Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:00 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Przeciez religia panstwowa w tym czasie byl katolicyzm i inkwizytor hiszpanski Torquemada, ktorego rece ociekaja niewinna krwia zaproponowal aby wydac dekret o wydaleniu Zydow, ktorzy stracili cale majatyki na rzecz kosciola.


Śr cze 04, 2014 8:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
bergamotka napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
To co podales tu nie mjest zgodne z faktami.Kosciol nienawidzil Zydow i przesladowal ten narod.Dobitnym tego ,przykladem jest Hiszpania.W XV w. usuniueto wszystkich Zydow.Ci, ktorzy chcieli zostac musieli wyurzec sie wiary w Jahwe i przyjac religie katolicka.To bylo nawracanie na sile.Pan Jezus n igdy nie pouczal o podobnym traktowaniu
Najwyraźniej pojęcia nie masz ze Inkwizycja hiszpańska była zależna od monarchii a nie od papiestwa. Ale kto by się przejmowal takimi drobiazgami...


A kto wydal pozwolenie na diabelska instytucje jaka byla inkwizycja :?: Monarchia :?: NIE.Owczesny papiez.


Śr cze 04, 2014 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
A kto wydal pozwolenie na diabelska instytucje jaka byla inkwizycja Monarchia NIE.Owczesny papiez.

No to zapoznaj się z działaniem protestantów, gdzie nie działała inkwizycja i porównaj. Inkwizycja wbrew pozorom uratowała wiele istnień ludzkich.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr cze 04, 2014 8:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał(a):
A kto wydal pozwolenie na diabelska instytucje jaka byla inkwizycja Monarchia NIE.Owczesny papiez.
Diabelska instytucja? O inkwizycji pojęcia tez nie masz. Zamiast tracić czas na filmiki na YouTube poczytaj chociaż podręcznik do historii powszechnej zanim zaczniesz wchodzić w jakieś dyskusje. A wracając do inkwizycji hiszpańskiej Torquemada i inni inkwizytorzy to nie Kosciól i bodajze kilka lat po jej utworzeniu papież potepil nadużycia trybunalow inkwizycyjnych.


Śr cze 04, 2014 8:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
To ty jestes zwiedziona.Gdyby kosciol mial wladze nad ludzmi to wszystkich, ktorzy nie zgadzaja sie z nauka kosciola poddano by torturom i spalono na stosie.Bogu niech beda dzieki za to, ze jest wolnosc slowa i wyznania.


Śr cze 04, 2014 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Nie ma co dyskutować z ignorantem. Tak jakoś dziwnie się składa, że ci, co nie maja o niczym zielonego pojęcia (słyszeli, że dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele) maja najwięcej do powiedzenia i wypowiadają się autorytatywnie. Stop trollom.
Obrazek

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr cze 04, 2014 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Miał zacytować gdzie niby "minąłem się z prawdą" - a tu nic, ani cytatu "fałszywego" tekstu z mojego opracowania, ani przeprosin.
Ja myslę że on nie jest ignorantem, tylko prowokatorem. Myślę że wie, ze gada bzdury.
Tak czy owak rozmowa rzeczywiście nie ma sensu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 04, 2014 9:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Małgosia napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
A kto wydal pozwolenie na diabelska instytucje jaka byla inkwizycja Monarchia NIE.Owczesny papiez.

No to zapoznaj się z działaniem protestantów, gdzie nie działała inkwizycja i porównaj. Inkwizycja wbrew pozorom uratowała wiele istnień ludzkich.


Piekne odkrycie. 8O 8O 8O Otoz powiem ci, ze kosciol katolicki ocieka niewinna krwia.Skad sie wzieli protrestanci :?: Otoz stad, ze zaprotestowali przeciw jawnym naduzyciom w kosciele.Czy Pan Jezus ustanowil inkwizycje :?: Co do tego mam watpliwosci.Byla to krymiunalna instytucja pod ktora podpisal sie papiez Innocentyy III.Wielu chrzescijan zameczono i skonfiskowano ich mienie.Papiez Innocenty IV zgodzil sie na stosowasnie tortur wobec tzw. heretykow i palic ich na stosie.Jordano Bruno, astronom zostal spalny na stosie.Powod :?: Tweierdzil, ze ziemia obraca sie wokol slonca.Sw. Joanna Darc rowniez zosdtala spalona na stosie bo niby uznano ja jako wiedzme.

Prosze youtubik na oswiecenie; http://www.youtube.com/watch?v=GEnHfqEcum8

Historycy szacuja, ze w sredniowieczu i we wczesnym okresie reformaci mca 50 mln. stracilo zycie z rak papiestwa.


Śr cze 04, 2014 10:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Zygmunt napisał:
Jordano Bruno, astronom zostal spalny na stosie.Powod Tweierdzil, ze ziemia obraca sie wokol slonca.

**************************************

On został zabity za coś innego.

**************************************

Zygmunt napisał:
Historycy szacuja, ze w sredniowieczu i we wczesnym okresie reformaci mca 50 mln. stracilo zycie z rak papiestwa.

**************************************

W okresie reformacji liczba ludności od Gibraltaru do Uralu wynosiła około 50 milionów.
Pewnie o liczbę ludności Ci chodziło.


Ps.
tu na górze w działach tylko dla katolików łatwiej jest atakować Kościół,
na dole w działach do wszystkich, to takie „odkrycia” nie przechodzą.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr cze 04, 2014 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
Wierz mi, nie atakuje katolikow.Sa przeciez moimi bracmi i sistrami w wierze.Staram sie wskazac jak wiele jest naduzyc w kosciele.Trzeba byc trzezwym i nie poddawac sie zacietrzewieniu.Prawda, ze w Credo wyznajemy wierze w jeden swiety i apostolski kosciol.W kosciol wierze, ale najbardziej przerazaja mnie duchowni za wystepne i plugawe zycie i za krzywdy jakich sie dopuscili na niewinnych ludziach jak rowniez za ograbianie ludzi z pieniedzy pod pokrywka modlitw za dusze w czysccu cierpiace.
http://www.youtube.com/watch?v=1NAHDOiB_1k


Cz cze 05, 2014 12:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Papiez wzywa narody do sprawiedliwego podzialu dobr...
@Zygmunt

Zamykam.

Twój temat stał po prostu antykatolicki, tak jak twoje poglądy. Nie odpowiadasz na żadne konkretne argumenty, nie podejmujesz merytorycznej dyskusji.


Cz cze 05, 2014 8:52 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL