie mszy "Eucharystią" w posoborowiu. Przecież Eucharystia to jest Ciało Pańskie a nie Msza. Msza jest Ofiarą, od czasów starożytnych dopiero po dokonaniu ofiary spożywano ewentualnie tą ofiarę.

Ale wam w posoborowiu wbito w głowę że Msza już nie będzie się nazywać ofiarą, tylko Eucharystią, by zaćmić czy wręcz znieść poczucie Ofiary a zastąpić to całkowicie jedną wielką ucztą, od początku do końca. NOM przerobił ludzkie postrzeganie w ten sposób, że to już nie Golgota się uobecnia, ale sama uczta ofiary z Golgoty. Jest to amalganat katolicko-protestancki. Protestanci uważają, że Chrystus raz na zawsze złożył z siebie ofiarę i już nie trzeba jej uobecniać, wystarczy się do niej "odnosić", więc NOM jest "ucztą" "Eucharystią" a do ofiary się odnosi. Jest to liturgiczny prześwit teologii powszechnego zbawienia, gdzie ludzie zamiast składać ofiarę w niepewności swojego zbawienia za swoje coraz to nowe grzechy, jedynie świętują pewność zbawienia, na "uczcie" niczym cyklicznie świętowanie wygranej w totka, która ustawiła człowieka na całe życie.

Do dlatego podczas kowida tyle posoborowia przeszło na "Eucharystię online" czyli oglądanie sobie "uczty" w telewizorze, no bo z punktu widzenia teologii powszechnego zbawienia, nic się nie stanie jak przypomnę sobie o dokonanej już ofierze przez telewizor, podczas gdy kto słuchał Mszy tradycyjnej, nie może jej sobie słuchać przez TV, bo wierzy, że "nie znamy dnia ani godziny" a zbawienie jest niepewne dopóki człowiek ma okazję, pokusę i słabą wolę do grzechu, dlatego musi być na tym uobecnieniu Golgoty, bo jutro może nie żyć.

Jest ciekawe, że kowidianie-posoborowcy tak się boją śmierci od kowida a nie boją się śmierci w grzechu nie zmytym przez Ofiarę Mszy.


Śr gru 22, 2021 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
"Posoborowie"?
Chyba, że pisząc o "posoborowiu" nie miałeś na myśli Soboru Watykańskiego II, tylko Sobór Jerozolimski opisany w Dziejach Apostolskich ;)

Kolejny stek bzdur. Eucharystia (dziękczynienie) to jedna z najstarszych nazw Eucharystii, oprócz "łamania chleba". I gdybyś miał choćby blade pojęcie o patrystyce, to byś nie wypisywał podobnych andro nów

Podobnie jak wiedziałbyś, że Eucharystia właśnie dlatego jest Ofiarą, że jest ucztą. Jest to tzw. ofiara biesiadna, która jest - podobnie jak w prrypadku paschy, która była Jej typem - jednością z ofiarą krwawą i sposobem uczestnictwa w niej osób innych, niż składający.

Tylko po co ta wiedza pseudotradycjonaliście? Lepiej przecież powtarzać serwowane przez lefebvrestów i sedewakantystów tradi-wymysły i tradi - bajki.

A gdyby przypadkiem ktoś chciał dokładniejszego wyjaśnienia, zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=rXTUdZWksrY

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 22, 2021 9:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Barney napisał(a):
właśnie dlatego jest Ofiarą, że jest ucztą
Odwrotnie, baranka trzeba zabić, by zjeść a nie "zjeść by zabić".


Śr gru 22, 2021 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa, to(...)

Zamiast poruszać kolejne sprawy odnieś się lepiej do odpowiedzi, które otrzymałeś w kwestii poprzednich spraw np. w tym postcie.


Śr gru 22, 2021 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jakie konkretnie łaski otrzymam od Boga uczestnicząc w Mszy sprawowanej w rycie trydenckim, których Bóg mi nie udzieli w ramach Eucharystii sprawowanej w NOM?
Łaskę wiary katolickiej a nie sprotestantyzowanej.


Śr gru 22, 2021 9:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL