Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 1:51 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Co mówi (nam) szatan przez opętanych? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Post Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
chciałbym poznać waszym zdaniem autentyczne i wiarygodne wypowiedzi szatana, które zarejestrowano podczas egzorcyzmów.

byłoby miło, gdyby pojawiały się tu cytaty wraz z podaniem źródła (niekoniecznie musi to być internet, ale np. tytuł książki lub programu lub artykułu z gazety).

wszystko - co waszym zdaniem jest wiarygodne i waszym zdaniem faktycznie pochodzi bezpośrednio od Złego, który za pomocą ust opętanego miał okazję się wypowiedzieć.

nie chodzi o to, że ja do takich "szatańskich wypowiedzi" nie potrafię (albo z lenistwa nie chcę) dotrzeć, a rzecz w tym, co Wy - katolicy - sami uznajecie za wiarygodne i autentyczne rezultaty egzorcyzmów.

z góry dziękuję. :)
_______________________
Edit
Lubię jak zdania rozpoczynają się wielką literą, poprawiłam tytuł wątku. (merss)

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Wt lip 23, 2013 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Szatan jest ojcem kłamstwa więc nie ma co sugerować się tym, o czym mówi

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt lip 23, 2013 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Ale ja nie mówię, żeby się sugerować - chciałbym się jedynie dowiedzieć, co mówi w wypowiedziach, które uznajecie za pochodzące naprawdę od niego.

No chyba, że nie istnieją takie wiarygodne wypowiedzi.

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Wt lip 23, 2013 5:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn paź 04, 2010 5:53 pm
Posty: 1374
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Właśnie nic. Andy dobrze coói odpowiedział. On kłamie także wtedy, gdy mówi prawdę. Jego "prawda" jest taka jaka była prawda w Prawdzie, a fakty takie jakie znajdziesz w Faktach. Jeżeli chcesz szukać prawdy w takich miejscach to zacznij of Volkischer Beobachter albo od Sturmera (dodaj sobie umlauty :) ). Najprościej rzecz ujmując, to Szatan nie jest źródłem żadnej wiedzy. Ani o fałszu ani o prawdzie. Chcesz prawdy to zajrzyj do Słowa Bożego.


Wt lip 23, 2013 5:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
On chce sobie pokpić z katolików, liczy na naiwnych i obawiam się, że mogą się znaleźć.


Wt lip 23, 2013 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Zaintrygowaniec
ciekawi mnie jakie ty wypowiedzi z ust opętanego uznałbyś za słowa Szatana.


Wt lip 23, 2013 6:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
merss napisał(a):
On chce sobie pokpić z katolików, liczy na naiwnych i obawiam się, że mogą się znaleźć.


Sądzę podobnie. Moim zdaniem temat do zamknięcia i to szybko... zanim jeszcze nie pojawili się gwałciciele niemowląt, tudzież psy polewane kwasem ... :dokitu:


Wt lip 23, 2013 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Obawiam się, że nie rozumiecie.
To nie jest wątek o tym, czy szatan przez opętanych mówi prawdę, czy łże.

To jest wątek o tym, które (jakie) wypowiedzi opętanych (czyli wypowiedzi demona, który przejął nad nimi kontrolę) wy uznajecie za autentyczne, niezależnie od tego, czy wypowiadający się demon/szatan mówił w nich prawdę, czy zwodził, kłamał, konfabulował itp...

Czy teraz już jest jasne? Bo już jaśniej chyba nie potrafię... :)

Arwena, szczekające zwierzaki domowe polewane kwasem od bardzo długiego czasu pojawiają się wyłącznie w twoich wypowiedziach - naprawdę nie zauważyłaś? :(

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Wt lip 23, 2013 6:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
A jakie to ma znaczenie co sobie ktoś myśli? Dlaczego nie pytasz o ulubione plotki czy oszczerstwa? Ma to taką samą wartość poznawczą.
To, że szatana zmusza się do ujawnienia ma służyć nawróceniu ludzi, ostrzeżeniu ich przed wkładaniem paluchów do ognia a nie służyć uszczegóławianiu Objawienia.
Chcesz poczytać o opętanych, tzw 'normalnych' ludziach, przeczytaj książkę Psychiatra w piekle.


Wt lip 23, 2013 6:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn paź 04, 2010 5:53 pm
Posty: 1374
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
zaintrygowaniec napisał(a):
Obawiam się, że nie rozumiecie.
To nie jest wątek o tym, czy szatan przez opętanych mówi prawdę, czy łże.

To jest wątek o tym, które (jakie) wypowiedzi opętanych (czyli wypowiedzi demona, który przejął nad nimi kontrolę) wy uznajecie za autentyczne, niezależnie od tego, czy wypowiadający się demon/szatan mówił w nich prawdę, czy zwodził, kłamał, konfabulował itp...

Czy teraz już jest jasne? Bo już jaśniej chyba nie potrafię... :)

Nie wiem, czy jest wśród nas jakiś egzorcysta a to jest osoba, której możesz podobne pytania zadawać. My po prostu takim osobom ufamy.


Wt lip 23, 2013 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
merss napisał(a):
To, że szatana zmusza się do ujawnienia ma służyć nawróceniu ludzi, ostrzeżeniu ich przed wkładaniem paluchów do ognia a nie służyć uszczegóławianiu Objawienia.

Tylko, że wypowiadane przez opętanego fakty znane tylko osobie słuchającej są z pewnością bardziej wiarygodne od formułek typu ,, nienawidzę Różaniec'' czy ,,nienawidzę TĄ KOBIETĘ''. I nie chodzi mi o wypluwanie uniwersalnych tekstów w stylu ,, a pamiętasz jak masturbowałeś się jak miałeś 16 lat?'' tylko o konkrety np. ,,pięć lat temu zawinąłeś babci sklerotyczce spod poduszki pół renty.'' Takie rzeczy się z reguły pamięta.


Wt lip 23, 2013 6:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
No coż, to uwiarygadnia złego. Tylko on może podawać dane wrażliwe i ukryte, które zna tylko opętany czy osoby obecne podczas egzorcyzmów, którym może podać takie fakty.
Opętany nie ma wówczas wątpliwości, że potrzebuje egzorcysty a nie psychiatry.


Wt lip 23, 2013 7:11 pm
Zobacz profil
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Oczywiście, tym bardziej, że w takich razach jest zawsze pewne, że tzw. opętany nie miał szansy nigdy poznać tych ukrytych faktów...
Czy jest jakaś specjalność medyczna od leczenia naiwności?


Wt lip 23, 2013 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
zaintrygowaniec napisał(a):
[...]
Arwena, szczekające zwierzaki domowe polewane kwasem od bardzo długiego czasu pojawiają się wyłącznie w twoich wypowiedziach - naprawdę nie zauważyłaś? :(


Nie zauważyłam ale, ale znamienne, że gwałcicieli niemowląt nie rzuciłeś mi w twarz, co świadczy, że trafiłam, no niechby i połowicznie, co nie :wink:

Na której stronie niniejszego topicu się pojawią pierwszej drugiej, piątej... obstawiam czwartą, o ile temat nie wyląduje do tego czasu w koszu.


Wt lip 23, 2013 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Post Re: Co mówi (nam) szatan przez opętanych?
Attyla napisał(a):
Nie wiem, czy jest wśród nas jakiś egzorcysta a to jest osoba, której możesz podobne pytania zadawać. My po prostu takim osobom ufamy.

Ale znane ci są jakieś wiarygodne "zeznania szatana" (książka, dokument filmowy, witryna w internecie itp.) zapisane podczas egzorcyzmów, którym dajesz wiarę, to znaczy wierzysz, że są to autentyczne zapiski tego, co faktycznie zły demon wypowiedział ustami opętanego, czy nie? Coś, na co mógłbyś się powołać w stylu "tu sobie poczytaj - tam jest prawdziwy zapis prawdziwych egzorcyzmów"... ?

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Wt lip 23, 2013 8:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL