Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 4:59 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 200  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
No i sprawa znowu ucichła, a tymczasem hen już zupełnie szaleje i albo pisze, że pragnąłby zniszczenia Kościoła i pozostania na zniszczonym placu samemu ze swoją wiarą. Albo też wkleja całkowite offtopy jak tutaj: viewtopic.php?p=816445#p816445

No więc ponawiam moje pytanie, bo nikt nie odpowiedział: czy hen posiada status osoby chronionej, czy też nie? Bo ja naprawdę nie wiem, czy zgłaszać takie wybryki, czy dyskutować, czy demaskować herezje itp. Czy też po prostu mam się z tym pogodzić, że jakiś klub propagowania apolinaryzmu w KRK coś tam na forum wyłożył i hen może przedstawiać apolinaryzm jako wiarę katolicką.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz gru 13, 2012 8:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
zefciu napisał(a):
No i sprawa znowu ucichła, a tymczasem hen już zupełnie szaleje i albo pisze, że pragnąłby zniszczenia Kościoła i pozostania na zniszczonym placu samemu ze swoją wiarą. Albo też wkleja całkowite offtopy jak tutaj: http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 45#p816445

No więc ponawiam moje pytanie, bo nikt nie odpowiedział: czy hen posiada status osoby chronionej, czy też nie? Bo ja naprawdę nie wiem, czy zgłaszać takie wybryki, czy dyskutować, czy demaskować herezje itp. Czy też po prostu mam się z tym pogodzić, że jakiś klub propagowania apolinaryzmu w KRK coś tam na forum wyłożył i hen może przedstawiać apolinaryzm jako wiarę katolicką.



Ty zefciu będąc wierzącym na wątku aktualności namawiasz chrześcijan do popierania partii,
która nie ukrywa, że jest wroga Kościołowi.
Postaw sobie tarota, albo zapytaj kogoś, bo masz problem.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz gru 13, 2012 11:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
Ty zefciu będąc wierzącym na wątku aktualności namawiasz chrześcijan do popierania partii,
która nie ukrywa, że jest wroga Kościołowi.
Rozumiem, że partię, która ukrywa że jest wroga Kościołowi wolno wierzącym popierać.
Cytuj:
Postaw sobie tarota,
Ty zaś namawiasz wierzących do stawiania tarota.
Cytuj:
albo zapytaj kogoś, bo masz problem.
No właśnie jak widzisz pytam. Pytam moderacji, o co chodzi z Tobą.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz gru 13, 2012 11:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
zefciu napisał(a):
hen napisał(a):
Ty zefciu będąc wierzącym na wątku aktualności namawiasz chrześcijan do popierania partii,
która nie ukrywa, że jest wroga Kościołowi.
Rozumiem, że partię, która ukrywa że jest wroga Kościołowi wolno wierzącym popierać.
Cytuj:
Postaw sobie tarota,
Ty zaś namawiasz wierzących do stawiania tarota.
Cytuj:
albo zapytaj kogoś, bo masz problem.
No właśnie jak widzisz pytam. Pytam moderacji, o co chodzi z Tobą.



Ludzie którzy podają się za chrześcijan, a zachęcają do popierania partii, która nie ukrywa
wrogości do Kościoła, to po prostu przebierańcy. Rozumiesz.
Jeżeli ktoś kierując się nauką swojego Kościoła nie potrafi rozeznać, co jest dobre, a co złe
do Kościoła, to ma problem.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz gru 13, 2012 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
Ludzie którzy podają się za chrześcijan, a zachęcają do popierania partii, która nie ukrywa
wrogości do Kościoła, to po prostu przebierańcy. Rozumiesz.
A ludzie, którzy podają się za chrześcijan, a zachęcają do popierania partii, która ukrywa wrogość do Kościoła to kto?
Cytuj:
Jeżeli ktoś kierując się nauką swojego Kościoła nie potrafi rozeznać, co jest dobre, a co złe
do Kościoła, to ma problem.
Tutaj masz rację.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Cz gru 13, 2012 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Jak mówi stare powiedzenie: Zgadzacie się tylko w tym punkcie, że się nie zgadzacie

zefciu, hen, macie odmienne wizje chrześcijaństwa, odmienne patrzenie na "chrześcijański profil" pewnych partii politycznych. Są to może kryteria, według których należy określać dostęp do pewnej grupy działów, więc ta dyskusja powinna mieć miejsce w TYM WĄTKU.


Jednakże poza właśnie kwestią pewnych, khem, wątpliwości konfesjonalnych nie widzę tu chwilowo "materiału" na jakieś inne ingerencje moderatorskie. Offtop skasowany, reszta się wyklaruje może w najbliższym czasie. Dodam tylko, że nie przypadkowo ten temat stoi do debaty publicznej, być w najbliższym czasie pokażemy pewne decyzje z tym związane.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz gru 13, 2012 12:51 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Od czasu do czasu, pojawiają się w wypowiedziach, szczególnie krewkich, agresywnych piszących, zarzuty o świadome brzydkie i ohydne wykroczenia etyczne, sformułowane nieraz w obraźliwy sposób. Pojawiają się też zarzuty o bezbożność lub faktycznie inne wyznanie wiary, niż podaje zainteresowana osoba. Podstawa zarzutu czasem jest podana, czasem nie. Uzasadnienie prawie nigdy nie jest wystarczające, czasem jest preparowane, co widać z jego formy i treści.

Klasyczne sformułowania, o których mówię to:
- Łżesz!!
- Kłamiesz!!
- Nie chodzisz do kościoła!!
- Jesteś komuchem!!
- Jesteś ateistą!!
- Nie wierzysz w Boga!!
- Skłócasz ludzi!!
- Źle się prowadzisz!!
- Jesteś wrogiem Kościoła!!
- masz neurotyczną psychikę!!
- Jesteś zaburzony!!
- Czytasz bez zrozumienia!!
- Jesteś chamem!!
- Jesteś zimnym draniem!!
- Nie masz sumienia!!
- Masz w sobie demona!!
- Miałeś złe dzieciństwo!!
- Jestes niedojrzały!!
- Jesteś inny, niż myślisz!!
- Jesteś inny, niż deklarujesz!!

Katalog powyższych zabiegów erystycznych nie jest oczywiście wyczerpany, tylko przykładowy. Zabiegi służą do pognębienia adwersarza tak, by nad upadłą ofiarą dało się już przeprowadzić swoje tezy, bez specjalnych sprzeciwów zainteresowanego, który zamiast grzebać się w merytorycznej warstwie dyskusji, zmuszony jest do obrony swojej czci.

Zauważyłem, że Moderacja w wielu przypadkach nie reaguje na takie sytuacje, i nie poucza sprawcy o niewłaściwości nieregulaminowego postępowania, a co najwyżej tzw. pyskówki wycina.

A przecież regulamin wyraźnie zabrania czynienia tzw. wycieczek osobistych i posługiwania się pseudo - argumentami ad personam.
Patrz Regulamin II.2., II.3., II.7.

Pytania do Moderacji mam dwa:

1. W jakich warunkach Moderacja uznaje, że w tego typu sytuacjach należy przyznać ostrzeżenie, a w jakich nie trzeba? Czy macie tu jakieś kryteria?

2. Co Moderacja radzi w takich sytuacjach czynić osobie obrażonej, poniżonej, której dobre imię zostało naruszone?

Regulamin odsyła takie osoby do punktu II.10. Jednak wiadomo, że osoba obrażona, pomówiona nieraz popada w emocje i replikuje niezwłocznie w temacie. To dlatego powstają nieraz długie pyskówki, których przyczyn i źródeł trudno rozczytać. Czy w takich sytuacjach traktuje się słuszne wzburzenie pomówionych za czynnik usprawiedliwiający ostrą osobista replikę?
Chodzi mi też o to, czy Moderacja zdaje sobie sprawę, że niekiedy zarzuty są zadane dla złośliwego sprowokowania takich właśnie replik i tym samym wyrzucenia ofiary z forum, za jej pyskówki, już rękami Moderacji,
Takie sytuacje obserwowałem na innych forach, tutaj nie zauważyłem.

Z góry Bóg zapłać za rzeczową odpowiedź.


Pt gru 14, 2012 10:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
maly_kwiatek napisał(a):
- Łżesz!!
- Kłamiesz!!
Sprawa jak najbardziej do wyjaśnienia. Jeśli się nie łże, to można to wykazać.
Cytuj:
- Jesteś komuchem!!
Bycie komuchem to też określony zestaw poglądów. Wystarczy się od nich odżegnać.
Cytuj:
- Jesteś ateistą!!
- Nie wierzysz w Boga!!
No i znowu - jeśli ktoś wierzy i to deklaruje, to jak może jakąkolwiek moc w dyskusji mieć stwierdzenie "nie wierzysz".
Cytuj:
Katalog powyższych zabiegów erystycznych nie jest oczywiście wyczerpany, tylko przykładowy. Zabiegi służą do pognębienia adwersarza tak, by nad upadłą ofiarą dało się już przeprowadzić swoje tezy, bez specjalnych sprzeciwów zainteresowanego, który zamiast grzebać się w merytorycznej warstwie dyskusji, zmuszony jest do obrony swojej czci.
Słaby argument osoby, która nie potrafi uzasadnić swoich tez. Jeśli uważasz, że argumentacja oponenta jest nieuczciwa, niemerytoryczna, to ją zignoruj. Nikt nie jest zmuszony "bronić swojej czci". No chyba że jest nadętym narcyzem, którego każde "pogwałcenie czci" boli.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt gru 14, 2012 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
j-bw ma pytanie. Dlaczego userka karolina92 nie ma dostepu do dzialu katolicyzm?
j-bw tak z ciekawosci pyta, bo moze zmienily sie kryteria dostepu do dzialow i (o zgrozo) glowna zainteresowana tego nie wie.


So gru 22, 2012 11:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
viewtopic.php?f=8&t=15933
Zapytanie o znaczenie wpisu w profilu skierowałam do niej na PW.


N gru 23, 2012 12:09 am
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Katolik bez łączności z Papieżem - czegoś takiego nie ma.
I tu nie ma co rzucać zapytania do użytkowników, tylko do administracji, co miała na myśli wymyślając taką kategorię dla użytkowników.
Kolejny przykład szykanowania użytkowników z wykorzystaniem narzędzi przygotowanych na nich jak wnyki, lasso, czy nunczako, albo pistolety z nabojami rozpryskowymi, w normalnych warunkach zabronionych przez konwencje genewskie.


N gru 23, 2012 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Glowna zainteresowana tematem to nikt inny jak j-bw. Ale to drobiazg, widac w kryteriach bez zmian.


N gru 23, 2012 12:30 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
Katolik bez łączności z Papieżem

Właśnie, ciekawe co to znaczy?
To chodzi chyba, o protestanta, albo prawosławnego.

A Kościół Starokatolicki Mariawitów w Rzeczypospolitej Polskiej?


N gru 23, 2012 12:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 1:38 pm
Posty: 1553
Płeć: mężczyzna
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
merss napisał(a):
hen napisał(a):
Katolik bez łączności z Papieżem

Właśnie, ciekawe co to znaczy?
To chodzi chyba, o protestanta, albo prawosławnego.

A Kościół Starokatolicki Mariawitów w Rzeczypospolitej Polskiej?


Ha! pomyślane o wszystkim!


N gru 23, 2012 3:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
maly_kwiatek napisał(a):
Katolik bez łączności z Papieżem - czegoś takiego nie ma.

Do wymienionych Mariawitów, można dodać Starokatolików.
Cytuj:
I tu nie ma co rzucać zapytania do użytkowników, tylko do administracji, co miała na myśli wymyślając taką kategorię dla użytkowników. Kolejny przykład szykanowania użytkowników (...)

Otóż moderacji nie stworzyła, ani nie wymyśliła sobie sobie Mariawitów i Starokatolików, oni istnieli już przed przyjściem moderacji na świat.


N gru 23, 2012 1:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 200  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL