Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:41 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 200  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Cytuj:
W tym wątku prosimy zamieszczać wszelkie pytania/uwagi do moderatorów.

W związku z faktem, ze nieustannie pojawiają się w tym dziale nowe watki dotyczące moderacji, wycinania, zamykania itd., pojedyncze posty z pretensjami czy pytaniami, postanowiliśmy założyć jeden przeznaczony do tego, przyklejony temat, by zapanować nad tym chaosem.

Dlatego proszę wszystkich, którzy maja takowe problemy czy pytania, o umieszczanie ich tutaj. Wszelkie nowe watki o tej tematyce będą zamykane lub usuwane.
Pozdrawiam.


Kontynuacja znanego wątku, ponieważ liczebność stron poprzedniego utrudniała jego moderowanie.

Proszę odpuścić sobie w tym konkretnym temacie dyskutowanie z innymi osobami niż obsługa forum.

_________________
Cor unum et anima una :)


Pt lis 23, 2012 9:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
maly_kwiatek napisał(a):
Do udzielania odpowiedzi, to tu jest moderacja.

Racja. Dlatego chciałem tylko zacytować już udzieloną odpowiedź.


A ja mam inne pytanie. Czy można by zwiększyć pojemność skrzynek na PW? To kilka kliknięć, a miejsca na serwerze zajmie niewiele, więc nie powinno być to problemem. Chyba, że o czymś nie wiem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 24, 2012 6:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Bert04,

Odnośnie: viewtopic.php?p=812988#p812988

To jest kobieta i podała to "w swojej profil". I z całą pewnością nie była to też przyjacielska rada, tylko zwykła reprymenda zawierająca chybioną (ponieważ autorka postu zaznaczyła na początku, do czego się odnosi) ocenę zachowania jako takiego, które "nie wypada". Natomiast zwracanie się do kogoś per "misiaczku" jest lekceważące, czyli niekulturalne - zważywszy, że nie była to odpowiedź na czyjś brak kultury (choć widać, że tak to odebrałeś). W tych okolicznościach była to zrozumiała reakcja Al-Aksy.

Mimo moderacji, ogólnie, na bardzo wysokim poziomie, w tym konkretnym wypadku - oczywiście w mojej opinii - nie wyszło to zbyt dobrze.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 24, 2012 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Czy wątek jestem hetero - viewtopic.php?f=12&t=21826 ma jakiś sens? To wątek, w którym obecnie trwa dyskusja o homoseksualizmie.


So lis 24, 2012 8:57 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 5:05 pm
Posty: 561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Czy można zmienić nazwę tematu Rok Kapłański - przykłady wspaniałych kapłanów (http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=15879) na Przykłady wspaniałych kapłanów w związku z końcem tegoż roku? Temat wartościowy i szkoda byłoby, żeby przepadł w czeluściach internetu.


N lis 25, 2012 6:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 3:25 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Glasgow
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Witam, od czasu mojego powrotu na forum (4 dni temu), zostałem już dwukrotnie zwyzywany przez użytkownia forum - Brygida- . Jako, że notoryczne nazywanie mojej skomnej osoby "zakutym łbem", odmawianie udziału w dyskusji, przy jednoczesnym trollowaniu typu kopiuj-wklej stanowi ewidentne naruszenie regulaminu, proszę o surową reakcję.

Niecierpliwie czekam na odpowiedź,

Kwiatt

_________________
Nic co konieczne dla państwa nie jest niegodne.


Pn lis 26, 2012 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Soul33 napisał(a):
A ja mam inne pytanie. Czy można by zwiększyć pojemność skrzynek na PW? To kilka kliknięć, a miejsca na serwerze zajmie niewiele, więc nie powinno być to problemem. Chyba, że o czymś nie wiem.


A spróbowałeś już zrobić dodatkowe foldery? HINT: Jeden z nich może być "zapasowym" folderem na przyjmowanie postów. Kiedyś to już opisywałem, w razie potrzeby mogę znowu pokazać, jak to się robi.

Co do "kilku kliknięć", to w ten sposób zwiększa się pojemność skrzynek dla wszystkich 9249 userów, czyli po 60 000 znaków razy 5+1 Folderów razy 15 wiadomości na folder... sam zawsze walczę z zapchaną skrzynką, ale myślę, że nie bez powodu jest to ograniczenie.

Soul33 napisał(a):
To jest kobieta i podała to "w swojej profil". I z całą pewnością nie była to też przyjacielska rada, tylko zwykła reprymenda zawierająca chybioną (ponieważ autorka postu zaznaczyła na początku, do czego się odnosi) ocenę zachowania jako takiego, które "nie wypada". Natomiast zwracanie się do kogoś per "misiaczku" jest lekceważące, czyli niekulturalne - zważywszy, że nie była to odpowiedź na czyjś brak kultury (choć widać, że tak to odebrałeś). W tych okolicznościach była to zrozumiała reakcja Al-Aksy.

Co do płci to istotnie przeoczenie z mojej strony. Natomiast co do reszty - widzę to inaczej. Oczywiście, że 12 strona wątku sięgającego 163 stron to początek. Niemniej cytowanie wypowiedzi napisanych prawie 3 lata temu, userki która ostatni raz pisała na forum w maju 2010 nie rokuje na to, że dana userka sama odpowie. Podawanie wyrwanych z kontekstu fragmentów tekstu z obfitym komentarzem samo w sobie jest pewnym nadużyciem, nawet w bieżącej dyskusji. Co dopiero w dyskusji z nieobecnymi. Do tego dochodzi "polonistyka stosowana", na którą mam ostatnio alergię: co to za argument w dyskusji, że ktoś napisał "na prawdę"? Może jeszcze będziemy oceniać argumenty za znaki przestankowe?

Przy takie wielkiej odległości tak w czasie jak i na stronach wątku podanie linka do tekstu byłoby takim "minimum", jakie oczekuję w dyskusji merytorycznej. To raz. Dwa... reakcja na uwagi moda - niezależnie od tego, czy słuszne czy nie - pokazuje najlepiej charakter newbie. Tym krótkim postem koleżanka powiedziała o sobie więcej, niż w poprzednim długaśnym komentarzu. Takich newbies miewamy od czasu do czasu na forum, lecz zazwyczaj nie zagrzewają u nas miejsca.

@Kwiatt

Podaj też proszę linka, przynajmniej do strony, o którą Ci chodzi. Swego czasu zrobiłem taki kursik prawidłowego linkowania:

viewtopic.php?p=741855#p741855

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pn lis 26, 2012 9:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 3:25 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Glasgow
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Dziękuję za nową wiedzę. Chodzi o następującą wypowiedź:

viewtopic.php?p=813229#p813229

Dodam, że tego samego dnia, wcześniej zostałem przez tego samego użytkownika w identyczny sposób obrażony. Mederacja wtedy zareagowała dosyć szybko.

_________________
Nic co konieczne dla państwa nie jest niegodne.


Pn lis 26, 2012 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
kacperek29 napisał(a):
Czy wątek jestem hetero - viewtopic.php?f=12&t=21826 ma jakiś sens? To wątek, w którym obecnie trwa dyskusja o homoseksualizmie.


Być może. Ale powodem zamknięcia wątku o gejach nie był zakaz tematów homo-genicznych. Tylko kierunek, w którym tamta dyskusja już na pierwszej stronie zjechała, lotem koszącym poniżej granicy dobrego smaku.

Czy ten wątek czeka ten sam los? Być może. Ale nie dziś jeszcze.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pn lis 26, 2012 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Cytuj:
Cytuj:
A ja mam inne pytanie. Czy można by zwiększyć pojemność skrzynek na PW? To kilka kliknięć, a miejsca na serwerze zajmie niewiele, więc nie powinno być to problemem. Chyba, że o czymś nie wiem.



A spróbowałeś już zrobić dodatkowe foldery? HINT: Jeden z nich może być "zapasowym" folderem na przyjmowanie postów. Kiedyś to już opisywałem, w razie potrzeby mogę znowu pokazać, jak to się robi.

Nie wiem, może i tak robisz ale dobrze też pisać jako kontynuację klikając na odpowiedź jeśli piszesz z tą samą osobą. Wtedy możesz mieć ileś tam przeszłych postów w jednym.
Można też przechowywać część korespondencji np starszej w kopiach roboczych, te mają od cho... roby miejsca.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Wt lis 27, 2012 4:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Mam nadzieję, że Moderacja przestanie tolerować to co głosi pan D:
"szatańskich firm ojca Rydzyka"
viewtopic.php?f=3&t=8622&start=7290

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Wt lis 27, 2012 8:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
bert04 napisał(a):
Co do "kilku kliknięć", to w ten sposób zwiększa się pojemność skrzynek dla wszystkich 9249 userów, czyli po 60 000 znaków razy 5+1 Folderów razy 15 wiadomości na folder...

Istotni są tylko stali użytkownicy, którzy te skrzynki zapchają. Jest ich chociaż setka? To wątpliwe ale liczmy 500, przyszłościowo i na wyrost. Cała ta strona ma ok 50kB. Załóżmy zatem, że średnio jedna PW ma 20kB (też na wyrost). Foldery są zasadniczo 2, Odebrane i Wysłane, ale liczmy 3. Jeśli teraz zwiększy się limit wiadomości do 100, wszystko zajmie... 3 GB. Wiele osób, aby znaleźć taki mały pendrive, musiałoby po pas zanurzyć się w szufladzie :)

O ile się nie mylę, limit 15 jest domyślny dla phpBB3, ale to zapewne dlatego, gdyż ten silnik forum jest najczęściej używany do małych darmowych stronek.

bert04 napisał(a):
Oczywiście, że 12 strona wątku sięgającego 163 stron to początek. Niemniej cytowanie wypowiedzi napisanych prawie 3 lata temu, userki która ostatni raz pisała na forum w maju 2010 nie rokuje na to, że dana userka sama odpowie.

Autorka postu napisała na samym początku, że przeczytała kilkanaście pierwszych stron (więc bezpodstawnie piszesz o 163) i odnosi się do twórczości malgosi. Jeśli ktoś zainteresował się tym wątkiem i go czytał (jak np. ja), to będzie wiedzieć, o czym mowa. A jeśli się nie zainteresował, to tym bardziej nie ma problemu.

Co do rokowań na odpowiedź malgosi, też są one dość jasne. Nie ma to jednak znaczenia w kwestii wyrażenia swojej opinii nt. wiarygodności jej wypowiedzi. W końcu cały czas ludzie trafiają tu z Google.

bert04 napisał(a):
reakcja na uwagi moda - niezależnie od tego, czy słuszne czy nie - pokazuje najlepiej charakter newbie. Tym krótkim postem koleżanka powiedziała o sobie więcej, niż w poprzednim długaśnym komentarzu.

A co takiego widać w jej reakcji? Kilka słów wielkimi literami? Wiele osób nie wie, że jest to uznawane za krzyk. Poza tym jednak jest to zupełnie normalna reakcja w sytuacji, gdy ktoś uważa, że został źle potraktowany.

Często może tutaj nie piszę ale czytam forum dość regularnie, więc podzielę się opinią - zdarzają się chwile, gdy można odnieść wrażenie, że "domyślnie" postrzegasz ludzi jako nieodpowiedzialnych i/lub przypisujesz im negatywne pobudki (w powyższej sytuacji albo np. do uwagi moderatorskiej dodajesz "proszę szanować czas moderacji" sugerując w ten sposób, że adresat uwagi go nie szanuje, choć potem okazuje się, że przyczyna była zupełnie inna). Nie jest to jakiś wielki problem ale coś takiego zauważyłem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 29, 2012 1:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Cytuj:
Istotni są tylko stali użytkownicy, którzy te skrzynki zapchają. Jest ich chociaż setka? To wątpliwe ale liczmy 500, przyszłościowo i na wyrost. Cała ta strona ma ok 50kB. Załóżmy zatem, że średnio jedna PW ma 20kB (też na wyrost). Foldery są zasadniczo 2, Odebrane i Wysłane, ale liczmy 3. Jeśli teraz zwiększy się limit wiadomości do 100, wszystko zajmie... 3 GB. Wiele osób, aby znaleźć taki mały pendrive, musiałoby po pas zanurzyć się w szufladzie :)

Się wtrącę. Tu jest zdaje się jakiś strasznie przestarzały skrypt czy co, cholera wie. Nie znam sie strasznie bardzo ale wiele rzeczy co gdzieś indziej się da, tu się nie da ;-) w razie każdym.

Ile Ty masz tych folderów w tej chwili? Zrób sobie może więcej i zobaczysz czy też będziesz miał zatkaną tę skrzynkę. Ja mam 5 folderów na odbiór plus jeden na wysłane (nie liczę do wysłania). Każdy po 15 wiadomości czyli 6 a właściwie 7 x15 . To daje 105 do kupy zusammen. To zdaje się max tutaj. Zwiększ sobie najpierw i zobacz jak będzie. Ja mam co prawda tak czy siak permanentnie zapchaną ale też mam straszny bałagan i nie mam kiedy posprzątać.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz lis 29, 2012 2:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Jeśli chodzi o mnie, to bez problemów radzę sobie ze skrzynkami, ale dziękuję za porady :) Kwestia tylko wygody. Na forum wiara jest limit 100 wiadomości i choć skrzynka też się oczywiście zapycha, to jednak znacznie rzadziej trzeba robić porządki, co ogólnie ułatwia konwersacje. A skoro taka zmiana nie wymaga znaczących nakładów pracy (chyba, że o czymś nie wiem), to myślę, że można ją rozważyć.

Uprzedzam, że w przypadku odmowy nie będę trzaskał obrotowymi drzwiami ;-)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 29, 2012 5:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:35 pm
Posty: 320
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM IV
Nie prościej ustawić sobie, żeby najstarsze posty automatycznie były usuwane, gdy skrzynka będzie pełna? Problem zapchanej skrzynki rozwiązany.
No chyba, że ktoś jest sentymentalny i często czyta stare PW. Wtedy te foldery dla wiadomości sprzed x lat faktycznie się przydadzą.

Czy moderacja mogłaby zrobić porządek w wątku: tutaj tj. zrobić coś z postami nie-na-temat?


Cz lis 29, 2012 8:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2987 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 200  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL