Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 8:04 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zamartwianie się 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
W niewłaściwym miejscu.


So wrz 05, 2015 10:26 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Nic złego. Otrzymał więc poradę, by przekierować swe problemy do psychologa lub czasem należy przeczekać burzliwy okres dorastania i samo wróci do normy*. Nie odczytałam zlośliwości w wypowiedzi YZ, ale troskę. Na forum nie jesteśmy w stanie pomóc w trudniejszych sprawach, bo sytuacje człowieka są złożone a wypowiadający podają często sprzeczne rady. Te najbardziej wartościowe odczytuje jednak osoba często jako razy i odrzuca je, bo sprawiają ból.

___________
*Jak znajdę chwilę to uzasadnię.


So wrz 05, 2015 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Na poziomie ogólnym bez kontekstu nic. Tak samo jak wskazanie, że być może źle szuka. Podobnie wyeksponowanie wagi jednego z komponentów spokoju ducha, czy to rozwoju duchowego, czy emocjonalno społecznego, czy etycznego w sensie wewnętrznego uporządkowania. Dyskomfort, niezadowolenie, obawy również nie są złe, podobnie jak uczynki czy postawy (myślenie) wynikają z niewiedzy, lub wręcz głupoty. Niewiedza a nawet głupota dalej nie musi być zła w sensie osobistej odpowiedzialności. Dopiero co z tą niewiedzą zrobimy może być niekorzystne lub korzystne. Tym sposobem wracamy do bardzo ogólnego poziomu życia jako wyzwania, ekscytującej zagadki do rozwiązania, w tym kontekście złe może być zdanie się tylko na Boga (proszę mnie dobrze zrozumieć), gorsze tylko na psychologa, najgorsze na forum :D


So wrz 05, 2015 10:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Aa nie wiem czy to jasne ale wyszłoby, że na forum dyskusyjnym "można" wszystko i o wszystkim :)


So wrz 05, 2015 11:05 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sie 30, 2015 7:02 pm
Posty: 10
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Od czegoś trzeba zacząć, jak nie od rozmowy z rodzicem, żoną/mężem, przyjacielem to choć na forum.


So wrz 05, 2015 11:31 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Wlasnie :wink:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


So wrz 05, 2015 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Zamartwianie się
Najlepiej zacząć od strony emocjonalnej :) aby później przejść do racjonalnej.

Strona emocjonalna to brak akceptacji dla poczucia ubezwłasnowolnienia, zależności z jednej strony od własnego środowiska zewnętrznego, z drugiej dla "racjonalnej" potrzeby poszukania właściwego środowiska mającego "na nas" korzystny wpływ, poszukiwanie przeżyć, doświadczeń które spłyną "na nas", zadziałają zewnętrznie i arbitralnie (np. w sferze duchowej, lub psychologicznej). "Czuję się" jak pionek bo z jednej strony niekorzystnie oddziałuje na mnie moje środowisko wewnętrzne, z drugiej strony "racjonalne" wyjście to poszukiwanie zewnętrznego, właściwie oddziałującego środowiska. Lub na odwrót korzystnie oddziałuje na mnie środowisko zewnętrzne lecz co z moim środowiskiem wewnętrznym, czy mogę na sobie polegać, czy też muszę się np. stale kontrolować (odnosząc do tego co zewnętrzne) :D

Racjonalnie rzecz ujmując pomiędzy ja uwarunkowanym przez niekorzystne środowisko, oraz ja uwarunkowanym przez korzystne środowisko, znajduje się, powiedzmy, kreatywne ja, warunkowane przez własne wybory, postawy, myśli i wartości, a że one odnoszą się do "dorobku" innych oraz własnych doświadczeń to już osobna historia.


So wrz 05, 2015 10:00 pm
Zobacz profil
Post Re: Zamartwianie się
Dziękuję za porady. Proszę o usunięcie tematu. Dziękuję i dobranoc.


Pn wrz 07, 2015 9:40 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL