Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:24 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 200  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Pilaster napisał tak, że wyglądało na to, że Kościół uznał ewolucję za fakt, a to nieprawda.
Nikt z Was nie zwrócił uwagi, że Kościół jedynie dopuszcza rozmowy na ten temat.
Przepraszam poza Marią-Magdaleną, Ona jedna napisała, że nadal obowiązuje, to co Objawiono w Biblii. Jest różnica między Prorokiem i Kapłanem. Kapłani nie mogą zmienić tego, co powiedział
Prorok.

Co do Małego, to został bardzo źle potraktowany, przez moderatorów.
****************************
merss napisała:Powiedzialeś, że nie jesteś już katolikiem skoro ewolucji się w Kościele nie potępia. Zaprzeczysz?
****************************

Nie napisałem tak jak Pani tutaj sugeruje.
Tylko tak:

„nie wiedziałem, że Władze Kościoła Katolickiego,
popierają „Teorię Ewolucji” i nie widzą sprzeczności między Objawieniem,
a Teorią Ewolucji”

Powinniście mi wtedy napisać, że zostałem wprowadzony w błąd, bo przecież Kościół teorii ewolucji nie uznał, pozwala tylko na rozmowy o ewolucji, w których to rozmowach ewolucja
przegrywa.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz gru 06, 2012 11:03 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
Pilaster napisał tak, że wyglądało na to, że Kościół uznał ewolucję za fakt, a to nieprawda.
Nikt z Was nie zwrócił uwagi, że Kościół jedynie dopuszcza rozmowy na ten temat.

Pilaster nie jest rzecznikiem Kościoła.
Kościół nie zajmuje się szczegółowymi naukami medycznymi, czy innymi o pochodzeniu człowieka, więc nie ma w tym zakresie żadnej dogmatyzacji.
Jeśli ktoś powiedział w tym zakresie dwa słowa za dużo, to był swoim rzecznikiem, a nie Kościoła.
Forum to jest forum, gdzie piszą różni, nieznani ludzie. Kierują się różnymi powodami i mają różną wiedzę w różnym stopniu ugruntowaną. Są po prostu najróżniejsi i nigdy do końca niepoznani. Dlatego nie trzeba ani wierzyć w to, co jest napisane na forum, ani ufać, że wszyscy ludzie na forum piszą w dobrej wierze. Polowania na czarownice nie ma co tu urządzać, bo niby z jakiej racji.

Moderacja nie jest od wytykania ludziom, kto jest katolikiem, a kto heretykiem. Moderacja jest od pilnowania przestrzegania zasad, które ustanowił Właściciel Forum. W szczególności oczekuje się, by moderacja sama przestrzegała tych zasad.
W przeciwnym razie katolickie forum, zamiast być dobrym dziełem w Kościele, zamienia się w coś okropnego.

Z Panem Bogiem !!!


Cz gru 06, 2012 11:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
Powinniście mi wtedy napisać, że zostałem wprowadzony w błąd, bo przecież Kościół teorii ewolucji nie uznał, pozwala tylko na rozmowy o ewolucji, w których to rozmowach ewolucja
przegrywa.

1.viewtopic.php?p=781864#p781864
2.viewtopic.php?p=781886#p781886
3.viewtopic.php?p=781910#p781910
4.viewtopic.php?p=782085#p782085
5.viewtopic.php?p=782106#p782106
6.viewtopic.php?p=782446#p782446
7.viewtopic.php?p=804255#p804255
8.viewtopic.php?p=791256#p791256
9.viewtopic.php?p=791262#p791262
10.viewtopic.php?p=780198#p780198 (ten jest najlepszy, zostalam zdiagnozowana przez hena)
xxxx
A teraz słownie:
hen-Przepraszam, ale tak dano mi do zrozumienia,
że z powodu uważania, że ewolucja to bzdura,
to nie mam prawa do takiego wpisu.
merss-1005 razy tłumaczyliśmy Tobie, że stosunek do ewolucji nie ma wpływu na wyznanie. Wiara polega na zaufaniu Bogu i podążaniu w życiu do ostatecznego celu, którym jest zbawienie. A może pomyśl nad takim rozwiązaniem-w stopce pięknie napiszesz, że nie wierzysz w ewolucję? Pisałam wczoraj, że nie mogę znaleźć cążków i pilniczka. A jak zacznę ostrzyć sobie ząbki na henie? Od czego rozpoczniemy diagnozowanie? Upór pospolity?

I co? Jak zareagowaleś? Odwróciłeś kota ogonem i oskarżyłeś mnie niesłusznie i znów ktoś musiał udowadniać, że to żart. Wszyscy to odczytali z wyjątkiem hena.

Mozesz być zwolennikiem teorii ewolucji lub jej przeciwnikiem. I pozostajesz katolikiem. Nie chciałeś tego przyjąć do wiadomości. Nikomu (i aż tyle osób) nie poświęcono tyle czasu co Tobie na wyjaśnienie tej sprawy.


Pt gru 07, 2012 12:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
hen napisał(a):
zefciu napisał(a):
hen napisał(a):
Ja należę do Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
Jak to godzisz z wiarą w preegzystencję dusz, że tak z ciekawości zapytam.


Zamiast wymyślać insynuacje, to lepiej pisz... wiersze.
Konkretnie jaką insynuację wymyśliłem? Sam twierdzisz, że dusza Jezusa Chrystusa istniała od zawsze. Więc albo wierzysz w preegzystencję dusz, albo jesteś apolinarystą (domyślam się od jakiegoś czasu, że to drugie). Tak czy siak sprzeciwiasz się doktrynie katolickiej.

Więc ponawiam pytanie - jak swój pogląd iż dusza Chrystusa istniała od zawsze godzisz z doktryną KRK?

hen napisał(a):
Pilaster napisał tak, że wyglądało na to, że Kościół uznał ewolucję za fakt,
Nie wiem, co Tobie wyglądało, ale pilaster wielokrotnie twierdził, że Kościół nie zajmuje stanowiska w sprawach naukowych, do jakich pilaster zalicza ewolucję.

maly_kwiatek napisał(a):
Można prosić moderację o skończenie rzucania tymi herezjami ?
Moderacja nie rzuca herezjami. Herezjami rzuca hen.
Cytuj:
Kiedy Jezus wejdzie na forum, to i Jego oblepi się tu na wejściu zarzutami o herezję?
Jak na to forum wejdzie jakiś Jezus (pewnie latynos jakowyś) i zacznie głosić np. apolinaryzm, to się go takimi zarzutami "oblepi". Nie oblepi się go na wejściu, tylko oblepi się, jak zacznie głosić. I wtedy mam nadzieję, że się zachowa lepiej niż hen.

Poza tym czym innym jest zarzut głoszenia herezji komuś, kto jasno ją głosi (mówi iż dusza Jezusa istniała od zawsze), a czym innym jest:
  • Zarzucanie iż ktoś ignoruje gwałty tylko dlatego iż napisał, że priorytetem w życiu chrześcijanina powinna być miłość.
  • Zarzucanie iż ktoś "zabobonnie boi się kremacji" tylko dlatego iż odrzucił metempsychozę.
Ten ostatni rodzaj zarzutów to specjalność malego_kwiatka.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt gru 07, 2012 9:21 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 2:34 pm
Posty: 50
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Tyle tu było o mnie, Greta to Greta śmo Greta wszystko robi źle. Bert taki surowy, patrzy na mój wątek i pisze
Cytuj:
aktualnie przeglądam ten wątek i robię sobie własny obraz sytuacji. Widzę chwilowo oczernianie katolików raczej, także różne manipulacje erystyczne. Będzie odważone i odmierzone.

Bert to ja wyznaję moje winy i śpiewam dla Ciebie tak

'Cause now I am a criminal, criminal, criminal
Oh Lord have mercy, now I am a criminal
Tell the judge please give me minimal


A jak nie lubisz Rihanny i jej muzyki to zamiast tego zatańczę dla Ciebie i przyniosę Ci na tacy głowę małego_kwiatka. Albo głowę zefcia. Nikt nie zobaczy obiecuję. Ech, za złagodzenie wyroku mogę Ci nawet przynieść dwie głowy :)


Pt gru 07, 2012 11:06 am
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Greta napisał(a):
przyniosę Ci na tacy głowę małego_kwiatka

Niedoczekanie.
Mnie chroni Jezus Chrystus i Jego Anioły.


Pt gru 07, 2012 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Greta napisał(a):
Tyle tu było o mnie, Greta to Greta śmo Greta wszystko robi źle.

Greto, mam różne obiekcje do Twojego toku argumentacji. Ale to nie jest właściwe miejsce na ich omawianie, na to jest miejsce w wątku dyskusyjnym.

Ale akurat cytat podany przez Ciebie nie odnosił się do Twojej osoby, jakbyś tak konkretnie chciała wiedzieć. Tzn. być może pasuje (w końcu "nożyce się odezwały"), ale miałem kogoś innego na myśli. Więc spoko z tymi głowami.

---------------

maly_kwiatek napisał(a):
Moderacja nie jest od wytykania ludziom, kto jest katolikiem, a kto heretykiem. Moderacja jest od pilnowania przestrzegania zasad, które ustanowił Właściciel Forum.

A jedną z tych zasad jest to, że do pewnych działów dostęp zależy od wyznania i poglądów usera. A ponieważ organem właściwym do przyznawania tego dostępu jest moderacja - nie masz racji.

maly_kwiatek napisał(a):
Można prosić moderację o skończenie rzucania tymi herezjami ?

Można prosić małego_kwiatka o skończenie rzucania tymi kłamstwami?

Bo oczywiście nie podasz jakiegoś cytatu, w którym moderacja rzuca herezjami, co nie? Jak zwykle zresztą.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pt gru 07, 2012 12:35 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Post zginął, przepraszam, pisze w biegu. Masz obowiązek udowodnić mi herezje, które wystosowałam pod adresem hena. Jeśli ich nie przeczytam, będę wnioskowala o ukaranie ostrzeżeniem. Męczą mnie też Twoje ciągłe próby skłócania ludzi. .Merss


Pt gru 07, 2012 12:45 pm
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
bert04 napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
Moderacja nie jest od wytykania ludziom, kto jest katolikiem, a kto heretykiem. Moderacja jest od pilnowania przestrzegania zasad, które ustanowił Właściciel Forum.

A jedną z tych zasad jest to, że do pewnych działów dostęp zależy od wyznania i poglądów usera. A ponieważ organem właściwym do przyznawania tego dostępu jest moderacja - nie masz racji.

Racje małego kwiatka nie mają znaczenia w sprawach moderacji, przecież mały kwiatek nie odpowiada za działania moderacji, tylko jej mądrze radzi. Za wszystkie swoje działania i zaniechania odpowiada moderacja i tego akurat nie da się ani podważyć ani przekreślić.

Od pewnego czasu w ogóle praktycznie nie wchodzę na tematy w działach Katolicyzm i Chrześcijaństwo. Nie chcę mieć tam żadnych racji i nie mam, bo tam nie piszę. Więc nie rozumiem, co masz na myśli.


Pt gru 07, 2012 12:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
maly_kwiatek napisał(a):
Ja żyję 50 lat od Soboru i nie pamiętam nigdzie by po Soborze, ktoś tak łatwo rzucał oskarżeniami wobec różnych ludzi, a zwłaszcza wobec katolików o herezje. Wy sobie nie zdajecie sprawy jak to brzmi i co może czuć katolik napadnięty taką inwektywą ze strony innego katolika.
Co może czuć? Że się mocno <ciaaac :no: b4> w swoich poglądach i powinien się douczyć.
Cytuj:
Myślę, ze zarzuty o herezję powinny być bardzo starannie przeglądane przez moderację i nigdy nie rzucane przez nią samą. Bo niby po co? Moderacja nie jest od tego.
A ja myślę, że wszystkie niesłuszne zarzuty (jak na przykład Twoje pod adresem YZ i moim powinny być przeglądane przez moderację). Natomiast postawa, w której ktoś rzuca jakimś zarzutem, ale nie uzasadnia go ani nie odwołuje powinna być materiałem do warna. Ale to tylko ja tak myślę.
Cytuj:
Ja nie mam uczulenia na płonące krzyże i stosy.
A ja mam uczulenie na ludzi, którzy są tak nadęci, że jak się podważy ich nieomylność, to krzyczą o faszyzmie, stosach, obozach i tym podobne głupkowate hasła.
Cytuj:
Jak mi nie wierzycie zapytajcie jakiejś osoby trzeciej. Naprawdę tu jest przegięcie na miarę usankcjonowania mowy nienawiści. I to we własnym Kościele, rozsadzanym w ten sposob od środka.
Problem w tym, że np. ja się teologicznie bardziej zgadzam z katolikami, niż Ty. A ja katolikiem nie jestem. Więc kto rozsadza Kościół od środka?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pt gru 07, 2012 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
maly_kwiatek napisał(a):
Wczoraj sama tylko merss, zarzuciła samemu tylko henowi aż trzy herezje. Jak nie wiesz gdzie, to niech Ci merss pokaże. Nie byla jedyna.


A więc prawidłowe zdanie powinno brzmieć: "Można prosić moderację o skończenie zarzucania komuś herezji ?"

To czemu tak tego nie napisałeś?

maly_kwiatek napisał(a):
Myślę, ze zarzuty o herezję powinny być bardzo starannie przeglądane przez moderację i nigdy nie rzucane przez nią samą. Bo niby po co?

Regulamin I/2 + I/3.



Jeżeli wolisz fora, na których każdy może się tytułować katolikiem, wypowiadać jakieś teorie o "katolickim" nauczaniu, nie oglądając się ani na Katechizm ani na sobory (dla przypomnienia, Sobór Watykański jest tylko jednym z wielu soborów, a nie "jedynym"), to musisz sobie może znaleźć jakieś inne miejsce w sieci. Owszem, są takie fora (teoretycznie "ekumeniczne", często zdominowane przez baptystów), ale nasze do takich się nie zalicza. Jest też druga skrajność, fora "bardziej katolickie od papieża", na których wylatuje się za drobne niezgodności z doktryną. My staramy się utrzymywać pewien balans, co z jednej strony oznacza, że każdy może się wypowiadać, ale nie każdy ma dostęp do całego forum. I że będziemy reagować na mylne i błędne nauki, jeżeli są podrzucane jako rzekomo nauczanie KRK.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pt gru 07, 2012 12:53 pm
Zobacz profil
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Masz rację, tak powinno brzmieć moje zdanie.
Cytuj:
prawidłowe zdanie powinno brzmieć: "Można prosić moderację o skończenie zarzucania komuś herezji ?"

Jeśli moje uproszczenie wywołało jakieś nieporozumienie, przepraszam.

Napisałem wyraźnie, że moderacja powinna starannie się przyglądać zarzutom o herezję (w domyśle - i postępować stosownie do sytuacji), a nie, że powinna zachowywać się tak, jakby ich nie widziała.


Pt gru 07, 2012 1:00 pm
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
I kolejna prośba do Moderacji:
W grupie tematycznej "katolicyzm" pojawił się wpis:
viewtopic.php?p=815716#p815716

Wzmiankowana w nim strona grzechy.com budzi wątpliwości, czy rzeczywiście jest prowadzona przez księdza będącego w pełnej łączności z Kościołem Katolickim, czy nowo zakładane zgromadzenie zakonne (jakie?) jest usankcjonowane przez Papieża, jeśli tak, to jakim dokumentem, wreszcie czy to dzieło, czyli ośrodek jest budowany zgodnie z wolą diecezji szczecińskiej (jak się tam sugeruje) i zgodnie z zasadami prawa budowlanego.

Z uwagi na szczególny charakter grupy tematycznej :Katolicyzm", czy można prosić moderację o wyjaśnienie tych wątpliwości i odpowiednie działania w razie ich nieusunięcia?


So gru 08, 2012 3:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
To znowu Ja :)

Czy można w tym wątku viewtopic.php?f=9&t=18148 5 post od dołu ( No i wkońcu ktoś wrzucił na serwery. )
edytować i dodać następującą wytłuszczoną treść:

Drogi rodzicu! O wpływie na dzieci "Opowieści z Nowego Testamentu" wypowiadają się ,teologowie ,psycholodzy ,wychowawcy przedszkolni.
http://www.youtube.com/watch?v=ts9RHVXCZRE&feature=plcp
(Ewentualnie coś w tym stylu)

ps. nadal nie wiem jak sprawić ,aby ten post trafił do większej grupy internautów.Czy wklejenie tagów typu : opowieści biblijne dla dzieci , bajki religijne ,historie animowane o Jezusie , animacje biblijne ,itd. wklejone gdzieś w poście pomogły by wyszukiwarką ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So gru 08, 2012 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Bardzo dziękuje ,ale bez tego linku http://www.youtube.com/watch?v=ts9RHVXCZRE&feature=plcp ta poprawka nie ma sensu.
To tutaj właśnie Oni się wypowiadają ,więc trzeba go tam umieścić wraz z pozostałym, juz zamieszczonym tekstem.

thx.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn gru 10, 2012 1:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 200  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL