Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:19 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą.... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
radozz napisał(a):
Są wymienione przyczyny samobójstw.
Tak, są...sporządzone post mortem przez ludzi "z zewnątrz"
Cytuj:
Nawet jeśli z tych 4177 osób znalazła się jedna, która targnęła się na własne życie, pomimo wsparcia innych osób, to już podważa całą Twoją teorię dotyczącą pomocnej dłoni.
Nie można zmusić chorej osoby żeby się leczyła...
Cytuj:
Stawia również pod znakiem zapytania prawdziwość biblijnego twierdzenia.
Którego...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt mar 25, 2014 7:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Jeśli nie wątpisz, że to przez ułomność ludzkiej natury sądzimy Boga, że nakłada na niektórych ludzi ciężary dla nich nie do udźwignięcia, to racjonalnie powinieneś się tej swojej ułomności przeciwstawiać...

Twoje zdania są kosmiczne. Skonstruowane tak, że co bym nie odpowiedział to będziesz się mógł przyczepić. Chyba nie muszę przypominać naszego ulubionego cytatu :wink:
Napisałem tylko, że Bóg jest sprawiedliwy i chyba nikt w tym temacie w to nie wątpi.
Cytuj:
Nie odpowiadam na takie pytania obserwatora ludzkiego cierpienia, bo sam jestem obserwatorem i moja subiektywna ocena nic nie zmieni...

Ależ ja pytałem właśnie o Twoją subiektywną ocenę. Bardzo łatwo wykazać wewnętrzną sprzeczność w Twoich poglądach. Masz jakieś opory przed wygłaszaniem ich wprost, więc chyba zdajesz sobie z tego sprawę.
Cytuj:
No cóż...masz prawo oceniać cierpiących, że sobie nie radzą...

Nie oceniam, tylko ich słucham. Twoim zdaniem kobieta, która przez długie lata walczy o prawo do własnej eutanazji, świetnie sobie radzi? Pewnie i tak nie odpowiesz...
Cytuj:
Otóż to...dlatego Objawienie daje mi pewność, że to nie Bóg nakłada ciężary nie do uniesienia

Tylko skąd pewność, że objawienie było prawdziwe i pochodziło od Boga?
Jeśli jakaś teoria jest sprzeczna z wynikiem eksperymentu to należy ją zrewidować. Choćby była nie wiem jak fantastyczna. Objawienie mówiące, że niebo jest zielone, również dawałoby Ci pewność?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt mar 25, 2014 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
Boro napisał(a):
Napisałem tylko, że Bóg jest sprawiedliwy i chyba nikt w tym temacie w to nie wątpi.
Tu mamy zgodę...
Cytuj:
Ależ ja pytałem właśnie o Twoją subiektywną ocenę.
Pytałeś po raz kolejny czy(sprawiedliwy) Bóg nakłada na ludzi(tym razem wymienionych przez Ciebie w przykładzie) tyle ile mogą unieść tak, jakbyś nie wiedział, że Bóg nie nakłada na swoje stworzenie nic ponad dar istnienia/życia...
Cytuj:
Nie oceniam, tylko ich słucham. Twoim zdaniem kobieta, która przez długie lata walczy o prawo do własnej eutanazji, świetnie sobie radzi? Pewnie i tak nie odpowiesz...
To, że kobieta o której myślisz może sobie nie radzi nie oznacza, że to Bóg nałożył na nią ciężar nie do uniesienia...
Cytuj:
Tylko skąd pewność, że objawienie było prawdziwe i pochodziło od Boga?
Ja mówię o Objawieniu, a nie objawieniu ale skoro Ty widzisz to, co chcesz więc nic nie poradzę...
Cytuj:
Jeśli jakaś teoria jest sprzeczna z wynikiem eksperymentu to należy ją zrewidować. Choćby była nie wiem jak fantastyczna. Objawienie mówiące, że niebo jest zielone, również dawałoby Ci pewność?
Tobie to jakoś nie sprawiało trudności przyjęcie jako coś pewnego gdy rozmawialiśmy o obrazie Boga "widzianego" oczami autorów Starego Testamentu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt mar 25, 2014 11:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Pytałeś po raz kolejny czy(sprawiedliwy) Bóg nakłada na ludzi(tym razem wymienionych przez Ciebie w przykładzie) tyle ile mogą unieść tak, jakbyś nie wiedział, że Bóg nie nakłada na swoje stworzenie nic ponad dar istnienia/życia...

Ale kręcisz. Przecież dobrze wiesz co miałem na myśli mówiąc, że Bóg coś na kogoś nakłada. To samo co autor tematu. Nagle po kilku stronach dyskusji o tym czy Bóg nakłada na nas za dużo piszesz, że tak naprawdę nie nakłada niczego (poza życiem).
sahcim napisał(a):
To, że kobieta o której myślisz może sobie nie radzi nie oznacza, że to Bóg nałożył na nią ciężar nie do uniesienia...

A kto? Choroba była jej wyborem?
sahcim napisał(a):
Ja mówię o Objawieniu, a nie objawieniu ale skoro Ty widzisz to, co chcesz więc nic nie poradzę...

Więc żeby nie było więcej wątpliwości, powiedz jasno co miałeś na myśli.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt mar 25, 2014 11:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
Boro napisał(a):
Ale kręcisz. Przecież dobrze wiesz co miałem na myśli mówiąc, że Bóg coś na kogoś nakłada. To samo co autor tematu. Nagle po kilku stronach dyskusji o tym czy Bóg nakłada na nas za dużo piszesz, że tak naprawdę nie nakłada niczego (poza życiem).
Wskażesz jakieś miejsce w moich wcześniejszych wpisach w tym temacie gdzie zasugerowałem, że Bóg nakłada coś więcej poza tym, co człowiek otrzymał czyli życie/istnienie...???
Cytuj:
A kto? Choroba była jej wyborem?
a masz jakieś dowody, że chroby pochodzą od Boga...???
Cytuj:
Więc żeby nie było więcej wątpliwości, powiedz jasno co miałeś na myśli.
Objawienie przekazane nam przez Chrystusa...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 26, 2014 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Wskażesz jakieś miejsce w moich wcześniejszych wpisach w tym temacie gdzie zasugerowałem, że Bóg nakłada coś więcej poza tym, co człowiek otrzymał czyli życie/istnienie...???

Jest to oczywiste założenie tego wątku. Dyskutujemy nad tym ile Bóg nakłada, a nie czy w ogóle to robi. To tak jakbyś po godzinie dyskusji nad nową kolekcją mody stwierdził, że przecież modelki były nagie. Odpuść tę drogę argumentacji bo jest niedorzeczna.
sahcim napisał(a):
a masz jakieś dowody, że chroby pochodzą od Boga...???

Wszyscy w tym wątku doskonale wiedzą, że pod stwierdzeniem iż "Bóg daje ludziom jakieś problemy" przyjmujemy wszelkie losowe nieszczęścia. Nie próbuj nagle udawać, że nie rozumiesz o co chodzi w dyskusji.
sahcim napisał(a):
Objawienie przekazane nam przez Chrystusa...

Które konkretnie słowa Jezusa mówią, że Bóg obarcza nas jedynie życiem?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 26, 2014 1:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Tak, są...sporządzone post mortem przez ludzi "z zewnątrz"

A to mogłyby być sporządzone przez ludzi z "wewnątrz"?
Odpływasz chłopie.
Cytuj:
Nie można zmusić chorej osoby żeby się leczyła...

Nie każda osoba popełniająca samobójstwo jest chora psychicznie.
Cytuj:
Którego...???


Św. Paweł.
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr mar 26, 2014 9:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
Boro napisał(a):
Dyskutujemy nad tym ile Bóg nakłada, a nie czy w ogóle to robi.
Nie wiem nad czym Ty dyskutujesz jeśli już na pierwszej stronie na moje pytanie do Ciebie:
>>na jakiej podstawie sugerujesz, że Stwórca jednak nakłada na swoje stworzenie więcej niż może ono udźwignąć jeśli biblijne przesłanki wskazują na coś przeciwnego<<
na które odpowiedziałeś iż
>>jedyne co sugeruję to ostrożność w wyciąganiu wniosków na podstawie tego co nam się wydaje.<<
Cytuj:
Wszyscy w tym wątku doskonale wiedzą, że pod stwierdzeniem iż "Bóg daje ludziom jakieś problemy" przyjmujemy wszelkie losowe nieszczęścia.
To, że człowiek przyjmuje wszelkie losowe nieszczęścia nie oznacza, że Bóg jest ich dawcą...(cytuję Boro) >>jedyne co sugeruję to ostrożność w wyciąganiu wniosków na podstawie tego co nam się wydaje<<
Cytuj:
Które konkretnie słowa Jezusa mówią, że Bóg obarcza nas jedynie życiem?
A kto tutaj kiedykolwiek powiedział(oprócz Ciebie oczywiście), że Bóg obarcza czliwieja życiem...a jak nie wiesz, że Bóg jest dobry i daje człowiekowi tylko to, co jest dla niego dobre, to wróć do czytania Biblii...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 26, 2014 10:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
radozz napisał(a):
A to mogłyby być sporządzone przez ludzi z "wewnątrz"?
Mogłyby ale że istnieje ryzyko iż prawda mogłaby być za ciężka dla żyjących, to specjaliści jako przyczynę podają to, co jest do przyjęcia...
Cytuj:
Nie każda osoba popełniająca samobójstwo jest chora psychicznie.
No to właśnie sugerowałem, że chory psychicznie może nie przyjąć wyciągniętej ręki, bo jest chory ale ktoś, kto traci sens życia potrzebuje aby mu go przywrócić...
Cytuj:
Św. Paweł.
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.
Była już kiedyś dyskusja na temat czy Bóg "wodzi" nas na pokuszenie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 26, 2014 10:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Mogłyby ale że istnieje ryzyko iż prawda mogłaby być za ciężka dla żyjących, to specjaliści jako przyczynę podają to, co jest do przyjęcia...

Tzn. jaką , konkretnie?
Cytuj:
No to właśnie sugerowałem, że chory psychicznie może nie przyjąć wyciągniętej ręki, bo jest chory ale ktoś, kto traci sens życia potrzebuje aby mu go przywrócić...

Ty już sam nie wiesz co sugerujesz raz, że wystarczy podać pomocną dłoń potem, że jak ktoś chory to pomocnej dłoni nie przyjmie.
A ja Ci powtarzam, że jeśli z tych 4177 osób znalazłaby się jedna "zdrowa psychicznie", która przyjęła wyciągnięta dłoń a mimo to odebrała sobie życie, to Twoją teorię można wrzucić do głębokiego kosza.
Cytuj:
Była już kiedyś dyskusja na temat czy Bóg "wodzi" nas na pokuszenie...

Ale to jest temat o tytule:
"Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...."
Czyli uważasz, że to nie Bóg zsyła cierpienie i Bóg nie steruje tym, komu ile ciężaru dać a komu ująć, tak żeby był w stanie go udźwignąć?


Śr mar 26, 2014 10:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
radozz napisał(a):
Tzn. jaką , konkretnie?
Brak przeciwdziałania temu, co doprowadza człowieka do samobójstwa...
Cytuj:
Ty już sam nie wiesz co sugerujesz raz, że wystarczy podać pomocną dłoń potem, że jak ktoś chory to pomocnej dłoni nie przyjmie.
Ja wiem co sugeruję ale Ty wiesz lepiej ode mnie...typowe ;)
Cytuj:
A ja Ci powtarzam, że jeśli z tych 4177 osób znalazłaby się jedna "zdrowa psychicznie", która przyjęła wyciągnięta dłoń a mimo to odebrała sobie życie, to Twoją teorię można wrzucić do głębokiego kosza.
Człowiek zdrowy psychicznie chce żyć nawet jak wiąże się to z cierpieniem jeśli czuje że jest kochany...
Cytuj:
Ale to jest temat o tytule:
"Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...."
Czyli uważasz, że to nie Bóg zsyła cierpienie i Bóg nie steruje tym, komu ile ciężaru dać a komu ująć, tak żeby był w stanie go udźwignąć?
Tak..uważam, że Bóg nie zsyła cierpienia i nie steruje komu ile dać cięzaru...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 26, 2014 11:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
Tak..uważam, że Bóg nie zsyła cierpienia i nie steruje komu ile dać cięzaru...

Ok.
W związku z powyższym rozumiem, że nasz nieszczęsny, biblijny cytat należy odczytywać alegorycznie?


Śr mar 26, 2014 11:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
radozz napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak..uważam, że Bóg nie zsyła cierpienia i nie steruje komu ile dać cięzaru...

Ok.
W związku z powyższym rozumiem, że nasz nieszczęsny, biblijny cytat należy odczytywać alegorycznie?
Z tego cytatu wynika jasno, że Bóg(dawca życia) nie dozwoli kusić człowieka ponad to, co człowiek potrafi znieść, zatem pomaga mu(jeśli ten chce) aby mógł przetrwać to, co od złego pochodzi...a jak Ty ten cytat odczytujesz, to już Twoja wola...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr mar 26, 2014 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
@sahcim
Załóżmy, że ja nie wiem jak należy go odczytywać i pytam specjalistę, czyli Ciebie.
A oto co mi byłeś łaskaw wytłumaczyć, najpierw piszesz:

Tak..uważam, że Bóg nie zsyła cierpienia i nie steruje komu ile dać cięzaru...

żeby za chwilę napisać:

Z tego cytatu wynika jasno, że Bóg(dawca życia) nie dozwoli kusić człowieka ponad to, co człowiek potrafi znieść, zatem pomaga mu(jeśli ten chce) aby mógł przetrwać to, co od złego pochodzi.

Wniosek jaki wyciągam z rozmowy z Tobą jest taki, że sam nie masz pojęcia co to wszystko znaczy.


Śr mar 26, 2014 11:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Jeśli Bóg daje ludziom tylko tyle problemów ile mogą...
sahcim napisał(a):
A kto tutaj kiedykolwiek powiedział(oprócz Ciebie oczywiście), że Bóg obarcza czliwieja życiem...a jak nie wiesz, że Bóg jest dobry i daje człowiekowi tylko to, co jest dla niego dobre, to wróć do czytania Biblii...

Ciężko stwierdzić czy ktoś tak powiedział, bo nie wiem co to jest "czliwiej" :wink:

Ale wracając do tematu. Czy na Joba Bóg nie zesłał żadnych nieszczęść?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr mar 26, 2014 12:16 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL