Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:02 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Pytanie, pilne;/ 
Autor Wiadomość
Post Pytanie, pilne;/
Witam serdecznie, mam kika pytań, i prosze o odp.
1. Czy jak po przyjsciu do domu po przyjęciu komini świętej w kościele i np po przyjciu do domu dotke ust czy okolic ust jest możliwe że kawałeczki małe albo mikroskopije zostaną na moich palcach a ja je bede rozsiewał po całym domu i w ten sposób profanował, co za tym idzie że co dotke to na tym jest Bóg a jak dotke to kolejne razy to przenosze to na inne zeczy dokonuje profanacji i popełniam grzechy. i nie możnaq dotykać tego, jak narazie mam fobie że jak coś dotknołem to już staram sie tego ie dotykać, albo czyscze to dokładnie bo boje się obecności Boga na tym, w tej formie że moge to zniewarzyć.
2. nachodzą mnie myśli że " wszystko moze być poś.........złemu" a tych myśli nie akceptuje i nie chce czy one sa ważne czy nie.
3. I kolejna sprawa czy dla Boga są rzeczy nieodwołalne????
4. W jaki sposób pozbyc się fobi na tle religijnym, tzn, że na wszystkim może być Bóg? kurtce w ktorej przyjmowałem komunie, wagrach, okolicach ust, szaliku, i przedmiotach w domu z ktorych może byc przenoszone dalej, doszło do tgo że boje się że każdy biały punkcik na ubraniu lub w domu nachodzi mnie myśli że to Bóg? I tak dalej Bóg mnie krzywdzi bardzo chyba bo myśli są bluzniercze wszystko co dotykam nachodza mnie mysli o "złym".

Przez to wszystko zaczynam odwracać się od Boga, boje się iść do koscioła o tam każdy pyłek to moze być kawalem komuniświętej, każdy pyłek na ubraniu starszej osoby, lub też osoby młodej, i zaczynam panikować.

Pomocy!!!!!!!!!!!


Śr lis 27, 2013 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Pytanie, pilne;/
Idź do psychologa. Najlepiej katolickiego.


Śr lis 27, 2013 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytanie, pilne;/
Znajdź mądrego spowiednika i powiedz mu że masz kłopoty ze skrupulanctwem. Mi przed laty bardzo pomógł.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 27, 2013 10:09 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Pytanie, pilne;/
r23r34d3


Cz lip 31, 2014 10:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Pytanie, pilne;/
pawellos napisał(a):
r23r34d3


Hmmmm... Możesz przybliżyć meritum sprawy ?


Pt sie 01, 2014 10:08 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 9:11 pm
Posty: 384
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pytanie, pilne;/
napiszę coś gdyż być może jest to tylko problem ze skrupulanctwem.
Na nie najlepsze jest całkowite zaufanie drugiej osobie a nie sobie.

Czyli uwierzyć iż w tym co piszesz nie ma żadnego grzechu chyba że grzech pychy- tz chcesz za wszelką cenę być idealny, nie zgrzeszyć itd przerabiałem to kiedyś w troszkę inny sposób.

Zatem profanowanie jest wówczas gdy celowo zabierasz , wyciagasz z ust itp hostię. w innym przypadku np w tym co opisałeś nawet jeśli by jakimś cudem tak sie stało to trudno. Panu Bogu to nie zaszkodzi. on sobie z tym poradzi. Jest przecież wszędzie a to "tylko" jedna z postaci w jakiej się nam objawia. Jest przecież obok nas i można by również powiedzieć że profanujemy jego ducha źle postepując.

Więc głowa do góry. pamiętaj że apostołowie zapewne więcej kruszyli przy łamaniu chleba i się tym nie gorszyli. z czasem zaczęto coraz bardziej pielęgnować te czynności ale jak już pisałem ważne jest podejście i cel, więc o grzechu nie moze być mowy. A Boga zacznij dostrzegać w ludziach bo takie postrzeganie jakie opisałeś tylko od tego odciąga prawda? pozdro


Pn sie 18, 2014 10:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL