Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 8:32 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Błędy w kulcie maryjnym 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Qwerty napisał(a):
Objawienie się Matki Bożej w czasie Bitwy Warszawskiej to nie mit.


Dasz sobie rękę uciąć? :wink:

Według mnie to "cud" tak samo niepoważny, jak przyznanie koncesji dla telewizji Trwam. Nie tylko nieuznany przez Kościół, ale tak słabo (lub wcale) udokumentowany, że autor monografii zdecydował się ostatecznie zmienić jej tytuł na "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą".

Ojciec Napiórkowski się nie myli. Nadużywanie, legendaryzacja i mnożenie cudowności ośmiesza naszą religię i zapewne wielu do niej zniechęca.


Pn lut 09, 2015 12:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Cytuj:
Według mnie to "cud" tak samo niepoważny, jak przyznanie koncesji dla telewizji Trwam


Możesz rozwinąć to zdanie?

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


Pn lut 09, 2015 1:01 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
tata napisał(a):
Cytuj:
Według mnie to "cud" tak samo niepoważny, jak przyznanie koncesji dla telewizji Trwam


Możesz rozwinąć to zdanie?


O. Tadeusz Rydzyk:"Uchwała przyznająca TV Trwam miejsce na multipleksie to cud. Naprawdę, tak widzę." http://wpolityce.pl/polityka/161841-o-t ... snej-gorze

Jak się później okazało, tym "cudem", dzięki któremu o. Rydzyk dostał koncesję była promesa SKOKu na 15 milionów...


Pn lut 09, 2015 2:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Nie każdy cud jest czymś... niezwykłym. Jesli pacjent przechodzi operację i ludzie się modlą za jego zdrowie, to cud pozostaje niezauważony, mimo że następuje. Myślę, że takich cudów jest najwięcej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 09, 2015 4:11 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Barney napisał(a):
Nie każdy cud jest czymś... niezwykłym. Jesli pacjent przechodzi operację i ludzie się modlą za jego zdrowie, to cud pozostaje niezauważony, mimo że następuje. Myślę, że takich cudów jest najwięcej.

W takim przypadku jaki cud jest wtedy, kiedy pijak maltretujący
rodzinę po raz któryś mimo ciężkiego wypadku, wychodzi z opresji,choć
mało prawdopodobne, aby ktoś się w jego przypadku, gorliwie modlił o
zdrowie.


Pn lut 09, 2015 7:38 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Cytuj:
O. Tadeusz Rydzyk:"Uchwała przyznająca TV Trwam miejsce na multipleksie to cud. Naprawdę, tak widzę." http://wpolityce.pl/polityka/161841-o-t ... snej-gorze

Jak się później okazało, tym "cudem", dzięki któremu o. Rydzyk dostał koncesję była promesa SKOKu na 15 milionów...


Pan Bóg może wpływać poprzez innych ludzi aby czynili dobro dla kogoś
"Niezbadane są wyroki Boskie"
Ostatnio był w Gościu Niedzielnym film o Teresie z Avila , tam mimo braku funduszy udawało się otwierać kolejne zakony. Zawsze ktoś przyszedł z pomocą. Nie zawsze cud musi być spektakularny i widowiskowy. Pan Bóg działa po swojemu, nie zawsze jak byśmy tego chcieli.

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


Pn lut 09, 2015 8:29 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 9:49 pm
Posty: 231
Lokalizacja: Górny Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Cytuj:
W takim przypadku jaki cud jest wtedy, kiedy pijak maltretujący
rodzinę po raz któryś mimo ciężkiego wypadku, wychodzi z opresji,choć
mało prawdopodobne, aby ktoś się w jego przypadku, gorliwie modlił o
zdrowie.


Kościół modli się za wszystkich , a szczególnie za grzeszników. Nie musi to być dokładnie ta konkretna osoba.
A może ów "pijak" dostaje ciagle czas od Pana Boga na naprawę swojego życia i powrót do do życia w Wierze :roll: Może ma coś do zrobienia dobrego jeszcze na tym świecie?

_________________
Dz.1317 "Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia... nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu."
http://www.lichen.pl/pl/434/wspolnota_modlitewna


Pn lut 09, 2015 8:36 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Barney napisał(a):
Nie każdy cud jest czymś... niezwykłym. Jesli pacjent przechodzi operację i ludzie się modlą za jego zdrowie, to cud pozostaje niezauważony, mimo że następuje. Myślę, że takich cudów jest najwięcej.


W pełni się zgadzam. Nie o tym jednak rozmawiamy. Czym innym jest wiara w wysłuchanie przez Matkę Bożą naszej modlitwy, a czym innym wmawianie ludziom, że chałtura Kossaka lub decyzja KRRiT jest świadectwem cudu. Na innym obrazie tego samego z Kossaków Napoleonowi ukazuje się w chmurach Sfinks... :-D

Myślę, że szukanie w dosłownie wszystkim Palca Bożego charakteryzuje ludzi wątpiących, słabej wiary. "Błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli".


Pn lut 09, 2015 12:53 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Błędy w kulcie maryjnym
Martyś napisał(a):
W pełni się zgadzam. Nie o tym jednak rozmawiamy. Czym innym jest wiara w wysłuchanie przez Matkę Bożą naszej modlitwy, a czym innym wmawianie ludziom, że chałtura Kossaka lub decyzja KRRiT jest świadectwem cudu. Na innym obrazie tego samego z Kossaków Napoleonowi ukazuje się w chmurach Sfinks... :-D

Myślę, że szukanie w dosłownie wszystkim Palca Bożego charakteryzuje ludzi wątpiących, słabej wiary. "Błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli".


Z drugiej strony to tez pewien rodzaj postawy wobec wszystkiego co się dzieje. cos na kształt parafrazy "ducha nie gaście, za wszystko dziękujcie". Póki w takiej formie to jest odbierane wszystko sie klei i pasuje. Jednak jezsi dochodzi do skupienia na samym cudzie jako cudzie- który staje się miernikiem jakości danej pobozności to masz zupełna rację.

Kiedyś mawet zetknołem sie na wyrazne dzielenie wszystkich zjawisk na:
- cuda - zjawiska, przy których brak możliwości zdroworozsądkowego uzasadnienia, mozliwości rozłoznia na czynniki poddające sie weryfkacji naukowej są niemożliwe lub natyle utrudnione, że ślad po cudzie mógłby zostać zniszczony, lub nie ma metodyki weryfikacji
- łaski- zjawisko ma charakter potwierdzający działanie opatrzności Bożej, jednak istnieją możliwości udowodnienia na gruncie dostępnej wiedzy - większość uzdrowień, doświadczeń mistycznych dałoby się pod tą furtkę wrzucić.
Tylko cy o to chodzi?


Pn lut 09, 2015 3:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL