Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:11 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64
 Quo vadis człowieku? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Quo vadis człowieku?
Advaita napisał(a):
Gregor,

mam na swojej półce co najmniej 60 książek mistycznych, pozostałe 60 przeczytałem ( net lub biblioteka) i doskonale wiem, co jest esencją i co się tam powtarza. Poczytaj, zbadaj temat- aż sam się zdziwisz , że w swoim rdzeniu mistycy mówią o jednym. Inne słowa, inne koncepty- ta sama treść i wskazówki do tego co nieuwarunkowane.
Także to co napisałeś to teoria nie mająca pokrycia w zeczywistości. /quote]

Ależ jak najbardziej ma pokrycie w rzeczywistości. Szatan zawsze chciał zdusić prawdę albo ją przekręcić. Dlatego od samego początku chrześcijanie byli zepchnięci na margines i często płacili za to życiem .

Advaita napisał(a):
Drogą donikąd jest branie do ręki jednej książki i życie według niej. Wtedy nie masz pojęcia co jest głównym przekazem, co pewnym uwarunkowaniem, co gadką- szmatka a co przefałszowaniem. Błądzisz wówczas w ciemności.


Biblia została spisana przez około 40 mężczyzn, pochodzących z różnych środowisk, na przestrzeni 1500 lat. Izajasz był prorokiem, Ezdrasz był kapłanem, Jozue dowódcą wojskowym, Mateusz poborcą podatkowym, Jan był rybakiem, Paweł robił namioty, Mojżesz był pasterzem, a Łukasz lekarzem. Mimo, iż na przestrzeni 15 wieków Biblię spisuje wielu różnych autorów, to jednak nie zawiera w sobie żadnych sprzeczności, ani błędów. Każdy autor przedstawia inny punkt widzenia, lecz każdy głosi tego samego, Jedynego, prawdziwego Boga i tą samą, jedyną drogę zbawienia- Jezusa Chrystusa.

Ta doskonała spójność mówi sama za siebie.

Advaita napisał(a):
Wszystkie proroctwa biblijne nie maja żadnej wartości. Za ich pomocą nie rozwinęliśmy nowych technologii, nie wynaleźliśmy lekarstw


Nie rozumiesz istoty proroctw.
Bogu nie zależy na rozwoju technologii, bo w Jego oczach cały świat jest skażony grzechem i dąży do złego.

Bóg chce zbawienia dla każdego człowieka. Zapowiedział je w proroctwach, które wypełniły się w 100% w Jezusie.
Każdy obecnie może doświadczyć duchowego odrodzenia, które nie jest wynikiem żadnych mistycznych technik czy samoświadomości, ale jest dziełem Boga objawionego w Biblii.

Tylko Bóg zna przyszłość, dlatego wielokrotnie podawał w proroctwach informacje odnośnie przyszłości nie tylko poszczególnych osób, ale całych państw, królestw czy narodów i to setki lub tysiące lat przed ich zaistnieniem.
Te proroctwa się zrealizowały i są potwierdzone przez fakty historyczne.

Nie znajdziesz tego w żadnych świętych księgach innych religii czy dziełach mistyków.
Biblia jest wyjątkowa i żadna inna książka nie może się z nią równać.

Advaita napisał(a):
Sednem jest przebudzenie się ze snu myśli i świadome życie tu i teraz..


I w tym temacie Biblia ma bardzo jasny przekaz:

1. [Rzym. 13.11]: A to czyńcie, wiedząc, że już czas, że już nadeszła pora, abyście się ze snu obudzili, albowiem teraz bliższe jest nasze zbawienie,

2. [Ef. 5.14]: Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.

Jak widzisz nie trzeba szperać po dziesiątkach mistycznych książek, gdyż Biblia zawiera w sobie każdą odpowiedź.

Rozważ czy aby nie warto abyś i Ty się ze snu obudził i zaczął żyć w rzeczywistości prawdziwej.

A jak mówi Biblia [Kol. 2.17]: Rzeczywistością natomiast jest Chrystus.


Wt gru 22, 2015 2:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 24, 2014 10:39 pm
Posty: 2321
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Quo vadis człowieku?
Gregor,

odpowiem Ci w wątku ' duchy przeszłości" , bo tutaj Merss rozpoczęła swoja inkwizycje :)


Wt gru 22, 2015 2:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Quo vadis człowieku?
Advaita napisał(a):
Gregor,

odpowiem Ci w wątku ' duchy przeszłości" , bo tutaj Merss rozpoczęła swoja inkwizycje :)


Ok.


Wt gru 22, 2015 2:37 am
Zobacz profil
Post Re: Quo vadis człowieku?
Quo vasit Advaita?


Wt gru 22, 2015 2:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Quo vadis człowieku?
Jeżeli jakieś zagubione dusze szukają postów o kształcie Ziemi, to niech będzie dane im poznać iż dyskusja na ten temat została przeniesiona do osobnego wątku:
viewtopic.php?f=12&t=26373&start=345

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 27, 2016 9:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
Obawiam się, MJ, że to nie merss nie będzie musiała się wstydzić tego ostrzeżenia, ale Ty tych wszystkich tekstów, które napisałeś pod naszym adresem


Tego sie wstydze co zle napisalem.
Za co Cie przeprosilem, za swoj blad.

Ale tego ze Cie przepraszalem- tego sie nie wstydze.


Cytuj:
tylko dlatego, że nie idziemy za Tobą.


Dlatego, ze nie idziecie za Slowem Bozym.

To NIE JA napisalem:

A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem;

To Pan Bog objawil, Prawdomowny, Nieomylny i Prosty.
To nie ja!


Lecz wy w to nie wierzycie, wy sie tego WSTYDZICIE !

Bo Wiary nie macie, bo nie miesci sie w glowach waszych.
Cierpicie bowiem na ciasnote rozumowa.
I tylko to tam sie wam zmiesci, tam w glowach waszych- co zgadza sie z waszymi ciasnymi wyobrazeniami, z tym czym swiat dzisiaj akurat wymiotuje.

Tak oto klaniacie sie bozkom waszym , dzielom rak waszych i waszych "rozumow", ale myslicie, ze jestescie "inni niz ci ktorzy budowali cielce i oddawali im poklon"

A ja wam powiadam:

Jestescie jeszcze gorsi od tamtych i jeszcze wiekszego cielca sobie ulepiliscie, by sie mu klaniac.
Tym cielcem jest dzielo waszych niewiernych rozumow: Religia Rozumowa, Religia Czlowieka tego czasu, Religia "wiedzy".

Jakze wielkie bedzie wasze zdumienie na Koncu, gdy poznacie, ze grzeszyliscie TYM SAMYM GRZECHEM, co tamci z pradawnych wiekow, ktorzy bozkom drewnianym i miedzianym poklon oddawali.

Tym samym!
Grzechem NIEWIARY w Boze Slowo.


Tamci: bozkom drewnianym i z brazu sie klaniali.
Wy : cielcowi "rozumu" ludzkiego, "rozumu", ktory swiat chce wyjasniac tak jakby Boga nie bylo, niczego nie objawil, nic nie powiedzial, Slow Swoich zadnych nie nakazal zapisac.

Bedziecie sie wstydzic tego wszystkiego, choc teraz mnie macie za szalenca i glupca.

Ja jednak z tego powodu wstydzic sie nie bede.

Bo czy kiedykolwiek tak bylo, aby sie okazalo inaczej, niz Pan Bog powiedzial ?

Gdziez wiec jest w waszym modelu, ktoremu sie klaniacie sklepienie niebieskie wody pod i ponad sklepieniem?
Gdzie sa filary na ktorych stoi ziemia?
Gdzie sa narozniki ziemi, z ktorych wieja najgrozniejsze wiatry ?

A jezeli nie ma, to JAKZE wasz bozek moze byc prawdziwy ?!

Czy kiedykolwiek tak bylo, aby sie okazalo inaczej, niz Pan Bog powiedzial ?

Dlaczego sie wiec ludzicie, ze tym razem tak bedzie?

[Bo Wiary nie macie.]

Lekacie sie swiata, tego czym on dzisiaj straszy, jego halasu.
Ale czyz nawet i ten Swiety, ktorego uwazacie za "jednego z najwiekszych w ostatnich czasach" Jan Pawel II nie zachecal "nie lekajcie sie"?

Jakze jednak mozecie sie nie lekac, jesli Wiary w Boze Slowa nie macie?
Wy nawet myslec inaczej boicie sie, niz tylko tak jak swiat dzis mysli!
Bo "co tez by swiat o was pomyslal".

A co Pan Bog o was mysli ?
Ze Mu nie wierzycie, ze Jego Slowo Prawdziwe zdaje sie wam "smiesznym", a slowa klamliwe, slowa swiatowe "uczonymi i madrymi" ?
To was nie martwi?

Powiadam wam: bedziecie sie bardzo wstydzili!

Napisano bowiem:

Wytracę mądrość mędrców,

Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?

Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga.

Człowiek zmysłowy (...) nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom

Jakze ja Panu Bogu i Matce Najslodszej za to dziekuje ze "wiedzy" nie mam zbyt wielkiej !
Jakze ja jestem bardzo Im wdzieczny !


Pt kwi 22, 2016 5:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
Torri napisał(a):

A to, że zapierasz się, że nie podasz nazwy linii lotniczych świadczy wyłącznie o tym, że tej poziomicy nie wniosłeś i nic nie sprawdziłeś, bo ŻADNE linie lotnicze się by się na to nie zgodziły. Ale łatwiej kłamać i się migać niż powiedzieć prawdę.


Ja nie klamie.
Jesli klamie- niech bede potepiony i z piekla nie wyjde! Amen. Amen.

Lecz jesli kto ma mnie za klamce- niechze sam sprawdza!
A nie musi tego czynic "z samolotu".

Czyz nie podalem wielu sposobow na to jak sprawdzic?

Niechze kazdy sam sprawdza!
O to mi wlasnie chodzi.


A o to, ze macie mnie za klamce- o to nie dbam, nie zalezy mi na tym.
Prawda i tak zwyciezy na Koncu.
Kto jest z Boga, ten Prawde poznaje gdy slyszy.
Kto Prawdy nie poznaje, gdy Ona mowi- temu nic nie pomoze.
Lecz bedzie potepiony.


Pt kwi 22, 2016 5:48 pm
Zobacz profil
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
Widzisz @MJ. Czym takim jest prawda? jest setki jeśli nie tysiące różnych wierzeń, różnych interpretacji biblii, wiele tłumaczeń biblii, WIELE KONCEPCJI BOGA. Piszesz, że znasz bilblię, tymczasem jest setki osób, które biblię mają w jednym palcu i ich koncepcje są w miarę spójne ze sobą, podczas gdy Twoja koncepcja znacznie odbiega od nich ponieważ uznajesz coś takiego jak piekło. Prawda jest znacznie dalej od Ciebie i od nas niż Ci się to wydaje. Wierzę, że Bóg jest w sercu każdego człowieka, nie w kościele czy internecie, nie ma innej możliwości w mojej ocenie. Życie jest brutalnie niesprawiedliwie w każdej sferze życia, duchowej, materialnej itp.
W zasadzie obserwując siebie, nigdy nie byłbym w stanie uwierzyć, że Boga nie ma, jednak kiedy popatrzę na życie przez pryzmat świata i innych ludzi. Boga nie ma. Wszystko wydaje Ci się takie proste bo całą swoją wiarę i przekonania opierasz na jednej księdze - tymczasem prawda jest daleko od Ciebie - w mojej ocenie. Tak na marginesie - jestem na 100% pewny, że piekło nie istnieje :) nawet najgorszy zbrodniarz nie zasługiwałby na dobę takich okrucieństw jakie fundują w rzekomym piekle, nie wspominając o tygodniu..... miesiącu.... roku......... latach....... czy wieczności :) karą za grzech jest śmierć. Źle interpretujesz biblię. W jakiej koncepcji wyobrażasz sobie Boga? jako miłosiernego Stwórcę, który przepuści miernego ucznia do następnej klasy, czy surowego nauczyciela, który bez wahania wpisze ocenę niedostateczną do dziennika? Obserwując zycie swoje i innych nie uwzględniam drugiej opcji, wtedy Bóg byłby draniem i sadystą.


Pt kwi 22, 2016 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
diwadowski napisał(a):
Tak na marginesie - jestem na 100% pewny, że piekło nie istnieje :) nawet najgorszy zbrodniarz nie zasługiwałby na dobę takich okrucieństw jakie fundują w rzekomym piekle, nie wspominając o tygodniu..... miesiącu.... roku......... latach....... czy wieczności


Dlatego wlasnie bedziesz potepiony.
Nie nie!
Nie dlatego, ze napisales herezje o "braku piekla".
Lecz dlatego, ze klamca jestes.

Piszesz bowiem "jestem na 100% pewny", a wcale NIE JESTES.
Ja zas jestem pewien tego, ze Ty nie jestes (pewien) lecz klamiesz.
A jezeli klamie mowiac, ze jestem pewien- to niech bede przeklety !

Twoje wlasne sumienie Cie wiec potepi.
To, ze samego siebie oklamujesz.
Nie zas to, ze herezje wypowiadasz.

Chyba, ze sie nawrocisz i klamstwo swoje odwolasz i Prawde powiesz!

Cytuj:
karą za grzech jest śmierć. Źle interpretujesz biblię.


A Ty nawet nie masz szacunku dla Biblii, bo piszesz z malej litery.
Jakze Ty mozesz cokolwiek dobrze rozumiec (chocby z budowy swiata) jezeli Ty do Ksiegi Zycia nie masz szacunku, a Boga masz za klamce ?

Pan Jezus powiedzial:

I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Lecz Ty Go uznales klamca, bo piszesz "piekla nie ma".


Cytuj:
W jakiej koncepcji wyobrażasz sobie Boga? jako miłosiernego Stwórcę, który przepuści miernego ucznia do następnej klasy, czy surowego nauczyciela, który bez wahania wpisze ocenę niedostateczną do dziennika? Obserwując zycie swoje i innych nie uwzględniam drugiej opcji, wtedy Bóg byłby draniem i sadystą.


Jako MOWIACEGO PRAWDE, Prawdomownego.
Nie moze bowiem klamac i zwodzic Ten, Ktory JEST Prawda.
A potwierdzil Zyciem, smiercia na Krzyzu i Zmartwychwstaniem.
Jak zapowiedzial dokladnie.


Pt kwi 22, 2016 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 24, 2014 10:39 pm
Posty: 2321
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Quo vadis człowieku?
MJ,

mamy ew. Jana 10:34, gdzie padają słowa:

Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone], do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

wg Ciebie nie ma w Biblii żadnych metafor, przenośni, , wszystko jest dosłowne

tak wiec, jesteśmy Bogami ?


So kwi 23, 2016 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
MJ napisał(a):
Tak jak polecono mi napisac.
Jak mi DUCH polecil odpowiedziec.
Wam, ktorzy pytacie.


Drogi MJ-ocie, czy możesz nam zdradzić więcej ze swojej duchowości. Tzn. w jaki sposób ów duch poleca ci napisać? Czy go się pytasz co masz napisać? Czy mówi ci on też o innych sprawach? I po czym poznajesz, że to dobry duch ci poleca tak odpowiadać?


Wt cze 21, 2016 6:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Quo vadis człowieku?
Już chyba nie zdradzi. To wielki aktor, odszedł z klasą. Jego wątek, więc mu go zakończę. Quo vadis, człowieku?
______________________
@MJ napisał:
7.10. 2017 Ja pisze tutaj od ponad dziesieciu lat.
Ale czas moj dobiega juz konca i niewiele mi zostalo.
Tylko pare dni.

Poniewaz jednak pisze tak dlugo i pisalem nie tylko na tym forum, to dobrze poznalem co sie dzieje.

12. 10. 2017 - Moj czas sie (juz prawie) skonczyl.
13.10.2017 Zakonczylo sie wiec moje pisanie.
Czas moj sie skonczyl.(...)Pokornie przepraszam wszystkich, ktorzy z powodu czytania moich slow czuli sie dreczeni, wszystkich z ktorymi sie spieralem !
Dziekuje im, Bog zaplac !
Dziekuje takze i tym, ktorzy byli mi zyczliwi !
Bog zaplac wszystkim za znoszenie moich slow !
Moderatorom* za udreke kontrolowania moich wpisow !

____________________
* Z tej udręki kontrolowania pozwalam się wyłączyć.


Pn kwi 03, 2017 8:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 957 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL